Barosso TBMM de konuştu, neler dedi?

manifesto

Yasaklı
8053112263.jpg

İşte burası Türkiye, bu kapıların muhafazı, buradan barış ta geçebilir savaş ta geçebilir. Boğazların muhafızı ve geleceğin muhafızıdır. Burası en güzelle birlikte savaşlar da geçebilir.

İmparatorluğun rolü sanat dünyasında da kendini göstermiştir. Kanuni Sultan Süleyman dönemin dahi bu Avrupa ortak kültürü içinde yerini almıştır.
2. Dünya savaşından sonra türkiye Avrupa'nın inşa edilmesinde yerini almıştır.

Nato'nun kurulmasında ve Avrupa Ortaklık anlaşmalarında Türkiye yer almıştır.

Avrupa Topluluğunun kurulduğu dönemden bu yana sürekli olarak derinleşerek devam etmektedir. 2005 ten itibaren çok başaralı bir şekilde devam etmektedir.

bizler beraberce daha güvenli bir dünyaya katkı sağlıyoruz. Bizler beraber Kosova Afganistan ve daha birçok yerde çalışma içindeyiz. Türkiyenin askerinin başarısını yakından izliyoruz.

Türkiye birçok konuda önemli adımlar attı. İdamın kaldırılması, yabancı dile getirilen kolaylıklar ve mülkiyet haklarına ilişkin adımlar atılmıştır.

Türkiye AB yolunda önemli adımlar atmıştır. ifade özgürlüğü demokrasi için temel haktır. Türkiye bir dizi güvenlik tehdidi ile karşı karşıyadır. Kültürel kimliklerimiz sorgulanmaktadır.

Türkiye'de laiklikle ilgili tartışmaların öneminin farkındayım. Her ülke kendisine ilişkin tartışmaları yaşamıştır. Başörtüsü konusunda da benzer durum söz konusudur. AB'nin böyle bir sorunu yoktur. Bu kişinin kendi kararı ve kendi insiyatifine bağlıdır.

Türkiye ve AB teröre karşı yan yanadır. PKK Kontra gel Türkiye için AB için de odur. Bu konuda ortak çalışmalarla bu sorunu aşacağımıza inanıyorum. Bu konuda Hükümetin yeni çalışmaları olduğu bilgisini aldım. Bu alanda umut verici gelişmeler olacağı kanaatindeyim.

Kıbrıs konusunda ise Lefkoşe AB'deki tek kalan duvardır. Bu konunun da kapsamlı bir çözüme ulaşma konusunda BM'nin şemsiyesi altında bir çözüme tam destek vermektedir. Bütün vatandaşların haklarına riayet edilecek şekilde bir çözümün mutlaka geleceğine inanıyorum

....
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=312202

Dua Nur

Kıdemli Üye
Demokratik laiklik,insanların inançlarına müdahil değil,özgürce yaşamlarının teminatı olmalı.

Laikperestlerin dayattığı şekli ile Laiklik ferdin yaşam tarzı olamaz.

Ferdin yaşam tarzı denirse; o takdirde laiklik dinin yerine geçer.

Laiklik Devletin hayatiyetidir.Laik devlette dindar insanda; ateist olanda kendinden emin yaşayabilmelidir.

oguz

Yeni
Demokratik laiklik,insanların inançlarına müdahil değil,özgürce yaşamlarının teminatı olmalı.

Laikperestlerin dayattığı şekli ile Laiklik ferdin yaşam tarzı olamaz.

Ferdin yaşam tarzı denirse; o takdirde laiklik dinin yerine geçer.

Laiklik Devletin hayatiyetidir.Laik devlette dindar insanda; ateist olanda kendinden emin yaşayabilmelidir.

Bu görüşlere katılıyorum ,ancak laikliği savunmak bana uymuyor

Bizler bu haklarımızı almak uğruna ülkemizi bu yabancılara peşkeç çekilmesinede müsade etmemeliyiz
yani bir dinsizden kurtulalım derken diğer kafirin boyunduruğu altına girmek hiçde akılcı bir
düşünce olamaz
çünkü kafirden dost asla olamaz
ülkenin kaynaklarını kurutanlar bunun vebalinede katlanacaktırlar ...

rota

Doçent
Barosso çok şey söylemek istiyorda, faturası ak partiye kesileceği için susuyor. görsünler işte ve ak partinin ab girişimlerine olumlu cevap versinler artık.

oguz

Yeni
Bu ülkeye millete sormadan laiklik getirildi
şimdide millete sormadan AB ye gireceğiz öylemi
ikisininde kıplesi bürüksel
sizin o sevmediğiniz laiklerden ne farkınız kalıyor merak ediyorum.

KAVİ

Paylaşımcı
8053112263.jpg

İşte burası Türkiye, bu kapıların muhafazı, buradan barış ta geçebilir savaş ta geçebilir. Boğazların muhafızı ve geleceğin muhafızıdır. Burası en güzelle birlikte savaşlar da geçebilir.

