beni çok şaşırttın abdul aziz hocam..kader anlayışı değişiyor.

Havas

Kısıtlı Erişim

video beni çok şaşırttı. araştırmak lazım..

talib

Kıdemli Üye
Allah bilmez demiş ya hu adam :) Haşa!

Allah seni zorlamaz de bari, yazdı diye.

Sen evleneceksin, o bildi, ona göre yazdı dese yine neyse diyeceğiz. Direk bilmez demiş.

Dedim ya, kim tarikat münkiri bir yerden patlak veriyor. Bu adam çok düşman her yerden patlak verir. Kimi de mehdicilik oynar. Allah insanı şaşırtmasın :)

levent48

Kıdemli Üye
Allah bilmez demiş ya hu adam :) Haşa!

Allah seni zorlamaz de bari, yazdı diye.

Sen evleneceksin, o bildi, ona göre yazdı dese yine neyse diyeceğiz. Direk bilmez demiş.

Dedim ya, kim tarikat münkiri bir yerden patlak veriyor. Bu adam çok düşman her yerden patlak verir. Kimi de mehdicilik oynar. Allah insanı şaşırtmasın :)

Bu şahsın (Bayındır'ın) söyledikleriyle yel değirmenlerine saldıran Don Kişot arkadaşlar ellerine bez alıp temizliğe başlasınlar...Bu patlak-matlak değil ATOM Bombası resmen...

@gavs bile işin içinden çıkamadı :D... Durum o kadar feci yani anlayacağınız.....

ihsdncr

Üye
ağzıyla söylüyor tövbe suresi.....allah tövbe etmeyide nasip etsin ...inşaallah....

muadh

Yasaklı
bayındır ve cübbeli birbirinden ayrılamayacak anlaşılan.nasıl bir ülkeyiz ya.dini tartışmaların başında olan adamlar ne halde.yoksa nasıl bir çağdayız mı demeliydim

levent48

Kıdemli Üye
Tüm melaik boyun eğdiği halde Şeytan boyun eğmedi Adem'e o zaman bu zamandır perişan durumda...

Mukallid olmama kibri ile kendini hz. Peygamber SAV dahil hiç bir kimsenin Alimin yolu ve metodundan gitmeyecek kadar yukarıda görenlere İBRET olsun...Sen Tekebbür ile bunca ilim erbabına burun kıvırıp küçümsersen şekilde görüldüğü gibi cartayı çekersin...Bilmeden kanka olduğun (ameldaş) Şeytanla birlikte bir bank üzerinde mehtabı seyredersin....Sen mehtabı seyrederken vaziyetinin şaşkınlığından Şeytan senden gözlerini alamadan senin yüzüne aval aval bakar böyle...

Seni sevip dediklerine balıklama sahip çıkan yeni tarz peşinde olan zavallılar da ayazda kalmış tazı gibi ne yapacağını şaşırır böyle...

levent48

Kıdemli Üye
önce kerametten başladı arkadaş...Aklınca mürid uçurur demeye getirerek bir çam devirdi...

Hızını alamadı Mucizat-ı nebi hususunda akli teviller yaptı...

Son virajı dönemeyince de Allah c.c.'e bu iftira ve buhtanı yapmaktan geri durmadı...

Biz buna Tasavvuf'ta "heva ve hevesinden başka İlah tanımamak "diyoruz...

Şimdi de birileri çıkıp "Ne var yani doğruları alın,yanlışlara itibar etmeyin" desin de forumdaki Bayındırlar'ı tekrar tanıyalım....

alanyali07

Kıdemli Üye
Estağfirullah..estağfirullah..estağfirullah..
böyle sarih bir küfrü hangi cesaretle söyleyebiliyorlar. "bilmez" diyebilmek için ya ateist olmak lazım ya da koyu bir zırcahil. ve bunlara ilim adamı diyerek peşinden gidenler var. mezhep imamlarını da boşver diyorlar. radyocu resmen köşeye sıkıştırmış.

alanyali07

Kıdemli Üye
Zahidül kevserinin "mezhepsizlik dinsizliğe köprüdür" sözünün belki bi tezahürü bu bayındır.

Ateist in birisi bi forumda ben Abdülaziz Bayındır sayesinde ateist oldum diye itiraf etmişti..

hirahos

Kıdemli Üye
Haşa, estağfirullah. Allah şaşırtmasın. "Allah bilmez" demek küfürdür. İnançsızlıktır.

@rabbinsadikkulu gibi iyi niyetli fakat neyi nerden alması gerektiğine henüz karar verememiş kardeşlerimize bu video ibret olmalı, ders vermeli...

@gavs da tanıdığımdan beridir ilk defa bir hayra sebeb oldu. Demek ki bir insan ne kadar şaşırmış olursa olsun hizmete vesile olabiliyor. Bu da bize ibret olsun.

