Bakın uzaylı ya ! Hizmet budur. VAY KOMÜNİST VAY !

Kaptan

Mecra Yazarı
10421643_10153404934591952_2381754702575512244_n.jpg

VAY KOMÜNİST VAY !

Ovacık belediye başkanı.

Makam odasındaki kapıyı kaldırttı, gelen giden dalıyor içeri, belediye dingonun ahırına döndü. Hazine alanlarını tarıma açtı belediye olarak ekip biçiyorlar, toplanan mahsül fakir halka pay ediliyor, saf kendi yemiyor.. Ulaşımı ücretsiz yaptı, millet beleşden geziyor. Bir de makam aracını satıp kütüphane açtı, yürüyerek gidip geliyor çok enteresan..

Halkla tavla okey oynamak, kitap okuma günlerine katılmak, köylünün tarlasını sürmek, ev yapanın evinde amele olarak çalışmak, ağaç dikmek vs. gibi tuhaf tuhaf huyları var.

Türkiye'de suyun bedava olması kanunen yasak olduğu için 0,50 kuruş yapıp ülkedeki en ucuz suyu vatandaşlarına kullandırarak ayıp ediyor valla, munzur vadisinde kamp alanları kurarak turizme büyük katkısı oldu. Halkla beraber hergün çıkıp çöp topluyor, iyice rezil ediyor kendini.. Böyle belediyecilik olur mu yaa.. Tüm gün saray haberleri, altın klozetli vali haberleri içinde insan inanamıyor.

adams77

Kanalizasyoncu
Evet yapamaz bazıları yapmadığı halde çok şeyi kendi yapmış gibi gösterebiliyor :) yada gösterilebiliyor.

Mugalata

Kıdemli Üye
hizmetlerin belli bir sırayla herkes tarafından yapıldığı bir düzen... gündüz temizlik işlerinde iki saat, öğleden sonra büroda iki saat. akşam şiir, edebiyat, sanat...

günde birkaç saat iş, sonra gezi, sosyal aktivite, boş ve hoş zaman geçirme...

çok, daha çok üretim ve daha çok kâr değil, daha fazla yaşanılası hayat, daha fazla kendini gerçekleştirme...

daha sakin, daha yavaş, daha keşfedilesi bir yaşam... bu yavaşlık içinde ille de isteyen varsa, dünyanın öbür ucuna gerçekleştirilen hızlı seyahatlere kurayla değil, sırayla katılabilme imkanı. topluma faydalı işler yapanlara ödül niyetine sıra dışı katılım. (suistimal edilmeden tabii...)

misal, eski dönemde yapılmış süper lüks yatlarla, teknelerle, sırası gelince denizlere açılıp mavi tura katılabilmek. ama "ne gerek var, önümüzde sıra beklemeden ve arkadaşlarla hep beraber girebileceğimiz temiz bir deniz dururken" diyenlere kolay ulaşılabilir bir plaj...

mesela eskiden kalma 6-7 yıldızlı otellerde sırayla konaklayabilme imkanı. ama "ne gerek var, tepemizde zaten milyarlarca yıldızlı bir gökyüzü varken" diyenlere konaklayabileceği mütevazi ve rahat otel ve pansiyonlar...

kimsenin, kişiliği ve ruhu üzerinde ağırlık yapan malı-mülkü, gayrı-menkulü olmaz. gelecek kaygısı da olmaz, miras derdi de. bütün topraklar, binalar ve büyük işyerleri bütün toplumun adına kamuya ait olur. "devlet"e değil, çünki devlet artık sönümlenmiştir ve yerini, sırayla ve seçimle görevi devralacak gönüllülere bırakmıştır.

bi husben

Kıdemli Üye

VAY KOMÜNİST VAY !

Ovacık belediye başkanı.

