bi soru

prizma

Üye
Benimde bildiğim kadarıyla mantık dini değil fakat mantığa hitap eden bir din. Yapılmasını ya da yapılmamasını istediği bir kural varsa bunun zahire ve batına bakan yönleri vardır. Biz şimdi "mantık dini" dersek batın tarafına bakan yüzünü reddetmiş oluruz.
İslam dinini hissetme öncelikle akılla başlar. Bu noktada islam mantığa hitap eder. Maneviyat adına derinleşen, manevi alemle bağ kuran insanların yaşadıkları halet-i ruhiyeyi maddi aleme bakan yüzüyle mantıken anlatmak mümkün olmayacaktır...

Dua ediniz ve selametle kalınız...

chai chan

Üye
Yeteeeeeer Ya!

HERKESE SLM SİZE TOPLUCA YUH DİYEBİLİR MİYİM? BEN Bİ SORU SORDUM VE CEVABINI ALDIM ÇOK ŞÜKÜR AMA NİYE BU KADAR ÇARPITILDI ANLAMIYORUM NE BU YA Bİ DAHA SORMIYCAM SORU FALAN KUR'AN-I KERİM E BAKARIM YA DA İLMİHALE HADİN EYWALLAH

johncoffey07

Asistan
Siz inanmadan soru işaretleriyle inanıyorsanız benim yapabileceğim birşey yok!!!Her söylenene inanın o zaman..Ha bu arada şu kafatasınızın içindekini de boşuna taşıyorsunuz bence çıkarıp atın da boşuna ağırlık olmasın size!!!

Sofuoglu

Ordinaryus
Siz inanmadan soru işaretleriyle inanıyorsanız benim yapabileceğim birşey yok!!!Her söylenene inanın o zaman..Ha bu arada şu kafatasınızın içindekini de boşuna taşıyorsunuz bence çıkarıp atın da boşuna ağırlık olmasın size!!!

elhamdulillah o kafatasinin icerisindeki inan bizim icin agirliktan ote birsey degildir,
siz ne zaman o kalbinizde tasidiginiz o agirligi atarsaniz,insaAllah bizde o kafatasindaki agirligi atariz bir gun......

insaAllah birgun herseyin yanliz ve yanliz kalbde zuhur ettigini,beyinin sadece isde boyle mantik kurmak icin bir arac oldugu hakikatine sizde kavusursunuz......

selametle....

johncoffey07

Asistan
Walla aynı şeyleri ben de sizin için temenni ediyorum.İnsallah bir gün islamiyetin gerçek ışığına ulaşırsınız..O gözlüklerinize rağmen....