Başımı kaldırdım, sanki bir rüyadaydım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar afallamıştım, demek ki şaşkınlık bu diye yakine andım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onca yaşadıklarım, fevkalade öemseyerek hafızama koyduklarım nafileymiş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir gerçeğin, hisseden kalbin ve ruhu yetinin, anlamak kabilinde inşirahı farkın[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Halime sudur etmesiyle, filizlenen umutların latif mealine o an muttali olmuştum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir farkındalık yaşamak, günlük işlerden biran kurtulmak gerekiyormuş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Beni benden alan, zaman zaman acziyet içinde bırakan, koşturmayı marifet sayan[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ve fakat ruhumun en ülvi sedasını unutturan, kalbimi boşluk içinde bırakan anlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar elzemdi, haniflik için ne kadar bir imdi, oysa aşk halin yekpare demiydi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dile gelen ne varsa ve lakin tefekkürden ari bir soluksa ne kadar işe yarardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aklı ve izanı, ilimsiz bühtanı, zikredilmeyen aşkı hakikati, gül-i sevdayı ve arı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yola yolcu gerek, adama arif olmak en tabii bir hak, azimet iradeyi vuslatı sanat[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk hakikatsiz, ruh sevdayı sultansız irade arınmış nefisle akleden yarsız olur mu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Gün niye doğar, güneş aşka tabi olmasa ne kadar ahenk içinde rahmeti sunar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gece tefekkür etmek için ruhun sudurunda en nadide bir nazarla kalbi güzel aklar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Anlama muhtaç korkudan nasıl bir rahmet çıkar, aşk ehlini sevdası gül gibi koklar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ancak çile meşakkatler bu kavil üzre vuslatı aralar, maksattız gönlü kim ne yapar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Böyle sıralanıyordu afakımda açan ve muştular sunan en zarif bir bahar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Lüzumsuzlukla iştigal eden, hesabın rüknünde nefesini tanzim etmeyene ne var[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ha nar ve yahutta nefsi telakkiler içinde insanı sürükleyen bir har bundan ne çıkar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk insanın kalbinde ve ruhun rahlesinde nefsin tezkiyesinde ilzam olan ilkbahar[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]

ıtri

Üye
Teşekkür ederim,Yine yüreğinize sağlık.
Mustafa bey ve Aşk şairi formumuzun zenginliğidir.
Allah onların sayısını artırsın.

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Eyvallah efendim...
Sinen-i sürurunuzda demlenen umutlarınız için amin diyorum...
Sağlık ve afiyet dileklerimle gönlünüzün inşiraha gark olmasını niyaz ediyorum...