Baransu'nun Balonunu Patlatıyoruz : Canan Karatay'ın Dolandırılma Hikayesinden Daha Acıklı Bir Üç Kağıta Alet Oldu Baransu

Dua Nur

Kıdemli Üye
Baransu'nun Balonunu Patlatıyoruz : Canan Karatay'ın Dolandırılma Hikayesinden Daha Acıklı Bir Üç Kağıta Alet Oldu Baransu

Taraf’ın “bavulcusu” Mehmet Baransu’nun geçtiğimiz gün “evimde böcek buldum” diyerek ortaya sazan gibi atlamasının ardından bir “operasyon” çıktı.
Sosyal medyada “Wake up! Attack” Baransu’nun resmen işletildiğini, sazan gibi ortaya neden atladığını deşifre ederek, “bavulcu”nun balonunu da patlatmış oldu.

İşte şok deşifre :

vcjj5.jpg

vcjjk.png

vcjk3.jpg

vcjkr.jpg

vcjl8.jpg

vcjlx.jpg

vcjm6.jpg
medyagündem

veri

Yasaklı
baransu tayyibin balonunu patlattı da
ne oldu
kibirden farkına bile varamıyor

veri

Yasaklı
baransu söndürdü bile
ülkedeki tüm tarikatlar fişlenmeye devam etmiş
sürgün edilen sadece cemaat mensubu değilmiş
bu sandığa çok kötü patlıcak.

Muminaga

Yeni
Yazının içeriğinde Baransu'nun piyonluğuna işaret ediliyor. İfa etmekte olduğu gazetecilik mesleğinin en temel ahlaki kriterlerinden biri olan haber kaynaklarının gazeteciye ulaştırdığı bilgilerin güvenirliğini sağlamlığını araştırıp sorgulamayan Baransu'yu yine gazetecilik mesleğinin şeref ve haysiyet kurallarıyla vurmaktır.

Baransu'a sosyal medyada tweetlerle ve köşe yazılarıyla yapılan suçlamalar karşısında belki Baransu utanıp kendine ayar çekmeye çalışabilir. Belki diyoruz yani kağıt üzerinde bu ihtimal mevcuttur.

Ancak ahlaksızlık noktasında bayağı ileri giden 3. sınıf insanlarda mevcuttur.
İstanbulda yapılan İnovasyon konferansında yeni teknoloji ile ürün geliştirme programında Arçelik ödüle layık görüldü ve bu ödülü Başbakan kendi eliyle hak sahibine verdi.
Bu haberi Başbakan gezideki rolu nedeniyle Koç'a ödül verdi diye konu açıp başlık kullanan ahlaksızlarda işte bu 3. sınıf tiplerdendir.

Batman'da HÜDAPAR üyeleri legal siyasi çalışmalar çerçevesinde afiş asmaya çalışırken bir grup pkk yandaşı çete bu çalışmaya engel oldular. Yaklaşık 1 saat sonrada yakınlardaki bir bölgede devam etmekte olan düğünde silahlı saldırı oldu ve bir kişi öldü. pkk/bdp çevresi afiş asma meselesi üzerinden bu kişinin öldürüldüğü iddiasını ortaya attılar.
Öldürülen şahıs aynı zamanda pkk'nin kasasıdır ve örgüt parasını zimmetine geçirdiği için pkk'nin ölüm listesinde yer alan bir kişi.
Forumda kendisini cemaatçi olarak tanıtan ve zerre kadar ahlaki özellik taşımayan bu kişi, öldürülen kişinin Hizbullah tarafından öldürüldüğünü ileri süren bir haberi foruma taşıdı.
pkk'nin tetikçiliğini yapacak kadar gözü dönmüş olan bu şahıs iğrençlik noktasında kendini en üst sıralara taşımakta hayli başarılıdır.

veri

Yasaklı
gitmahkemeye ver.
senin yalanlarına kim inanır.

