Bebek düşüren başörtülü olunca ses yok....

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
İşte bir kısım medyanın iki farklı tavrı
Son öğrenci protestoları Türk medyasının çirkin yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. İki hamile öğrenci... İkisi de bebeğini düşürdü... Ancak bir kısım medya birini hiç görmedi... Çünkü o başörtülüydü!

Hamile bir öğrenci protestoların simgesi haline getirilirken, başörtülü olarak derslere giren Nuray Canan Bezirgan'a yapılan polis müdahalesi hiç görülmemişti bile...

Ne istedikleri ve kimler tarafından organize edildildikleri belli olmayan protestocu gruplara sahip çıkan bir kısım medya, özellikle hamile haliyle olaylara karışan ve olaylar sırasında da çocuk düşüren öğrenciyi protestoların simgesi haline getirdi.
AYNI MEDYA BENZER OLAY FARKLI TAVIR
Hangi maksada yönelik olduğu belli olmayan protestoları çocuk düşüren öğrenci üzerinden meşrulaştırmaya çalışan bir kısım medya, başörtülü olarak okuma hakkı elinden alınan Nuray Canan Bezirgan'ı ise hiç görmemişti. Hamile olan Bezirgan, başörtülü olarak okuluna devam ettiği sırada polis zoruyla okuldan atılmış ve maruz kaldığı fiili müdahale sonucunda da çocuğunu düşürmüştü.
6 AY HAPİS VE İLTİCA
Bezirgan, "Eğitimi engellediği gerekçesiyle" polis zoruyla okuldan çıkarılmış daha sonra da 6 ay hapis cezasya çarptırılmıştı. Polis tarafından dövülerek çocuğunu düşüren Nuray Canan Bezirgan bu sebeple Kanada'ya iltica etmek zorunda kalmıştı. İstanbul Üniversitesi Saglik Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tibbî Dökümantasyon Bölümü ikinci sınıf ögrencisiyken başörtülü olduğu gerekçesiyle final sınavından polis zoruyla okuldan çıkarılan Bezirgan, Türkiye'deki başörtüsü yasağını hayretle karşılayan mahkeme heyetinin 2.5 saat içinde aldığı kararla Kanada vatandaslığına kabul edilmişti.
Bezirgan, sadece başörtülü olarak okuluna devam etmek isterken başına olmadık iş açılmıştı. Şimdi ise protestoların simgesi haline gitirilen hamile öğrenciye devletin yaptığı hastane yardımı, "önce düşürt sonra yardım et, var mı böyle bir şey" mantığıyla sorgulanıyor. Ancak kimse çıkıp da, "Hamile bir öğrencinin ne işi vardı protestoda?" diye sormuyor.
ŞİDDET HOŞ GÖRÜLEMEZ
Protestolar sırasında polisin müdahalesiyle çocuğunu düşüren hamile öğrencinin maruz kaldığı şiddet kimse tarafından hoş görülemez. Bu olayın farklı boyutu. 8sutun.com olarak dikkat çekmek istediğimiz husus, gücün medyasının yani bir kısım medyanın iki benzer olaya nasıl çarpık bir mantıkla baktığıdır.
8sutun.com

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Çok merak ediyorum...
Binlerce şehid kanı döken dine ve millete düşman illegal örgütler tarafından tertiplenen bu en son öğrenci olaylarında tarafını şaşıran müslümanlar!!!!
Acaba size bunlar yapılsa....!!!
O haklarını aşk ile savunduğunuz Ergenekoncu ve cuntacılardan ne kadar destek alırdınız...

mü'HÜR

Ordinaryus
Bu bayanı her gördüğümde içim gidiyor.

Rabbim ecrini hem ahirette hem burda versin inşaAllah.

K

Kaçak

Guest
Bebek düşüren solcu olunca manipülasyon...

Başlıklar arasında fark görüyormusunuz ?
Bizim mahalle ve "öteki" mahalle arasında ?

ukubat

Profesör
Web sitesi
www.ismailaga.org.tr
Bebek düşüren solcu olunca manipülasyon...

Başlıklar arasında fark görüyormusunuz ?
Bizim mahalle ve "öteki" mahalle arasında ?

Kardeş ağzından her fırsatta düşürmediğin öteki mahalleye alalım seni istersen...
Bu kadar hasretini çekmene gerek yok...
Seni tutanda yok...
Sen üstün ve müthiş analiz yeteneğin ile bizim mahalleye ağır geliyorsun...
Seni kaldıramıyor bizim mahalle...

K

Kaçak

Guest
Yok benim kalkasım yok Allah razı olsun da ...
İbre neden şahsı zatıma dönük ...
Bastıgım yerde bir şeymi vardı da görmedim ?
Yorumlardan bir yorum ...
Gönderdiğin başına prim almıyorsunuzdur umarım ...
konuya dönelim lütfen ...

tebeyyün

Doçent
Öğrencilerin gösterisinde hamile birinin çocuğunu düşürdüğünü duyduğumda dedimki; ne olursa olsun kadın cinayetten yargılanmalı.

Başka ötekilere başka sevdalara lüzüm yok.Biz içimizde vicdanımızı ötekileştirmişiz.Biri zulme uğredığında zulme uğreyenın kim olduğu çok önemli.Mesela biri öldürüldüğünde bunun kim olduğu da çok önemli.Eğer esmer tenli ise vicdanlarımızda bir rahatlama yahut mesela trafik kazasında binler ölsede vicdanlarda hiç kıpırdama yok.Vizdanımızı sevdamızı ötekileştirdikten sonra söylenen her söz soyut kalacaktır.

kimsenin suçu yok.

ve kimse öteki değil.

gargi

Asistan
Türkiye'de hiçbirşey değişmedi. her zaman "ezilen bir taraf" var... dün sen bugün ben yarın o... değişmez bu...

TakVa

Ordinaryus
Gösterinin amacı ne olursa olsun, hamile bir bayan orada olmamalı.

Bir çok kişinin aklına geldiği gibi : ne olursa olsun banane, nasılsa ben bu çocuğu istemiyorum anlamına gelir yapılan davranış.

Başörtüsü eylemi doğru, ama orada çocuk düşürmek yanlış.

Başbakanın toplantısını ; yumurta, molotof kokteyli, sopa, yumurta taş ile basmak yanlış, gayri meşru çocuğu, "aşkta devrm yaptı" devrimci kız böyle olur , evlenmedende çocuk düşürür pardon, hamile kalır diyerek gibi genç kızlara lanse etmeye kalkışmak yanlış.