Başta ADMİN'ler olmak üzere Forum'un tüm yöneticilerine ve konu dışına çıkmadan cevap verecek üyelere

elbiss

Ordinaryus
İhvan Forum yöneticilerinin maaş alıp AKP yi desteklediklerini hiç sanmıyorum tamamen Asparagas haber...Öyle bir durum olsaydı karşıt görüş Forum sayfalarında olmazdı bir mazaret üretilip kilitlenirdi..

Gelelim diğer soruna...

Siyaset çok farklı bir alan sevmesemde bir kaç kelam senin için yazayım..

bazen insan yaşantısında az ile yetinir ki işte o azlıkta rahattır özgürdür işte bu özgürlükte akıcı yazar konuşur vsss...fakat bir zaman gelir ki siyasiler hamle yapmak ister hamle taşlarında seni farkettiklerinde sana bir göz kırparlar işte azla yetinen sen zamanla kırpılan göz sayesinde hayallere kapılmaya başlarsın bir anda hayallerinin boyutları büyümeye başlamıştır ki bazen bu boyutlar bakan olmaya kadar bile çıkabilir ki işte o göz kırpmasıyla yazıların değişir tarafın değişir duruşun değişir vsss

işte Böyle durumlarda siyasiler engellerini kaldırır rakipler ise hayalleri adına adım atar ben buna karşılıklı alışverişten doğan WİN WİN Politikası diyorum :9...

Siyaset alanında olağan normal durumlar ...

Senden örnek verecek olursam

Nasıl sen zamanında okuduğum kadarıyla koyu AKP ciysen zaman sonra ANTİ AKP ci olmuşsan arada değişen bir nüanslar olmuştur...elbette seni yukarıdaki yazdığım örnekle kıyaslayamam aslında hiç kimseyi yukarıdaki örnekle kıyaslamam sadece misal verdim...

Söylediğim üzere Nüanslar ve süreçleri değişkenlik gösterebilir ki bu siyasette Normal bir durumdur..Sıkıntı oluşturmaz yani....Önemli olan Partiye adam katmak değil önemli olan Ülkeye hizmet edecekleri partiye katabilmektir...Bu kabiliyet Ülke menafaati adına uygun görülmüşse geçmişte hangi düşüncede olduğunun önemi yok....Partilerin geçmiş düşüncelerle işi yoktur partiler gelecek yıllların altyapılarını ne kadar iyi tasrlayıp dizayn ederlerse seçimleri kazanmaları adına önemli rol oynarlar...

Dikkat ettin mi bilemem?..

Geçmiş eski dönemlerde yada kualisyon hükümetlerinde de Milletvekillerin partiler arasında saflar değiştirdiklerini görebilirsin...Yani koyu bir MHP çiin zaman sonra DYP ye geçmesi yada Koyu bir ANAVATAN milletvekilinin zaman sonra DYP ye geçmesi gibi bunlar geçmişte bu zamanda çok kez görüldü...

İşler bazen karşılıklı çıkar alışverişine dönebiliyor...Bazen bir partiden çalışkan atik zeki birini tırtıkladığın zaman çok büyük kazanım sağlayabiliyorsun...ki buda isim yapmış bir insansa partine oldukça kazanım sağlayabiliyor...

Dediğim üzere siyasi alanlarda bu durumlar Normal...İnsanların hayalleri olur umutları olur fırsatını bulduğunda gerçekleştirir...her insan için geçerli olmasada büyük çogunluğun hayır diyemeyeceği tek alan siyaset alanıdır...bunu hiç unutma derim..

Bu arada benden tavsiye dikkate alırsın almazsın sana kalmış....büyük söz söyleme ben nezaman büyük söz söylesem hep yurmuşum başıma gelmiştir...

Yazdıklarımı yanlış anlamanı istemem ama açık yazmam senin için daha hayırlı olur diye düşündüm.

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
bazı şeyleri kafana çok fazla takma dikkat ediyorum kendini çok üzüyorsun ...üzmemelisin bazen gördüğün perdenin gerçekliği farklı gözükebilir bazense gördüklerini gerçek sanıp farklılaşabilirsin...

Siyaseti anlamak istiyorsan göründüğü gibi değil görebildiğin gibi düşündüğünde çözebilirsin...Görebildiklerin eğer sunumların gösterdikleri ise yine göremediklerin gerçekleri kaçırdıklarının ardında gizlidir...

Ne kadar karışık yazdım değil mi :) ? işte siyasette bu kadar çok karışık...

Böyle..

agbi

Yasaklı
@elbiss

Önce ASPARAGAS haber demişsiniz zaten BÖYLE BİR ŞEYİN İHVAN FORUM için olmayacağını baştan söyledim.

Ben İhvan Forum u örnek gösterirken karşılaştırma yaptım.BÖYLE OLSA İDİ SİZİN TUtumunuz NE OLURDU DİYE ?

