Bahçeli: "Erdoğan'ı yüce divana götürmessem namerdim"

|SEÇKiN|

Profesör
Başörtülü hanımların hiç bir bayrak törenine katılamayacaklarına dair kanunun altında (Başbakan Yardımcısı olarak) imzası bulunan bir parti başkanının bu çıkışları son derece manidar ve anlaşılmaz...

o kadarla kalsa razıydım yine de... vakt-i devirde kendisine bağlı bir kuruluş'un sosyal tesislerine şu levhayı astırmıştı, "buraya köpekler ve başörtülüler giremez!"

bu haberi okuduğunda eşimin gözlerinden düşen gözyaşlarını hiç unutmadım. kıyamete kadar da unutmayacağım!

imralıyı eşkiyanın başı için beş yıldızlı dinlenme tesisine dönderdiğini çabuk unutmuş olmalı... yok ben bu milliyetçilikle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. o daha çok inönü babasına benziyor.

Dergaz

Profesör
dergaz senin derdin ne dostum.Mesajımı basit görebilirsin lakin bu işin terbiye ile ne alakası var.
Şükürler olsun ki daha tayyip erdoğanın ettiği küfürleri etmedim.

evet ayraç için yaptığın eleştiri yerindedir ancak bu beni abd'li yapmaz,tayyip erdoğana karşıda kinci yapmaz.kaldıki bilmeden yapmışım.elimden geldiğince,bildiğim kadarıyla dilbilgisine dikkat ederim

Bu halk adnan menderesi iktidara getirdi,darağacına giderkende halk sessizdi.şuanda demokrat partinini esamesi yok.
Bu halk turgut özalıda iktidara getirdi,şaibeli şekilde öldü,yine kimsenin sesi çıkmadı,anap tarihe gömüldü.

Bu halk tayyip erdoğanıda seçti,halkın alternatifi yok diye seçti,zannetmeyinki milletin tayyip erdoğanı sevmesinden kaynaklandı bu olay.
yarın birgün tayyip erdoğanın uluslararası görevi biter ve şer güçlere direnirse o zaman gör bu halkın durumunu...

Cok uzun bir cevap yazmistim ama cevabim bitince ''cevapla'' ya tikladim ama cikis yapmisim. O yuzden kisace ozetiyecegim.

1- dil bilgisine dikkat ederim diyorsunuz ama hala
ayri
tayyip erdoğanın
bitisik yaziyorsunuz.

2- Bu halk diyorsunuzya (ak partiye oy verenleri kastederek) bende diyorumki o halkin icinde ben varim, ailem var, akrabalarim var, kisace Sulalem var. Ve biz mecburiyetten dolayi secmedik. Guvendigimiz, sevdigimiz ve bizden (halktan) biri oldugu icin sectik anladiniz mi ?

3- Kendi kafanizda bir komplo kurmussunuz ve o komplolar icinde kaybolmusunuz ve bundan dolayi; belki a demek istiyorsunuz ama b anlasiliyor.

4- Benim yazdiklarim size bos geliyordur aynen sizinde yazdiklarininz bana bos geldigi gibi, ama belirtmek istedigim en onemli konu ulkenin Cumhurbaskan'ina, Basbakan'ina yapmis yada yapicaginiz iftira, hakaret veya kucuk dusurucu yorumlariniza karsilik cevabinizi alirsiniz. Forumdan uzaklastirilacagimi bile bilsem bu gibi iftiralara karsi size yanit vericegimden hic supheniz olmasin.

5- Menderes, Ozal gitti Erdogan' da gidicek diyorsunuz, tabiki gidicek bundan daha dogal ne olabilir herkes gidicek birgun SiZinde gidiceginiz gibi..

