BARIŞ PINARI HAREKATI

KAFKAS

Kıdemli Üye
MSB AKAR: TEL ABYAD KONTROL ALTINDA, RESULAYN KONTROL ALTINDA. TEK HEDEF TERÖRİSTLER.

KAFKAS

Kıdemli Üye
DHA: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat'ın doğusunu terör örgütlerinden temizlemek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda Tel Abyad ve Resulayn’da kontrolün sağlanmasının ardından, bordo bereliler ve komandolar Münbiç’e takviye güç olarak ilerlemeye başladı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Suriye Milli Ordusu (ÖSO), Münbiç operasyonunun başladığını duyurdu.

KAFKAS

Kıdemli Üye

Hevallere beleş tek gidiş bedava uçuş imkanı sağlıyoruz ,kampanyamıza bütün vatan hainleri davetlidir,ücretsiz verdiğimiz bu hizmet için sadece kendinizi gösterip yukarıya el sallayın ve bu hizmetin konforundan sizde yararlanın!

KAFKAS

Kıdemli Üye
TSK ve Milli Ordu, Münbiç batısındaki Al-İzvali köyünü PKK'lı teröristlerden kurtardı. TSK ve Milli Ordu, Münbiç'in kuzeybatısındeki Um Adese köyünü PKK'lı teröristlerden kurtardı.Milli Ordu güçleri Münbiç batısında bulunan Dandaniya ve Azuri köylerini ele geçirdiğini ve rejim güçlerine ait bir tankı ganimet aldığını açıkladı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Filistin İslami Hareketi Lideri Raid Salah:

"Neden herkes Türkiye'yi kınıyor? Çünkü; Türkiye ayağa kalkarsa, Ümmet ayağa kalkacak."

KAFKAS

Kıdemli Üye
TSK destekli Suriye Millî Ordusu'nun Münbiç istikametinde ilerleyişi 3 koldan sürüyor

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ypg : ''Abd bizi sattı, yalnız bıraktılar''

Ypg: ''Rejim bizi sattı, destek olmadan kaçtılar''

Abd : ''Ypg bizi sattı, esirleri saldılar''

Rejim : ''Rusya bizi sattı, arkamızda durmadı''

Meydana bir çıktık, ortalık perşembe pazarına döndü, satan satana :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Avrupa ülkesinden Barış Pınarı Harekatı itirafı

Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn, "Türkiye'nin Suriye'deki operasyonunu Avrupalılar olarak durduracak durumda değiliz" açıklamasında bulundu.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Harekatta etkisiz hale getirilen leş sayısı 595 :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
TÜRMOB 23. Olağan Gene Kurulu'nda, türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na 'Savaş' diyenlere sert çıktı. Kahveci, "'Savaşa Hayır' söylemini şiddetle reddediyorum. Suriye sınırında bir savaş yoktur, it ve çakal temizleme operasyonu vardır." dedi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Aşçı bahçivana, bahçivan şoföre, şoför uşağa, sonra herkes uşağa...

1892

gamsız

Profesör
Miraç Emir Binbaşı Anlatıyor

Operasyondayız bir çocuk koşa koşa geldi arkasından dedesi ve Nenesi tutmaya çalışıyor tutamıyor kollarını açmış bana koşuyordu. Önce sarıldı dizlerim üzerine çöküp sıkıca bende sarıldım heyecanla Bir şeyler söylemeye başladı. Ellerini açıp Muhammed diyor tebessüm ediyordum ama çocuğu anlayamıyordum.

Yine aynı cümleleri kuruyor gözlerinden yaş akıyordu ama mutlu görünüyordu.Yine anlamadım 3 üncü defa yine aynı cümleleri kurdu. Geriye dönüp Askerlere seslendim dilinden anlayan varmı bir ses ben anlıyorum komutanım dedi.

Yanıma gelip çocukla konuştu çocuk ona heyecanla Bir şeyler anlattı gözlerinden yaş akıyor sonra Abdullah uzmananın da gözleri yaşardı Komutanım çocuk anne, babasını, ablasını ve 2 abisini hava saldırısında kaybetmiş, sonra hergün dua etmiş bissürü dua ettim diyor, Hastaneden çıktıktan bir süre sonra da rüyasına efendimiz Hz. MUHAMMED s.a.v girerek kapılarını çalmış ve ordum la gelecem çocuk sil göz yaşlarını demiş.Ogün bugündür çocuk hep bizi bekliyormuş.

Çocukta Bana ne olur komutanım Efendimize söyle çayımız ekmeğimiz var bize gelsin Demiş.Ağlayarak benden istediği buymuş çocuğa cebimden çıkarıp bayrağımızı verdim. Cebimde taşıdığım o bayrağı operasyondan aylar önce bir Cuma namazı çıkışı 75 80 yaşlarında bir amca Bana sarıldı Arapça dua edip sonra Türkçe Hz. Muhammed s.a.v efendimiz size duacı bunu cebine koy evlat etrafı yeşil siyah işlemeli avuç içi kadar Türk bayrağını verdi ve şöyle dedi o emanettir evlat bir yetimden bir yetime dedi.Anladım ki benim iki kutsal görevim varmış. Allahıma şükür emaneti yerine teslim ettim ve Ozaman daha iyi bir anladım biz İslamın son umuduyuz ve biz seçilmiş bir milletiz.. Türk Milletiyiz!

Rabbim Sen İslamın Son Ordusu Olan Türk Ordusunu Muzaffer Eyle..