>>baş örtüsü mağdurlarına çare buldum !!!!!!!

mmelek

Üye
yanlış anlaşıldığı için yanlışa sebeb vermemek için yazan tarafından silinmiştir

seher

Doçent
kesinlikle bu fikre katılmıyorum!!! amaç sadece saçın teli diildir öle olsa nur suresinde örtüleri omuzlarından aşağıya sarksın denilmez kadının dış elbise kullanmazsı istenilmezdi!!hem siz yada insanların geneli doğal renklerin saça gzllik kattığını düşünsede bence aykırı renklerde yeterince dikkat çekici ve hoş olur o halde nasıl yeşil bir saç kimisine göre gzl kimisine göre komikse beyaz saçta böle olacaktır !!!

mmelek

Üye
ben cahilim ama samimiyetimle hareket ettimi allah nediyor kuranı kerimde siz bildiğinizle amel ederseniz bilmediğinizi ben size öğretirim diyor insan ilmi nasıl öğrenir ya kiyaptan ya sahıstan yada ledün ilmi yani ilhamdan öğrenir vahi peygamberlere gelir ilhamda peygamber olmayanlara gelir ama dikkat insanlara vesvesede gelir ama vesveseyle ilhamı ayırmak gerek ve dünya döndükce vahi kesildi ama ilham ve vesvese kıyamet bozulasıya kadar hep gelecek bu yayınladığım fikirde allah için bir fikirdi şeytan için değildi alimlerden bir söz duymuştum ihtiyar kadınların örtülerine dikkat etmelerine gerek yok artık diye çün kü güzellik kalmamışki erkekleri uyandıracak dimi siyah neden hep beyaza dönüşüyorlar hiç düşündünmü niye yeşile niye kırmızıya dönüşmüyor çünkü beyaz nefsin istemediği bir renk nefis ve şeytan beyazdan aydınlıktan karanlığa doğru hep kaçar çünkü karanlıkta foyası ortaya çıkmaz dimi onu için allahın seçtiği renk beyaz beyaza boyanırsa saç erkeklerin ilgisini ve nefsin ve şeytanın uzaklaşmasına sebeb olur seher hanım hadi bana örtünün erkeklerin ilgisini çekmeyi engelemekten başka ne hikmeti ne faydası var anlatırmısın allah için

seher

Doçent
bence sizinkisi sadece göreceli fikirler islamiyeti bu şekilde yaşayamayız öle olsa herkes kendine göre bişiler yapar!bence siz bu düşüncelerinizi bir hocaya felan danışın yada varsa bir kaynağınız onu belirtin.bizlerin sözleri hem kendimiz açısından nefsani hemde diğer müminlerin kafasını karıştırıcı olacaktır ...selametle

NuŞaBe

Üye
bence sizinkisi sadece göreceli fikirler islamiyeti bu şekilde yaşayamayız öle olsa herkes kendine göre bişiler yapar!bence siz bu düşüncelerinizi bir hocaya felan danışın yada varsa bir kaynağınız onu belirtin.bizlerin sözleri hem kendimiz açısından nefsani hemde diğer müminlerin kafasını karıştırıcı olacaktır ...selametle

Katılıyorum..

Gerekli ayetleri tekrar okuyunuz ve ona göre amel ediniz..

Rabbimiz güzelliğini gizle ama naparsan yap demiyor ki..!

Nasıl yapacağınıda söylüyor..

Ayrıca nefse kılıftır bence..

Selametle ve SAADETLE..!!

mmelek

Üye
aslında benim düşüncem baş örtülü olsa dahi izin verseler dahi kadınla erkeğin bir yerde karışık okumasını doğru bulmuyorum ama bazı kardeşlerimiz ne olursa olsun diye nefsine yenilen kardeşlerimin için zaruretden doğan fikirdi bazı kardeşlerim başını açıp okumakdansa veya peruk dakmakdan sa azemi zarar görme açısından bu fikri söyledim allahın baş örtüsüyle ilgili emrinin sebebinin genç kızın güzelliğini gizlemek olduğunu biliyorum varsa başka sebeb söyleyin bana

ÇiLe-i AşK

Asistan
Esma (r.a)dan rivayet olunmustur;bir kadın Peygamber'e(s.a.v) sordu:
"-Ey Allah'ın(c.c) Rasulü(s.a.v),kızım kızamıga tutuldu da sacları döküldü.Onu evlendirdim,ona igreti sac(peruk) takabilirmiyim? dedi. Rasulü Ekrem:
-igreti sac(peruk) takana ve takdırana Allah lanet etsin." buyurdular.(Buhari ve Müslim)

