Bahçeli : Kara Çarşaf Altındaki Gizli İlişki ; Gülen -Erdoğan

TakVa

Ordinaryus
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Ankara Etimesgut Belediyesi’nin iftar programında konuşan Bahçeli, Anayasa paketinde lekeler ve gizli gündemler olduğunu iddia ederek “kara çarşaf altında gizli ilişki” benzetmesi yaptı.

“Bu ülke için millet için her türlü fedekarlığa göğüs geren her türlü mahkumiyeti yaşayarak bugünlere ulaşmış olan bir MHP, AKP’nin kara çarşafının altında ne yaptıkları belli olmayan bir ilişkinin farkına varamazlarsa ülkenin nereye sürükleneceğini kimse kestiremez” diyen Bahçeli, evet oyu vereceklerini açıklayan 12 Eylül mağduru Ülkücüleri de eleştirerek, “AKP’nin tuzağına nasıl düşüyorlar bunu anlamakta güçlük çekiyoruz” diye konuştu.

GÜLEN ÜZERİNDEN SERT ELEŞTİRİ

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın kitabındaki iddialarına destek veren açıklamalarıyla dikkat çeken Bahçeli, iftar konuşmasında da Fethullah Gülen’i kastederek hükümete yüklendi. “Erdoğan, MHP’ye de bilmem nerenin vagonu diyor. AKP’yi öyle bir hale getirdin ki okyanus ötesinin takası yaptın. Bir tarafta AB, bir tarafta ABD. Bir tarafta da bir hocaefendinin takası haline geldin” dedi.


Star
 

AynAlı

Kıdemli Üye
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Tepkime puanı
1,378
Puanları
0
bahçeli utanmadan çarşafa laf atıyor.çarşaf birşeyleri gizleme aracı değildir korunmak için giyilir.
 

Hikem

Kıdemli Üye
Katılım
31 Ağu 2009
Mesajlar
6,073
Tepkime puanı
702
Puanları
0
Bahçelinin çarşaf hakkında ki benzetmesi ,dediği te'vil götürürde, onun şefinin dedikleri yenilir yutulur değil.Avukat Bekir Berk merhumun bu camia hakkındaki kitabından naklediyorum.

Cevat Fehmi Başkut'a yaptığı röportajda, mezkur kitab sayfa 12 de Bahçelinin lideri aynen şunları söylüyor:.(Cumhuriyet Gazetesi ,12914 sayılı nüshaya bak): ''Son zamanlarda Anadoluyu hiç dolaştınız mı? Çarşafın nasıl kapkara bir yangın halinde bütün yurdu sardığını gördünüz mü?''(17 Temmuz 1960 Cumhuriyet Gazetesi)

Umarız bu küfür sözlerinden pişman olup, afuv dilemiştir! Ne hezayanlar! Birde F.G. nin bu zatla ilgili sitayişkar cümlelerini yazsam.......Nerden nereye!!Allah Teala islah etsin.Amin
 

reis

Kıdemli Üye
Katılım
15 Eki 2006
Mesajlar
10,901
Tepkime puanı
414
Puanları
0
Konum
Karadeniz
Oysa Bahçeli'in ilişkileri gayet apaçık ve herkesçe biliniyor. Laikçi despotizmin gönüllü tetikçisi. Başka bişey diyeceğimde biraz ayıp kaçacak yav.
 

Hikem

Kıdemli Üye
Katılım
31 Ağu 2009
Mesajlar
6,073
Tepkime puanı
702
Puanları
0
Bahçelinin lideri hakkında yukarıda verdiğim bilgiyi(çarşaf hakkında) , bugün gazeteleri incelerken sayın Nasuhi Güngör'ün ''MHP, Bahçeli ve Kara Çarşaf '' isimli yazısında görünce memnun oldum.İyi bir tevafuk oldu!Acaba ülkücülerin bu meseleden haberi varmıydı bilmem!Herkes kimin arkasından gidiyorsa iyi tahkik etmelidir.Zira şöyle bir hadis veya meşhur bir söz vardır:İnsanlar meliklerin dini üzerindedirler.Vesselam.
 

