Belediyeleri yönetemiyor, ülkeye talip | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Belediyeleri yönetemiyor, ülkeye talip

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Belediyeleri yönetemiyor, ülkeye talipDoğu ve Güneydoğu'daki HDP yönetimi altındaki belediyeler 'et
HDP’li belediyeler halkı canından bezdirdi. Sokaklardaki çöplerden yollardaki çukurlardan bıkan vatandaşın sesi duyulmuyor. Belediyeler halka hizmet vereceklerine Kobaniye yardıma koşuyor. Bölge halkının taleplerine cevap vermeyen ve belediyecilik faaliyetlerini gerçekleştirmeyen zihniyetin bu hareketi de bölge halkı tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştı.
Kent merkezi 500 bin olan BatmanBelediyesi’nde çöpler toplanmıyor. Batman’da yollarda toplanmayan çöpler yüzünden koku ve sineklerden durulmazken, sokaklarda başıboş dolaşan hayvanlardan halk şikâyetçi. Çocukların oyun, yaşlıların dinlenme alanı olan parklar madde bağımlılarının evi haline geldi. Birçok cadde ve sokaklarda bulunan çukurlar yüzünden halk yürüyemez hale geldi. En önemli sorun ise, susuzluk. İsyan eden halk karşısında muhattap bulamıyor.
ZAP SUYU ÇÖP DOLU70 bine yakın nüfuslu Hakkari'de kanalizasyon şebekesi yok. Bu yüzden atık suların bir kısmı açık alanlara, bir kısmı da ZAP suyuna akıyor. Kent içme suyu sorunu da yaşıyor.


ÇÖPLERİNİ YAKIYORLARDiyarbakır'da bazı mahallelerde üst üste atılmış çöp torbaları günlerce alınmayı bekliyor. Çaresizlikten yakılan çöpler ise şehri dumana boğuyor.


Van’daki belediyecilik rezaleti 2013'te su yüzüne çıktı. Yerel basının da sıklıkla dile getirdiği skandalı o dönem Başbakan olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dile getirmişti.
Mardin’de Büyükşehir Belediyesi büyük bir skandala imza atarak kaldırımları otoparka çevirdi. Düzenlemelerde engelli vatandaşlar hiç dikkate alınmadı.
Diyarbakır, Van, Mardin Büyükşehir ile Batman, Kayapınar, Bağlar, Sur, Yenişehir, Kızıltepe ve Nusaybin Belediyeleri'nin itfaiye, kepçe, vidanjör ve kamyonlarından oluşan 32 araçlık konvoyu Kobani’ye geçirmişti.
 

Ebu Computer

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
11 Haz 2013
Mesajlar
22,828
Puanları
113
HDP li belediyelerin hizmet diye bir derdi yok.

Aynı şekilde HDP ye oy verenlerinde hizmet diye bir beklentisi yok.

Selam ve dua ile...
 
Üst