Belediyelerin bankamatik memurları?

ihvanistanbul

AkhenAton
Cennet kiliclarin golgesi altindadir...

Devlet herkesten guclu olursa huzur olur. Devlet iradesi tereddut gosterirse millet tokezler.

Hukumdar yol vermeden eskiya yol kesemez!...

Hakperest

Kıdemli Üye
Muhterem insan ...
Zaten bende bunu anlatıyorum ...
Ülke idaresini ideoloji, dava , varlık meselesi gözü ile bakarsan ...
Senden olmayan düşmandır ...
Ya öldürürsün ya ölürsün ...
İdeolojik devlet kalmadı ...
İmkansız polyona filan değil , gelecekte olacak olan bu ...
Öyle üçyüz beşyüz bin hadi yüzbin değil ortadaki rakamlar , 2 dünya savaşında sadece savaş aletleri ile ölenlerin sayısı 100 milyondan fazla ...
Ve şu an ortak devlet çatısı altında birbirlerinin kıçlarını koruyor bu adamlar ...
Ama o zaman sahip oldukları ideolojileri hepsi terketti ...
Bu bizde de olacak , kaçarı yok sadece süreci uzatırız ...
Kaldı ki ...
Babalarımız birbirini vurdu ...
Biz yumruk yumruğa girdik , şimdikiler düşman al sana bomba ayol yapıyor ...
Eskisine oranla çok daha az ideoloji sahibiyiz ..
Ki netekim akp konum itibariyle merkez bir parti ....
Ama tarihten gelen kronik yaralarımız var ..
Hem kaşınmaya müsait hem sürekli enfeksiyon kapıyor havadan nem alıyor ...
Hala buralara takılı kalırsak diyorum ...
Daha çok bekleriz baharın gelmesini ..
Sence kürtler mi pkk yı kurdu
Yada türkler mi tek parti iktidarıyla camileri ahır yaptı

Efenim zaten bu halk kardeş
Bazı p uştlar gladio nato feto vatikan vs vs
ayar çekiyor, hepsi bu

Kaçak

Yeni
Ayar filan bir yere kadar ...
En azından bu foruma ayar çeken yok o kesin ...
Ama mal ortada işte ...
Farzı muhal Türkiye’de bu forum işte ...
Herkes benim görüşüm foruma egemen olsun diyor ama , gerçek ne ? Şişkonun biri sahibi forumun ...
Derdimiz , ne ben demeyi biliyoruz Ne de ötekine fırsat veriyoruz ...
Kendimizi tanımlayamıyoruz ki, ötekini tanımlayalım ..
Türkiye’nin en güzel özeti ...
Akp seçmeni ; Tayyip gitsin de kim gelsin , meydan cehapeye mi kalsın ..
Muhalifler ; Tayyip gitsinde , kiminle kol kola olduğumun önemi yok ...
Kimse “ben”i ve sonra ötekini tanımlanıyor ...
Herkes öteki üzerinden kendine ben inşa etmeye çalışıyor ...

Kaçak

Yeni
Konu ile alakası nedir ?
Ortak faydamızı gözetmek ideolojik bakmadığımızda mümkün ..
Şimdi herkes kendi tarafı açısından bakıyor hadiseye ...
Ve tarafların birbirinden farkı yoktur , çünkü iktidar yozlaştırır ...
Bu değişmez bir kanundur ki tarih örnekleri ile doludur ...
Bu Ne şu ideolojiye ne bu ideolojiye hastır , bu sosyolojinin gerçeğidir ..

gamsız

Profesör
Ayar filan bir yere kadar ...
En azından bu foruma ayar çeken yok o kesin ...
Ama mal ortada işte ...
Farzı muhal Türkiye’de bu forum işte ...
Herkes benim görüşüm foruma egemen olsun diyor ama , gerçek ne ? Şişkonun biri sahibi forumun ...
Derdimiz , ne ben demeyi biliyoruz Ne de ötekine fırsat veriyoruz ...
Kendimizi tanımlayamıyoruz ki, ötekini tanımlayalım ..
Türkiye’nin en güzel özeti ...
Akp seçmeni ; Tayyip gitsin de kim gelsin , meydan cehapeye mi kalsın ..
Muhalifler ; Tayyip gitsinde , kiminle kol kola olduğumun önemi yok ...
Kimse “ben”i ve sonra ötekini tanımlanıyor ...
Herkes öteki üzerinden kendine ben inşa etmeye çalışıyor ...
"""Akp seçmeni ; Tayyip gitsin de kim gelsin , meydan cehapeye mi kalsın """"

ister akpartili ister bilmem ne partili, hadi buyrun düşünün bakalım bu sabah TAYYİP yok, kusurlu Tayyip e CHP yi sıcak hisssedenler düşünsün gerisini,kendisini ihvan lı zanneden birileri gibi..

gamsız

Profesör
AKP'nin “sadık” kadın kolları üyesi, bankamatik memuru olarak, maaşı daha yüksek olduğu için belediyenin “kepçe operatörü” kadrosundan maaş alıyormuş.

