Baro: Başörtüsüne Karşıyız Tamam Mı!

z£LaL

Börtecine
İstanbul Barosu insan hakkı ihlalini açık açık savundu ve ysağın arkasında durduBaşörtülü stajyer avukatlara kapılarını kapatan İstanbul Barosu insan hakkı ihlalini açık açık savundu ve ysağın arkasında durdu.İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı avukat Mehmet Durakoğlu, skandal yazıyla ilgili açıklama yaptı. Haberlere konu olan yazının staj eğitim merkezindeki dersliklerin kapısına asıldığını doğruladı. Durakoğlu, ''Bizim türbana ilişkin bakış açımızı belirleyen tek unsur, cübbeyle türbanın bir arada olmayacağıdır. Yaklaşımımız bu. Ders verdiğimiz yerde de türban takılmasını istemiyoruz. Toplantı değil o, o bir ders. Böyle olduğu için de kararlılık içerisindeyiz, bunu sürdüreceğiz.'' ifadelerini kullandı. Durakoğlu, yapılan uygulama kapsamında başörtülü öğrencilerin Staj Eğitim Merkezi'nde başörtüleriyle derse alınmadığını da sözlerine ekledi.İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Aydeniz Alisbah Tuzkan ise, kadına yapılan baskıya destek verdi: “Baro yönetimi olarak aynı düşüncedeyiz. Avukatlık kanununda, avukatın da kıyafeti belirlenmiş. Başına başka bir şey de taksa, girse, tüy takar, erkekler sarık takar, şapka da taksa karşısındayız. Yani bizim tavrımız, hukuktan yana. Stajyerlik yaparken böyle girerse, avukat olunca da böyle takmak ister. Kesinlikle avukatlara karşı ayrımcılık söz konusu değil.”Star-Zaman

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
yahudi dönmelerinin son kalelerinden biride burasi,az kaldi insaAllah!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Baronun içinde ki pislikler derhal dışarı atılmalıdır.

veri

Yasaklı
yasal olarak sadece baroları kapatabiliriz.
bunun için de biraz sabır gerekli.
bi yerlerde yasal çalışma yapılıyordur
yoksa bu tür haberler yapılmazdı.

fakiri

Kıdemli Üye
İstanbul Barosu oldum-olası sürekli sol ideolojinin temsilcilerinin elinde bulunan bir barodur. Seçtikleri Başkanlar içinde bu saplantı içinde olmaktan beri olan sadece eski başkanlardan Yücel Sayman istisnadır. Bana göre baroda ideolojik düşünce ve fikirlerini sergilemek için görev yapmak ve bunu da sanki cumhuriyeti koruyormuş havasında içinde sunmak çok iğrenç bir yöntemdir. İğrençlikleri de bilindiği gibi kendilerine yakışanlar sergilerler. Vesselâm.

veri

Yasaklı
yücel sayman da aynı kafadandı
yumuşak dille yine başörtüsü düşmanlığı yapıyordu.
bilmediğim nesini biliyorsunuz ki.

talib

Kıdemli Üye
Eceli gelen köpek misali, bu haberlerle gündem oluşturuluyor, bunların ne halt olduğu halka iyice ezber ettiriliyor. Sonra zamanı gelince enselerinde boza pişirmek kolay olsun..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Resmi başörtülü hanım avukatlardan kaç kişi vardır sizce?...