Ben TEKRAR GELDİM.....

CENGİZHAN

Yasaklı
Foruma tesadüfen ACABA diye bir giriş yaptım. Girebildiğimi gördüm nedenini bilmiyorum çümkü uzun bir süredir yasaklı idim...!!!

Düşündüm son 7 ağustos tüm ülkemizde birlik ve beraberlik ilan edildi
belki bu nedenledir.
Aslında şunu söyleme gerekir ki yasaklanmam pek adilce değildi.
Forumda küfür ve hakarete en fazla karşı çıkan kişilerdendim.

Bu forumda benim zamanımda HIRİSTİYAN bir arakdaş vardı onunla
uzun sohbetler tartışmala yapılıyordu.
Forumda bir ara iki ATAİST arkadaşlar gelmişti ve onlarla bem dahil
birçok forum üyesi arladaşlar uzun tartışmalar yapmışlardı..

Bu forum bir ÖZGÜR DÜŞÜNCE PLATFORMU olarak ilan edilmişken
bu foruma Hıristiyanlar, ateistle girebilirken benim yasaklanmam haksızlık idi..

İNŞALLAH 7 AĞUSTOS BİRLİK VE BERABERLİK DÜŞÜNCESİ TÜM TÜRKİYEDE OLDUĞU GİBİ BU FORUMDA DA GEÇERLİDİR..

BENİM YASAKLANMAM TEKRAR GETİRİLMEZ..

CÜMLETEN SELAM.....

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hoşgeldin...

doğrularınızı anlatırken, hakaret ve tekfir konusuna dikkat etmenizi rica ederiz...

selametle..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Selamın havada kalmasın Aleyküm selam. Her şey aslına rucu ettiği gibi sende aslına rucu eder yine müslümanlara zavallı muamelesi yapmaya kalkar boyunun ölçüsünü alır gidersin.

Veya,

Bir çok tanıdığım gibi 15 Temmuzu milat kabul eder kendi fikrinde olmayanları zavallı olarak nitelemekten vaz geçersin. Karar senin :gl

CENGİZHAN

Yasaklı
hoşgeldin...

doğrularınızı anlatırken, hakaret ve tekfir konusuna dikkat etmenizi rica ederiz...

selametle..

Size daha önce sitemize getirdiğim ÇOCUK TERBİYESİ konusunu tekrar getireyim de hakaret ,küfrü ve tekfire ne kadar karşı olduğumu görünüz..:

ÇOCUK TERBİYESİ HAKKINDA

Çocuklarımızın kusursuz olmasını istiyorsak, kusursuz anne-baba olmaya gayret etmeliyiz.

Aileler çocuk terbiyesinde ne gibi hususlara dikkat etmelidirler?

Evvelâ şunu ifade etmelidir ki, çocuklar, bizlere ilâhî birer emânet ve öz varlığımızdan boy vermiş kıymet filizleridir. Duygulu gönüllere göre; evlerin ilk saâdet mûsıkîsi, doğan çocukların gönüllere huzur veren sesleri ile başlar.Hadîs-i şerîflerde beyân buyurulduğu veçhile çocuklar; “cennet çiçekleri”, “kalp meyveleri”, “ilâhî ihsân ve rızıklar”dır.
Bu itibarla çocuklar, Rabbimizin ne güzel lütuf ve ihsânıdır. İlk çocuğumuz dünyaya geldiğinde ana-baba olmanın o derin hazzı hiç unutulur mu?
Onların gülüşlerindeki zevk ü safâ ışıkları cennet parıltılarına benzer. Bir anne için en güzel meşgale onu yetiştirmek ve terbiye etmek, topluma armağan etmektir. Zira anne yüreği, bir çocuğun eğitim ve terbiyesini aldığı ilk mekteptir. Emek verilip yetiştirilen sâlih evlâtlar, âhirette anne-baba ile cehennem arasında perde olacaktır.

Âilelerin en önemli vazîfelerinden birisi de Cenâb-ı Hakk’ın, İslâm fıtratı üzere lütfettiği yavrularını hayır ve fazîletle donatmaktır. Îmanlı, istikâmet ehli ve vatanperver çocuklar yetiştirmek, bir anne-babanın en büyük mes’uliyetidir.
Peygamber Efendimiz, bir hadîs-i şerîflerinde insanların mes’uliyetlerini şöyle beyân buyurmuşlardır:
“Hepiniz çobansınız ve hepiniz güttüklerinizden sorumlusunuz…

Allah Rasûlü bu âyet-i kerîme hakkında şöyle açıklamada bulunmuştur:
“Onları, Allâh’ın sizi nehyettiği şeylerden uzaklaştırır ve emrettiği şeylere de teşvik edersiniz. İşte bu, onları cehennemden muhâfaza etmektir.” (Âlûsî, XXVIII, 156)
Çocuk terbiyesine nereden başlamak lâzımdır? Dayak bir terbiye çeşidi midir? Âilenin çocuk terbiyesindeki rolü ve dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?
Çocuk terbiyesine, evvelâ ana-babanın terbiyesinden başlamalıdır. Zira bu yüce terbiye, mürebbî (terbiye edici) sıfatını kazanabilen olgun anne ve babaların gerçekleştirebileceği bir eğitimdir. Şâirin:

Kendisi muhtâc-ı himmet bir dede,

Nerede kaldı gayriye himmet ede!..

şeklinde tarif ettiği, kendi eğitimi noksan bir anne ve babanın evlâtlarına verebileceği terbiye ne olabilir ki?!.

Kısacası çocuğumuzun kusursuz olmasını istiyorsak, kusursuz anne-baba olmaya gayret etmeliyiz.

