Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

• Evet

Oy: 44 60.3%
  • Hayır

Oy: 5 6.8%
  • Kararsızım

Oy: 1 1.4%
  • Seçim malzemesi olarak kullanılıyor

Oy: 20 27.4%
  • diğer...

Oy: 3 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    73

eylül

Veled-i kalbî
başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

eylül

Veled-i kalbî
Eninde sonunda çözüleceği inancı var içimde ama bir süre daha oyuncak olacağı düşüncesindeyim.

idrak

Yeni
inşaallah .....Allah çözecek ALLAH ÇÖZER.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
ileride bir gün çözüleceğine dair umudum var ama o gün ne zaman olur Allah bilir
şimdilik sadece seçim malzemesi olarak kullanıldığını düşünüyorum
inşAllah yanılıyorumdur :)

mdumlupınar

Profesör
çözülecek ilk adım atıldı bile.üniversitelere başörtülü girilebilecek.dersine giren öğretici sadece tutanak tutmayla yetinecek.bu başlangıç için yeterlidir.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
zihinlerde bu özgürlüğün tam manasıyla yerleşmesi zaman alacak bu kesin
benim yeğenim hala başını açmak zorunda kalıyor

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Zafer Allah'a aittir.Tabiki çözülecek. Küfür devam eder, zulüm devam etmez.

Mühim olan Müslümanların bu sınavı Allah'ın rızasına münasib bir şekilde atlatmasıdır.

Mühim bir düstur da şudur: Zalim zulm eder, kader ise adalet eder.
Başörtüsü yasağı ile zulm ediliyor. Demek Müslümanların kusuru var ki kader adaleti ile onlara ders veriyor, hak yol ile mücadele etmeleri için ihtar ediyor.

Muhabbetle

HENGAMe

Yeni
allah nurunu elbette tamamlar..
ama bu hükümetin zamanındamı tamamlar o tartışılır..
ikinci adam gibi adam fatih gibi ,müslümanların üzerinden oyun yapmayacak kadar vakarlı biri gelincemi tamamlar..
bekletiliyoruz bakalım...cemil ipekçi bile başa geçse çoktan halletmişti bu sorunu...:)

Hüda-i Gülü

MücrimE
Seçim malzemesi olarak kullanıldığını düşünüyorum..Olan da yine bizim umutlarımıza oluyor.. Bizlere..
Bizim düşüncemiz böyle..İleriki günlerde siyasilerin ne kadar samimi olduğunu da göreceğiz inşaAllah....Ne de olsa seçimlere az kaldı.. Önce rozet takma , sonra da çarşaf yakmaları unutmadık..

real.ist

Doçent
Umut fakirin ekmeğidir. evet diyelim çözülsün, zaten başladı çözülmeye, inşallah biri çomak sokmazda.

Sakallı

Asistan
Çözülmesine çözülür elbet, ama o zaman da örtünen kalır mı bilemem...

eylül

Veled-i kalbî
Kelimelerin, kavramların içi boşaltıldıkça boşaltıldı.

Kültür yozlaşması, manevî değerler aynı oranda çürütüldükçe çürütüldü.

Verimli ürünler tüketilip, harcandıktan sonra elde kalanlara da buyurun meydan sizin demek eğlenceli olabilir.

İnandığı gibi yaşamayan bir güruhla karşı karşıyayız.

Kelamlar allâmelik lâkin kof her şey, kof!!

Ufka bakmayın. aynaya bakın demek bazen fazlasıyla yeterli oluyor.

Varın size istediğiniz o tarlayı versinler, ürününüz yeteri kadar var mı?

bir de bunu düşünmeli.

(çok karamsar düşünüyorum, bakmayın siz bana)

korakademik

Ordinaryus
başörtüsünü özal zaten çözmüştü
gereksiz yere konuşmayan bir yök başkanı kafi.

neydi o yök başkanlığını yazısı gerek var mıydı? yazıya
al görevden öğretim üyesini olsun bitsin
bir alırsın iki alırsın
üç olmaz zaten.

SeNoL

MUEYABYA
AK Partili Hüseyin Çelik, üniversitelerdeki türban sorunu için yol haritasını ve pratik çözümü açıkladı.

Üniversitelerde başörtüsü uygulamasının çözümü için anayasal düzenlemeye gerek var mı? AK Partili Hüseyin Çelik'e göre yok...

Çelik, üniversitelerde başörtüsü uygulaması ile ilgili olarak yeni bir anayasa değişikliğine gerek olmadığını söyledi.