Makam odasındaki kapıyı kaldırttı, gelen giden dalıyor içeri, belediye dingonun ahırına döndü. Hazine alanlarını tarıma açtı belediye olarak ekip biçiyorlar, toplanan mahsül fakir halka pay ediliyor, saf kendi yemiyor.. Ulaşımı ücretsiz yaptı, millet beleşden geziyor. Bir de makam aracını satıp kütüphane açtı, yürüyerek gidip geliyor çok enteresan..

Halkla tavla okey oynamak, kitap okuma günlerine katılmak, köylünün tarlasını sürmek, ev yapanın evinde amele olarak çalışmak, ağaç dikmek vs. gibi tuhaf tuhaf huyları var.

Türkiye'de suyun bedava olması kanunen yasak olduğu için 0,50 kuruş yapıp ülkedeki en ucuz suyu vatandaşlarına kullandırarak ayıp ediyor valla, munzur vadisinde kamp alanları kurarak turizme büyük katkısı oldu. Halkla beraber hergün çıkıp çöp topluyor, iyice rezil ediyor kendini.. Böyle belediyecilik olur mu yaa.. Tüm gün saray haberleri, altın klozetli vali haberleri içinde insan inanamıyor.

güzel geliyor ama nafile kafirlerin amelleri çoldekı serap gıbıdır

garip70

Ordinaryus

VAY KOMÜNİST VAY !

Ovacık belediye başkanı.

Nereymiş burası ya... Gidip oraya yerleşek... :)

ihvanistanbul

AkhenAton
Elektrikte kaçaktır muhtemelen :D

MaşaAllah maşaAllah. Allah daha iyi hizmet edebilmeyi nasip etsin.

erdemceerdem

Profesör
abartmış bence
işçisi var, altyapı hizmetleri vs var
hepsini kendisi yapamaz ya

güzel geliyor ama nafile kafirlerin amelleri çoldekı serap gıbıdır

Elektrikte kaçaktır muhtemelen :D

MaşaAllah maşaAllah. Allah daha iyi hizmet edebilmeyi nasip etsin.

etmeyin arkadaşlar!

senin devletinin herhangi bir kurumunda, milletine bir şekilde hizmet ediyorsa insan takdir edilmeyi hak ediyor demektir...

inancı, görüşü, düşüncesi ne olursa olsun insanın, kişi olarak dürüst ve adilse, onurluca yaşamayı hak eder bu coğrafyada...

başkan seçildiğinde haberlere konu olmuştu ilk olması hasabiyle...

ve seçim vaatleri idi konuda yaptıkları...

ve vaatlerini yerine getiriyor, belediyesi çatısı altında yaşayanlara ne mutlu..

herkes istemeli vaatlerinin ardında duran yöneticileri...

bi husben

Kıdemli Üye
etmeyin arkadaşlar!

senin devletinin herhangi bir kurumunda, milletine bir şekilde hizmet ediyorsa insan takdir edilmeyi hak ediyor demektir...

inancı, görüşü, düşüncesi ne olursa olsun insanın, kişi olarak dürüst ve adilse, onurluca yaşamayı hak eder bu coğrafyada...

başkan seçildiğinde haberlere konu olmuştu ilk olması hasabiyle...

ve seçim vaatleri idi konuda yaptıkları...

ve vaatlerini yerine getiriyor, belediyesi çatısı altında yaşayanlara ne mutlu..

herkes istemeli vaatlerinin ardında duran yöneticileri...

