Bazı evliyanın hava zerreciklerine binip seyahat ettiğini nasıl anlamak gerekir?

Faraklit

Paylaşımcı
Sen önce, net adabını öğren de gel beyim ! Muhatabına emir verme yerine yazılanları sindire sindire ve heceleyerek yavaşça oku ve buradakilerin asla yemeyecekelri şeyleri önlerine koyma !..Senin gibierini bz çok gördük buralarda...Şu anda hepsinin yerinde yeller esiyor. Senin de akıbetin büyük bir ihtimalle aynı...

اَدَّبَنِى رَبِّى فَاَحْسَنَ تَاْدِيبِى

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
şeriatta varsa delilleri ile gösterin

Ankebut 50. "Ona Rabbinden (başkaca) mucizeler indirilmeli değil miydi?" derler. De ki: Mucizeler ancak Allah'ın katındadır. Ben ise sadece apaçık bir uyarıcıyım.

Evliya da mucize olmaz. Keramet olur.

Keramete Delil Ayetler:

Neml 40. Kitaptan (Allah tarafından verilmiş) bir ilmi olan kimse ise: Gözünü açıp kapamadan ben onu sana getiririm, dedi. (Süleyman) onu (melikenin tahtını) yanıbaşına yerleşmiş olarak görünce: Bu, dedi, şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamak üzere Rabbimin (gösterdiği) lütfundandır. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur, nankörlük edene gelince, o bilsin ki, Rabbimin hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, çok kerem sahibidir.

Hazret-i Süleyman’ın veziri Asaf, iki aylık mesafedeki Belkıs’ın tahtını, göz açıp kapayıncaya kadar getirdi. Hazret-i Süleyman, (Bu Rabbimin bir lütfudur) dedi. [Hazret-i Süleyman’ın veziri peygamber olmadığı halde, bu kerameti göstermiştir.]

Kehf 17. (Resulüm! Orada bulunsaydın) güneşi görürdün: Doğduğu zaman mağaralarının sağına meyleder; batarken de sol taraftan onlara isabet etmeden geçerdi. (Böylece) onlar (güneş ışığından rahatsız olmaksızın) mağaranın bir köşesinde (uyurlardı). İşte bu, Allah'ın ayetlerindendir. Allah kime hidayet ederse, işte o, hakka ulaşmıştır, kimi de hidayetten mahrum ederse artık onu doğruya yöneltecek bir dost bulamazsın.

Eshab-ı kehf, yiyip içmeden, 309 yıl uykuda kaldıktan sonra uyanmışlardır. Kur’an-ı kerimde bu olay için, (İşte bu, Allah’ın âyetlerinden [kudretini gösteren delillerden biri]dir) buyuruldu.

Meryem 25. "Hurma dalını kendine doğru silkele ki, üzerine taze, olgun hurma dökülsün."

Hz. Meryem'e yiyecek ikram edilmesi