Bakan Çelik: 950 TL'ye Geçinilir

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@redyellow diğer cümleme de katılıyor musunuz? Ben de size teşekkür edeyim.
Doğru doğru konuşsun herkes.

@redyellow size sonuna kadar katılıyorum emeklilerin maaşlarının bir an evvel düzeltilmesi gerkiyor..
Bu kadar çok iş yapan bir partiyi milletimiz ilk defa görüyor..Ve doğal olarak şu da olsun bu da olsun diye habire istiyoruz aslında ne kadar çok çalıştığının göstergesidir.
ve umarım emeklilerin maaşları en kısa zamanda yüzlerini güldürür..

Tabi ki katılmıyorum.

Akp 12 senedir tek başına iktidar.

Onlarca, yüzlerce,binlerce kanun çıkardılar, yasa çıkardılar, anayas değişikliği yaptılar.

VEKİL EMEKLİLERİNİ defalarca büykü oranda zam yaptılar ama hiç birşekide asgari ücretliyi, EMEKLİYİ düşünmediler.

Bunu tutup da çok çalıştılar, çok iş yaptıkları için millet şu da olsun bu da olsun istiyor diyerek savunamazsınız.

yanlışa sadece YANLIŞ deyin, kılıf aramayın ben de size katılayım.

akp bugün istesin anında emekliye zam çıkartır, ama istemiyorlar, olay bu. Aynı akp vekil emeklileri vs. sözkonusu olunca utanmadan sıkılmadan ekonomiyi vs. düşünmeden çatır çatır zammı veriyor.

KAFKAS

Kıdemli Üye
muhterem zamanında vermişler...millete verdiler...bunu neden bu şekilde telafuz ediyorsunuz ki...

Emeklilik yaşı erken bence de ama bir başka tezat durum da var...o da şu ki...Bu emekli insanlar ''Ben tecrübe sahibiyim artık işçi çalıştırayım, şirket kurayım, şirkete ortak olayım, istihdam sağlayayım dese o zaman SGK emekli aylığından %15 kesinti yapıyor...yani devlet burada kendi ile çelişiyor...hem erken emeklilikten şikayet ediyoruz...hemde emekliler iş kursa istihdam sağlasa, vergi verse maaşından %15 kesinti yapıyoruz...

Hadi diyelim emeklisin...şirket kurma ama bir yerde işçi olarak çalış...yani hala ekonominin içinde ol...kenara çekilme...bu sefer SGK emekli aylığına dokunmuyor ama işyerinden aldığın ücretten yüzde 7.5 işçi payı, yüzde 24'e kadar da işveren payı olarak SGK Destek Primi kesiyor...
Benim telaffuz ettiğim adam çıkıp %100 zam ile %7 zammı terazinin bir kefesinde mukayese ediyor ,diğer rasyoları görmek istemiyor.Diğer ülkelerde bu işleyiş nasıl ortalama bir takip vardır bu konularda

nefahtü

Kıdemli Üye
Tabi ki katılmıyorum.

Akp 12 senedir tek başına iktidar.

Onlarca, yüzlerce,binlerce kanun çıkardılar, yasa çıkardılar, anayas değişikliği yaptılar.

VEKİL EMEKLİLERİNİ defalarca büykü oranda zam yaptılar ama hiç birşekide asgari ücretliyi, EMEKLİYİ düşünmediler.

Bunu tutup da çok çalıştılar, çok iş yaptıkları için millet şu da olsun bu da olsun istiyor diyerek savunamazsınız.

yanlışa sadece YANLIŞ deyin, kılıf aramayın ben de size katılayım.

akp bugün istesin anında emekliye zam çıkartır, ama istemiyorlar, olay bu. Aynı akp vekil emeklileri vs. sözkonusu olunca utanmadan sıkılmadan ekonomiyi vs. düşünmeden çatır çatır zammı veriyor.

Çok çalışmış olmalarını kılıf olsun diye yazmamıştım..
Akp li arkadaşlar bana kızabilirler ancak emeklilerin maaşlarının çok az olmasına katılıyorum ..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
850+60+200+90+150+30=1.380 (Yemeden, içmeden, selam vermeden, cebime koymadan çektiğim maaşımın giden kısmı bu kadar tutuyor.)