Muminaga

Yeni
gitmahkemeye ver.
senin yalanlarına kim inanır.
onurlu ve şahsiyet sahibi kişiler kendi mahkemelerini vijdanlarında kurarlar.
benim yazımdaki vurguda bu yöndedir.

İnovasyon konferansında başbakan ödülü ali koç'a hangi sebeple verdi?
senin açtığın konunun içeriğinde Arçelik yeni teknoloji ile ürün geliştirdiği için verildiğini yazıyordu. Konunun içeriği başka
başlık başka şeyi anlatıyor.
O konuya hangi başlığı kullanmıştın?
bak işte sapına kadar Ahlaksızlık
ben ne dedim? ahlaksızsın dedim.
söylediklerimde var mı bir çelişki?

HÜDAPAR legal bir siyasi partidir.
üyelerinin afişleme yapmasına pkk/bdp'li çeteler engellemek istediler. İtiş kakış oldu. Olay yerinden 1 kilometre uzağında düğünde bir kişi öldürülüyor. Öldürülen kişi pkk'nin para kasası. kendisine emanet edilen parayı iç etmiş ve bu nedenle pkk'nin ölüm listesine alınmış.
sen ne yaptın?
öldürülen kişinin katilleri HÜDAPAR diye odatv veya odatv ayarında bir sitenin haberini foruma taşıdın.
ne oluyorsun bu durumda?
nesin?
ahlaklı mı?
dürüst mü
kişilikli mi?
karakter sahibi mi?
bu ahlakı nerden aldın?

veri

Yasaklı
bdp de hüdapar da siyasi legal partidir.
nokta.

Kaçak

Yeni
Veri kendine yazık ediyorsun ..
Gerçi anladıgım böyle bir kavramın yok sadece yazmak için yazıyorsun
Tek bir şeye hizmet ediyorsun insanları cemaatten sogutmaya ...
Amacının bu oldugunu düşünmüyor değilim ...
O yüzden yazdıklarını hiç bir şekilde ne olumlu ne olumsuz değerlendirmeye bile almıyorum ...
Çünkü normal insani melekelerle değil bir amaç için yazdığın ortada ...

veri

Yasaklı
kaçak sana ne zaman cevap yazdım ki şimdi yazayım:)
bir soru ile yetineyim
sende kürt milliyetçisi misin.
sadece soru

Kaçak

Yeni
Sadece cevap ben Türküm ...
Milliyetciliğin envai çeşitini red ederim ...
Ne Kürtüm ne Kürt milliyetcisi ...
Kafimi ?

veri

Yasaklı
kaçak
seni kaale aldığımı sakın düşünme emi.

salimabi

Kısıtlı Erişim
'Başbakan Erdoğan haddini bilmez bir kişi galiba'
Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, son dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan üzerinde oynanan oyuna dikkat çekti ve Başbakan Erdoğan'ın neden hedef alındığını yazdı...

Eklenme: 10 Aralık 2013 06:44 / Güncelleme: 10 Aralık 2013 09:10 / 71,264 Okunma / 18 Yorum
Facebook'ta Paylaş

Barlas'ın "Başbakan Erdoğan haddini bilmez bir kişi galiba" başlığıyla kaleme aldığı yazıda imalı bir üslup kullandı.
İşte Mehmet Barlas'ın 'Başbakan Erdoğan haddini bilmez bir kişi galiba' başlıklı yazısı;
"Başbakan Erdoğan'a muhalefet etmekten öteye ondan nefret eden ve her türlü ayak oyununu sahneleyenler aslında haklı olabilirler.
Çünkü Başbakan Erdoğan haddini bilmez davranışlar sergiliyor...
Daha açık bir deyişle ileri gidiyor Erdoğan!
Ne demek "Askeri vesayet"i sona erdirmek?
Ya da Kürt realitesine demokratik ve kalıcı bir çözüm üretmek amacıyla "Barış Açılımı"nı başlatmak bir başbakana mı düşer?
Ekonomiyi istikrara kavuşturmak, gayrı safi milli hasılayı dört kat artırmak, alt ve üst yapıyı yenilemek... İstanbul Boğazı'na yeni bir köprü yapmak yetmezmiş gibi, bir de deniz altından iki yakayı birbirine bağlamak...