Bir CHP’li de ironi yaparak; “Mutfakta çorbayı kepçe ile doldurduklarından dolayı oparatör sayılırlar” demiş. :)

Bu bir arsızlıktır ve AKP maalesef sınır tanımıyor…

Ekli dosyalar

• kms.jpg
    kms.jpg
    50.7 KB · Görüntüleme: 0

erdemceerdem

Profesör
Torpille işe alma çok ayrı bir mevzu. Maalesef bu her kesimde var. Şimdi @ihvanistanbul kardeşim CHP li belediyeden torpille ise alınanları kovsun diye bekliyor peki aynı CHP nin yeni alacağı kişileri hakkaniyetle seçeceğine nasıl inanıyor. Benim anlamadığım bu CHP sizin gözünüzde nasıl pirüpak oldu? Hangi ara bu kadar umut bağladınız? Nasıl inandınız bu kadar? Olayın akp ile ilgisi yok insan akpyi sevmeyebilir de bu nasıl CHP sevgisine dönüşür?

Dedikodu ve söylenti dışında belgesi ile bu bankamatik memurlar açıklansın. Isın inançla ilgisi yok inanıyorsunuz yahut inanmıyorsunuz bu önemli değil mühür elinizde açıklayın.

Kişi sana diyorki; şunları şunları yanlış yaptın, hata ettin...
Sen diyorsun ki ben müslümanım, bu evrakları devraldığım kişi bunları bunları yapmış....
kişi diyorki; devraldığın kişi yanlış olabilir, yanlış yapmış olabilir, senin müslüman olman
sana +1 katkı sağlamaz, onun müslüman olmadığını da ortaya çıkarmaz...
ayrıca kişi diyor ki; senden öncelerin hata yapması, senin hata yapmanı getirmez
yanlış yolda olmanı teşfiklemez....

bu ahlakla kendinizi ve çevrenizi kandırırsınız...
inandığınızı söylediğiniz değerin asıl sahibini değil...

cemaliii

Kıdemli Üye
Bakalım 23 haziranda akp kazanırsa duyar kasanlar o zamanda duyar kasacak mı? Veya akp 2004te birçok belediyeyi devraldığındada aynı duyarı kastınız mı? O vakitler sosyal medya ve bizim forum yoktu denebilir. Kahvede çevrede dile getirdiniz mi? Hepsinden önemlisi vicdan muhasebesini yaptınız mı? Bence yapmadınız. Çünkü bunlar bizim adam dediniz. Bunlar yapmasında meydan chplilere mi kalsın dediniz. Ve bugün dahi hala alt mesajlarınızda söylemek istediğiniz bu. Muhafazakar camia sadece kendine müslüman sadece kendine demokrasi istiyor. Malesef bu böyle. Daha öncede dediğim gibi partisi ve kitlesi vizyon ve anlayış olarak erdoğanın çok gerisinde. Muhafazakar kitle 30 yıl önceki yerde ve adı gibi değişime kapalı malesef.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bakalım 23 haziranda akp kazanırsa duyar kasanlar o zamanda duyar kasacak mı? Veya akp 2004te birçok belediyeyi devraldığındada aynı duyarı kastınız mı? O vakitler sosyal medya ve bizim forum yoktu denebilir. Kahvede çevrede dile getirdiniz mi? Hepsinden önemlisi vicdan muhasebesini yaptınız mı? Bence yapmadınız. Çünkü bunlar bizim adam dediniz. Bunlar yapmasında meydan chplilere mi kalsın dediniz. Ve bugün dahi hala alt mesajlarınızda söylemek istediğiniz bu. Muhafazakar camia sadece kendine müslüman sadece kendine demokrasi istiyor. Malesef bu böyle. Daha öncede dediğim gibi partisi ve kitlesi vizyon ve anlayış olarak erdoğanın çok gerisinde. Muhafazakar kitle 30 yıl önceki yerde ve adı gibi değişime kapalı malesef.

Cevabını bildiğin soruları niye soruyorsun cemali... YSK denilen bir yapı var ve kararı böyle vermiş. Karar bu olduktan sonra Söylenen sözlerin bir geçerliliği var mı ? Senin yöntemle sorayım seçimlerden tersi bir sonuç çıkmış olsaydı ve YSK ikinci parti olarak CHP nin itirazını haklı bulsaydı sen bunları söyleyecek miydin ?