İsrafım yok... Haramım yok... Normal tabi ve doğal bir insanım... İki de bir kendine şunu alan bunu alan biri de değilim ki alsak ayvayı yeriz kesinlikle...

Ondan sonra gel: "950 TL yeter" de..!!!

Sustum efendiler...

can feda

Profesör
850+60+200+90+150+30=1.380 (Yemeden, içmeden, selam vermeden, cebime koymadan çektiğim maaşımın giden kısmı bu kadar tutuyor.)

İsrafım yok... Haramım yok... Normal tabi ve doğal bir insanım... İki de bir kendine şunu alan bunu alan biri de değilim ki alsak ayvayı yeriz kesinlikle...

Ondan sonra gel: "950 TL yeter" de..!!!

Sustum efendiler...

Yetmiyor kardeşler...yetmez de...kendimizi kandırmayalım...Allah asgari ücretle geçinen insanımıza...emeklilerimize...herkese yardım etsin...gani gani bereket versin...huzur versin...

menzil5453

Doçent
Ak partiliyim, ama sayın bakan 950 tl ücret ile nasıl geçiniliyir Allah aşkına. Ya kira en az 450 bir doğal gaz faturası 350 den başlıyor. Bu asgari ücret konusunda Ak parti politikalarını beğenmiyorum. Asgari ücretin hakkı 1500dir en az.
Millet nasıl geçiniyor, artık karı koca beraber çalışıyor.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ak partiliyim, ama sayın bakan 950 tl ücret ile nasıl geçiniliyir Allah aşkına. Ya kira en az 450 bir doğal gaz faturası 350 den başlıyor. Bu asgari ücret konusunda Ak parti politikalarını beğenmiyorum. Asgari ücretin hakkı 1500dir en az.
Millet nasıl geçiniyor, artık karı koca beraber çalışıyor.

İnsanlar eskiden olduğu gibi dede-babaanne, oğul gelin torun aynı evde yaşamaya başlarsa geçinirler. Üstelik bu Allah'ın emri.

nefahtü

Kıdemli Üye
İnsanlar eskiden olduğu gibi dede-babaanne, oğul gelin torun aynı evde yaşamaya başlarsa geçinirler. Üstelik bu Allah'ın emri.
Evet bu söylediğiniz de doğru ancak artık o kadar büyük evler yok .
Bir de AKP li olarak yanlışa yanlış demek yakışmaz mı bize.

lafons7275

Kıdemli Üye
Bir de AKP li olarak yanlışa yanlış demek yakışmaz mı bize.

İslamın emrettiği şekilde yaşayan, ibadetlere güç toplama niyetiyle yiyip içen ve giyinen birine vallahi billahi tallahi 950 TL yeter.

lafons7275

Kıdemli Üye

Bu evi bildin mi?

hazreti-muhammed.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sanki bakan çıkmış ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin demiş.Spiker çakalın önde gideni.Manşetlik cümleyi al ,gerisini koy sepete at aşağı.

bir insan buna mahkumsa geçinir tabii. Ama bu cümle başka noktalara götürülüyor!"Bizim emeklilerimiz genç emekli. 48 yaşında, 52 yaşında emekli oldu insanlar. Bugün Türkiye'de 10 milyon 900 bin emekli, 19 milyon çalışan var. Yani neredeyse her çalışan bir emekliye bakıyor. Eğer Türkiye'de emeklilik yaşı 60 olsaydı, bugün emekliler belki iki katı maaş alabilecekti" ifadeleriyle açıkladı.Avrupa standartlarında erken emeklilik olması doğru olmasına rağmen, şu anda %10’ları geçen işsizlik oranları göz önünde tutulduğunda, erken emeklilik olmasaydı işsizlik oranının çok daha yüksek rakamlarda bulunacağını da göz önünde tutmak gerekiyor

nefahtü

Kıdemli Üye
İslamın emrettiği şekilde yaşayan, ibadetlere güç toplama niyetiyle yiyip içen ve giyinen birine vallahi billahi tallahi 950 TL yeter.
Abdulkadir Geylani Hazretlerini okuyorum şuan da; Haftanın beş günü oruçlu gezersek ve hurma ve az bir yemekle iftar edersek.Bir iki giysi ile yazı kışı geçirirsek tabi ki de yeter. Ancak büyük şehirde de yaşamaması gerekir her halde.

