beni çok şaşırttın abdul aziz hocam..kader anlayışı değişiyor.

CENGİZHAN

Yasaklı
senin takdiğin zehiri şekerle kaplamak gibi veya pisliğini jilatine sarmak gibi bir şey.güya güzel kardeşi imiş,sonra güze kardeşe ver yansın.siz itikattan fakir olduğunuz gibi dürüstlüktende fakirsin.ikiyüzlü sehtakarlardansın.

Kardeş,

Sen ümitsiz vakasın...
Sana bir müslümanın bir müslümana hakaretinin AHLAKSIZLIK VE EDEPSİZLİK olduğunu,Böyle yapan kişilerin müslümanlığına itibar edilmeyeceğini öğretemeyeceğim..
Kimse de öğretemez...
Çünkü sen ümitsiz bir vakasın....:crying:

fakiri

Kıdemli Üye

Kardeş,
Sen ümitsiz vakasın...
Sana bir müslümanın bir müslümana hakaretinin AHLAKSIZLIK VE EDEPSİZLİK olduğunu,Böyle yapan kişilerin müslümanlığına itibar edilmeyeceğini öğretemeyeceğim..
Kimse de öğretemez...
Çünkü sen ümitsiz bir vakasın....:crying:

Evet, kararı okudunuz !
Yahudi ve şeytan kaynaklı ÜMİTLİ VAKA'dan tırışkadan nağmeler !

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@CENGİZHANHala şahsıma münhasır kalabalık yapıyor, laf konuşuyorsun.Ben acizim, rehbere ihtiyacım var, bilgi noksanlığım var, bunu bilip zaten kabul etmişim.Sen benim soram cevap ver.Peşinde koştuğun, methettiğin hocanın, yukarıda saydığın kitaplarından kaçını okudun ?

fakiri

Kıdemli Üye

Ben senin yahudi olduğuna eminim....
İnsanlara hakaret ederek kızdırma işini de sadece şeytanlar yapar...
ŞEYTAN BOL DOSTUN OLSUN...

Kimyan bozuldu artık en kısa ibareleri bile doğru fiade edemiyorsun ! :)
"Şeytan bol dostun olsun" ifadesi absürd bir ifade olmuş !
Doğrusu "şeytan yakın dostun olsun" olamsı gerekirdi ve bu temenniyi de biz senin için öngörüyoruz.

CENGİZHAN

Yasaklı
@CENGİZHAN Hala şahsıma münhasır kalabalık yapıyor, laf konuşuyorsun.Ben acizim, rehbere ihtiyacım var, bilgi noksanlığım var, bunu bilip zaten kabul etmişim.Sen benim soram cevap ver.Peşinde koştuğun, methettiğin hocanın, yukarıda saydığın kitaplarından kaçını okudun ?

Güzel kardeşim,

Önce ben Bayındır hocayı methetmedim. Bayındır hocaya ait tek kelime etmedim.
Ben Allahtan başka kimsenin peşinden koşmam.

Kardeş,
Sen Bayındır hocayı aşağılamaya kalkınca ben sana sadece onun eserleri hakkında bir yazı alıntıladım.

Kardeş hata ettin, ben de hatırlattım. İnşallah farkına varmışsındır...
Kırdıysam özür dilerim, kusura bakma...

Selam kardeşim....

Kaçak

Yeni
Bumudur yani ...
Bir telefon konuşması oldugunu sandıgım konuşmanın kayıt edilip internete servis edilmesi üzerine kopan fırtına ...
Yahu adam tam olarak neye dayanmış , nereden nereye gelmiş ona bile vakıf değiliz ...
Spot cümleyi al bas cayırtıyı ...
Kaldıki , bu spot cümle A. Bayındırın şahsına da ait değildir ...
Ondan çok önceleri , Fazlurrahman, Afgani , M. İkbal vs ler dinlendirmişlerdir bu fikri ...
Ve günümüzde de özellikle Ankara ilahiyat merkezli pek çok ilahiyat kökenli isimde katılır bu fikre ...
Ne ilk söyleyen Bayındırdır ne son söyleyecek olan ...
Kader konusunda söylenmesi gereken çok söz var kanımca ...
Allah'ın zamandan ve mekandan münezzeh oldugunu söyleyip , kader olgusunda Allah'ı zamana mahkum eden açıklamalar yapmak ( olay olmadan önce bilir vs. ) konunun hala izaha muhtaç oldugunu düşündürmüştür hep bana ...
Ki zaten Kader konusu aslında pek çok soruyu/konuyu içinde bulunduran bir konu olmasına ragmen , genel eğilim ya üzerinin örtülmesi yada bak buralar tehlikeleli sular diyerek bir yıldırma , korkutma , önemsizleştirme operasyonlarıyla geciştirilir ...
Ve böylesi beylik spot cümlelerle konu tam anlamıyla katledilir ...
Neden hep böyle olmak zorunda anlamıyorum ..
Eh konuyu konuyla bağlayalım o zaman ...
Ne yapalım bu da bizim kaderimiz ...