Ak Parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, “YÖK tarafından İstanbul Üniversitesine gönderilen yazı hatırlatılarak, Hükümetin bu konuda bir adım atıp atmayacağının” sorulması üzerine, YÖK'ün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesindeki bir olayla ilgili görüş bildirdiğini, konunun başörtüsü ile ilgili değil şapka takan bir öğrencinin sınıftan çıkarılması üzerine gündeme geldiğini söyledi.

Hocayla öğrenci arasındaki tartışmanın disiplin konusu olduğunu belirten Çelik, İstanbul Üniversitesi'nin YÖK'e görüş sorduğunu anlattı. Çelik, şöyle konuştu:

“Biz öğretmenlere, öğretim üyelerine zabıta görevi veremeyiz, zaptiyelik yaptıramayız. Hocayla öğrenciyi karşı karşıya getiremeyiz. Bu olaya mahsus olmak üzere İstanbul Üniversitesi'nin sorması üzerine YÖK de diyor ki sınıftan öğrencinin apar topar dışarıya atılması doğru değildir. Sen aykırı bir tutum buluyorsan orada gerekli tutanakları tutarsın, sonra ne yapılacaksa o yapılır veya yapılmaz, ayrı bir olay. Meselenin özü budur. Bir genelge söz konusu değildir. Öğrenci ile hocasının karşı karşıya gelmemesini sağlayan, hoca-öğrenci ilişkilerinin olması gereken boyutun dışındaki bu olayla ilgili yapılmış spesifik bir açıklamadır. İstanbul Üniversitesi'ne gönderilen yazı bundan ibaret.”

Büyük bir adım atarak Anayasa değişikliği yaptıklarını belirten Çelik, bu konuyla ilgili yeni bir anayasa değişikliğine gerek olmadığını belirtti.
Çelik, şunları kaydetti:

“Prof. Dr. Ergun Özbudun gibi birçok değerli hoca diyor ki bir yasal düzenleme de yapılabilir. Bu yasal düzenlemeyi CHP Anayasa Mahkemesi'ne götürmezse yeter. Başbakanımız dün dedi, onlar 100 kişi, biz onların peşine vagon olmaya hazırız, kahramanlık da onlara ait olsun. Yeter ki CHP buna yanaşsın, samimiyetini ortaya koysun ve biz bu problemi Türkiye'nin gündeminden çıkaralım. İstismar mı istismar da ortadan kalksın, bunun üzerinden birileri siyaset mi yapıyor, o da ortadan kalksın. Ama ortada olan şey şudur, Sayın Kılıçdaroğlu, partisinin içindeki dengeleri hesaba katmadan bir şey söylüyor. Sayın Sav, ağzına bir parça biber sürüyor, ondan sonra da söylediğinden pişman oluyor, dönüyor manevra yapıyor. CHP kendi içinde bu meseleyi henüz çözebilmiş değil, bırakın TBMM'de... Kendi içerisinde bu konudaki farklı görüşleri, muhalefeti ve farklı tutumları CHP daha stabil duruma getirebilmiş değil. Bu açıdan CHP yeter ki Anayasa Mahkemesi'ne böyle bir şey götürmesin, yeter ki bu konuda bir uzlaşmaya varsın, biz önceliği CHP'ye vermeye hazırız. Türkiye'nin gündeminden bu şekilde suni bir şeyi, gerçekten bir haksızlığı da ortadan kaldıralım. Bizim duruşumuz bu.”

Bir gazetecinin “YÖK Başkanı bu yazının bütün üniversiteleri kapsayacağını söyledi” demesi üzerine Çelik, “Sizi hocanız sınıftan, giyiminizden, kuşamınızdan dolayı çıkarırsa, 'çıkmazsan seni attırırım' dese, siz böyle bir muameleye maruz kalmak istemezsiniz. Sayın YÖK Başkanı'nın söylediği budur. Yani bir örnek olaydan yola çıkarak hoca ile öğrencinin ilişkisi eğitim-öğretim ilişkisidir, daha sıcak, daha insani bir ilişkidir, zaptiyelik ilişkisi değildir. Üzerinde durulması gereken nokta budur” dedi

Kaynak : http://www.internethaber.com/iste-ak-partinin-pratik-turban-formulu-299359h.htm#ixzz11aJEzgOy

Sayın Çelik'in söylediği gibi CHP, CHP'liğini yapmazsa çözülür inş.
http://www.internethaber.com/iste-ak-partinin-pratik-turban-formulu-299359h.htm#ixzz11aJEzgOy

mavera_agd

Doçent
başörtüsü diye kavram mı kaldı ki sorun çözülüyormu diyorsunuz??

kızlar başlarını açıp girmişler tavilzerini vermişler daha neden bahsediyoruz kendimizi kandırmalyım RABBİM müslümanları imtihan etti ve müslümanlar kaybetti... tesettür kavramı mı!! kalktı...bi kere bunu kabul edelim...