BEKEROĞLUNA söylediklerime karşı çıkanlar bu beyan a ne derler acaba ?

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
23 09 2010 08:40

SP eski Rize Milletvekili Bekaroğlu, partinin kayyuma devredilmesiyle ilgili sert açıklamalarda bulundu. SP'nin bölüneceğini beklirten Bekaroğlu, bunun sorumlusunun da Erbakan olacağını ileri sürdü. İlgili Haberler
» Bu bir şaka değil! Bu fetvayı çıkardılar!
» Bekaroğlu'ndan çok sert açıklamalar
Saadet'te ipler gerildi, parti yönetimi kayyuma geçti! Partiyi sarsan bu gelişmeyi değerlendiren SP Eski Rize Milletvekili Bekaroğlu, Saadet'in bölüneceği imasında bulundu. İşte canlı yayındaki o sözler;

Erbakan'ın istediği oldu, Saadet Partisi kongreye gidiyor. Partinin kayyuma devredilmesinin ardından, Balgat'ta toplantılar yapıldı, il teşkilatlarıyla görüşülmeye başlandı. İddialara göre Kurtulmuş'a destek veren 40'a yakın il teşkilatı, kongre yerine yeni parti istiyor. Bu konudaki en güçlü ses ise SP Eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi. İşte Bekaroğlu'nun dün akşam Kanal D Haber'de Erbakancılara yönelik ilginç sözleri:

"Bu ekip baştan beri, Fazilet Partisi'nin kuruluşunda daha sonra kapatılışında, daha sonra Saadet Partisi'nin kuruluşunda hep hocayla birlikte hareket etti. İlkelere felan da bağlı kaldı. Erbakan Hoca'yı ayrı tutuyorum ama etrafındaki insanlara sormak gerekiyor. Ne oldu da partiyi mahkemelere götürdünüz? Zaten hep mahkemelerle parti kapatıldı, bir sürü sıkıntılar oldu. Şimdi siz kayyuma teslim ettiniz. Yani 15 kişinin Hoca'nın ailesinden 3 kişinin yönetime girememesinden dolayı mı bu kavgayı yapıyorsunuz? Yani "Hoca'nın finali bu mu olmalı" diye onlara sormak gerekiyor. Bence itaat ile ilgili bir sorun yok. İtat ilkelere, fikirlere olur. İnsanlara kesin bağlılık gibi bir şey yok. Bu konuda biz hiç bir zaman kusur etmedik."

"HOCA'NIN FİNALİ BÖYLE OLMAMALIYDI"

Bekaroğlu, partide hanedan görüntüsünün ortaya çıkmaması için kongrede önemli bir karar alındığını söyledi. Bekaroğlu'nun partide yaşanan sorunları ise şu sözlerle anlattı:

"Siyaset yapıyoruz, Numan Kurtulmuş siyaset yapıyor. Siyaset halktan oy almak için yapılır. Sayın Erbakan'ın ailesinden isim almak, 40 yıldır siyasetin içerisinde olan insanları almanın anlamı yok. Anlamın ötesinde bir sorun çıkıyor, hanedan görüntüsü ortaya çıkıyor. Zaten Numan Kurtulmuş, Erbakan Hoca ile bu ekiple görüşüyor. Burada kişisel hırslar ortaya çıkıyor. Açıkçası ben üzülüyorum Hoca'nın finali böyle olmamalıydı!"

"HOCA'NIN ELİYLE PARTİYE SABOTAJ"

Partinin Erbakan'ın eliyle sabote edildiğini iddia eden Bekaroğlu, Kurtulmuş döneminde çok önemli bir oy artışının yaşandığını iddia etti. İşte Bekaroğlu'nun o sözleri:

"Hoca'dan kurtulmak gibi bir şey düşünmüyoruz. Hoca bize yük değil böyle bir şey yok. Ama yolumuza devam etmek istiyoruz, siyaset yapmak istiyoruz. Adalet ve Kalkınma Partisi gerçekten yıprandı, adalet kısmını ciddi biçimde ihmal etti, yapamadı. Numan Kurtulmuş, Saadet'i aldığında partinin oyu 2'lerdeydi 4-5'lere yükseldi. Parti ne zaman barajı aşacak duruma geldiğinde sabote edildiğinde. Bu sabotajın Hoca'nın elinden geliyor olması gerçekten çok üzücü bir durum. Tarih bunu yazacak diye düşünüyorum."

"KAVGA ÇIKAR, KURTULMUŞ ADAY OLMAMALI"

Kayyum sürecinden sonra parti yönetiminin yapılacak kongredeki tavrının ne olacağı konusunda fikir sahibi olmadığını söyleyen Bekaroğlu'na göre Kurtulmuş yapılacak kongrede aday olmamalı:

"Benim önerim, bu saatten sonra Hoca ile böyle bir kavgaya girmenin anlamı yok. Eğer bu kongre iki listeli geçerse, kavgalı gürültülü belden aşağıya gider. Ben bilmiyorum Numan Kurtulmuş ne karar verecek ama bana kalırsa Numan Kurtulmuş ve ekibi "biz Hoca ile bu saatten sonra kavga yapmak istemiyoruz, partisini alsın Hoca'yı Sevenlen Derneği olarak devam etsin bizde eğer siyaset yapma imkanı varsa bunu araştırırız yoksa da millete başka yoldan devam ederiz" demeli diye düşünüyorum. Bu ekibin bundan sonra hareket etmesi çalışmalara mümkün değil. Kurtulmuş'un liderliğinde bu parti 2 milyon 50 bin oy aldı. Yani 1 milyon 750 bin oyu Numan Kurtulmuş'un yeni söylemine oy verdi."
 

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
Bu konum yanlış yorumlanmasın.

Konuyu açtım diye Bekaroğlunu destekliyorum değil.

Bu Forum da BEKAROĞLU için söylediklerime karşı çıkanların DÜŞÜNCE KAPASİTELERİNİ ARTIRSINLAR diye açtım konuyu.
 

bakış

Kıdemli Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Tepkime puanı
251
Puanları
0
Konum
İstanbul-Pendik
Zincirler kırılıyor agbi bekaroğlunu savunuyor.erbakana karşı nasılda cem oldunuz.
bekaroğlunun doğru sözleride yok değil.
 
Üst