Bilgisiz İnsan Davul Gibidir,Sesi Çok Çıkar Ama İçi Boştur.. (Şeyh Sadi Şirazi KS)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bilgisiz İnsan Davul Gibidir,Sesi Çok Çıkar Ama İçi Boştur.. (Şeyh Sadi Şirazi KS)

Bilgisiz insan cahil insandır. Bildiklerini doğru zanneder ve insanlara hükmetmeye çalışır. Bunu kimi zaman kendisini insanlar arasında böbürlenmeyle yada düşüncelerini delillere dayanmayan boş sözlerle ikna etmeye çalışarak belli eder. Bilgisiz insan hertürlü cahilliği yaparak hem kendisine hem diğer insanlara zarar verir.İnsanoğlu herçağda bilgisiz ,cahil insanların elinden ve dilinden herzaman yara almıştır. Bilgisizlik insanı kötülüğe oda suça teşvik eder. Cahillerin çok olduğu devirlerde insanlar çok suçlar işlemiş ve çok acılar yaşanmıştır. Bilginin ve bilimin az olduğu devirlerde insanlar cahillerden çok çekmişlerdir.

İnsan ancak bilgi ile var olur. Çevresini tanır ve olup bitenlerden haberdar olur. Ancak yaratanını bilgi ile bulur. yaşamındaki ihtiyacı olan teknik bilgi,gündelik bilgi,sosyal alandaki her konuda ihtiyacı olan bilgiyi bilmek zorundadır. İnsan ancak bilgi sahibi olursa çevresiyle iletişim kurar ve yaşamın gayesini anlar.

http://egitimlove.blogcu.com/bilgisiz-insan-davula-benzer-cok-ses-cikarir-ama-ici-bostur-sa/8934001

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Son günlerde dikkatimi çekmeye başlayan bir durum var

Foruma yeni üyeler geliyor ve yeni üyeler her nedense hep tarikatı, şeyhi meşayıhı inkar eden kişiler

Adamlar hep aynı terane hesabı aynı şeyleri bilinçsizce, bilgisizce, doğru/yanlış ayırt etmeden hatta haddi aşarak güya eleştiri adına olmadık şeyler yazıyorlar

İnsanlar gayet rahat birbirlerini şirkle/küfürle itham edebiliyorlar

Ne hikmetse eskiden gözümde "Ehli Sünnete değer veren forum" olan ihvanforum yöneticileri bu duruma "Düşünce Özgürlüğü" fikriyle hiç ses çıkarmıyor

Ama tarikat ehli en ufak bir şey dediğinde aynı forum yöneticisi tarikat ehli karşısında birden aslan kesilebiliyor

Ya ben ihvanforumu yanlış tanıdım, ya forumdan/yöneticilerden beklentim fazla ya da ihvanforum bu çizgisinden çıktı...

Kimbilir belki de ihvanforumun benim için miadı doldu

Kaptan

Mecra Yazarı
Foruma o kadar da haksizlik yapma Son.Fedai. Hatirlatirim, yonetime en son katilan iki uye sizin cenahtan :)

yerel mümin

Kısıtlı Erişim
allah ne yazdiysa hiçbir bilgi o insanları doğru yola koyamaz bu kaderdir değiştirilemezancak bazı üst sahislara allahin izniyle yetki verilerek doğru yolu bulurlar yani şimdi ağzımizdan dökülen bilgiler onlara göre sacmaliktir

ihvanistanbul

AkhenAton
Son günlerde dikkatimi çekmeye başlayan bir durum var

Foruma yeni üyeler geliyor ve yeni üyeler her nedense hep tarikatı, şeyhi meşayıhı inkar eden kişiler

Adamlar hep aynı terane hesabı aynı şeyleri bilinçsizce, bilgisizce, doğru/yanlış ayırt etmeden hatta haddi aşarak güya eleştiri adına olmadık şeyler yazıyorlar

İnsanlar gayet rahat birbirlerini şirkle/küfürle itham edebiliyorlar

Ne hikmetse eskiden gözümde "Ehli Sünnete değer veren forum" olan ihvanforum yöneticileri bu duruma "Düşünce Özgürlüğü" fikriyle hiç ses çıkarmıyor

Ama tarikat ehli en ufak bir şey dediğinde aynı forum yöneticisi tarikat ehli karşısında birden aslan kesilebiliyor

Ya ben ihvanforumu yanlış tanıdım, ya forumdan/yöneticilerden beklentim fazla ya da ihvanforum bu çizgisinden çıktı...

Kimbilir belki de ihvanforumun benim için miadı doldu

Abi beğenmediğiniz/hakaret içerikli/rencide edici gördüğünüz mesajı raporlarsanız yöneticilerden kim online ise o ilgileniyor. Sürekli online birileride var zaten. Bazı mesajlar gözden kaçabilir ama bu demek değil ki tarikata/meşayıha hakaret edilmesine göz yumuluyor. Bizim görmediğimizi siz görüp raporlayın yönetim gerekeni yapar inşaAllah.

hirahos

Kıdemli Üye
Verda ve Büşra Betül'ün tarikat tasavvuf müntesib ve mühiblerini ŞİRK ile itham eden mesajları var. Okuduk. Forum kurallarına, başında uymayan modlar?! Ayrıca aslı esası olmayan, zanlarla, gerekçesiz/delilsiz ithamlarla iftiralar, modlara yakışmıyor. Galiba forum o yüzden bu hale geldi.

Fakiri'nin de hemen her mesajı hakaret, galiza ve tekfir... Herkes biliyor zaten.

Verda ve Büşra Betül'ün yöneticilikten/modluktan alınmasını, fakirinin de süresiz forumdan atılmasını taleb ediyoruz. Muhterem @ihvanistanbul, bu talebimizi yönetim toplantılarına taşımanızı istirham ederim.