Bazen gam için arsın, bazen de hicransın!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bilmem ki hangi baharın lahzasında ki nazarsın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi vakit umutlarım için açmayı bekleyen bir goncasın, o kalbinle gül-i nihalsin[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hasreti sineme bırakan arsın, sessizliğin şadında sabırla nefeslenen ne zarif bir fidansın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden gönül nidamı duymazsın, mütemadiyen esarın perdesinden bakan ülfetli nazmısın[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül hangi lisanın manasında esen feryattır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhun bekleyen serencamında ki nasib-i aşk, nasıl bir vaktin iştiyakında kalbinde sancıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Umut şimdi içimde gamdır, her yanında hüzün bir başka nazar ile sinemde açan hicrandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen içim mi geçiyor, düşlerim kalbimin sürura olan ihtiyacına şimdilerde geçit vermiyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gömlümün sahrasında ki aşk sanki bir hicran[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi lahzaya erişsem, gece gündüz demeden gönlümü suskun nazarın ramına hasretsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ömür kumaşımı hiç tereddüt etmeden vakfetsem, irademden vazgeçerek o ihsanına erişsem[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabır neymiş, hakkaniyet hangi lisanın manasında sultanmış şehrine malik olarakta göçsem[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sus artık diyor, gönül şirazesi aşka meylediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsim sukut ederek sessizlik iklimine çekiliyor, ne akıl ve ne fikir bu manayı tefsir ediyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun sessiz ahendinden esini bahşeden bir melal, sürur içinde gönlümde filizleniyor[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalk artık uyumak yok diyor, azimet için heba ettiğin ne varsa telafi etmek için soyun diyor[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden bu vakte kadar ihsandan çok uzaktım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnşirah için hiç ellerimi açmamıştım, gönül kapımın kapalı olduğundan habersiz candım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O vakit aşkı nasıl ve hangi terlakkilerle adlandırıp, ruhumla hakikatin didarına koşardım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl bir hesabın beklediğini umursamadan her nefesli gibi yaşardım, peki nasıl hicrandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

cicek demeti

Sükut
Bilmem ki hangi baharın lahzasında ki nazarsın
Hangi vakit umutlarım için açmayı bekleyen bir goncasın, o kalbinle gül-i nihalsin
Hasreti sineme bırakan arsın, sessizliğin şadında sabırla nefeslenen ne zarif bir fidansın
Neden gönül nidamı duymazsın, mütemadiyen esarın perdesinden bakan ülfetli nazmısın

images

sonsuz saygi ve sevgilerimle degerli buyugum...tesekkurler..

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
En kalbi mukabelemle gönlümü hasrederim...
Kalbimin sahbinden umutlarınız için "amin" derim...
Bir tebeessümle yadederek, gönlünüz sürurla anlamlaşsın isterim.Müteşekkirim can kardeşim...