Başbakanlıktaki din büyüklerine olan iftar

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
sonuç başörtüsü zülmü ve daha nicesi
ama umurlarındamı
fabrikaları kapanmasında

demek erbakan başbakanlıkta iftar vermeseydi bu ülkede başörtüsü yasağı olmayacaktı öyle mi?

Yazıklar olsun.

Yahu bu ülkede başörtüsü sorunu uzun yılardır var.

Taaa turgut özal uğraştı, değişiklikler yaptı vs.vs.

Eğer erbakanın iftarından dolayı başörtüsü zulüm olmuşsa turgut özal döneminde olanlar neydi?

Kenan evren zamanında yapılanlar neydi?

Hakkaten bu kadar acaip çarpıtma olmaz.

Erbakan hocayı eleştirebilirsiniz ama bu şekilde iğrenç iftiralar atarsanız ona değil kendinize yazık edersiniz.

bakış

Kıdemli Üye
sayın bakış:

ummuhan'ın kalbi o kadar kin ve nefret ile dolmuş ki erbakan hocaya karşı ne yazarsan yaz tesir etmez, Erbakan hoca gibi birisine siyonizme hizmet ediyor diyebilen birisine daha fazla yazarak onu daha fazla vebale sokma istersen.

Sadece dua edelim.

Allah gözünü açsın.
Abi sende haklısın.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
redyellow

ALLAHA taparcasına erbakana tapmaya devam ederseniz asıl size yazık olacak
uyanın bre o bir insan başka bir şey değil
doğrusuda vardır hatasıda ama siz körler hiç bir yanlışını görmek istemezsiniz
milli görüş bu arada kaça bölündü farkındamısınız?

Bu uslup yakışık almaz! Erbakan hoca bir insandır hata yoktur diyen yalan söylemiş olur hatası elbette vardır! Bizim İslam'a bakışımızda emire'l mü'minlik emir komuta zinciri vardır bu şuurda olamayanlar kendi hallerinde olabilirler mecbur değiller. Ama ümmet-i muhammedin İslam dininde bu hareket vardır yok diyen kendi tercihini yapar.
Erbakan hocamızın en büyük düşmanı siyonistlerdir siz halen anlayamadınız ki siyonistlerin düşman olduğu bir kimseye buğz etmeye devam ediyorsunuz. İnsan bir bakar ki ben hak ve batıl mücadelesinin neresindeyim diye! Ama nerede o şuur!

Birde anlamadığım bir mesele var Erbakan hakkındaki her konuya belli isimler siniyorlar ve düşmanlık gösteriyorlar! Yahu bu adam size ne yaptı? İşi gücü ümmete hizmet etmek üzere yola çıkmış bir kimseden alıp veremediğiniz ne var?

Ama artık tek tek soracağım acaba biz kimlerle muhattabız?

İlk olarak AşkŞairi ile başlayalım:

1. Mezhebiniz ve dini görüşünüz nedir?
2. Siyasi görüşünüz nedir?
3. Hangi İslam alimlerine itibar eder ve hangilerine itibar etmezsiniz?
4. Ne tür kitaplar okur ve en çok hangi kitapları beğenirsiniz?
5. Şeriat size göre nedir neyi ifade eder?
6. Bir müslümanın yaşamı boyunca Cihad emirine biat etmesi caizmidir?

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
1. Mezhebiniz ve dini görüşünüz nedir? Hanifi meshebi kardeş
2. Siyasi görüşünüz nedir? şuan ak partidir recep tayyip erdogana itimatımız şaunki tum siyasetçilerden çoktur
3. Hangi İslam alimlerine itibar eder ve hangilerine itibar etmezsiniz? ben alimler arası fark göz etmem 1400 yıldır var olan tüm alimlere itibar ederim
4. Ne tür kitaplar okur ve en çok hangi kitapları beğenirsiniz? ayet ve hadisi bol kitapları tercih ederim .. en sevdigim kitap EDEB'ÜD-DÜNYA VE'D-DİN DÜNYA VE DİN EDEBİ. Mâverdi,
5. Şeriat size göre nedir neyi ifade eder? şeriat bende kuran ve sünnete uymaktır sizce nedir?
6. Bir müslümanın yaşamı boyunca Cihad emirine biat etmesi caizmidir? cihad her zaman her an olması gereken bir şeydir her alanda lazımdır

son olarak şunu söyleyim ERBAKAN GAME OVER

bizim buğzumuz erbakana değil
başkanamamız Erdogana küfür edenleredir
ben onlardan değilim demeyin yalan söylemiş olurusunuz !!!!

