Başbakan cool yapısıyla hepimizi kucaklayabilir

Mihmân

мüиζєvî
Yönetmen Sinan Çetin, bütün yasaklara karşı olduğunu ifade ederek, “Başbakan uzun boyu ve cool karakteriyle hepimizi kucaklayabilir” dedi.
pbas120c6eae3c0c47b21cby.jpg

İSTANBUL
Yapımcı ve Yönetmen Sinan Çetin, Başbakan Erdoğan'ın Turgut Özal gibi toplumu demokraside, serbestlikte, serbest piyasada el sıkıştırabileceğini belirterek, “Başbakan uzun boyu ve cool karakteriyle hepimizi kucaklayabilir. Çok cool ve aklı selim bir insan olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. HABERTÜRK'te Bilgi Odası programına konuk olan Çetin, AK Parti'nin kendi tabanının partisi olma yolunda ilerlediğini belirterek, şöyle konuştu: “Ben Türkiye'nin özgürlük meselesinde AKP'nin bayrağı devraldığı zamanda AKP'nin yanındaydım. AKP, özgürlük mücadelesini bırakıp da kendi tabanının partisi olmaya karar verdiği andan itibaren de AKP'nin yanında durmaktan vazgeçeceğim veya vazgeçmek üzereyim. Bu ülkede ciddi olarak çözülmesi gereken problemler var ve bu çözümsüzlükle hayatını sürdüren yapının değişmesi için oy verdiler. Ben de onlardan birisiyim. Ve bunun devrimci bir tutum olduğunu düşünüyorum'

YASAKLARA KARŞIYIM
Hiç bir yasağın savunulamayacağını belirten Sinan Çetin, “Her türlü yasak kötüdür. Bu konu da kapanacak. Ancak Başbakan Erdoğan'ın tutumunda gerginlik olunca fikirler siperlere çekiliyor, siper kültürü gelişiyor. Her türlü yanlış ya da doğru fikir geniş bir özgürlük içinde tartışılsa, taraflar devleti yönetme iddialarından vazgeçer” dedi.
21.02.2008

Yeni Şafak

Özduygu

Doçent
301 de yakında meclise gelecek merak etmesinler.