Başbakan Cemaat İçin Düğmeyemi Bastı ????

TakVa

Ordinaryus
Ali Bulaç ve zevatının vefasız siyasi dünyası

Cumhuriyet Halk Partisi’ni kale alıp, onların İslam’a bakış açılarını tahlil etmek, yorumlamak ise akılsızlığın da akılsızlığıdır. Yok ‘Baykal farklıydı Kılıçdaroğlu farklı…’ gibi cümlelerle halkı salak yerine koyan, toplum mühendisliğine soyunmaya çalışan bazı kesimlerin, hiçbir zaman başarıya ulaşamayacağı da açıktır.

Başörtüsü sorunun Chp tarafından çözülmesi veya bu konuda bir olumlu hareket görüleceği takdirde onlara oy verilebileceği, dahası İslami kesimin onlara yaklaşacağını dile getirmek, bu topraklarda yaşamamak, halkın içinde hava solumamak, tarih bilmemek demektir. İslami kesim de bu onayı bekliyordu Ali Bey! İlk seçimde oylar Chp'ye inşallah...?

Başörtüsü konusunda Chp’ den icazet almak ve bu nazik, insan hak ve özgürlüğü sorununun çözümü noktasında onlara teveccüh göstermek, bu davaya baş koymuş, geceleri gözüne uyku girmemiş, sessizce gözyaşı dökmüş, isimlere kadrolarına yapılmış saygısızlıktır.

Kılıçdaroğlu’na oy verebilirim demek, Rahmetli Muhsin Başkan'ın mezar taşına tükürmektir. Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına sövmektir. Numan Bey’e ve davasına hakaret etmektir.

Omurgasız siyasi görüşler, yani; ‘Biz her partiye eşit uzaklıktayız’ yalanı ve insanı aptal yerine koyan söylemler, midemi hep bulandırmıştır.

Hadi, bu söylemden, benim kadar nefret etmesin kimse, ama 'her partiye eşit uzaklıktayız' söylemini yüksek sesle eleştiren bir yazar olmaz mı Allah aşkına? Etrafımda da, yazar çizer kesminde de bu yaklaşımı hiç bir zaman içine sindirmemiş çok fazla insan olduğu kanaatindeyim. Ama dışarıdan söyleyemezler.

Bu mide bulandıran siyasi konum alma durumu -malum kesimin, bayraklaştırdığı, utanmadan da doğru bir şeymiş gibi gururla söylediği- herkesi keriz yerine koyma değildir de nedir? Hakikaten herkese eşit yakınlıkta veya uzaklıktalar mı? Bu siyasi tavrın, üslübun kriterleri nedir?

Ak Parti ile Chp'ye eşit uzaklıkta olmanın açıklaması, mantığı nedir? Bir hareketi bırakın, bir insanın, Ak Parti ile Chp'yi, içerisinde eşit kelimesi geçen bir cümle içerisinde kullabilme olasılığı nedir?

Öte yandan, kamuoyu önünde düşman gibi lanse edildikten sonra, kapı arkasında ahbap çavuş ilişkisinde olanlar, bunu sevenlerine nasıl açıklıyorlar anlamak çok güç. Sevenleri ise bu omurgasız duruşa nasıl hak veriyor, o daha büyük bir muamma…

Zamanında Ecevit’e gösterilen yakınlığı hatırladıkça, bu kesimin niye hep böyle davrandığını çok daha iyi anlıyorum.

Hüseyin Gülerce’nin geçenlerde bir röportajı yayınlanmıştı. Aslında Deniz Baykal ile cemaatin, Hocaefendi’nin, çok farklı bir samimiyeti olduğunu söylüyordu. Şunu söylüyordu; ‘Eğer açıklasam yer yerinden oynar!’ Hatırladınız mı? Saptırılmış açıklamalar mıydı onlar da?

Deniz Baykal 8 senedir ‘F Tipi aşağı, F tipi yukarı’ derken ve cemaate ve Hocaefendi'ye açıkça hakaretler ederken, kapı arkasında ahbap çavuş ilişkisi mi var? Hüseyin Bey alenen bunu söylüyor. Alenen diyor ki ‘Aslında öle değil. Kamuoyunun bildiği bir nefret ilişkimiz yok. Bilseniz ne kadar iyi anlaşıyoruz.’
Ali Bulaç da eğer samimiyet görürse Kılıçdaroğlu' nu desteklermiş. Peh peh…

Sen destekleyebilirsin beyefendi! Ama bil ki bu konuda yalnızsın! Bil ki bunu da yemez sevenlerin! Bil ki artık 'yeter' diyoruz.

