beyler doğuya dini hizmet yapın

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
doğuda herşey kaçak elektrik kaçak su kaçak demek ki islamiyeti unutmuşlar yada uzaklaşmışlar her ay belli bir ücret ayıralım doğuda tanıdıklarımıza verip dini kitap dergi büröşür dağıttıralım bu ay kendim başlıyorum sizide davet ediyorum hdp çalışıyor zerdüşlük hristiyanlığı yaymaya çalışıyor

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
doğuda herşey kaçak elektrik kaçak su kaçak demek ki islamiyeti unutmuşlar yada uzaklaşmışlar her ay belli bir ücret ayıralım doğuda tanıdıklarımıza verip dini kitap dergi büröşür dağıttıralım bu ay kendim başlıyorum sizide davet ediyorum hdp çalışıyor zerdüşlük hristiyanlığı yaymaya çalışıyor

Yanlış düşünüyorsunuz..

Doğuda elektrik kaçağının nedeni islami inanç zayıflığı değidir,
işsizlik ve parasızlıktır..

Devletin doğuya yatırım yapıp iş sahaları açması gerekmektedir....

kilicarslan

Kıdemli Üye

Yanlış düşünüyorsunuz..

Doğuda elektrik kaçağının nedeni islami inanç zayıflığı değidir,
işsizlik ve parasızlıktır..

bana sen bilmiyosun diyordun.
Ama ordakilere devletin baktığından haberin yok.
İşsizlik parası alıyorlar, çucuğu olan çocuk parası, arazisi olan ekmesi için destek parası,
Sanki anadolunun her tarafı işyeri kaynıyor. Doğuda elektrikleri kesmeye kalktılar, sokakaları savaş alanına çevirmeye başaldılar.

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
bana sen bilmiyosun diyordun.
Ama ordakilere devletin baktığından haberin yok.
İşsizlik parası alıyorlar, çucuğu olan çocuk parası, arazisi olan ekmesi için destek parası,
Sanki anadolunun her tarafı işyeri kaynıyor. Doğuda elektrikleri kesmeye kalktılar, sokakaları savaş alanına çevirmeye başaldılar.

Sen hiç doğunun özellikle kasabalarını biliyor musun...????
Türkiyede işsizlik oranı %11 civarındayken doğuda % 24 olduğundan
haberin var mı...???

kilicarslan

Kıdemli Üye

Sen hiç doğunun özellikle kasabalarını biliyor musun...????
haberin var mı...???
sen batnın köylerini bilmiyorsunki doğuyu bilsen ne?
her köyde batıda fabrika var demi? Sanki devlet batıdaki köylere yatırım yapıyor, ne yapılıyırsa köylü kendisi yapar batıda
Ya kardeşim doğudaki arazi batıda yok. Dönüm dönüm araziler orda. Adamlar araziler
ekmeyip teşvik parasıyla geçiniyor diyorlar. Ha.. bu durum sadece doğuya hasda değil.
Hayvancılığın en önde olduğu yer yine doğu. %80 kaçak elektrik ne demek? Bunu bir realize etmek lazım.
Haram, zengine mi haram, fakirede haram.

Doğu insanının en büyük yanlışı herşeyi devletten beklemesi, bu osmanlı zamanından beri böyle. Hazıra dağ dayanmaz!

Veyselcan

Kısıtlı Erişim
her köyde batıda fabrika var demi? Sanki devlet batıdaki köylere yatırım yapıyor, ne yapılıyırsa köylü kendisi yapar batıda
Ya kardeşim doğudaki arazi batıda yok. Dönüm dönüm araziler orda. Adamlar araziler
ekmeyip teşvik parasıyla geçiniyor diyorlar. Ha.. bu durum sadece doğuya hasda değil.
Hayvancılığın en önde olduğu yer yine doğu. %80 kaçak elektrik ne demek? Bunu bir realize etmek lazım.

Doğu insanının en büyük yanlışı herşeyi devletten beklemesi, bu osmanlı zamanından beri böyle. Hazıra dağ dayanmaz!

Senin derdin sadece laf yetiştirmek...!!!

haberin var mı...???

Bu oran sana hiçbir şey anlatmadı değil mi...???

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Her köyde batıda fabrika var demi? Sanki devlet batıdaki köylere yatırım yapıyor, ne yapılıyırsa köylü kendisi yapar batıda
ya kardeşim doğudaki arazi batıda yok. Dönüm dönüm araziler orda. Adamlar araziler
ekmeyip teşvik parasıyla geçiniyor diyorlar. Ha.. Bu durum sadece doğuya hasda değil.

belediyede çalişiyorum köylerin birçoğu su faturasi ödemiyor işleri var güçleri var arazileri var

kilicarslan

Kıdemli Üye

Senin derdin sadece laf yetiştirmek...!!!

haberin var mı...???

