Baykal Erbakan'ı Öve Öve Bitiremiyor

Bîdâr

Aktifleşmemiş
CHP lideri Deniz Baykal, iki haftadır kapatılan Refah Partisi ve eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkında ilginç değerlendirmelerde bulunuyor. Geçen hafta "RP kapatılmasaydı Vakıflar Yasası çıkmazdı." diyen Baykal, dün de Erbakan'ı övdü. CHP lideri, Erbakan'ın 'Milli Görüş' anlayışıyla Batı'ya mesafeli durduğunu, AK Parti'nin ise aksine Batı ile çok yakın bir temas içinde olduğunu belirtti. Ardından şu ilginç kıyası yaptı: "AKP, Refah ve öncekilerden farklı olarak 'Batılı güçleri karşımıza almayalım' dedi. O barışı kurmanın, onlara getirdiği, Türkiye'den ise götürdükleri var. Erbakan Milli Görüşçüdür, bunlar işbirlikçidir; aradaki fark budur. Erbakan Milli Görüşçü olmanın bedelini ödedi, bunlar işbirlikçi olmanın avantajını tahsil etmeye çalışıyor." Baykal, kendisini Atatürk'ün arkasına sığınmakla suçlayan Başbakan Erdoğan'a da cevap verdi. Atatürk'ün arkasından siyaset yapmanın ülkenin menfaatlerine aykırı olmadığını savunan Baykal, Erdoğan'ın "CHP, Atatürk'ü paradan sildi." eleştirisini ise üzerine alınmadı: "Başbakan 1938'in güya hesabını soruyor. Ben o zaman daha emekliyordum. Başbakan biraz daha sıkışırsa ABD'de Kızılderililerin katledilmesinin sorumlusu olarak da bizi gösterebilir. Hatta Kennedy cinayetinin faili de tam netlik kazanmadı. O cinayeti de bize bağlayabilir." Baykal, TCK'nın 301. maddesine ilişkin değişiklik teklifine değinmezken, Batı'nın bu yöndeki baskılarına sert tepki gösterdi: "Biz Zincirbozan'a sürülürken ne yaptı Batı, hiçbir rahatsızlık içine girmeden darbecilerle işbirliği yaptı. Müdahale dönemleri içinde dahi Türkiye'nin kendi öz sivil demokrasi dinamiklerini biz getirdik. O zaman da Batı'nın demokrasi mücadelesine katkısı yoktu. 'Askerî müdahaleyi bizim çocuklar yapmış' diye değerlendirmeye tabi tutuyordu. Demokrasiyi biz savunduk, onun mücadelesini biz verdik, bedelini biz ödedik."

oguz

Yeni
Erbakan Milli Görüşçüdür, bunlar işbirlikçidir

Duran saat günde bir sefer doğruyu gösterirmiş misali
baykalında elbetde söylediklerinin içerisinde doğru olanı vardır. burada söyledikleri gibi...

Bîçâre

Profesör
Baykal iki kere doğruyu göstermiş midir bilmem lâkin bir taşla iki kuşu (biri aşikâr) vurduğu doğrudur. Erbakan batı ile ilişkileri sicak tutmadı, doğuya yönelim ittifaklar kurmaya başladı fakat şimdi O'nu destekleyen Baykal ve yardakçıları tarafından 28 Şubat'a maruz kaldı. Aynı Baykal ve yardakçıları 1980'de kimlere "faşist" diyordu acaba?

Erdoğan'ın kundaktaki sözlerinden haber çıkaran bu zihniyet, iş kendilerine gelince İnönü'yü kızılderililerle bir tutuyor. Aynı şey ülkücü kimseler içinde geçerli değil midir? 1999'da solla ittifak kurmanın bedelini ağır ödeyen Bahçeli, bugün sırf Akp(arti)'ye kızmış olmak için Baykal'ın yanında durması ne kadar akıl kârıdır. Hem aynı Bahçeli değil midir IMF'nin kapısında "dolar dolar" diye dolanan.

Lütfen geçmişi unutmayalım, öyle 100 yıl öncesine gidin demiyoruz kimseye yakın geleceğe bakalım lütfen...

Baykal'ı duran saat bile olamaz, olsa olsa kırılmış bir kum saati olur. Haysiyet sahibi olsa dün sayıp sövdüğü bir insanı, bugün başkasını yermek için malzeme etmezdi. Yazıklar olsun ne diyelim...