AYRICA burası SİYASİ Forum değil adı üstünde İHVAN FORUM yani temeli İSLAM ve İSLAM ın değerleri Bundan dolayı Siyaset tutumu ile karşılaştırmayın.

Ayrıca zamanında AK PARTİ nin fanatik savunucusu idim inkar etmiyorum FAKAT O AK PARTİ YÖNETİMİ İLE ŞİMDİKİ AK PARTİ TUTUMU arasında çok fark var TASVİP ETMEDİĞİM KİŞİLER DÜŞÜNCELER YÖNETİMDE.

Bakıyorum birtek Buşra Betül yazdı diğer yöneticilerden ses yok @Ahmet ve @Verda şuanda Forum da.

Elbiss verdiğiniz cevabi mesaja teşekkür ederim çünkü içinde Çizgileri belli bir düşünce emeği vardı.Sizden ricam yazdıklarımı biraz daha dikkatli okuyun.ALLAH a emanet olun.

elbiss

Ordinaryus
@elbiss

Önce ASPARAGAS haber demişsiniz zaten BÖYLE BİR ŞEYİN İHVAN FORUM için olmayacağını baştan söyledim.

Ben İhvan Forum u örnek gösterirken karşılaştırma yaptım.BÖYLE OLSA İDİ SİZİN TUtumunuz NE OLURDU DİYE ?

AYRICA burası SİYASİ Forum değil adı üstünde İHVAN FORUM yani temeli İSLAM ve İSLAM ın değerleri Bundan dolayı Siyaset tutumu ile karşılaştırmayın.

Ayrıca zamanında AK PARTİ nin fanatik savunucusu idim inkar etmiyorum FAKAT O AK PARTİ YÖNETİMİ İLE ŞİMDİKİ AK PARTİ TUTUMU arasında çok fark var TASVİP ETMEDİĞİM KİŞİLER DÜŞÜNCELER YÖNETİMDE.

Bakıyorum birtek Buşra Betül yazdı diğer yöneticilerden ses yok @Ahmet ve @Verda şuanda Forum da.

Elbiss verdiğiniz cevabi mesaja teşekkür ederim çünkü içinde Çizgileri belli bir düşünce emeği vardı.Sizden ricam yazdıklarımı biraz daha dikkatli okuyun.ALLAH a emanet olun.

Örneklemeyle kıyaslama yaptığının farkında olduğum için kıyaslamanın Asparagas haberden öteye gidemeyeceğini belirtmek istemiştim yazıyı biraz daha açmam gerekirdi benim hatam bu konuda kusurumu mağzur gör diyelim

Tutuma karşılık cevap netdiye düşünüyorum Asparagas diye konu geçilir

Forum İslami bir forum gibi olabilir fakat burada bulunduğum süreç içerisinde özellikle senin siyaset alanında oldukça mesajlar attığının farkında olduğum için yazdım bunun yanında değil bir çok arkadaşımız siyasi konular açıp yazışmakta Işİd bile siyasi konu aslında ihvan forum bir çok özgür düşünce anlamında konu açımında oldukça iyi diyebilirim

konulara yazmamam seni Yada başkasının yazılarını takip etmemem anlamına gelmez değil mi :) bence kendini çok üzüyorsun yinede hayat senin sana karışmam

senin yazılarını bazen takip ederken seni anlamaya çalışıyorum özellikle bir insanın nasıl olurda fanatik halden yani olumlu halden negatif yapıya dönüştüğünü irdeliyorum irdelerkende bir insanın neden sebep sonuçlarının temel yapısını inceliyorum aslında biliyormusun düşünsel yapı incelemelerim bakımından oldukça iyi nasıl desem veri kaynağısın yazımı yanlış anlama sakın

insanları izlemeyi düşünsel ve hareket yapılarını takip edip analiz ve sentez cevaplar kendince çıkarmayı seviyorum işte çıkardığım sentezlerde kendimce farklı sorularıma cevaplar arıyorum neyse biraz karışık sen yazımı yanlış anlama benim için yeterli

Siyasi yapıların tablolarındaki sana dair seçimlerin sana dair kararlardır ben sadece sana bir kaç tavsiye vermek istedim

söylediğim üzere siyasete ilgi duyuyorsun fakat önemli noktalarda ne durumdasın bilemem siyaset gördüğün kadarıyla göremediklerin arasında olan ideolojik ve etnik topluluklar politikasıdır gene karışık oldu :) siyaset çok karışık güzel insan.

Böyle.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Sana verilecek tek cevap
ALLAH ŞİFA VERSİN

ŞAFAK-2023

İhvan Forum Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar..
Bu sitemizin yöneticileri (adminleri)kimlerdir?
Tanışmak isterim..