Bu oran sana hiçbir şey anlatmadı değil mi...???

asıl benim dediklerimi sen anlamamışın, laf yetişdirmek diyorsun. Sana durumu izah ediyorum, bu kadar zormu?
Kaldıki doğuya yatırım yapılıyor. İşsizlik çokmuş. be elin gavuru yunanistanda insanlar batıyor, orda kaçak elektrik oranı kaç?

verdiğin rakamlar bile aldatıcı , adeta rürkiyenın heryerinde %11 gibi bir algı yayma. Türkiyenin doğudan başka yerlerindede işsizlik oranı aynı hatta daha fazla olabilir. Kaçak elektriğin sebebi işsizlik falan değil, %80 den bahsediyoruz. %24 mi kaçak oranı?

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
asıl benim dediklerimi sen anlamamışın, laf yetişdirmek diyorsun. Sana durumu izah ediyorum, bu kadar zormu?
Kaldıki doğuya yatırım yapılıyor. Işsizlik çokmuş. Be elin gavuru yunanistanda insanlar batıyor, orda kaçak elektrik oranı kaç?

Verdiğin rakamlar bile aldatıcı , adeta rürkiyenın heryerinde %11 gibi bir algı yayma. Türkiyenin doğudan başka yerlerindede işsizlik oranı aynı hatta daha fazla olabilir. Kaçak elektriğin sebebi işsizlik falan değil, %80 den bahsediyoruz. %24 mi kaçak oranı?
çaliştiğim belediye batida doğuda değil

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Herkesi kitap dergi falan okuyor sanıyorsun demi? :)

İnsanların okur yazar gözüktüğüne bakma. İnsanoğlu okuma yazma bilmez. Doğası gereği insan, bakar, görür, gördüğünü taklit eder. Yazı, tebliğ değildir. Rolmodel olacaksın. Bununla seni sevecek, sana gıpta edecekler. Seni örnek alacaklar. Onun için tasavvuf vardır, şeyler vardır, müridler vardır. Bu konsept, en etkili konsepttir. Lakin bugün tasavvuf geleneği hakkını veriyor mu? Bunu tartışalım ama konseptin kendisi sağlıklıdır.. Merkezi bir nur ve bu nurun etrafında insanlar, asrı saadet modelidir. Asrı Saadetle de sınırlamıyalım, neden ki? İslamın ta baştan beri insan ve toplum modelidir bu..

elbiss

Ordinaryus
İslamiyet doğuya yeniden HİCRET etmeli ....

Eğer bir yer ve bölge mahsum canları almaya başlamış ise o bölge ALLAH tan çok uzak demektir...Eğer bir bölgede sürekli acılar yaşanıyor ise o bölgede din azalmış ALLAH a karşı güven ve ümit kaybolmak üzere demektir...

Bölge ve yöre İSLAMİYET ile yeniden tanışmalı ve en önemlisi ALLAH korkusu ve ALLAH ismi bölgede çokça dile getirilmelidir...

Bölgenin bu ihtiyacı giderilmeden bölgeye SELAMET ALLAH katından gelmeyebilir...

Bunun yanında BÖLGENİN SINIR GEÇİŞLERİ VE GÜVENLİKLERİ kontrol edilmeli GÜVENLİKLİ hale getirilmelidir...

Bununla birlikte bölgenin güvenliği sağlandıktan sonrası bölgenin sulieti mimari yapıları gerekirse şehir planlamaları değişmeli yeniden düzenlenmeli ve dizayn edilmeli

Bununla birlikte bölgede BÜYÜK ÇAPLI SANAYİ KALKINMA hamleleri gerçekleşmelii...

Bununla birlikte bölgede MODERN EĞİTİM alanları açılması gerekir..Mümkün çerçevede EĞİTİM SEVİYESİ EN ÜST NOKTAYA KESİNLİKLE çıkarılmalıdır..

Bunun yanında Bölgenin İnsanları kendilerini Temsil eden insanlara şu tek soruyu sormalılar NEDEN ALLAH ismini Ağzınıza almıyorsunuz diye...?

Bize ALLAH tan bahsedin diye bölgenin insanları Temsilcilerine sormalılar ...?? Sorun sormazsanız insanları tanıyamazsınız....

UNUTMAYIN..