Arkadaş ben yanlış bişey soylediğimi zannetmiyorum
sadece kafirlerin amellerinin çöldeki serap gibi olduğunu belirttim ayet bunu dıyor
adam adam kızıl kominist islamla zerre kadar alakası yok amelleride çoldeki serap gıbı olacaktır bunu ben değil yuce rabbımız belirtmiştir

erdemceerdem

Profesör
Arkadaş ben yanlış bişey soylediğimi zannetmiyorum
sadece kafirlerin amellerinin çöldeki serap gibi olduğunu belirttim ayet bunu dıyor
adam adam kızıl kominist islamla zerre kadar alakası yok amelleride çoldeki serap gıbı olacaktır bunu ben değil yuce rabbımız belirtmiştir

adamın kafir olduğundan emin misiniz.

kominist olması kafir olması demek midir.

evet genelde kominist insanlar inançsız oluyor ama bu adamın kafir olduğunu biliyor muyuz..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
adamın kafir olduğundan emin misiniz.

kominist olması kafir olması demek midir.

evet genelde kominist insanlar inançsız oluyor ama bu adamın kafir olduğunu biliyor muyuz..
din kitaplarımızda kominis kitapsız kafirdir yazıyor kız verilmez alınmaz kestiği yenmez deniyor dehri kısmına giriyor

efonaltı

Kısıtlı Erişim

VAY KOMÜNİST VAY !

Ovacık belediye başkanı.

patlıcan bıyıklı kominist belediye başkanımız böyle yaparken ,h.z ömer kırk yamalı abasının hikayesini anlatanlar ne yapıyor?

Ben belediye başkanı olsam böyle yaparmıydım?

kesinlikle hayır!

Çunku ben seçilmişim !yönlenidrici lider benim.sürünün alfa erkeğiyim. benim dediğim olmalı!

yoksa sürü dağılır..

Bu sürünün alfa erkeğide RECEB TAYYİP ERDOĞAN...!

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
patlıcan bıyıklı kominist belediye başkanımız böyle yaparken ,h.z ömer kırk yamalı abasının hikayesini anlatanlar ne yapıyor?

Ben belediye başkanı olsam böyle yaparmıydım?

kesinlikle hayır!

Çunku ben seçilmişim !yönlenidrici lider benim.sürünün alfa erkeğiyim. benim dediğim olmalı!

yoksa sürü dağılır..

Bu sürünün alfa erkeğide RECEB TAYYİP ERDOĞAN...!
bu ülkede mason belediye başkanı seçilse kendi dini inancına felsefesine göre yönetse bütün devrimciler dinsizler kemalizler solcular satanisler evrimciler destekler ben bir bölgede belediye başkanı olsam orayı islamiyetle yönetmeye başlasam indirirler idam ederler burası türkiye

efonaltı

Kısıtlı Erişim
bu ülkede mason belediye başkanı seçilse kendi dini inancına felsefesine göre yönetse bütün devrimciler dinsizler kemalizler solcular satanisler evrimciler destekler ben bir bölgede belediye başkanı olsam orayı islamiyetle yönetmeye başlasam indirirler idam ederler burası türkiye
aynen öyle..türkiyede dernek yapılanmalarıyla iligili konu açmışdım bunu zikrettim..
sağımız rotaryan solumuz rotaryan!
hepsi bu devletin kanının emen bir kene.

Gel beraber islamcı bir klup kuralım ..bak yer yerinden oynamıyormu..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
aynen öyle..türkiyede dernek yapılanmalarıyla iligili konu açmışdım bunu zikrettim..
sağımız rotaryan solumuz rotaryan!
hepsi bu devletin kanının emen bir kene.

Gel beraber islamcı bir klup kuralım ..bak yer yerinden oynamıyormu..
mosonlar şeytana tapar islamcısı olmaz17 dereceye kadar bütün dinleri kabul eder sonra onlara göre hakikatler açılır bütün dinleri reddederler 33 derecede seytanla görüşüp emir almaya başlarlar

ömerusta

Kıdemli Üye
koministler bizi böyle oyaladı bak rusya bile dağıldı sosyalizim ola bilir sosyal devlet it besler besledi bak baraj maratonunu geçti işte kominist zihniyetin başı bunlar dır

Kaptan

Mecra Yazarı
ya... boyleyken böyle iste...
Bir yarimiz nankör diger yarimiz capsiz. Ne olacak bizim halimiz.