lafons7275

Kıdemli Üye
Abdulkadir Geylani Hazretlerini okuyorum şuan da; Haftanın beş günü oruçlu gezersek ve hurma ve az bir yemekle iftar edersek.Bir iki giysi ile yazı kışı geçirirsek tabi ki de yeter. Ancak büyük şehirde de yaşamaması gerekir her halde.

3kopie.jpg

menzil5453

Doçent
Tabi biz geçinir dersek hükümet neden zam yapsın ki. Bende şunu anlamıyorum, asgari ücret 1500 olsa fabrikalar batarmı? Bence batmaz rahatlıkla bu ücreti verebilir. Ki bu işçinin hakkıdır zaten. Biz Ak partiliyiz diye hakkımızı hiç aramıyacazmı?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Maşallah saygıdeğer hanımefendi... Zekisiniz ve akıllısınız...

Bizim paralar ne zamandan beridir yemeklere gidiyor onu anlamadım...

Kira veriyorum 850 TL... Daha ötesi var mı bunun isterse 24 saat oruç tut...

Yani, paralar mutfağa pek gitmez zaten...

Bize oruç tutturacağınıza ÇELİK'i ikaz etseniz ne olur..?

:) :)

Hanımefendi selamlar...

nefahtü

Kıdemli Üye
Maşallah saygıdeğer hanımefendi... Zekisiniz ve akıllısınız...

Bizim paralar ne zamandan beridir yemeklere gidiyor onu anlamadım...

Kira veriyorum 850 TL... Daha ötesi var mı bunun isterse 24 saat oruç tut...

Yani, paralar mutfağa pek gitmez zaten...

Bize oruç tutturacağınıza ÇELİK'i ikaz etseniz ne olur..?

:) :)

Hanımefendi selamlar...

O konuşmanın başı sonu var çok sayın Tahsin.
Emekli maaşlarının az olduğunu ve Akp nin yanlış yaptığını yazmıştık..Bir miktar yukarıya çıkıp okuyunuz bize yazmadan evvel.
Dalga geçmeyide bırakınız .

kübranur

Paylaşımcı
Gerçekten geçinilebiliyorsa Kendi geçinsin....

ihvanistanbul

AkhenAton

fatihte 1+1 evlerin kiralarından haberdar mısın? Ya da başak şehirde? Ya da ümraniye de? ( buralar merkez sayıldığı için söylüyorum )

sen ayda kaç liraya geçiniyorsun güzel kardeşim?

Kaba hesap yapalım:

kira (2+1 90 m2 varsayıyorum ) 700 tl
elektrik + su : 100 tl
haftalık yemek : 150x4 : 600 tl
Isınma : 100 tl
temizlik malz vs : 50 tl
extra durumlar için: 50 tl

toplam: 1600 tl eder ki bu çok kabaca ve herşey alt limitten yazılmış hali. İçerisinde çoluk çocuğun harçlığı vs yok.

ak parti yandaşlığı yapmak için 950 lirayla geçinir demen çok abes. Evine kaç para giriyor lafons? Madem o kadar iddialısın buyur 950 ile geçin de üstünü dağıt.

patatesin 5 lira olduğu memlekette 4 kişilik bir ailenin kaliteli ( tavuk döner ayrandan bahsetmiyorum ) yemek yiyebilmesi için bile minimum 750 lira gerekir.

Ha sen dersen ki evine et girmesin, meyve girmesin, balık girmesin, yarım hurma birde akpnin dağıttı sosyal yardım kumanyalarıyla yaşasın bu millet ona eyvallah. Yoksa hergün 2 paket makarna kaynatsalar tüp ve yemek masrafı ayda 300 e iner...