(Bazı) İslamcılar ...

thetevhit

Üye
Katılım
7 Haz 2010
Mesajlar
76
Tepkime puanı
2
Puanları
0
Cihad Kayaduman'ın ilginç yazısı haber detay
Komplexliler...

Hem düşmanlarını ve dostlarını dahi belirleyememişlerdir hemde kendilerini herkesten akıllı zannederler... İçinde bulundukları tezatlar ve çelişkiler yumağından kafalarını ikide bir çıkarıp böğürür dururlar.

Bilinçsizler, şuursuzlar...

Ne dinlerinden haberleri vardır ne de insanlıktan. Sık sık kendileriyle ve dinleriyle çelişirler... Savundukları davaların hiçbir temeli yoktur. Temellerini dahi bilmedikleri davalarını en ufak rüzgarda ellerinde avuçlarında bulamazlar. Çünkü sade ve sadece heyecanlarıyla hisleriyle yaşatırlar davalarını.. Onların davaları kalplerinin ne kadar hızlı attığıyla orantılıdır. Heyecanlarını kaybettikleri an uzay boşluğunda asılı kalmış bir militan gibi kalakalırlar..

Mücadele edemezler savaşamazlar...

Düşmanlarına karşı hiçbir varlık gösteremezler çünkü dediğim gibi düşmanlarını dahi bilmemekle beraber kendi dostlarından düşmanlar yaratmışlardır. Ne organize olabilirler ne teşkilatlanabilirler nede ortak bir tepki verebilirler amaçları ve hedefleri bütün çabaları bir başka islamcı gruptan öne geçmektir. Bu öne geçme mücadelesinde zaman zaman hatta her zaman -cı sı oldukları islamın ilkelerini çiğner ve adeta onunla savaşırlar..

Kendilerini kandırırlar...

Hiçbir varlık gösteremedikleri, inandıkları değerleri bilmedikleri, bilmedikleri değerleri savunamadıkları, savunamadıkları değerleri sahiplenemedikleri gibi bütün bunları yapmışmış gibi kendilerini avuturlar hepsi birer kahramandır aslında çünkü şuur eksikliğinin yerini heyecan ve his almıştır heyecanın olduğu yerde devrimci, mücadeleci, davasının hizmetçisi olmaz kahramanı olur... Bu yüzden rezil durumda olmalarına rağmen kendilerini kahraman zanneder burnunun önünü göremedikleri kendi içinde bulundukları pis yuvayı temizleyemedikleri için öyle kalmaya devam ederler...Özeleştiridir.

Not: Davanın acısını, ağrısını, sancısını, yükünü ve derdini çeken müslüman yüreklerin var olduğunu bilmek külleşen ümidimizin köz potansiyelini korumaktadır. 
Üst