Böyle başbakan olur mu?
Mısır'da darbecilerin değil Mısır halkının yanında yer alacakmışız...
Gazzelilerin haklarını koruyacakmışız... Suriye'de Esad'ın kendi halkını katletmesi karşısında sessiz kalmayacakmışız...
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki "5'li Oligarşi"nin veto haklarını sorgulayacakmışız...
Bunları yapmak bir başbakana mı düşer yani?
Celal Bayar Atatürk'e "Başbakan olarak yetkilerim nedir" diye sorduğu zaman aldığı cevabı Bayar'ın ağzından dinlemiştik:
- Celal Bey, büyükelçileri ben tayin ederim, dış politikayı ben belirlerim. Bu alana girme. Ordudaki tayinleri, terfileri yaparım. Bu alana da girme. Valileri, polis müdürlerini ben belirlerim.
İçişleri Bakanlığı'nın alanına da müdahale etme. Geri kalan işleri, bildiğin gibi yapabilirsin...

Haddini bilmek meselesi
Bu tablo zamanla daha da kapsamlı hale gelmedi mi?
27 Mayıs darbesinden sonra hemen her sorun "Derin devlet" açısından "Güvenlik alanı"na alınmadı mı?
Sivil Cumhurbaşkanı Celal Bayar devrildikten sonra, Turgut Özal'a kadar asker kökenli olmayanlar Çankaya'ya gelmeyi hayal edebildiler mi?
Soğuk Savaş'ta Amerikan İttifakı'na girdikten sonra Washington'un çizgisi dışında dış politika arayışları da devre dışı bırakıldı.
Başbakan İsmet İnönü 1964'te Kıbrıs konusunda Türkiye'yi uyaran başkan Johnson'un mektubuna karşı "Yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o yeni dünyada yer alır" benzeri bir şeyler söyledikten sonra düşürülmedi mi?

Kendini ne sanıyor?
Evet... Bu Tayyip Erdoğan gerçekten ileri gidiyor!
Oysa defalarca çeşitli şekillerde uyarıldı da... Gül'ü Cumhurbaşkanı seçtirmek isteyince Anayasa Mahkemesi tarafından uyarıldı...
Aynı şekilde AK Parti'nin kapatılması istemli dava ile de, 27 Nisan e-muhtırası ile de, Ergenekon'la da, Balyoz'la da uyarıldı... MİT Müsteşarı'nı hedef alan girişimle de, Gezi kalkışması ile de uyarıldı...
Ama bir türlü algılamıyor ki bu uyarıları... Yok efendim, daha demokratik ve özgürlükçü bir Anayasa yapmayı da planlıyormuş.
Siyaseti "Hizmet" olarak görüyormuş.
Kendini gelişmiş, demokratik bir ülkenin icraatçı başbakanı olarak görüyor galiba... En garibi de son sözü seçmenin söyleyeceğine inanıyor."

Muminaga

Yeni
sn. @kaçak
rep yoluyla tavsiye niteliğindeki açıklamalarına uyarak, dersane bağlamında konular ve bel altı vuruşları şeklinde adlandırılan beyanatlar hakkında yorumlarımı şu saniye itibarıyla donduruyorum.

ama @veri fitnecisinin konuların içeriğinden tamamen uzak, konuya müdahil olduğu andan itibaren olayları kişiselleştirme, anormal söylemler kullanma durumlarında önce şikayet bu isteme yanıt verilmez ise hakkıyla ve misliyle cevaplama durumuna geçeceğim.
nokta..