"Humeyd b. Abdirrahman rivayet etti
Bu zat. Muaviye(r.a) ın hacca gittigi yıl, minberin üzerinde bir bekcinin elinde duran alın sacını alarak;
-Ey Medineliler! Bilgileriniz nerede? Ben, Rasulullah (s.a.v)i bunun benzeri olan hareketden nehyetdigini ve söyle buyurdugunu isitdim.
-Beniiisrail, ancak bu gibi seyleri edinmeleri zamanında helak oldu."(Buhari ve Müslim)

İbn-i Ömer (r.a)dan, Rasulullah (s.a.v)in igreti sac(peruk) takan ve takdırana, vücuda dövme yapan ve yaptırana la'net etdigi rivayet edilmistir.(Buhari ve Müslim)
İmam Nevevi'nin Riyazüs Salihin adlı eserinden alıntılanmısdır..
sanırım bu kadar delil yeterli olacaktır ki zaten örtünme ayetleri bilinp kabul edilmis durumda gerisi hakkında süpheye düsülmüstür...
measselam....

xazarXXX

Üye
ben bı yaprak oldum omrum kısaydı
katılım hazan ensemde rengım sarı
ruzgarların vıcdanına dusmem
yagmurlar baya agır ustumde
olumum an meselsı dusmeye yolum
gunahlarımla dusmeye basladım tasıyamadım
duserken bır turku yazdım
hey sen dedım baktın dusuyorsun
olumun tadını cıkar duserken
ruzgarlara oksat yanaklarını yagmıurları yudumla
ve sakın unutma nasıl olsa oluyosun sole ol
özgür yaşa mtlu öl

mmelek

Üye
kardeşlerim harama helal demekten allahdan korkarım benim fikrim ben okuma desemde açıpta okuyacam diyen kız arkadaş vardı üste konusu var ben ona madem açacan hiç yoktansa güzelliğini saçını beyaza boyarak gizle deyi tafsiye etmiştim allah için sapreden elbet karşılığını alacaktır unutmayın

yyunuss

Üye
Kendi Gorusum Diye...

ALLAHU TEALA muhafaza buyursun. Bir insan kendi gorusunu, dusuncesini, aklina geleni nasil din diye anlatir, nasil din bunu kabul eder diye anlatabilir. Dini degistirmek olur ki bu insani sapikliga surukler. Ehli Sunnet alimlerin kitaplarindan bir fetva getirebiliyorsaniz ne ala, yoksa haddimizi bilelim. ALLAHin yasaklamasinin sebebini, hikmetini de biz bilemeyiz. Onun emrine ittiba ederiz o kadar.
Kalbinizi kirdiysam kusura bakmayin, hakkinizi helal edin.

mmelek

Üye
kardeşlerim harama helal demekten allahdan korkarım benim fikrim ben okuma desemde açıpta okuyacam diyen kız arkadaş vardı üste konusu var ben ona madem açacan hiç yoktansa güzelliğini saçını beyaza boyarak gizle deyi tafsiye etmiştim allah için sapreden elbet karşılığını alacaktır unutmayın

seher

Doçent

ciddi anlamda bu konu kafama takılmış sanırım bugün sabah yolda bir kız çok dikkatimi çekti çünkü saçları neredeyse bembeyazdı evet beyazdı . resmen beyaza boyamış tenide kumra olduğu için farklı ama hoş bir görüntüsü olmuş demem o ki pekte iddea ettiğiniz teori tutmamış...
selametle

hasret

Asistan
rabbimiz sadece saçın renginin görünmesini haram kılmamışki beyaza boyayıp kurtulasın....bizzat saçını göstermek haramdır ...bu yüzden boyasada aynı hesaptır...

mmelek

Üye
ciddi anlamda bu konu kafama takılmış sanırım bugün sabah yolda bir kız çok dikkatimi çekti çünkü saçları neredeyse bembeyazdı evet beyazdı . resmen beyaza boyamış tenide kumra olduğu için farklı ama hoş bir görüntüsü olmuş demem o ki pekte iddea ettiğiniz teori tutmamış...
selametle

bende pazarda bir kız gördüm doğuştan saçı beyaz bilmem sizin orda varmı böle insanlar ama bizim denizlide bir çok gördüm kızın yaşı 17 filan nefsimin karşısına aniden çıktığı zaman ister istemez göz bir kare fotoraf çeker ikinci kez bakmasanda nerfis biraz uyanır ama buna ipretle üçdefa bakmama ramen nefsim uyanmadı seher belki sen erkek gözüyle bakamadığın için değerlendirmesini bilememişsindir elbetde saçın bir telini göstermek günah benim dediğim nefsine yenilen ler için yangından mal kaçırmak hesabına girer anlarsınız inşallah