Azimli

Ordinaryus
Erbakan hocanın kimsenin övmesine ihtiyacı yoktur.
o başlı başına bir efsanedir
acı olan şuki
baykal'ın bile kabul etmek zorunda kaldığı gerçekleri,
hala birilerinin göremeyecek kadar körleşmesi
Allah ümmeti Muhammede basiret nasib etsin

faruk

Üye
Kadere bak...
Malum süreçte hep demokrasi açısından defolu kişiler Erbakan'ı övüyor...Bunun bir sebebi olaylar karşısında Erbakan'ın vereceği tepkinin belli olması Tayyip'in ise şaşırtan, yaramaz çocuk olması galiba...

Ahi Evran

Profesör
Hayırdır inşallah...
Ne kadar Erbakan düşmanı varsa, hepsi tevbe sırasına girdi!!!

reis

Kıdemli Üye
Erbakan Hoca'm şu an yasaksız, sağlıklı ve aktif olsaydı;
Ya da Erbakan Hoca'mın yasaksız, sağlıklı ve aktif günlerinde İhvanforum olsaydı konu başlığı muhtemelen şu şekilde olurdu:

"Baykal Erbakan'a Söve Söve bitiremiyor"

Bahar

İhvan Forum Üye
Erbakan hocanın kimsenin övmesine ihtiyacı yoktur.
o başlı başına bir efsanedir
acı olan şuki
baykal'ın bile kabul etmek zorunda kaldığı gerçekleri,
hala birilerinin göremeyecek kadar körleşmesi
Allah ümmeti Muhammede basiret nasib etsin
bunu okuyunca bişe farkettim. Herkes kendi savunduğu düşüncenin liderini hep doğru olarak görüyor. Bende öyle Sayın Erbakanı tanımam. şu sözü çok severim ben 'bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan korkuyorum' Birde şunu 'Söylediklerinizi onaylamıyorum; ama bunu söyleme hakkınızı ölene kadar savunacağım VOLTAİRE' :eek:fftp:

Refah Partisi kapatılıp Necmettin Erbakan'a siyaset yasağı getirildiğinde o zaman Deniz Baykal ne düşünüyordu acaba.

Bir de şu var;Deniz Baykal parti toplantısında konuşurken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yaptığı gençlik kolları konferansında Onuncu Yıl marşının çalınmasını Atatürk o kadar büyük bir insandı ki 80 sene sonra bunlara bile kendini kabul ettirdi şeklinde değerlendirdi.

Evet,Necmettin Erbakan'ı kabul etmek için Deniz Baykal ve onun zihniyetinde olan insanlar 80 sene bekleyemeyi göze alamadılar.

10 sene gibi kısa bir zamanda Refah Partisi zamanında bu ülkede ne kadar önemli işler yapıldığını kabul etmek zorunda kaldılar.

Demek bu zihniyet bile,onca kin ve gareze rağmen yapılanların önemi gözardı edemiyor.28 Şubat gibi bir felaket yaşamasaydık bugünlerimiz çok daha güzel olacaktı.

erdemceerdem

Profesör
Sayın Erbakan hocamızı savunacak kişi

bu cibiliyetsiz Baykal hiç bir zaman olamaz...

çünkü milli görüşe neler ettiğini kendisi çok iyi biliyor, milli görüşte keza öyle...

bu kişi Hocamız hakkında iltifatlar yağdırsa dahi, durur bir düşünürüm ben...

hoş görüden uzak, ön yargılı yaklaştığım için değil...!!!

ben malımı ( sayın baykal) bildiğim için böyle söylüyorum...

reis abi ne güzel söylemiş....

dün sayın Erbakan hocayı asıp kesen, sayıp söven, olmadık paçavralık yapan bu zat...

bugün sayın başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da aynı sinsilelerle yükleniyor...

Geç kaldın sayın baykal, Geç kaldın...

Bor'da öldü eşşeğin...

Kaf-Nun

Asistan
Böyle bir Açıklama yapsa ne olur? yapmasa ne olur?
Maksat Hocamı methederken Akpartiden nemalanmak.
İkiside anlaşmalı veli nimet müşteriler,doğruyu söylerken akılları sandığın içinde,riyakarlıkta.

Angutizistanlı mıyız biz hadi oradan!