Ak parti ile olan şartlı evliliğinizin farklı bir boyuta girdiğini duyuyoruz, biliyoruz. Kamuoyuna bunu açıklayamasanız bile, sadece siz de mi istihbarat var?

Kapalı kapılar ardında hükümetten neler istendiğini, çok iyi biliyoruz. Başesgioğlu’nun neden istifa ettiğini çok iyi biliyoruz. Çok iyi…

Delikanlıca, Ak Parti’ye ve Erdoğan’a ültimatom verdiğinizi niye açıklayamıyorsunuz.

8 yıldır verdiğiniz büyük desteği çekmeyi düşündüğünüzü niye açıklayamıyorsunuz?

Zaten, darbe planları ve ordu içindeki cuntaları deşifre etmedeki büyük gayretinizi, Ak Parti’ye verilmiş büyük bir destek olarak yutturdunuz tabanınıza. Ama hükümetin İslam coğrafyasına yapmış olduğu büyük açılımdan rahatsız olduğunuzu niye açıklayamıyorsunuz? Niye?

Bazı Ak partili siyasetçilere yapmış olduğunuz baskıyı niye açıklayamıyorsunuz? İsim istermisiniz beyefendiler?

Ama bilin ki, Erdoğan ve hükümeti boş durmuyor. Düğmeye basma işini hep siz mi yapacaksınız?

El mi yaman bey mi yaman… Göreceğiz!

Biraz kapalı bir yazı oldu. Gerçi anlayan, çok rahat anlar neler kastettiğimi, ama ne yazık ki bu işler böyle...

Eğer Mozambik’te milyonlarca aç sefil halk arasında; asker, bürokrat, akademisyen, işadamı çocuklarına Türkçe öğretip, şarkı söylettirseydim, eleştirilme ve yanlış şeyler söyleme, yanlış tavırlar alma gibi bir durumla karşılaşmazdım. :glm

Her söylemim vahiy gibi doğru addedilirdi. (Hayatını bu davaya adamış binlerce pırıl pırıl genci tenzih ederek...!)
Dedim ya, ben kimim ki eleştiriyorum? Ben kimim ki?
(Bu arada Hüseyin Gülerce ve Ali Bulaç’ın bu gibi söylemlerde bulunduğuna inanmayanlar olursa, hemen liklerini gönderebilirim. Gerçi görmemiş olmak imkânsız.

Günlerce her yerde çarşaf çarşaf yayınlandı. Ama yine de inanmayanlar çok olacaktır. Eminim.)
Halit Taha YAŞA

manifesto

Yasaklı
Ama bilin ki, Erdoğan ve hükümeti boş durmuyor. Düğmeye basma işini hep siz mi yapacaksınız?

El mi yaman bey mi yaman… Göreceğiz!

Biraz kapalı bir yazı oldu. Gerçi anlayan, çok rahat anlar neler kastettiğimi, ama ne yazık ki bu işler böyle...

Eğer Mozambik’te milyonlarca aç sefil halk arasında; asker, bürokrat, akademisyen, işadamı çocuklarına Türkçe öğretip, şarkı söylettirseydim, eleştirilme ve yanlış şeyler söyleme, yanlış tavırlar alma gibi bir durumla karşılaşmazdım.

Sanırsın hükümet adına yapılmış bir açıklama.Kim bu halit taha? ve yazının linkini görebilsek.Ali Bulaç'ın CHP nin müslümanlara yaklaşması eğer gerçekleşirse ona oy verebilirim demesi neden bukadar batmış anlamış değilim.Müslümanlara yaklaşsın eski chp nin söylem ve siyasetini terketsin biz de oy verelim.Kötü bir şey mi olmuş olur ben anlamadım? oyumuz akp ye yada sp ye tapulu değil ya..Böyle saçma sapan bir yazı yazı değil safsata pek işe yaramaz.Afrikada okul açıp eğitime muhtaç afrikalılara eğitim hizmeti veren insanları küçümsemek yerine eğer açlıklarından muzdaripsen sen da yemekleri ile ilgilen.Salakça şeyler söyleyeceğine faydalı iş yapmış olursun

ummuhan

Kıdemli Üye
Hangi düğme bu kırmızı olan.....