[Kaldıki , bu spot cümle A. Bayındırın şahsına da ait değildir ...
Ondan çok önceleri , Fazlurrahman, Afgani , M. İkbal vs ler dinlendirmişlerdir bu fikri ...
Ve günümüzde de özellikle Ankara ilahiyat merkezli pek çok ilahiyat kökenli isimde katılır bu fikre ...
/QUOTE]
Hepsi koyu bir mezhebsiz reformcudur.
Kılavuzu karga olan hikayesi.
Kılavuzu İmamı Azamlar,imamı Rabbaniler olaçak değildiya.Tabiki bunlar olaçaktı.Bunlardan başka bir şey bekleneçek değildiya.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@CENGİZHAN

Kitaplarını okumadığın adamın niye avukatlığına soyunursun ?

Belki de o kitaplarda dini, akaidi, fıkhı eksiklikler var ?

Belki de o kitaplarda sünnet-i seniyye ye muhalefet var ?

Zamanın karanlıklarında mosanlar gibi karanlık teşkilatlar "şeyhülislamlar" dahi yetiştirmişken, yazar yada fıkıhçı mı yetiştiremeyecek ?

CENGİZHAN hoca, savaş meydanına iniyorsan, zıhrını iyi kuşan.

Dil ile peynir gemisi, gitmez muhterem !

CENGİZHAN

Yasaklı
@CENGİZHAN

Kitaplarını okumadığın adamın niye avukatlığına soyunursun ?

Belki de o kitaplarda dini, akaidi, fıkhı eksiklikler var ?

Belki de o kitaplarda sünnet-i seniyye ye muhalefet var ?

Zamanın karanlıklarında mosanlar gibi karanlık teşkilatlar "şeyhülislamlar" dahi yetiştirmişken, yazar yada fıkıhçı mı yetiştiremeyecek ?

CENGİZHAN hoca, savaş meydanına iniyorsan, zıhrını iyi kuşan.

Dil ile peynir gemisi, gitmez muhterem !

Sana cevap veremeyeceğim kardeşşşş....:D

alanyali07

Kıdemli Üye
Bumudur yani ...
Bir telefon konuşması oldugunu sandıgım konuşmanın kayıt edilip internete servis edilmesi üzerine kopan fırtına ...
Yahu adam tam olarak neye dayanmış , nereden nereye gelmiş ona bile vakıf değiliz ...
Spot cümleyi al bas cayırtıyı ...
Kaldıki , bu spot cümle A. Bayındırın şahsına da ait değildir ...
Kader konusunda söylenmesi gereken çok söz var kanımca ...
Allah'ın zamandan ve mekandan münezzeh oldugunu söyleyip , kader olgusunda Allah'ı zamana mahkum eden açıklamalar yapmak ( olay olmadan önce bilir vs. ) konunun hala izaha muhtaç oldugunu düşündürmüştür hep bana ...
Ki zaten Kader konusu aslında pek çok soruyu/konuyu içinde bulunduran bir konu olmasına ragmen , genel eğilim ya üzerinin örtülmesi yada bak buralar tehlikeleli sular diyerek bir yıldırma , korkutma , önemsizleştirme operasyonlarıyla geciştirilir ...
Ve böylesi beylik spot cümlelerle konu tam anlamıyla katledilir ...
Neden hep böyle olmak zorunda anlamıyorum ..
Eh konuyu konuyla bağlayalım o zaman ...
Ne yapalım bu da bizim kaderimiz ...

Keşke hep kaçak kalsaydın be kardeş.
Bu küfür sözü savunmaya çalışmandan daha iyiydi.
müslümanların imanını işte böyle çalıyorlar ufaktan ufaktan.
Adam kalkmış Allah'a acziyet isnat ediyor, bilmemezlik isnat etmeye çalışıyor, kendine "müslüman" ismini verenler de bunu savunmaya çalışıyor. Bakalım daha neler görecez.

@kaçak adamlar yine ses kaydı getirmişler.. Sen en ufak bir delilini bile göstermeden ikbal ile bu herifi denk tutuyorsun.. Elinde bi tane spot cümle bile yok..bu herifin ne olduğu malum.. gündemde olmak için üzerine basmayacagi alim yok zannetmiyorum.. gerizeka lı Bediuzzaman reenkarnasyon u savunuyor diye ispat için ta neleri okuyor da gözünün önünde ki kader risalesini göremiyor sonra küçük beyni ile içinden çıkamayacağı meselelere girip saçmalamaya başlıyor.i

ikbal ile bu herifi denk tutuyorsun.
İkbal’in İslâmda dinî düşüncenin yeniden kuruluşu adıyla tanınan, 1928’de Madras İslâm Derneğinin kurslarındaki konuşmaları, reformcu görüşlerle doludur. Onun bu reformcu görüşleri, İslamiyet’in nakil yoluna ters oluşu sebebiyle, âlimlerce kabul görmedi.