Hikem

Kıdemli Üye
Katılım
31 Ağu 2009
Mesajlar
6,073
Tepkime puanı
702
Puanları
0
[COLOR=darkred' Alıntı:
hikem -1428;836180]Bahçelinin lideri hakkında yukarıda verdiğim bilgiyi(çarşaf hakkında) , bugün gazeteleri incelerken sayın Nasuhi Güngör'ün ''MHP, Bahçeli ve Kara Çarşaf '' isimli yazısında görünce memnun oldum.İyi bir tevafuk oldu!Acaba ülkücülerin bu meseleden haberi varmıydı bilmem!Herkes kimin arkasından gidiyorsa iyi tahkik etmelidir.Zira şöyle bir hadis veya meşhur bir söz vardır:İnsanlar meliklerin dini üzerindedirler.Vesselam.
[/COLOR]MHP, Bahçeli ve Kara Çarşaf

26072010_161205.jpg
Nasuhi Güngör

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Sizlere son günlerde peş peşe gelen birkaç değerlendirme aktarmak istiyorum. Vurgular bana ait:

‘Anayasa paketi üzerinde yaptıkları propaganda hiç şık değil.Bizim teşkilatlarımıza da gelip çok çirkin şeyler söylüyorlar. ‘Anayasa değişikliğinin HSYK’daki Alevi yapılanmasını yıkmak için yapıyoruz’ yönünde sözler söylüyorlar. Bu sözler devam ederse sonunda referandumu çatışmaya götürür. Bunun neresi demokratikleşme?’

‘Erdoğan, MHP’ye de bilmem nerenin vagonu diyor. AKP’yi öyle bir hale getirdin ki okyanus ötesinin takası yaptın. Bir tarafta AB, bir tarafta ABD. Bir tarafta da bir hocaefendinin takası haline geldin.’

‘Bu ülke için millet için her türlü fedakarlığa göğüs geren her türlü mahkumiyeti yaşayarak bugünlere ulaşmış olan bir MHP, AKP’nin kara çarşafının altında ne yaptıkları belli olmayan bir ilişkinin farkına varamazlarsa ülkenin nereye sürükleneceğini kimse kestiremez.’

***

Bu sözler, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ait.

12 Eylül mağduru ülkücüler üzerinden başlayan çözülmenin MHP yönetimini hayli sıkıntıya soktuğu ortada. Ancak böyle bir çözülmeyi, yukarıda aktardığım türden çıkışlarla durdurmak imkansız. Hatta bu değerlendirmelerin MHP tabanındaki ayrışmayı daha da hızlandıracağını söylemek mümkün.

Devlet Bahçeli’nin liderliği ilk yıllarda parti içinde büyük tartışmalara konu oldu. Tabanın tepkisini yansıtan önemli isimler, onun adaylığına karşı çıktı. Hatta bir kısmı aday olarak kongrede Bahçeli’nin karşısına çıktı. Sonuç malum. Bahçeli tüm bu mücadelelerden galip çıktı. Zaman içinde teşkilat üzerindeki hakimiyetini perçinledi. Onun bu gücü, Kürt meselesinin ve terör dalgasının ortaya çıkardığı kritik dönemlerde, toplumsal gerginliğin belli bir düzeyde tutulmasına çok önemli katkılar sağladı.

Şimdi Devlet Bahçeli, AK Parti’yi Alevileri yüksek bürokrasiden tasfiye etmekle suçluyor. Fethullah Gülen’i kastederek iktidarı ‘bir hocaefendinin takası’ olmakla itham ediyor. En kötüsü de kara çarşaf üzerinden yapmış olduğu talihsiz benzetme. Kastının ne olduğunu elbette ancak kendisi açıklayabilir. Ancak AK Parti ve ‘kara çarşaf’ı biraraya getirerek benzetme yapıyorsanız, bu zihin dünyanızın kodlarına dair önemli işaretler verir.

***

Ne ilginç bir tesadüf ki, yıllar önce MHP’nin efsane lideri Alparslan Türkeş, 27 Mayıs darbesine karar verme gerekçeleri olarak iki meseleye işaret ediyordu: Ezanın Türkçe okunmaktan çıkartılıp Arapça okunmaya başlanması ve kara çarşafın memleket sathını kara bir yangın gibi istila etmesi.

Bu sözler sıkça MHP’nin karşısına çıktı. 1995 genel seçimlerinde o dönem MHP’den aday olan eski Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcısı Nusret Demiral’ın ‘yeniden Türkçe ezan’ çağrısı yapması, MHP’yi baraj altında bırakan en önemli neden olarak görüldü.

Şimdi; Aleviler tasfiye ediliyor, iktidar hocaefendinin takası oluyor diyen ve tuhaf bir ‘kara çarşaf’ benzetmesi yapan bir MHP lideri var karşımızda. Üstelik bu MHP, geleneksel tabanı olan Orta Anadolu’yu ve muhafazakar milliyetçi kesimleri çatısı altında tutmakta zorlanıyor. Bu kayıplarını kıyı bölgelerinde ‘Kürt korkusu’ yaşayan kesimlerle gidermeye çalışıyor. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra bu ödünç oyları ne kadar elinde tutabileceği de belli değil. Bakalım tüm bunların referanduma ve daha sonra karşımıza gelecek olan seçim sandığına yansıması nasıl olacak.

[/FONT] 
Üst