ummuhan

Kıdemli Üye
2. Siyasi görüşünüz nedir? şuan ak partidir recep tayyip erdogana itimatımız şaunki tum siyasetçilerden çoktur
3. Hangi İslam alimlerine itibar eder ve hangilerine itibar etmezsiniz? ben alimler arası fark göz etmem 1400 yıldır var olan tüm alimlere itibar ederim
4. Ne tür kitaplar okur ve en çok hangi kitapları beğenirsiniz? ayet ve hadisi bol kitapları tercih ederim .. en sevdigim kitap EDEB'ÜD-DÜNYA VE'D-DİN DÜNYA VE DİN EDEBİ. Mâverdi,
5. Şeriat size göre nedir neyi ifade eder? şeriat bende kuran ve sünnete uymaktır sizce nedir?
6. Bir müslümanın yaşamı boyunca Cihad emirine biat etmesi caizmidir? cihad her zaman her an olması gereken bir şeydir her alanda lazımdır

Bakalım ilk sorgudan geçtiniz mi Aşk Şairi ona göre daha sıratı geçme de var malum yani ilk sorguyu geçtim diye rahatlamayın diye söylüyorum...

(Ben sizin kadar ak parti desteği açıklamadığım halde mühürlüler - aman hafazallah- sınıfına atıldım :))

korakademik

Ordinaryus
Bu uslup yakışık almaz! Erbakan hoca bir insandır hata yoktur diyen yalan söylemiş olur hatası elbette vardır! Bizim İslam'a bakışımızda emire'l mü'minlik emir komuta zinciri vardır bu şuurda olamayanlar kendi hallerinde olabilirler mecbur değiller. Ama ümmet-i muhammedin İslam dininde bu hareket vardır yok diyen kendi tercihini yapar.
Erbakan hocamızın en büyük düşmanı siyonistlerdir siz halen anlayamadınız ki siyonistlerin düşman olduğu bir kimseye buğz etmeye devam ediyorsunuz. İnsan bir bakar ki ben hak ve batıl mücadelesinin neresindeyim diye! Ama nerede o şuur!

Birde anlamadığım bir mesele var Erbakan hakkındaki her konuya belli isimler siniyorlar ve düşmanlık gösteriyorlar! Yahu bu adam size ne yaptı? İşi gücü ümmete hizmet etmek üzere yola çıkmış bir kimseden alıp veremediğiniz ne var?

erbakan hocamıza alelade insan gözüyle bakamayız önderdir ve hatayapma şansı yoktur. yanındaki insanların hatasını da kendisi üstlenir.
lider olması emir olduğu anlamına gelmez. emir seçiminin yolları belli yaşamı boyunca da milli görüş dışında herhangi bir emir liği olduğunu sanmıyorum.
güzel hizmetleri olmuştur. birşeyleri yapayım derken başka yerlerde hata da yapmış olabilir önemli değil bedelini tek başına ödediği sürece.
ama
iş partiye gelince bence çok hata yaptı. erbakan'ın cemaatte sempatisi yok sebeplerine girmicem (şimdilik)
ama sonuç ortada numan cemaat te sempati ile karşılandı bu oylara ne kadar yansır bilemeyiz artık ama diyebilirim ki meclise akpartiyi iticek 3. partiye ihtiyaç var. bu numan'ın başında bulunduğu parti olablirdi yazık oldu.
bu forumda ki pek çok kişi emin olun en son başbakanlığı döneminde partinize oy vermiş insanlardır.
kendi adıma sonradan pişman olduğumu belirtirim.

erbakan hocanın çeşitli başarıları mevcut bosna savaşında erbakan olmasaydı orda milyon insan ölücekti onun basireti önledi.
o yardım kampanyalarında biz hem destek olduk hem ilerde kendi vakfımızı kurmak için inceledik Allah razı olsun.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