Fi emanillah.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Haşa, estağfirullah. Allah şaşırtmasın. "Allah bilmez" demek küfürdür. İnançsızlıktır.

@rabbinsadikkulu gibi iyi niyetli fakat neyi nerden alması gerektiğine henüz karar verememiş kardeşlerimize bu video ibret olmalı, ders vermeli...

@gavs da tanıdığımdan beridir ilk defa bir hayra sebeb oldu. Demek ki bir insan ne kadar şaşırmış olursa olsun hizmete vesile olabiliyor. Bu da bize ibret olsun.

Fi emanillah.

biz bu videoyu daha önce izlemiştik. biz abdulaziz bayındır ın tüm görüşlerini kabul ettiğimizi söylemiyoruz. daha öce söylemiştitm bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. biz kendi adımıza paylaştıklarımızdan sorumluyuz. bayıdırın yanlışları bizi bağlamaz.

fakiri

Kıdemli Üye

“SAPITICI İMAMLAR”:

Meydanı boş bulan sapıtıcı imamlar türedi. Sûret-i haktan göründüler. Müslümanları kendi etrafına toplayınca kendi dinlerini ilân ettiler ve böylece bu üç noktadan İslâm kalesini içten yıkmaya başladılar.
Bu sapıtıcı imamlar olsun, âhir zaman uleması olsun, hepsi de sûret-i haktan göründüler, İslâm’ın önderi, kurtarıcısı gibi göründüler. Saf ve temiz müslümanlar büyük kitleler halinde onlara iltihak etti ve intisap etti. Şu kadar var ki, aslında sûret-i haktan görünen bu deccaller bu kitleleri görünce asıl hüviyetlerini ortaya koydular. Etraflarında kendilerine göre bir kalabalık görünce, hepsi de ayrı ayrı dinlerini ilân ettiler. Kurdukları dini ayakta tutabilmek için İslâm dininin haram kıldığı hükümleri helâl saydılar. Dinlerini bu şekilde ayakta tutmaya çalıştılar ve kitleler halindeki müslümanları hem kurdukları dine çekerek imandan ettiler, diğer taraftan dünyalıklarını soydular ve yoldular.
İşte Deccal bunu yapamaz. Deccal’den beter oluşları, sûret-i haktan görünüşlerinden oldu. Böylece birçok müslümanları hem imanlarından soydular, aldılar, hem dünyalarını hem âhiretlerini yok ettiler.
Nitekim onların sapıtması ile yoldan sapanların âhirette cehenneme düştükleri zaman bu sapıtıcılara şöyle söyleyecekleri Âyet-i kerime’de haber verilmektedir:
“Siz bize sağdan gelir, sûret-i haktan görünürdünüz.” (Saffat: 28)
Firavun, âhirette avanesinin önünde cehenneme gittiği gibi, bu sapıtıcı imamlar da küfre kaydırdığı kimselerin hepsinin cehennemde öncüleridir.
Oysa Allah-u Teâlâ’nın dini İslâm dinidir. Onun hükümleri ayrıdır. Hepsi de halkı o kadar soydular ki, hepsinin trilyonları var. Trilyonlar vurdular, bankalar kurdular. Allah-u Teâlâ ile harbe tutuştular. Hazret-i Allah’a ve Resul’üne hasım kesildiler. Hem din-i mübin’e hem de vatanımıza ihanet ettiler. Hem dini hem vatanı parçalamak istediler ve bu zümreler müslümanlara karşı cephe aldılar, düşman kesildiler.
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz diğer bir Hadis-i şerif’lerinde buyururlar ki:
“Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki bunlar dinlerini dünyalığa alet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.
Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyurur:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki, aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.” (Tirmizi)

O zamanın kurtları koyun postuna bürünerek halkın karşısına çıkarlar.

Hep yalan söylerler, hiç utanmazlar.
Dini ve devleti tahrip etmek için ihaneti apaşikâr yaparlar.
İyileri yok etmek, kötüleri ve kötülüğü ortaya koymak, düzeni bozmak için tahripleri çoktur.
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bunları görüyordu, biliyordu. Açık veya kapalı olarak bize tarif buyuruyor. Bunlar yeryüzünde büyük fesad çıkaranlardır.
Allah-u Teâlâ bir Âyet-i kerime’sinde bunların âkıbetlerini şöyle duyuruyor:
“Zulmedenler nasıl bir yıkılışla yıkılacaklarını hangi deliğe tıkılacaklarını yakında görecekler.” (Şuârâ: 227)
Bu zulümlerin cezasını böyle çekecekler. Fakat onlar iman etmedikleri için böyle bir felâketten habersizdirler.

