Başörtülülere taciz ! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Başörtülülere taciz !

HaZiRuN

Revizyonda
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2010
Mesajlar
2,591
Puanları
0


Adana-İstanbul uçağında yaşananlar, dindarlara yönelik baskıyı bir kez daha gözler önüne serdi
Türkiye ‘endişeli modern' ve ‘yaşam tarzına müdahale' gibi konuları tartışmaya devam ederken, önceki gece Adana-İstanbul uçağında yaşananlar, dindarlara yönelik baskıyı bir kez daha gözler önüne serdi. Suriye gezisine katılan 42 biletli yolcu, dönüş yolunda Türkiye sınırında bekletilmeleri sebebiyle uçağa da geç kalınca, laikçi hışmına uğradılar.
BAŞÖRTÜLÜLER ÖZÜR DİLEDİ AMA…
Rintour seyahat şirketinin düzenlediği Suriye turuna katıldıktan sonra dönüş için Türkiye yoluna çıkan yolcular Suriye gümrüğünde uzunca bir süre bekletilmeleri sebebiyle Sun Express'in 21.40'ta kalkacak uçağa yetişemeyeceklerini görünce, uçağın kaptan pilotunu arayarak, uçağı bekletmesini rica ettiler. Seyahat halindeki yaklaşık 50 yolcu 22.20 sıralarında havaalanına varınca, geçiş noktalarından hızlıca geçerek apar topar uçağa yetişti. Zaten ne olduysa bundan sonra oldu. Sonradan gelen yolcuların nezaket amacıyla özür dilemelerine aldırmayan bazı yolcular, sözlü tacizde bulundu.
BAŞÖRTÜLÜLERE TORPİL HAKARETİ
Sonradan gelen yolcuların bazılarının sakallı, hanım yolcuların da başörtülü olduklarını gören bazı yolcular, başörtülü yolcuların nezaket amaçlı özürlerine aldırmadan, ‘Bu yaptığınızı Müslümanlığınızla nasıl bağdaştırıyorsunuz, bu nasıl Müslümanlık?' diyerek sözlü tacizde bulundular. Hanım yolcuların ‘Bunun Müslümanlıkla ne alakası var' demesine rağmen bazı yolcular tacizlerini daha da ilerleterek, “Takunyalılar yüzünden geciktik”, “Bunlar Başbakan'dan da torpillidir şimdi” dedi. Bazı yolcular ise sonradan gelen yolcuların mütedeyyin kesimden insanlar olduğunu görünce, “Ben uçaktan iniyorum, otobüsle gideceğim” dedi.
GERGİNLİĞİ PİLOT YATIŞTIRDI!
Uçaktaki hava ancak kalkıştan sonra yumuşadı. Sun Express'e ait Boeing 737-800 tipi 204 kişilik yolcu uçağında çıkan rezaleti hosteslerin kaptan pilota haber vermelerinin ardından gergin havayı pilot yumuşattı. Kaptan pilot, kalkıştan sonra uçuş bilgilerini vermek amacıyla yaptığı konuşmada, “Önce 20 dakika havaalanına uçağımızın geç gelmesi sebebiyle rötar yaptık. Ardından da 42 kişilik yolcularımızın toplu halde gecikmesi sebebiyle 25 dakika daha geciktik. Ancak kurduğumuz iletişim sırasında çok sayıda yolcumuzu mağdur etmek istemediğimiz için bekledik. Sonuçta 45 dakikalık gecikmenin kimseyi mağdur etmeyeceğini düşünüyoruz” dedi.
‘Gümrükteki keyfi uygulamalardan dolayı mağdur olduk'
Rintour seyahat şirketi yetkilisi İlyas Say, uçakta yaşanan rezaleti doğrulayarak şunları söyledi: “42 biletli yolcumuzla Suriye'den öğleden sonra saat 4'te hareket etmemize rağmen sınırda yaşanan olumsuzluklar sebebiyle geç kaldık. Önceden tedbir alıp erken hareket etmemize rağmen sınırda Suriye tarafının yavaş davranması sebebiyle bu olumsuzluklar yaşandı. Biz uçak şirketinden 42 adet gidiş-dönüş bileti almıştık. Kaptan pilotla kurduğumuz temaslarda yolcu sayımızı göz önünde bulundurarak uçağı geç kaldırmalarını rica ettik. Kimseyi mağdur etmek istemedik.”
 
K

Kaçak

Misafir
Öncelikle haber değeri neresi o kısmısını anlamadım ...
Birileri ağız dalaşı yapmış , flaş flaş yapmanın esprisi ne ?
Ki azgın azınlık nerede onu anlamadım ?
Kızgın azınlık - sanırım 5-10 kişi- söz konusu ki , kimse kusura bakmasın ama adamın kızma hakkıda olsun yani ...
Hani bizim mazlum çogunlukda , ne diyon bilader deyip , olayın haber boyutunu tersine cevirememişler ...
Geç kalan müslümanlar , laik yolcuyu 20.000 fitte uçaktan attı ...
Bak bu haber olurdu işte ...
Neyse sağlık olsun ne diyim ...
 
Üst