İmparatorluğun rolü sanat dünyasında da kendini göstermiştir. Kanuni Sultan Süleyman dönemin dahi bu Avrupa ortak kültürü içinde yerini almıştır.
2. Dünya savaşından sonra türkiye Avrupa'nın inşa edilmesinde yerini almıştır.

Nato'nun kurulmasında ve Avrupa Ortaklık anlaşmalarında Türkiye yer almıştır.

Avrupa Topluluğunun kurulduğu dönemden bu yana sürekli olarak derinleşerek devam etmektedir. 2005 ten itibaren çok başaralı bir şekilde devam etmektedir.

bizler beraberce daha güvenli bir dünyaya katkı sağlıyoruz. Bizler beraber Kosova Afganistan ve daha birçok yerde çalışma içindeyiz. Türkiyenin askerinin başarısını yakından izliyoruz.

Türkiye birçok konuda önemli adımlar attı. İdamın kaldırılması, yabancı dile getirilen kolaylıklar ve mülkiyet haklarına ilişkin adımlar atılmıştır.

Türkiye AB yolunda önemli adımlar atmıştır. ifade özgürlüğü demokrasi için temel haktır. Türkiye bir dizi güvenlik tehdidi ile karşı karşıyadır. Kültürel kimliklerimiz sorgulanmaktadır.

Türkiye'de laiklikle ilgili tartışmaların öneminin farkındayım. Her ülke kendisine ilişkin tartışmaları yaşamıştır. Başörtüsü konusunda da benzer durum söz konusudur. AB'nin böyle bir sorunu yoktur. Bu kişinin kendi kararı ve kendi insiyatifine bağlıdır.

Türkiye ve AB teröre karşı yan yanadır. PKK Kontra gel Türkiye için AB için de odur. Bu konuda ortak çalışmalarla bu sorunu aşacağımıza inanıyorum. Bu konuda Hükümetin yeni çalışmaları olduğu bilgisini aldım. Bu alanda umut verici gelişmeler olacağı kanaatindeyim.

Kıbrıs konusunda ise Lefkoşe AB'deki tek kalan duvardır. Bu konunun da kapsamlı bir çözüme ulaşma konusunda BM'nin şemsiyesi altında bir çözüme tam destek vermektedir. Bütün vatandaşların haklarına riayet edilecek şekilde bir çözümün mutlaka geleceğine inanıyorum

....
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=312202

Bravo adama, işte gerçek demokrat. İbret alaırmı acaba darbeci-eregenekoncular.

sim

Üye
Avrupa Birliği karşıtlarının, bu duruşlarını dini sebeplere dayandırmasını anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. Devletler arası ilişkilerin ana ekseni din değil, ''çıkar'' ilişkisidir. Halkının %99'unun aynı dini paylaşıyor olması, devletin resmi bir dini vardır anlamına gelmez. Dolayısıyla %99'umuz da müslümanız diye devlet sadece müslüman toplumlu devletlerle ilişki kuracak diye bir şey sözkonusu değil. Türk ihracatının büyük kısmı gayri müslim toplumlu devletlerle, ülkemizin en güvendiği gelir kaynağı olan turistlerin de hemen hemen hepsi gayrimüslim, yurtdışında okuyan türk öğrencilerin nerdeyse tamamı halkı müslüman olmayan ülkelerde eğitim görüyor, bugün kullandığımız herşey onların ürettiği teknolojinin nimetleri. Böyleyken, sadece müslüman diye -mesela- İran'la kanka olmalıyız diye düşünmek komik değil mi? Dün akşam siyaset meydanında bununla ilgili Eser Karakaş'ın güzel demeçleri vardı tavsiye ederim.

TakVa

Ordinaryus
Çıkarlar sözkonusuysa, inançlar niçin sorun olsun. Medeniyet bunu gerektirir. Herkes birbirinin inancına saygı duyarak, ekeonomik çıkarların gereği birlikte kazanabilir.

Bizdeki laik yobazların tuzu kuru, fakirin halinden anlamaz ve onlarıda düşünemez. Onlar cumhuriyete tapınmakla meşgul.

missilo

Asistan
Neden AVRUPA MEDENİYETİNE GÜVENİYORUZ ki...
Benim anlamadığım şu:Avrupa bu kadar çok Ak partiyi istiyor ise işin içinde bir ***luk(afedersiniz) vardır mutlaka...
Acaba bazı projeler(B.O.P) için Türkiye'de ki en iyi parti Ak partimi.
Eee Nede olsa tüm Türkiye'ye hakim olan bir parti...Sözünü geçirebilecek bir parti...
**Benim artık Akp ve yandaşlarına güvenim kalmadı...Bir şey olsa Avrupa Birliğine sarılıyoruz...Sanki Avrupa Birliği amcamızın oğlu da...
**Benim Türkiye'ye güvenim kalmadı...Ufacık bir sebepte birbirine giren bir millet olup çıkıyoruz..
Yinede bir umut...umut...umut...
İnşAllah umutlarımızı boş çıkarmazlar.