Ancak iyiler sizleri güzel ve hayırlı olan işlere davet eder...ancak iyiler sizi sokağa değil barışın daimliğine ve korunmasına davet eder..

Çatışma ve karğaşa öfkeden ve kinden gelir..

En önemlisi Makam sevdası hataların en başlıca nedenidir..

Öfke ve kin ise ALLAH ın hoşnut olmadığı bir durumdur...

Zaman BİRLİKTELİK VE KARDEŞLİK anıdır ama her manada ve konumda DOĞRU DÜRÜST VE ADİL Yöneticiler ile...

Rabbimiz Tez Sürede İNSANLIĞA BARIŞ HUZUR VE SELAMET getirsin inşallah..

ALLAH a çokça DUA edin KURTULUŞ yalnızca ALLAH tan ulaşır...

Böyle.

Dua Nur

Kıdemli Üye

Yapılanlara PKK " Askeri baraj, askeri yol, askeri okul" diyerek yıkıyor. İş makinalarını yakıyor. Cahile uyuşturucuyu, teröristliği çabuk kabul ettireceğinden tabiki. Ama devlet inadına yapıyor bunları, yaptırmak istemeyen teröristlerin, katillerin, , ayyaşların , para ve uyuşturcu mağaraları F16 larla bombalaıyor.:)))))))))))

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

İnsanların okur yazar gözüktüğüne bakma. İnsanoğlu okuma yazma bilmez. Doğası gereği insan, bakar, görür, gördüğünü taklit eder. Yazı, tebliğ değildir. Rolmodel olacaksın. Bununla seni sevecek, sana gıpta edecekler. Seni örnek alacaklar. Onun için tasavvuf vardır, şeyler vardır, müridler vardır. Bu konsept, en etkili konsepttir. Lakin bugün tasavvuf geleneği hakkını veriyor mu? Bunu tartışalım ama konseptin kendisi sağlıklıdır.. Merkezi bir nur ve bu nurun etrafında insanlar, asrı saadet modelidir. Asrı Saadetle de sınırlamıyalım, neden ki? İslamın ta baştan beri insan ve toplum modelidir bu..
tasavvuf evliyaların hayatını anlatan kitap dağıtsak ne dersin model diyorsun bu kitapları okur içindeki zatları kendine model alır islamı bu zatlar vesilesiyle bağlanır sever bizde çevremizde hiç model örnek alacak kişi bulamadık açtık evliyaların hayatını anlatan kitapları okuduk onların sevgisi islamı sevdirdi

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

zanmıyorum abimde beşvakit namaz kılar ama sadece takvim gazete okur okuyanımız az bazen belediye minübüsüne biniyorum elimde kitap görenler talebemisin diye soruyorlar sanki kitap okumak için talebe olmak lazım

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
maalesef Türkiyenin bir cok yerinde yan gelip yatma aliskanligi var. Bircok bölgeden benzer haberler kulagimiza geliyor. Ama %80 Kacak elektrik kabul edilir degil.
Bunun gerekcesi ne olursa olsun
şunu düşünüyorum hiç kürd din adamları kul hakkından bahsetmiyorlar mı yada oradaki menzil olsun ismailağa ihlasıda katayım dinden imandan kul hakkından devlete silah sıkmanın haram olduğundan bahsetmiyorlar mı ankaranın batısından edirneye kadar mı çalışıyorlar doğuyu dışlıyorlar mı

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
tasavvuf evliyaların hayatını anlatan kitap dağıtsak ne dersin model diyorsun bu kitapları okur içindeki zatları kendine model alır islamı bu zatlar vesilesiyle bağlanır sever bizde çevremizde hiç model örnek alacak kişi bulamadık açtık evliyaların hayatını anlatan kitapları okuduk onların sevgisi islamı sevdirdi
Pedagoji literatüründe başlıca 25 çeşit eğitim yöntemi vardır. Endüktif ve dedüktif moderatörlük, Demonstratif (yaparak göstermek), Medyumlar kullanarak izletmek (video, resim vs.), Rolmodel üzerinden eğitmek, Anlatmak (hikaye, kıssa, masal, olmuş olaylar), İzah etmek (tarif), Emir vermek, Hatırlatmak, Sormak ve sordurmak (bununla kendisine cevabı buldurmak), Kendisine yaptırmak, Eğlendirerek güldürerek eğitmek, Araştırma ödevleri vermek, Eksiklerini incitmeden ''ben'' üzerinden izah etmek (Hz. Hasan ve Hüseyin'in yaşlı adama doğru abdesti ''ben'' üzerinden göstermesi gibi), Taktir etmek, kritize etmek, hatasını düzeltmek, tenkit etmek ve ihtar etmek, kendi kendisine not verdirmek, fikir toplamak ve bunu strukturize etmek, denemek ve keşfetmek, çalışmak ve tekrar etmek, gurup çalışmaları yapmak, Özel (bireysel) eğitmek, Rol dağılımı yapmak, Sohbet etmek, Durum ve vakia analizleri yapmak..

