BAK ŞU KONUŞANA Fakat onu konuşturan başta BEN& SEN & O VE FORUM ÜYELERİ

agbi

Yasaklı
BAK ŞU KONUŞANA Fakat onu konuşturan başta BEN& SEN & O VE FORUM ÜYELERİ

bAKIN fORUM DA BAZI ÜYELERE yalnızca müslüman kardeşlerini tenkit ediyor Dini oluşumlar arasına FİTNE atıyorlar.

Bu kişiler gerçekten bu İhvan Forum un ruhunda olanlarmı ?

Diğer İhvan Forum parelelindede aynı

İşleri güçleri yalnızca MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİ TENKİT ETMEK.

Erdoğan'ı açık açık tehdit etti
"Sayın Başbakan'a açık çağrı yapıyoruz: Meclisi toplayın, gücünüz yetiyorsa YARSAV'ı kapatın." Böyle meydan okuma görülmedi !..
Yazı Boyutu 10 12 14 16

Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, ''Sayın Başbakan'a açık çağrı yapıyoruz: Meclisi toplayın, gücünüz yetiyorsa YARSAV'ı kapatın'' dedi.
YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan ile Kurucu Başkan Eminağaoğlu, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Tarhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Afyonkarahisar'daki konuşmasında ''Böyle şey olur mu? Yargının içinde dernek kurulur mu?'', ''Bunu da bizim ilk fırsatta halletmemiz lazım. Bir defa kesinlikle yargıda bu tür dernekler olamaz, olmamalı'' ifadelerini kullandığını hatırlattı.

''Başbakan'ın YARSAV halkı bilgilendirme noktasında mesafe aldığı için endişe duyduğunu'' ileri süren Tarhan, darbe dönemlerinde rastlanabilir şekilde YARSAV'ın kapatılmasına yönelik her tür girişimle karşılaştıklarını söyledi.

Tarhan, ''Biranayasa değişikliğiile yargı reformu yapmaya çalışacaklarını gündeme getirdiklerinde de gerçekten dehşetle irkilmemek mümkün değildi. Çünkü 'yargı bağımsızlığına destek olacağız' derken aslında bir parti yargısı oluşturmaya çalışacakları kesindi ve nitekim önümüzde bugün böyle bir süreç vardır, Türk bağımsız yargısı bir partiye bağlanmak istenmektedir'' diye konuştu.

YARSAV Kurucu Başkanı Eminağaoğlu ise ''Başbakan Erdoğan'ın hükümet edemediğini, her şeye tek başına karar verdiğini ve bütün bakanlara kendi söylemlerini dikte ettirme arayışı içerisinde olduğunu'' iddia etti.

''YARGI SİVİL DARBE SÜRECİNİN DİPÇİĞİ YAPILMAK İSTENİYOR''

Başbakan Erdoğan'ın dünkü konuşmasını eleştiren Eminağaoğlu, ''Sayın Başbakan dünkü konuşmasını yaparken radyodan12 Eylül1980'de Kenan Evren'in yaptığı konuşmayı dinleyip dinlemediğim konusunda kuşkuya kapıldım. Çünkü 12 Eylül 1980'de Kenan Evren'in yapmış olduğu konuşmada sivil örgütler aynı bu şekilde nitelendirilmiştir'' dedi.

TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu'nun 23. dönem raporunda YARSAV'ın yasalara uygun kurulduğuna yönelik ifadelerin yer aldığını, Adalet Bakanlığının da YARSAV kurulmadan önce AB'ye yönelik 2005'teki bir yazısında da ''Türkiye'de hakimler üzerinde mesleki dernekler oluşturmaları bakımından yasal bir yasaklama yoktur'' şeklinde ifadelere yer verildiğini ifade eden Eminağaoğlu, bu ifadelerin bulunduğu raporları gösterdi. Eminağaoğlu, şunları söyledi:

''Sayın Başbakan'ın YARSAV'dan duyduğu rahatsızlık, hukukun üstünlüğünden, bağımsız yargıdan duymuş olduğu rahatsızlıktır. Çünkü bugün anayasada vakıflarla derneklerin aynı hükümlere tabi olduğu yazılmasına rağmenAdalet BakanlığıMüsteşarı bir adalet vakfının, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı yine bir başka vakfın başkanıdır. Onlarda hiçbir yasal engel görülmemekteyken aynı hükümlere tabi olan YARSAV için böyle bir engelin görülmesi hukuktan duyulan açık rahatsızlıktır, bağımlı yargı yaratma isteği, beklentisi ve çabasıdır. Gittiğimiz süreç çok açıkça sivil bir darbe sürecidir ve yargı da bu sivil darbe sürecinin dipçiği yapılmak istenmektedir. YARSAV her boyutuyla darbelere karşıdır.''

Başbakan Erdoğan'ı hukuka saygı duymaya davet eden Eminağaoğlu, ''Üstünlüğün hukukunu yaratmakla herkesi suçlarken kendi üstünlüğünün hukukunu yaratmak isteyen, bir parti devleti, diktası ve sultası yaratmak isteyen Başbakan ile karşı karşıyayız. Anayasadaki hükümler oradadır, yetkisi vardır, meclis oradadır. Sayın Başbakan'a açık çağrı yapıyoruz: Meclisi toplayın, gücünüz yetiyorsa YARSAV'ı kapatın. Hukuk devletinde, hukukun ne olduğunu hukuk size gösterecektir'' diye konuştu.

Ömer Faruk Eminağaoğlu, bir soru üzerine de kendisinin Başbakan Erdoğan'ın soruşturmalarını yürüten bir savcı olduğunu belirterek, ''Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki onu soruşturan savcı olarak ben yargılanıyorum ama benim soruşturduğum kişinin dosyası mecliste bu anayasa ile ortaya çıkacak yargıyı bekliyor. Türkiye'nin gittiği yer bu mu olmalıdır?'' dedi.

AA

bakış

Kıdemli Üye
İşleri güçleri yalnızca MÜSLÜMAN KARDEŞLERİNİ TENKİT ETMEK.
Agbi olaylara ne zaman adalet çercevesinden bakacaksın.Akparti etrafında cem olmuyorum arkadaş.Git akpartiforuma üye ol orda senin kafanda insan çok,güle oynaya tarafgirlik yaparsın.
türkiyede ne olay gerçekleşse tayyibin müslüman kimliği üzerinden akparti pazarlaması yapıyorsun.tayyip seni görse fırçalamasa namerdim
ben tayyibin namazına değil,yüzde 2 verdiği emeklinin kamburuna bakarım
ben tayyibin eşinin örtüsüne değil,boşanma oranlarındaki patlamaya bakarım
ben tayyibin müslüman görünümüne değil,adaletli olmasına bakarım

8 senede kemalizmi cilalayıp,ılımlı islama(haşa)çevirdiniz.Sistem yumuşak bir şekilde yerine oturuyor.Kimse itiraz etmiyor.EVET diyende müslüman HAYIR diyende müslüman

agbi

Yasaklı
Agbi olaylara ne zaman adalet çercevesinden bakacaksın.Akparti etrafında cem olmuyorum arkadaş.Git akpartiforuma üye ol orda senin kafanda insan çok,güle oynaya tarafgirlik yaparsın.
türkiyede ne olay gerçekleşse tayyibin müslüman kimliği üzerinden akparti pazarlaması yapıyorsun.tayyip seni görse fırçalamasa namerdim
ben tayyibin namazına değil,yüzde 2 verdiği emeklinin kamburuna bakarım
ben tayyibin eşinin örtüsüne değil,boşanma oranlarındaki patlamaya bakarım
ben tayyibin müslüman görünümüne değil,adaletli olmasına bakarım

8 senede kemalizmi cilalayıp,ılımlı islama(haşa)çevirdiniz.Sistem yumuşak bir şekilde yerine oturuyor.Kimse itiraz etmiyor.EVET diyende müslüman HAYIR diyende müslüman

SİYASİ TARAFGİRLİĞİN TÜM Hücrelerini sarmış TARAFSIZ AKIL BAZINDA düşünecek Hücren kalmamış.