Çocuk terbiyesi, evvelâ anne-babanın yüreğindeki çocuk sevgisinden başlamalıdır. Onları Allah’ın bir emâneti olarak sevmeli; bu sevgiyi de, dünya ve âhiret saâdetini kazanmaya vesîle kılmalıdır. Eğer arkamızda güzel bir nesil yetiştirmez isek, mezarımız tenha kalır. Yarınki gerçek konağımızın ise mezar olduğunu unutmamak gerekir.

Bir atasözünde “el-ümmü medresetün: anne mekteptir/okuldur.” denilmektedir. Kadın, evde çocuklarıyla daha çok birlikte olduğu için çocuklara güzel örnekler sergileyerek, onların rûhunda kalıcı izler bırakmak sûretiyle “ilk ve en büyük terbiyeci” olacaktır.

Annenin ağzından çıkan her kelime, çocuğun şahsiyet binasına konulan tuğlalar gibidir. Anne yüreği çocuğun eğitim gördüğü bir sınıftır. Şefkatin en büyük menbaı annelerdir. Anne terbiyesinden mahrum çocukların terbiyesi güçleşir. Yüksek karakterli kişiler, daha ziyade sâliha annelerin yetiştirdiği çocuklardır.

çocuklar, birer video kaseti gibi anne ve babalarındaki bütün davranışları eğrisini doğrusunu hiç ayırt etmeden, olduğu gibi kaydetme ve taklit etme meyli içindedirler.
Çocuk eğitiminde bilhassa dikkat edilmesi gereken husus ise, dayak meselesidir. Bu, aslâ kabul edilemeyecek yanlış bir davranıştır. Kötü alışkanlıklar kazanmasın diye çocuğa caydırıcı usûller uygulanabilir, ancak bunların arasında dayak aslâ olmamalıdır. Çünkü o, istikbâlin gencini korkak ve ürkek, yahut da arsız ve yüzsüz bir hâle getirir.

ALINTI : http://huzurluaileyuvasi.darulerkam....yesi-hakkinda/

Yukarıda alıntı yaptığım güzel yazıda iki nokta dikkatimi çekti :

1)
kendi eğitimi noksan bir anne ve babanın evlâtlarına verebileceği terbiye ne olabilir ki?!.

2)
Kadın, evde çocuklarıyla daha çok birlikte olduğu için çocuklara güzel örnekler sergileyerek, onların rûhunda kalıcı izler bırakmak sûretiyle “ilk ve en büyük terbiyeci” olacaktır.

Bu çok doğru tesbitlerden anlıyoruzki, sağlam ve iyi eğitimli olmayan anne babaların çocuklarına gerekli değerde terbiye veremeyeceği açıktır.

İkinci önemli nokta ise babanın sabahtan akşama kadar işinde olması, kadının ise gün boyu çocukla beraber ve ona muhatap olması nedeniyle bir çocuğun terbiyesinin annesinin mahsulü olduğunu ifade edebiliriz.
Bu nedenle çocuk terbiyesinin ilk sorumlusu annedir...

Aklımıza şöyle bir soru geliyor...

Neden toplumumuzda, gençlerde ve yetişkinlerde çok sayıda terbiye,ahlak ve edep yönünden büyük bir zafiyet vardır..?
Neden gençlerimiz yetişkinlerimiz en küçük anlaşmazlıklarda
birbirlerine ağır hakaretler, küfürler eder hatta tekme tokat
kavgaya başlarlar. ?

Bunun nedeninin çocukların yetersiz aileler içinde yetiştirilmelerinin olduğu anlaşılmaktadır.Zaten topluluk içinde bir kişinin bir terbiyesizliği görüldüğünde ,söylenen laf :

AİLE TERBİYESİ GÖRMEMİŞ Kİ.....olmaktadır.

Kişisel kanaatim toplumdaki terbiye,edep ve ahlak dışı hareket ve davranışların sorumlusunun ANNELER olduğudur.
Toplumumuzda 35 milyon kadınımız var....
Bu 35 milyon kadınlarımız içinde ne yazık ki, ve maalesef ahlaken zayıf ve düşük kadınlarımız da vardır.
Bu yapıdaki kadınlardan terbiyeli,ahlaklı ve edepli çocuklar yetiştirmelerini bekleyemeyiz....​

adams77

Kanalizasyoncu
selamun ala, hayr olsun...

bi husben

Kıdemli Üye
@Enes bu küfürbazın banını neden açtınız kardeşim

Enes

İhvan Forum Üye
Kimsenin banını açmadık. Bu durumun teknik detayına bakayım ama arkadaşa yeni ruha uygun olarak son bir şans verelim derim.

bi husben

Kıdemli Üye
siz bilirsiniz ama ben farklı düşünüyorum bu insanlar derbe olsaydı alkışlayacak olanlardır

Ahmet

Çöl Aslanı
Aleyküm selam.
Birkaç ay önce yasaklı listesini bir elden geçirmiştim. Cengizhan'da tekrar fırsat verdiğimiz arkadaşlardan.

nefahtü

Kıdemli Üye
@Ahmet bey öncelikle selamlar
hazır birilerinin yasağı kalkıyor @Ecrin diye bir üyemiz vardı foruma farklı bir renk katan hanım kız.
onunda yasağını kaldırsanız mağlum forum da bayan çok az olanların kıymetini bilmekde fayda var :)

Ahmet

Çöl Aslanı
@Ahmet bey öncelikle selamlar
hazır birilerinin yasağı kalkıyor @Ecrin diye bir üyemiz vardı foruma farklı bir renk katan hanım kız.
onunda yasağını kaldırsanız mağlum forum da bayan çok az olanların kıymetini bilmekde fayda var :)
Aleykumselam sayın nefahtü,
Ecrin, kendi isteği ile forumdan ayrılmış. Yapabileceğimiz birşey yok malesef.