Başörtüsünü rakıya meze yaptı!

Kaptan

Mecra Yazarı
Gazeteci Yazar Fatih Selek başörtülülerin İsmail YK adlı şarkıcının skandal klibine sert tepki gösterdi. Şarap ile rakıyı başörtüsüyle yanyana getirmesine tepki gösteren Fatih Selek, toplumun duyarsızlığını da eleştirdi.

Daha önce gündemden düşmesinin ardından kendini gösterme çabasına girmek için evlilik programına dahi katılan İsmail YK adlı şarkıcı bozuntusu başörtüsünü içki ile yanyana getirerek klibinde adeta rakıya meze yaptı. Gazeteci yazar Fatih Selek ise bu başörtüsüne yapılan bu alçak saldırıya sert tepki gösterdi.

İşte Fatih Selek'in o yazısı:

İsmail YK yeni şarkısına bir klip çekmiş.
Ama ne klip!
Evlere şenlik.
Gençler, mangal başında oynayıp rakı içiyor.
Bu sırada esas oğlan pencerede göz süzen başörtülü sevgilisine serenat yapıyor:

"Şaraptan meyhoş oldum/Rakıdan sarhoş oldum/Ama senin aşkından/Daha da beter oldum."
Kız eşarp reklamlarındaki mankenler gibi. Takmış takıştırmış, sürmüş sürüştürmüş.
Klibi, sosyal medyada iki haftada 8 milyondan fazla kişi görmüş.
Adam yeni nesile hangi sözlerle, nasıl dokunacağını biliyor.

Bu yüzden milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor.
"Bu kızı Facebook'ta buldum", "Birden webcam'ini açtı/Bana bir hareket yaptı", "Yoksa ben zurna mıyım?" "Bas gaza aşkım bas gaza", "Şappur şuppur ye beni", "Bombabomba .com"...
Bunlar şarkılarının sözleri.

Eskiden başörtülüler ekranda hiç yoktu.
Kadın programlarının seyirci lobisine bile alınmazlardı.
Şimdi kliplere konu oluyor. Hem de öyle böyle değil.
İsmail YK’nın şarkısı gösterge midir? Vaziyetin toplumda bir karşılığı var mıdır? Yoksa bu, şarkıcının hadsizliği midir? Bilmiyorum. Ama şarap ile başörtüsünün yan yana gelmesi ve buna reaksiyon gösterilmemesi üzerinde düşünülmesi gereken ciddi bir durum.

Eğer gösterilen gibi ise İsmail YK'ya bir sonraki eseri için şarkı sözü tavsiye ediyorum:
"Uçuruma son sürat!"

Hakperest

Kıdemli Üye
Postmodernizm, fludur herşeyden biraz vardır; biraz din, biraz günah, biraz bilgi; ne ararsan var.. Ancak bu sosta din belirleyici değildir, vahyin dini hiç değildir; çünkü bu felsefede başköşeyi modernizmdeki bilim ve egonun yerini ilaveten eğlence ve zevk almıştır; herkeşcikler mutludur yani(!).

ihvanistanbul

AkhenAton
başörtüsüne özgürlük. Başörtülü hakim,doktor,avukat,kasiyer...vs oluyor da klip oyuncusu niye olmasın!

adams77

Kanalizasyoncu
demokrasi alında islamı taklid eder, lakin bir yaratıcının kanunları yerine insanların kendi kanunlarını oluşturduğu bir sistemdir yani yaratıcının işine karışmasına müsade etmez bir an aklıma DEİZM geldi.

cemaliii

Kıdemli Üye
Sağ sol dindar kesimlerin tamamı yeni neslinde kendileri gibi, ideolojik hasta, kamplasmiş, kindar birbirinden nefret eden, siyasi görüşleri nedeniyle birbirine küfür eden tipler olmalarını bekliyor.

Kısaca kendi dönemleri gibi kargadan başka kuş tanımayan hastalıklı bir zihin bekliyor. Olmayınca yeni nesle veya onların olaylarına kızıyor.

Sözüm tüm siyasi mahallelere. Hiç boşuna uğraşmayın. Yeni nesil sizler gibi ideolojik hasta olmayacak. Onlar bambaşka bir nesil. Öncelikleri sizinkilerle aynı değil.

cemaliii

Kıdemli Üye
Yeni nesil başörtüsüne sizin baktığınız pencereden bakmıyor, bakmayacak.

Yeni nesil laiklik ve cumhuriyete sizin baktığınız pencereden bakmıyor, bakmayacak.

Yeni nesil milliyetçiliğe sizin baktığınız gibi bakmıyor, bakmayacak.