Neyse ben asil konuya doneyim; Bahceli asil siz nasil hesap vericeginizi dusunun, yok efendim su fani dunyadaki duzmece mahkemelerden bahsetmiyorum oyle olsaydi bir yolunu bulup kurtulurdunuz. O duzmece mahkemeler ancak Menderes gibi yigitleri asar, Erbakan'a hapis cezasi verir size dokunmaz korkmayin. Ben gercek mahkemeden bahsediyorum siz birazcik da olsa orasini dusunun derim Bahceli.

bakış

Kıdemli Üye
abd'li yerine abdli yazsam kim ne anlar.senini derdin dilbilgisi değil,tarafgirlik olsa gerek.birde kuyruk acısı...

bakış

Kıdemli Üye
o kadarla kalsa razıydım yine de... bu haysiyetsiz maganda vakt-i devirde ecevit'e finoluk yaparken kendisine bağlı bir kuruluş'un sosyal tesislerine şu levhayı astırmıştı, "buraya köpekler ve başörtülüler giremez!"

bu haberi okuduğunda eşimin gözlerinden düşen gözyaşlarını hiç unutmadım. kıyamete kadar da unutmayacağım!

imralıyı eşkiyanın başı için beş yıldızlı dinlenme tesisine dönderdiğini çabuk unutmuş olmalı... yok ben bu adamın değil müslümanlıkla milliyetçilikle bile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. o daha çok son nefesinde ermeni alfabesini okuyarak ruhunu teslim eden inönü babasına benziyor.
Sn fetullah gülenci seyyah,
en azılı kafire,hoşgörüyle yaklaşan,gülücükler atan sizler...
günahkar bir müslüman olan bahçeliye köpek diyorsunuz.
varya bu ülkede en büyük siyasetçi sizsiniz.Sizden artık korkmaya başlıyorum

agbi

Yasaklı

Ramazandır Ramazan ın özelliği vardır bari Forum a girmeyeyim dedim.

O da ne

BAKIŞ SİZ MİLLİ GÖRÜŞÇÜ OLAMAZSINIZ SİZE İNANMIYORUM.

Aldığınız her nefeste Siyasi Çıkar verdiğiniz her nefeste artık SİYASİ TARAFGİRLİK olmuşsunuz.

Şimdi sözde Milli görüşçü aslında SİYASİ TABANLI MİLLİ GÖRÜŞ çü Bakış a soruyorum.

Bir kişi ÜLKE ÇAPINDA ALLAH cc kitabı Kuran ı öğrenme yaşını yükseltirse vede bu yaş sınırı altında çocuklar Kuran öğrenirken yakalanırsa CEZAİ MÜYEDER yapılırsa ve bu KANUNU ÇIKARTAN a ne denir ?

bakış

Kıdemli Üye
[QUOTEBir kişi ÜLKE ÇAPINDA ALLAH cc kitabı Kuran ı öğrenme yaşını yükseltirse vede bu yaş sınırı altında çocuklar Kuran öğrenirken yakalanırsa CEZAİ MÜYEDER yapılırsa ve bu KANUNU ÇIKARTAN a ne denir ?][/QUOTE]
Ne denir?Köpek mi denir!
Agbi sendende korkmaya başlıyorum.tarafgirlik uğruna müslüman günahkar kardeşine köpek denirmi?
Bide utanmadan ramazanda olduğumuzu söylüyorsun.Bu laflar size yakışırmı?

|SEÇKiN|

Profesör

sevgili bakış,
birçok değerlendirmen, yorumun gibi bu yorumun da sakat ne yazık ki!
1. ben fethullan gülen'ci falan değilim. bugüne kadar ne bir cemaat, ne bir tarikat... hiç biriyle organik bir bağım olmamıştır. ama ben onların hepsindenim, onlar da bendendir. tarzını, yöntemini beğensem de, beğenmesem de... yeter ki, haydar baş denen zat gibi ergenekoncu kafirlerin elinde oyuncak olup, gelip müslümanlar içinde truva atlığı yapmasın. milli görüşçü de, fethullah hocacı olan da... hepsi benim kardeşimdir. bir müslüman olarak yüzlerce, binlerce kez hatalı bulsam da, imanından, itikadından, samimiyetinden asla şüphe etmedim erbakan hoca'nın. keza fethullah hoca'nın da... onlar bu ülkeye onlarca yıldır imanlı nesiller yetiştirdiler, belki yeri gelir eleştirebiliriz, ama asla saygısızlık etmeyiz.

2. en azılı kafire değil, hiçbir kafire gülücük attığımı nerede gördün mübarek? her kime gülücük atılacaksa, rıza-i ilahiye muvafık düştüğü sürece gösteririm, aki halde babam olsa yine göstermem. benim için herşeyin ölçüsü Rabbimin rızasına muvafık olup olmadığıdır.

