Bilen varmı-->bilgi yarışması,bir soru bir cevap<--

nurcan

Üye
Fatİha GeÇen ''yalniz Sana Kulluk Eder Yalniz Senden Yardim Dİlerİz''
Ayetİnİ HİÇ DÜŞÜndÜnÜzmÜ?acaba Bİraz Sonra Veya Sabah Erkenden KaÇ KİŞİye Kulluk Edecek Ve Kİmlerden Medet UmacaĞiz.?????

B

.BeYzA.

Guest
haşa!!! Allah'tan başkasına asla kulluk etmem!!!! kimlerden medet umacağım ise Allhualem...dilerim yalnız Allah'tan

(kulluktan kastınız medetti sanırım ya da ben öyle düşünmek istedim)

nurcan

Üye
yani kulluk edercesine beklenti içine girmeyi

B

.BeYzA.

Guest
ben son bi soru daha sorup öyle çıkmak istiyorum...

Peygamber Efendimiz(sav) tarafından medine halkına öğretmen olarak gönderilen ve medine de islamın girmediği ev kalmayacak derecede tebliğde bulunan hidayetinden önce mekkenin en zenginlerinden ve en iyi giyinenlerinden olduğu halde şehit edildiğinde üzerini kapatacak bir bez parçası bile bulunamayan ve allah'ın melekleri kendisinin suretinde indirdiği sahabe kimdir?

s a

ÇiLe-i AşK

Asistan
a.s musab bin umeyr(r.a)'dir

bende bir soru sorayım peygamberimizin "sen onun kalbini yardınmı?" demesine sebep olan Ebu Katade(r.a)'nin öldürdügü kisinin adı nedir?

nurcan

Üye
arkadaşlar internette uygun olmayan sitelere girişi engellemek için filtre programını nereden indireceğimizi bilen varmı?

islamveinsan

Doçent
www.volsoftyazilim.com adresinden ücretsiz filtre indirebilrsin....

B

.BeYzA.

Guest
evet onu da duymuştum ama bazı alimler, bir önceki surenin(enfal)devamı mı yoksa başlı başına bir sure mi olduğu konusunda ihtilafa düştükleri için surenin başına besmele konulmamıştır diye açıklamışlardır

gul_irana

Üye
Hz. Ali`den rivayet besmele bir `EMAN`dir. bu sure ise kilicla ve ahdi bozanlara karsi nazil olmustur demistir.

gul_irana

Üye
enfal suresinin devami gibidir ashab arasinda dahi ikisini bir tek sure zannedenler olmusturam Peygamber efendimiz enfal sursinin bir bolumu oldugunu soylememis