Ahter

Kıdemli Üye
Bayındır beyin bu sözleri ; hüccetil islam Gazalinin ''Filozofların Tutarsızlığı'' eserinde 13. meselede , Allahın külli bir bilişle eşyayı bildiğini ama cüziyyatı bilmeyeceğini idda eden filozofları n sözlerini hatırlattı!! Ne tuhaf bir benzerlik!!!:)

Video da demişki: '' Allah kiminle evleneceğini bilse, emretmesinin bir anlamı kalırmı?'' yani bu söze göre Allah 'ın bilmediği bir meseleyi emretmesinin bir anlamı olabiliyorda, bildiği bir meseleyi emretmesinin bir anlamı olmuyor!! Bu mantığa kargalar bile güler!!!:)

türkü

Kıdemli Üye
onda Allah'ı bilmemekle degil, asıl, insanı bilmekle "sorumlu" tutarlar..bu kadar çıplak konuşunca abdülaziz hoca, kendisi tevil edilemiyor o başka :D

CENGİZHAN

Yasaklı
Arkadaşlar,

Benim bir konuda tereddüdüm var. Sadece samimi olarak bir fikir edinmek için soruyorum:
Allahın her şeyi bildiğine inanıyoruz, ben de kesin olarak inanıyorum..

Ancak sorum şu :

ALLAH HER ŞEYİ BİLİR ifadesinden şunu da anlayabilir miyiz :

Allah can verdiği, yarattığı bir insanın, doğumundan ölümüne kadar neler yapacağını, hangi günahları işleyeceğini bilir ve bunları kişi doğduğu anda tayin eder mi..?

Yani biraz daha açarak:

Allah bir kişiyi yaratıyor ve onun neler yapacağını, naıl yaşayacağını, başlıktaki yazıda
belirtildiği gibi kiminle evleneceğini kaş çocuk yapacağını, hangi günahları işleyeceğini
bunların hapsini tayin eder ve bunların hepsini önceden tayin edip belirlediği için
bunların hepsini bilir.....

Sorum bu...

Ahter

Kıdemli Üye
Sorun ciddi , cevabında ciddi olması gerekir....Ama hamama giren terler misali eğer gerçekten samimi isen vereceğim iki kaynağı dikkatlice oku...

1- Kader risalesi Bediüzzaman
2- İnsan ve kader, Mustafa sabri efendi...

yok ben kitab okumam ,buradan cevab ver diyorsan, kolaycılığa sapmış ve ciddiyetten uzaklaşmışsın demektir..Samimi olanlar gerçeği mutlaka görürler, ulaşırlar..:)

CENGİZHAN

Yasaklı
Sorun ciddi , cevabında ciddi olması gerekir....Ama hamama giren terler misali eğer gerçekten samimi isen vereceğim iki kaynağı dikkatlice oku...

1- Kader risalesi Bediüzzaman
2- İnsan ve kader, Mustafa sabri efendi...

yok ben kitab okumam ,buradan cevab ver diyorsan, kolaycılığa sapmış ve ciddiyetten uzaklaşmışsın demektir..Samimi olanlar gerçeği mutlaka görürler, ulaşırlar..:)

Kardeş,

Kusura kalma, ben biraz kolaycılığa kaçacağım.
Buradan cevap verecek arkadaşlarımı okuyacağım. Eğe cevap veren olursa tabii ki....:D

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Arkadaşlar,

Benim bir konuda tereddüdüm var. Sadece samimi olarak bir fikir edinmek için soruyorum:
Allahın her şeyi bildiğine inanıyoruz, ben de kesin olarak inanıyorum..

Ancak sorum şu :

ALLAH HER ŞEYİ BİLİR ifadesinden şunu da anlayabilir miyiz :

Allah can verdiği, yarattığı bir insanın, doğumundan ölümüne kadar neler yapacağını, hangi günahları işleyeceğini bilir ve bunları kişi doğduğu anda tayin eder mi..?

Yani biraz daha açarak:

Allah bir kişiyi yaratıyor ve onun neler yapacağını, naıl yaşayacağını, başlıktaki yazıda
belirtildiği gibi kiminle evleneceğini kaş çocuk yapacağını, hangi günahları işleyeceğini
bunların hapsini tayin eder ve bunların hepsini önceden tayin edip belirlediği için
bunların hepsini bilir.....

Sorum bu...

Allahü Teala her şeyi bilir amanne...

Lakin, tayin etme noktasında, aklımız ve irademiz (cüz'i irademiz) gündemdedir...

Allah'ın tayini bizim sorumsuzluğumuzu mübah kılar aksi takdirde... Benim bildiğim böyledir...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ben allahin herseyi bildigine inaniyorum ama aklima bir sey takildi CEVAP VEREBILEN VARSA MEMNUN OLURUM.

müsrikler peygamberimize sizde bizim gibi mescidi aksaya karsi ibadet yapiyorsunuz

sizin bizimle bir farkiniz yok dediler peygamberimizde allah dan kiblenin kabe olmasini istedi

allah da kibleyi kabe yapti

allah önceden müsriklerin ne diyeceklerini bilmiyormuydu ?