KONU NEDİR ?

KONUN ANA FİKRİ NEDİR ?

Yuhhhhh olsun size bakış bunlar değilmi atadıkları ile Nokta atamaları ile ERBAKAN a hapis cezası verdirenler.

Yukarıda alıntı yaptığım mesajındaki ana fikir bu konunun ana fikrine İHANET ETMEKTİR . Sen ERBAKAN a bile MİLLİ GÖRÜŞ e bile ihanet ediyorsun TARAFGİRLİĞİNLE.

Bundan dolayı YUH OLSUN SANA BU HAKARET DEĞİL Bu HAYRET sözüdür sakın HAKARET olarak kabul etme.Ben kimseye HAKARET edecek kadar küçülmedim.HAYRETİMDE HALA SİYASİ TARAFGİRLİK TÜM BENLİĞİNLE SENİ ANLATIYOR.

agbi

Yasaklı
SİYASİ TARAFGİRLİĞİN TÜM Hücrelerini sarmış TARAFSIZ AKIL BAZINDA düşünecek Hücren kalmamış.

KONU NEDİR ?

KONUN ANA FİKRİ NEDİR ?

Yuhhhhh olsun size bakış bunlar değilmi atadıkları ile Nokta atamaları ile ERBAKAN a hapis cezası verdirenler.

Yukarıda alıntı yaptığım mesajındaki ana fikir bu konunun ana fikrine İHANET ETMEKTİR . Sen ERBAKAN a bile MİLLİ GÖRÜŞ e bile ihanet ediyorsun TARAFGİRLİĞİNLE.

Bundan dolayı YUH OLSUN SANA BU HAKARET DEĞİL Bu HAYRET sözüdür sakın HAKARET olarak kabul etme.Ben kimseye HAKARET edecek kadar küçülmedim.HAYRETİMDE HALA SİYASİ TARAFGİRLİK TÜM BENLİĞİNLE SENİ ANLATIYOR.

BAKIŞ SİYASİ TARAFGİRLİĞİNLE Hem MİLLİ GÖRÜŞ e hemde ERBAKAN a İHANET EDİYORSUN.

Aşağıdaki haber i oku bakalım.

Aklına soramıyorsan RUHUNA SOR.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=87299&p=828353&viewfull=1#post828353

TIKLA ve ruhuna sor.

bakış

Kıdemli Üye
Agbi bırak insanlar ne karar verirse versinler.Tayyibe mağduriyet rolu vere vere,adamı türk filmlerindeki küçük emraha çevirdiniz.Şimdi bide YARSAV çıktı...

ne yani YARSAV bi halt işleyince akparti etrafındamı cem olacam.ha akparti ha yarsav.ne farkı var birbirinden.

yarsav başkanı,başbakanı tehdit etti,başbakan ise halka alçak ve namussuz dedi.Ne farkı var agbi?

başbakanlık makamı hizmet makamıdır.başbakanda hizmetçidir,garsondur.
Hizmetçi,garson tüm halkı fırçadan geçiriyorsa,bırak YARSAV BAŞKANIDA BİR İKİ LAF SÖYLESİN BAŞBAKANA....

bakış

Kıdemli Üye
agbi,siyasi tarafgir devamlı milleti kendi partisinde cem olmaya çağıranlardır.
örnek:agbi

agbi

Yasaklı
agbi,siyasi tarafgir devamlı milleti kendi partisinde cem olmaya çağıranlardır.
örnek:agbi

GÜLDÜRME BENİ.

BENİM AÇTIĞIM vya yazdığım mesajlar hep cevap niteliğindedir.

Biir yerde halk akp NİN İPİNİ ÇEKECEK DİYORSUN.

Göreceğiz bakalımİPÇEKİLECEKMİ.

FAKAT GÖRDÜĞÜMÜZ VAR İPİ ÇEKİLENLER hatırladınızmı ?

KURTULMUŞ u bile harcama çalıştınız artık asla İFLAH olmazsınız.