Belkide hiç ağlamamalıydım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinemin sessiz ve sakin çehresinde neleri yaşıyorum anlatmalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç arkama bakmadan, keşkelere akmadan gamdan sıyrılmalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhu rehin alan ne varsa şayet kalbim sadık kaldıysa anlamalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Korkulardan arınmalıyım, idrakin mahlasından aşkla bakmalıyım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir güvercinin hayaliyle keşişmemeli bu düşlerim ve öğrendiklerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mahsun nefesin feryadına kayıtsız kalmamalı, nitelikteki bilincim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yitmelerin sarhoşu olmamalı hilkatimden tebarüz eden akidelerim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Evet gülerken ağlayanın serencamında titremeliyim onu görmeliyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Zamana kahretmeden, zamani demekten lisanımı arileştirmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebin lahzasından bir nefeslikte olsa bile, asla vazgeçmemeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kefenin ar olan mizacını tenin mağduriyet mecrasını hissetmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseye bir yük olmadan, nefesin azizliğini unutmadan göçmeliyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakikat adına ne kalmışsa ve şayet kaybolmuşluğum bulunmuşsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hidayetin, vesile olan nasibi hikmetin sedasında manalaşmalıyım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne hazindir ki kaybolan yıllarda ve serdedilen anılarda ülfet varsa[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun figanında yeniden dirilmeyi istemeli, aşkını yaşamalıyım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir sevdanın muştusunda vadedilen vaktin hesabıyla akitleşmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne cennet, ne de cehennem için kalbimin inhisarında yüzleşmemeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yegane sahibi yakinen hissetmeli ve aklım ve nefsimle bedelleşmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İllahlah derken an ve hakikat için kalbin ahengini bulup,zikretmeliyim[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

Sessiz Vaveyla

EL Kârda Gönül Yârda
[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebin lahzasından bir nefeslikte olsa bile, asla vazgeçmemeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kefenin ar olan mizacını tenin mağduriyet mecrasını hissetmeliyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimseye bir yük olmadan, nefesin azizliğini unutmadan göçmeliyim

bu satırlar ve özellikle son kısım ayrıntısı bu şiirde saklı yaşamlar için bir cevap , bizler için..

Klasik ama içten bir "yüreğiniz dert görmesin..."
[/FONT]

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Efendim lütfediyorsunuz
virgul.gif
kalbinizin ülfetinden serdediyorsunuz...
Ne kadar lisan-ı halimde bir mahzunluk yaşasam da iyi ki sizler varsınız...
Bu anlamda çok teşekkürler ediyorum ve kalbi sürurunuz bereketli olsun diyorum efendim...