Bütün bu eğitim yöntemlei bir arada kullanılabileceği gibi belli aşamalarda yerine göre de uygulanabilir..

Dergi vermek ne la? Kim okur ki? :p

Bak bütün bu pedagojik eğitim modelleri nasıl gelişmiş? İnsanı sorgulamakla. Bunu da felsefe yapıyor güzel kardeşim. Bizde bunu tasavvuf yapıyor ve geliştiriyordu ama oda iflas etti. Artık yeni şeyler üretemiyorlar. İnsana ulaşmaktır önemli olan.. Onu anlamaya çalışanlar, ona ulaşmaya çalışanlar kafa yormuşlar ve bu eğitim modellerini geliştirmişler. Bak mesela bu eğitim modellerinin içinde ezberlemek yoktur. Niye? Çünkü ezbrerlemek bir eğitim değildir. Eğitim, öğretirken mantığı ile birlikte öğretmektir. Çünkü öğrendiği ile ileride akletmesi gerekecek, çıkrımlar yapacak. Ezberle akledilmez..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Pedagoji literatüründe başlıca 25 çeşit eğitim yöntemi vardır. Endüktif ve dedüktif moderatörlük, Demonstratif (yaparak göstermek), Medyumlar kullanarak izletmek (video, resim vs.), Rolmodel üzerinden eğitmek, Anlatmak (hikaye, kıssa, masal, olmuş olaylar), İzah etmek (tarif), Emir vermek, Hatırlatmak, Sormak ve sordurmak (bununla kendisine cevabı buldurmak), Kendisine yaptırmak, Eğlendirerek güldürerek eğitmek, Araştırma ödevleri vermek, Eksiklerini incitmeden ''ben'' üzerinden izah etmek (Hz. Hasan ve Hüseyin'in yaşlı adama doğru abdesti ''ben'' üzerinden göstermesi gibi), Taktir etmek, kritize etmek, hatasını düzeltmek, tenkit etmek ve ihtar etmek, kendi kendisine not verdirmek, fikir toplamak ve bunu strukturize etmek, denemek ve keşfetmek, çalışmak ve tekrar etmek, gurup çalışmaları yapmak, Özel (bireysel) eğitmek, Rol dağılımı yapmak, Sohbet etmek, Durum ve vakia analizleri yapmak..

Bütün bu eğitim yöntemlei bir arada kullanılabileceği gibi belli aşamalarda yerine göre de uygulanabilir..

Bak bütün bu pedagojik eğitim modelleri nasıl gelişmiş? İnsanı sorgulamakla. Bunu da felsefe yapıyor güzel kardeşim. Bizde bunu tasavvuf yapıyor ve geliştiriyordu ama oda iflas etti. Artık yeni şeyler üretemiyorlar. İnsana ulaşmaktır önemli olan.. Onu anlamaya çalışanlar, ona ulaşmaya çalışanlar kafa yormuşlar ve bu eğitim modellerini geliştirmişler. Bak mesela bu eğitim modellerinin içinde ezberlemek yoktur. Niye? Çünkü ezbrerlemek bir eğitim değildir. Eğitim, öğretirken mantığı ile birlikte öğretmektir. Çünkü öğrendiği ile ileride akletmesi gerekecek, çıkrımlar yapacak. Ezberle akledilmez..
model model diyorsun model alınacak kişi var mı kaldımı eskiden osmanlı zamanında erenler ermişler vardı insanlar hem kitap okuyorlardı hemde canlı modellere bakıp kendilerini düzeltiyorlardı osmanlı gitti onlarda gitti kafasına sarık takan modelliğini ilan ediyor bölgemizde menzilci bir şeyh var menzildekinin vekili eskiden şarapçıydı babam anlatıyor yakın arkadaşı sonra töhbe ettiğni söyleyip menzili gitti vekillik kaptı şimdi bir eli balda diğeri yağda zekat sadaka yağıyor adama din işinde çok para var model yoksa ne yapacan mecbur kitap okucan başka tavsiyen varmı kitabı okucan kendini düzelltmeye çalışıcan

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim

doğru okuduklarınla doğru bir btefekkür edicen