Öncelikle cevaplama inceliğinde bulunduğunuz için teşekkür ederim. ALLAH razı olsun. Erdoğan'a küfür edenlerin küfrü kendilerini ilgilendirir. Biz Erdoğan'a küfür etmeyiz hayır duası ederiz başarılı olmasını dileriz. Ancak İslami nizama uygunsuz bir hükümle hükmettiği zaman kendisine hakkımız olan buğzu yapabiliriz. Çünkü zalimlik her müslümanın yapabileceği iştir ve zalimlere buğz edilir.
Sizin etrafınızda birkaç insan Erdoğan'a küfür ediyor diye koca bir davayı küfürbaz ilan etmeniz ne kadar doğru olur ki? Şayet siz burada Erbakan hocayı aşağılayan ve hakarete varan tenkitleri ederken biz sizi küfürbaz ilan ediyormuyuz? Aynı şekilde biz nasıl Erdoğan'a küfür etmiyor onu aşağılamıyorsak sizde aynısını yapmayacaksınız.

Aslında cevaplarınızla ilerlemeyi düşünüyordum ama başkaları bu soru cevap işine bodoslama dalınca istenilen görüşmeler yapılamıyor. Hani derler ya ağzı olan konuşuyor burada da eli olan yazıyor. İnsan boş yazmaz, boş konuşmaz ve boş işlerle meşgul olmaz. O insan düzgün şuurlu müslümandır. Malayani müslümana yasaktır.

Birdaha bizi MÜŞRİKLİKLE İTHAM etmeyin bu da müslümana yakışmaz!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bu ve benzeri konularda tartışmaların seviyesizleşmesinden ötürü artık münazara bölümü haricinde kimseyle yazışmamayı uygun buluyorum. Çünkü riayet edilmeyen hususiyetler haklara tecavüzü gerektiriyor. Bu ise müslüman için asla iyi bir alışveriş olamaz!

Yönetimden ricam ise Milli Görüşle ve Erbakan hocayla alakalı açılan konulara yorumlar ile katılan kardeşlerimizin seviyeleri düşürmesine fırsat vermeyiniz.

Ne ayete riayet var. Ne hadise riayet var. Ne ulemanın icmasına riayet var. Ne hüccete riayet var.
Bu değerlerimize riayet olmazsa ise seviye nefsin ellerine düşer. Bu ise gereksiz münakaşaları doğurur zararlıdır.

Münazara bölümünde kesinlikle ilmi metodlar ile bu konuları ele alacağız. Şeriat nizamı dışında bakalım kimlerin görüşü kalacak göreceğiz. Ölçü belgeli ispatlı meselelerin değerlendirilmesiyle olacak. Kişiler hakkında ispatsız hüküm verilmeyecek. Verenede müsade edilmeyecek ancak o zaman seviye sağlanır.

Gördüğünüz gibi müşriklik ile itham dahi edilebiliyoruz bu meselelerin tartışma boyutu seviyesizlikten ötürü kalmamıştır. Temennilerimizi dile getirdik, hassasiyetler samimi olanlara uygundur.
Ves'selam

ibrahimi

Has Uşak
:yn:

Lütfen seviyemizi koruyalım,bu şekilde konunun devam etmesinin kimseye faydası olmayacak.

arifan yolcusu

Profesör
ercan ihvan bu hususta birşey sormak istiyorum...
bizzat şevket kazandan şunu dinledik...
bu iftara gelenlerden şeyh olan bi efendi hazretleri vardı ve onun bağlıları
tv bunları gösterdi durdu dedi...
diğer katılanlar diyanet görevlisi görevlilerdi dedi...
velhasılı kelam bu iftara hangi şeyhler katılmıştı, bilgi var mı acaba...
.....................

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
.....................

Hangi iftar yemeğinden bahsediyorsunuz eğer İzmit'tekindeyse yanımda Nusretullah hocamız vardı Erbakan hocamızla görüştürmüştük. Diğer iftarlardan birinde de Cübbeli Ahmedin hocası ve Mahmud efendi hz'lerinin en sevdiği ve değer verdiği Resül hocaefendi vardı. Başka bilgim yok.
ves'selam