Eserlerinde, Abduh ve Efgani gibi mason reformcuların fikirlerine genişçe yer verdi.
Cemalettin Eggani,M.Abduh,Mehmet Akif,İkbal gibi şahıslara karşı bir ilginiz var.Galiba buda Üsdadınız bunlarla hem hal olduğu için olsa gerek.

Olabilir.. Üstadımın ağzına aldığı her şey kiymetlidir benim için.. Bu muydu beklediğin cevap.. Yetmediyse alanyalı yı çağırayım senin dilinden o anlıyo :)

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
AŞAĞIDA Kİ AYETİ, ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYARAK TEFEKKÜR EDELİM...

AL-İ İMRAN SURESİ-78. Kitap Ehlinden bir kısmı da var ki, kitabı okurken dillerini eğip bükerler—tâ ki, okudukları şeyi kitaptan sanasınız. Oysa o kitaptan değildir. Bir de derler ki, "Bu Allah katındandır." Oysa o Allah katından değildir. Böylece, bile bile Allah hakkında yalan söyleyip dururlar.

HAK İLE BATILI BİRBİRİNDEN AYIRMAYANLAR ASLA HİDAYETE EREMEZLER....

Olabilir.. Üstadımın ağzına aldığı her şey kiymetlidir benim için.. Bu muydu beklediğin cevap.. Yetmediyse alanyalı yı çağırayım senin dilinden o anlıyo :)
Olabilir.. Üstadımın ağzına aldığı her şey kiymetlidir benim için.. Bu muydu beklediğin cevap..
Zıttını söyleyeceğini beklememiştim.Bu isimlerin tacı başınıza kutlu olsun.
Alanyalıyı üsteme salma çok korkutucu.!atada karşımda görünce tiril tiril titriyorum.!Atada bacaklarımın bağı çözülüyor.!Aman ha gözünü salayım birdaha üzerime salma.!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
AŞAĞIDA Kİ AYETİ, ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYARAK TEFEKKÜR EDELİM...

AL-İ İMRAN SURESİ-78. Kitap Ehlinden bir kısmı da var ki, kitabı okurken dillerini eğip bükerler—tâ ki, okudukları şeyi kitaptan sanasınız. Oysa o kitaptan değildir. Bir de derler ki, "Bu Allah katındandır." Oysa o Allah katından değildir. Böylece, bile bile Allah hakkında yalan söyleyip dururlar.

HAK İLE BATILI BİRBİRİNDEN AYIRMAYANLAR ASLA HİDAYETE EREMEZLER....

Bu ayetle:

"Yorumlari, Allah'in Kitabi'na mutabik kilmayin, yorumlari Kur'an ayeti gibi pazarlamayin" mi demek istiyorsun...?

Enteresan..!!!

Kaptan

Mecra Yazarı
"Allah'ın birşeyi önceden bilmesi,
o şeyin olmasını zorunlu kılar." cümlesi,
baştan sona yanlıştır.

Buradaki en önemli kelime, "önceden" kelimesidir.
Siz eğer, Allah için "sonra vardır" derseniz, "önceden bilir" ifadesini kullanabilirsiniz..
Önce ve sonra bizim için geçerlidir.. Allah'ın cahili olduğu bir durum olamaz..Yok hayır vardır diyorsanız, O'nun da bizim gibi öğrenen bir varlık olduğunu iddaa etmiş olursunuz..

Bilmiyordu bildi, haberi yoktu haberdar oldu..!

Böyle bir ilâh El Alim olabilir mi?
Böyle bir ilâh El Evvel El Ahir olabilir mi?
Böyle bir ilâh Muhit Kuşatıcı olabilir mi?
Az sonrayı bile bilemeyen bir Ilah,
Bana ya da size az sonra ne olacağını bilmiyorum diyen, nebi gibi ve diğer kullar
gibi bir beşer seviyesine inmiş olmaz mı?

Azıcık ilim ile, geldiğiniz nokta bu ise,

çok yazık derim hem de çok yazık..
Mekan Hareket zaman üçlüsünü yaratan Allah'ı,bunların içine hapsetmeye çalışanlara diyoruz ki; Allah tüm âlemlerden müstağnidir..

Ankebut 6, Ali imran 97

Osman Polat