Barselona iPhone'un Ölüm Yeri mi Olacak? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Barselona iPhone'un Ölüm Yeri mi Olacak?

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Önümüzdeki günlerde başlayacak olan dünyanın en büyük mobil sektörü organizasyonu iPhone için kusursuz bir cinayet planına mı dönüşecek? İşte şirketlerin gizli hazırlıkları.

Mobil sektör o kadar büyüdü ki, tek bir firmanın aldığı karar bile tüm üreticileri etkileyebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Nokia'nın Symbian'a olan inancını yitirip Windows Phone 7 işletim sistemine geçmesi mobil sektördeki dinamikleri daha şimdiden değiştirdi.

IT sektörü konusunda araştırmalarıyla bilinen IDC firması ise bu birleşmenin mobil sektörü değiştirecek bir düze olayın başlangıcı olduğunu iddia etti.

Firmanın araştırmasına göre 14 ve 17 Şubat 2011 tarihleri arasında Barselona'da düzenleyecek olan Mobile World Congress, bu birleşmenin etkisiyle çalkalanacak.


Fuarın Yıldızı Kim Olacak?


Nokia'ın Windows Phone 7 destekleyen bu ilk telefonu piyadaki arayışları da değiştirmeye başladı

Bu yılki organizasyonun ana hedefi ise 2007'den bu yana akıllı telefon piyasasının en çok kazanan ürünü olan iPhone'u ortadan kaldırmaya yönelik ittifaklar olacak.

IDC, organizasyonda iTunes'a alternatif sunacak tüm uygulama geliştiricilerinin yıldız olacağını bu konuda iddialı firmaların sır gibi sakladıkları ürünleri yarından itibaren açıklamaya başlayacaklarını iddia ediyor.

Gartner'ın 15 milyar dolar değer biçtiği iPhone sektörünü engellemek isteyen mobil firmalar bu yıl ki fuarı daha stratejik değerlendirecek.


Kaynak
 
Üst