TakVa

Ordinaryus
Geçenlerde bir haberde Hanefi Avcının kitabının hükümetin isteğiyle yazıldığı ve cemaatin devlet içindeki örgütlenmesinden bunalan başbakanın onları tasviye sürecine gireceği yazıyordu. Belki yazar bunu kastediyor olabilir.

manifesto

Yasaklı
Geçenlerde bir haberde Hanefi Avcının kitabının hükümetin isteğiyle yazıldığı ve cemaatin devlet içindeki örgütlenmesinden bunalan başbakanın onları tasviye sürecine gireceği yazıyordu. Belki yazar bunu kastediyor olabilir.

:) cemaat devlet içinde örgütlenmiş falan değil.AKP den önce de cemaate yakın isimler mevkilere geliyordu akp den sonra da..bu insanlar eğitimli insanlar..bir karış sakal bırakıp marifetten sanıp heceleyerek okumadan özürlü insanlar değil.Elbette hakları ne ise onu alırlar.Erdoğan'ın öyle bir derdi yok.Aksine daha yeni Türkçe olipiyatlarına bizzat katılarak Bediüzzaman dan alıntı yaparak konuştu bakanları tüm yurt dışı gezilerinde neredeyse bir Türk okulunu ziyaret ediyor.Cemaatin ak parti ile yada ak partinin cemaatle bir sorunu yok sadece bu birlik görüntüsü birilerine batıyor,ses onlardan çıkıyor

ORHANCAN

Ordinaryus
habername denilen bir sitenin yazarı... eline sallasandan yazar olup köşe kapan ve yorum yapandan adrese teslim bir haber..

belki istediği bir olayı çarpıtarak veren bir yazar.. aklı evvellerin düşüneceği ve bazı düşünülmesini istediği yazı ve konular..

Aynen halicin simonlarında ana yazılan metinle sonradan ele alınan metinin yazı ve üslub olarak sipariş üzerine ilave edilmesi ve hedef gösterilmesi olayında olduğu gibi..

birileri sert bir kayaya başına çarpacak ama gözünü nerede açacağı belli olmayacak gibi..

ava giden avcının karargah evlerinde bir bayanla tanışması ve bağlantıları.. ve tutuklanarak avlanması gibi..

ben sadece net haberlerinin yorumcusuyum.. yorum yapanlara karşı bir yorumcu..

ummuhan

Kıdemli Üye
Allah İslam'ı, kendilerine müslüman denen bizleri.. korusun inşaallah...." içimizdeki bazı beyinsizler yüzünden bizi cezalandırmasın" amin....

ORHANCAN

Ordinaryus

evet, mü'min ve müslüman ve cemaat düşmanı beyinsizleri de akıl fikir versin

ummuhan

Kıdemli Üye
Cemaat düşmanı mü'min ve müslüman olmaz cemaat zaten İslam ın tavsiye ve teşfik ettiği toplanmadır....
Müslüman cemaat İslam için çalışan ve hizmet edendir....

Maddi çıkarlar için çalışan, inananları sömüren adlarına cemaat takısı takanlar cemaat değildir elbette :)

bakış

Kıdemli Üye
Akparti,chp ve cemaatin derin adamları devamlı ilişki halindeler.akpartinin yorulduğu hissedildiği an,chp ile devam edilir.Chp'nin ölüsü yüzde 25 iken,müthiş bir kampanyayla 45'e dahi çıkabilir.

Biz başbakanın yanlış yolda olduğunu devamlı söylüyoruz.yarın hatasını anlar(veya anlamıştır) ve bu derin yapının üzerine gitmeye çalışırsa işte o zaman kılııçlar çekilir ve kasetler havada uçuşur.

Sn erdoğana tavsiyem,erbakanın vesayetini tekrar tanıyarak bu davada bir hizmetçi olmalıdır.

Aksine daha yeni Türkçe olipiyatlarına bizzat katılarak Bediüzzaman dan alıntı yaparak konuştu bakanları tüm yurt dışı gezilerinde neredeyse bir Türk okulunu ziyaret ediyor.Cemaatin ak parti ile yada ak partinin cemaatle bir sorunu yok sadece bu birlik görüntüsü birilerine batıyor,ses onlardan çıkıyor

Bediuzzaman kelimesini görünce dayanamadım.. Bir soru sorasım var.. Bu Bediuzzaman la uzaktan yakından kenardan ve dahi köşeden hiç bir ilgisi olmayan bos, bom boş mesele ile O Zat ın ne gibi bir ilgisi alakası bağlantısı var açıklayabilir misiniz.. Ya hu katmayın Üstadımı bu meselelere.. Allah için.. Lütfen yalvarıyorum!!!