Bel fıtığı ameliyatlarında felç olmayın | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Bel fıtığı ameliyatlarında felç olmayın

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43
Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Gökhan Özçınar’dan bel fıtığı ve boyun fıtığı hakkında çarpıcı açıklamalar geldi. Özçınar, “Bel fıtığı ameliyatlarında felç olan kişilerin sebebi doktorlar değildir. Hastaların ihmal karlığıdır dedi.


Hastalar genelde doktora geç başvuruyor. Sinirler iyice sıkıştığında kopma noktasına geliyor ve hastalar ameliyatta felç olduklarını söylüyor. Zaten ameliyat olmadan sinirler kopma noktasına geliyor. Yani hastalar zaten bize felçli olarak geliyor “ dedi.


Bel fıtığı ameliyatlarında erken tanı konulmasının ve ameliyat edilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özçınar, insanların felç olup ameliyata geldiğini söylüyor. Her fıtığın farklı sonuçlarının olacağını vurgulayan Özçınar, bu belirtilerin genellikle ağrı, yürüyememe, abdest tutamama, kolda uyuşma gibi problemler olduğunu söyledi.

GEÇMİŞTE AKTİF SPOR YAPANLAR MASA BAŞI İŞ YAPMAMALI
Kanal 7’de Bizim Doktorlar programında Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Gökhan Özçınar bel ve boyun fıtığı hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Geçmişte aktif top oynayanların ve spor yapan kişilerin masa başında işe başlayınca bu kişilerde vücudun eski halini istediğini belirtiyor. Bu insanlarda masa başı işe başlanmasından dolayı kas erimesi başladığını ve vücudun aktif dönemi istediğin belirten Özçınar, bu kişiler genellikle kas erimesine bağlı olarak adale ağrıları çektiğini vurguladı.


ÇOCUĞUNUZU AYAĞINIZDA SALLARKEN SAĞLIĞINIZDAN OLMAYIN
Yayılarak oturmanın ve annelerin çocukları ayağında sallamasının kuyruk sokumu kemiğinde kırılma ve ezilmelere neden olacağını belirten Özçınar, bu kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini, bu durumdan kendilerini korumaları gerektiğini söyledi. Bu durumun düzgün oturma teknikleriyle düzeltilebileceğini de söyleyen Özçınar, insanların bu konularda bilinçlenmesi gerektiğini tavsiye etti.
 

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
33
Web sitesi
www.gencislam.com
Fıtık çok zor bir hastalık tedavi olunsa da tam manası ile iyileşmiyor Rabbim şifa versin herkese...
 
Üst