Bence olumlu bir karar verilmiş. İnsanlar yine aynı oyu verirler neticede. Sandık Başkanları da kamu görevlilerinden seçilirse pek tabii ki sorun kalmaz ve sonuç yine İmamoğlu lehine tecelli eder. Ama işin içinde kaptı kaçtı varsa tabiiki birilerinin paçası tutuşabilir :)

erdemceerdem

Profesör

Muhafazakar camia sadece kendine müslüman sadece kendine demokrasi istiyor.

ne güzel bir izah....

kardeş işte bunun adına cehalet diyoruz.... onlarda diyor....
kimliğinde müslüman yazması cehaletini gidermiyor... onlarda gideriyor...
işte bu cehalete hakim günümüz müslümanları, demokrasiyi adalet zannediyor... biz zannetmiyoruz...
ve senin dediğine geliyor, demokrasi yani adalet kendilerine menfaat verdiği sürece iyi.... bugün onlara iyi, yarın başkasına...

gamsız

Profesör
Muhafazakar camia sadece kendine müslüman sadece kendine demokrasi istiyor.

ne güzel bir izah....

kardeş işte bunun adına cehalet diyoruz.... onlarda diyor....
kimliğinde müslüman yazması cehaletini gidermiyor... onlarda gideriyor...
işte bu cehalete hakim günümüz müslümanları, demokrasiyi adalet zannediyor... biz zannetmiyoruz...
ve senin dediğine geliyor, demokrasi yani adalet kendilerine menfaat verdiği sürece iyi.... bugün onlara iyi, yarın başkasına...
biz muhafazakar isek sen avanakkar mısın, ne zannediyon kendini

cemaliii

Kıdemli Üye
Cevabını bildiğin soruları niye soruyorsun cemali... YSK denilen bir yapı var ve kararı böyle vermiş. Karar bu olduktan sonra Söylenen sözlerin bir geçerliliği var mı ? Senin yöntemle sorayım seçimlerden tersi bir sonuç çıkmış olsaydı ve YSK ikinci parti olarak CHP nin itirazını haklı bulsaydı sen bunları söyleyecek miydin ?

Bence olumlu bir karar verilmiş. İnsanlar yine aynı oyu verirler neticede. Sandık Başkanları da kamu görevlilerinden seçilirse pek tabii ki sorun kalmaz ve sonuç yine İmamoğlu lehine tecelli eder. Ama işin içinde kaptı kaçtı varsa tabiiki birilerinin paçası tutuşabilir :)

Bu benim sorumun cevabı değil. Ve böyle karar vermiş napalım diye sorgulamayacak değiliz kararları. Misal siz 28 şubatta verilen kararları sorgulamadınız mı hiç? Böyle karar verilmiş napalım mı dediniz? Chp itiraz etse ve böyle sonuçlansa yine aynını derdim. Sandık başkanlarından ötürü seçim yenileniyorsa aynı sandık başkanları ilçe oylarınıda saydılar. Tümden iptal olsa emin ol ses çıkarmazdım. Çünkü kanun net. Kamu görevlisi olacak diyor.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Allah, dinine sırt çeviren müslüman toplumları feraha eriştirmez....

Türkiye nin çıkar yolu, paraya, kadına ve makama tamah etmeyecek insanları, yetiştirmesiyle mümkündür...

Bütün kesimlerin ahlaki yozlaşmaya uğradığı bu vakitte, kim gelirse gelsin beyhudedir,

bu ülkeye derman akp değildir, chp hiç değildir....

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu benim sorumun cevabı değil. Ve böyle karar vermiş napalım diye sorgulamayacak değiliz kararları. Misal siz 28 şubatta verilen kararları sorgulamadınız mı hiç? Böyle karar verilmiş napalım mı dediniz? Chp itiraz etse ve böyle sonuçlansa yine aynını derdim. Sandık başkanlarından ötürü seçim yenileniyorsa aynı sandık başkanları ilçe oylarınıda saydılar. Tümden iptal olsa emin ol ses çıkarmazdım. Çünkü kanun net. Kamu görevlisi olacak diyor.

Sorgulama demiyorum,hür ve özgürsün ama sonuç değişmeyecek :)

Hangi konuda itiraz edilmişse o konu hakkında karar veriliyor. Karar böyle çıkmış. Doğru veya eğri eyvallah denir. Ben Sayın İmamoğluna hayırlı olsun dedim sosyal medyada. Tekrar kazanırsa tekrar derim. Eğer gerçekten kazanmışsa tekrar kazanmaması için bir sebep yok. :)