BALKON a DÜKKAN a BAYRAK ASMAK ve DİKKAT edenler

agbi

Yasaklı
Bugün 23 Nisan adı Çocuk bayramı (Ruhu) Fakat Türkiyede okadar çok çocuk varki RESMİ YERLERİN ÇOĞU TATİL.Acaba o kişiler ÇOCUK mu yoksa BÜYÜK mü.??

Gelelim konumuza.

Eşim ve Ben bilinen tipler olduğumuz için meraklı gözler hep bakar bugünlerde Evimin Balkolarına ve Bürolarıma.

Dün gittim bayağı büyük ebatta Bayraklar aldım nasılsa ŞEKİLCİLİK MİLLİYETÇİLİĞİNDE Bayrak asmak KARİYER YAPIYOR.

NEFRET EDİYORUM ŞEKİLCİLİĞE DAYANAN İNANÇ VE İDEOLOJİLERDEN

Tesettürlü gezmekle İSLAMI mı YAŞADIĞIMIZI mı sanarız????????????????

Namaz Kılmakla İSLAMI YAŞADIĞIMIZ mı sanarız?????????????????????????

Evet Bayanlar tesettür ü yaşamlarında su gibi hava gibi yaşayacaklar fakat Namaz larınıda kılacaklar Namaz ve sohbetlerde okudukları ayetleri Dua larıda yaşamlarına geçirecekler.

NAMAZ da FARZ ötesi berisi yok fakat namaz da okuduğumuz ayetler i HAYATA geçirebiliyormuyuz???

BAYRAK NAMUSUM Peki o bayrağa karşı sorumluluğum YALNIZCA BELİRLİ GÜNLERDE asmakla mı sorumluluğumu yerine getiriyorum???????????????

NEFRET EDİYORUM ŞEKİLCİLİKTEN

NEFRET EDİYORUM ŞEKİLCİLİKLE KENDİLERİNİ KANDIRANLARDAN.

NEFRET EDİYORUM ŞEKİLCİLİĞİ YAŞAM BİCİMİ OLARAK KABUL EDENLERDEN.

ummuhan

Kıdemli Üye
"Sevdiğin kimseyi ifrata kaçmadan bir ölçü dairesinde, kararınca sev; çünkü günün birinde, sevmediğin biri olabilir. Sevmediğin bir kimseye de, buğzetmek ve onun aleyhinde bulunmakta itidali elden bırakma. Zira bu kimse, bir gün senin (canciğer) dostun olabilir. "(Tirmizi, Muhtarul-Ehadis / 45)

Hakiki bir müminin buğzu, nefreti ve öfkesi de, hiç şüphesiz ALLAH içindir. Ölçüsü, onun rızasıdır, aykırı bir harekette bulunmaz. Ama ALLAHın rızasını gözetmeyen insanların kriteri ise, daima kendi menfaatleridir. Dolayısıyla menfaat ve çıkarlarıyla uyuşmadığı zaman, herkesten, bahusus müminlerden nefret ederler. Bu hususta Kuran-ı Kerim müminleri şöyle ikaz etmektedir:

Ey iman edenler! Kendi (din kardeş)lerinizden başkasını (dost ve) sırdaş edinmeyin. (Çünkü) onlar, size şer ve fesat yapmakta hiç kusur etmezler; size sıkıntı verecek şeyleri arzu ederler. Muhakkak ki, onların (kin ve) buğzları ağızlarından (taşıp) meydana vurmuştur. Göğüslerinde gizlemekte oldukları (düşmanlık) ise, daha büyüktür. ( Al-i İmran/ 118)

agbi

Yasaklı
"Sevdiğin kimseyi ifrata kaçmadan bir ölçü dairesinde, kararınca sev; çünkü günün birinde, sevmediğin biri olabilir. Sevmediğin bir kimseye de, buğzetmek ve onun aleyhinde bulunmakta itidali elden bırakma. Zira bu kimse, bir gün senin (canciğer) dostun olabilir. "(Tirmizi, Muhtarul-Ehadis / 45)

Hakiki bir müminin buğzu, nefreti ve öfkesi de, hiç şüphesiz ALLAH içindir. Ölçüsü, onun rızasıdır, aykırı bir harekette bulunmaz. Ama ALLAHın rızasını gözetmeyen insanların kriteri ise, daima kendi menfaatleridir. Dolayısıyla menfaat ve çıkarlarıyla uyuşmadığı zaman, herkesten, bahusus müminlerden nefret ederler. Bu hususta Kuran-ı Kerim müminleri şöyle ikaz etmektedir:

Ey iman edenler! Kendi (din kardeş)lerinizden başkasını (dost ve) sırdaş edinmeyin. (Çünkü) onlar, size şer ve fesat yapmakta hiç kusur etmezler; size sıkıntı verecek şeyleri arzu ederler. Muhakkak ki, onların (kin ve) buğzları ağızlarından (taşıp) meydana vurmuştur. Göğüslerinde gizlemekte oldukları (düşmanlık) ise, daha büyüktür. ( Al-i İmran/ 118)

Rehberimiz olmalı ve hayata geçirmek gerek