3. bahçeli konusundaki müşfik tavrınızı hiçbir mana veremedim muhterem. yazdım yukarda, galiba iyi okumadın. benim anamın, nenemin başındaki örtüyü köpeklerle eşit tutan bir adama saygı duymamı mı bekliyorsun yoksa? sen bugüne kadar hiçbir kafirden bu denli bir hakaret işittin mi, başörtülü müslümanlara karşı?

bakış

Kıdemli Üye
3. bahçeli konusundaki müşfik tavrınızı hiçbir mana veremedim muhterem. yazdım yukarda, galiba iyi okumadın. benim anamın, nenemin başındaki örtüyü köpeklerle eşit tutan bir adama saygı duymamı mı bekliyorsun yoksa? sen bugüne kadar hiçbir kafirden bu denli bir hakaret işittin mi, başörtülü müslümanlara karşı?
Sn seyyah burda devlet bahçeliyi savunacak deyilim.Evet bu yasayı devlet bahçeli çıkartmıştır.Bu yasayı çıkartmak onu anca günahkar yapar.Tıpkı tayyip erdoğanın tecrübesiz bir şekilde başörtüsünü anayasal suç haline getirmesi gibi.
Kalkıp siyasetçilere fino,coni dersek,nerde kaldı bizim diyaloğumuz.Ne zaman birşeyleri konuşarak halledecez.Bu kirli laflar bizlere yakışıyormu?

agbi

Yasaklı
[QUOTEBir kişi ÜLKE ÇAPINDA ALLAH cc kitabı Kuran ı öğrenme yaşını yükseltirse vede bu yaş sınırı altında çocuklar Kuran öğrenirken yakalanırsa CEZAİ MÜYEDER yapılırsa ve bu KANUNU ÇIKARTAN a ne denir ?]
Ne denir?Köpek mi denir!
Agbi sendende korkmaya başlıyorum.tarafgirlik uğruna müslüman günahkar kardeşine köpek denirmi?
Bide utanmadan ramazanda olduğumuzu söylüyorsun.Bu laflar size yakışırmı?[/QUOTE]

Ne diyeceğim yaaaa

Bak ramazan Ay ı ve mübarek cuma günü

KURAN öğrenme yaşını yükselten kişiye ne denir ?

Senin Müslüman kardeşlerine NELER DEDİĞİNİ GETRİRİM kendimesajlarınla.

SIRF TARAFGİRLİK UĞRUNA Erdoğana a ,Gül e ve AK Partililere ne dediğini burada yüzüne çarparım.

Sanal da olsa Tartışmanın bir adabı vardır.

SİYASİ TARAFGİRLİK nedeni ile ben kimseyi direk veya ima larla MÜNAFIK & KAFİR ilan etmedim.

Dedim ya bu forumda kendimesajlarınla sana cevap veririm.öNCE ORTAM İSTİŞARE ORATMI SANAL DA OLSA bir adabı VARDIR.

Size tekrar soruyorum KURAN ÖĞRENME YAŞINI YÜKSELTEN e NE DENİR HANGİ ŞEKİLDE HİTAP EDERSİN ?

Not : A.ŞENER için ne düşünüyorsun ? SP ye gelebilirmi ?

agbi

Yasaklı
Sn seyyah burda devlet bahçeliyi savunacak deyilim.Evet bu yasayı devlet bahçeli çıkartmıştır.Bu yasayı çıkartmak onu anca günahkar yapar.Tıpkı tayyip erdoğanın tecrübesiz bir şekilde başörtüsünü anayasal suç haline getirmesi gibi.
Kalkıp siyasetçilere fino,coni dersek,nerde kaldı bizim diyaloğumuz.Ne zaman birşeyleri konuşarak halledecez.Bu kirli laflar bizlere yakışıyormu?

Bana erdoğan ın başörtüsünü tecrübesizce Anayasal suç olduğunu ispat eden siyasal hareketini bir göstersene ben bilmiyorum bilmemek önemli değil öğrenmemek ayıp bundan dolayı öğrenmek isterim.

bakış

Kıdemli Üye
agbi,başbakan ispanyada bu işi çözebiliriz demedimi başörtüsü için.Sonra türkiyeye geldi.akp ve mhp birlikte bu yasayı çıkarttılar.Sonra chp bu yasayı anayasa mahkemesine götürmedimi.Anayasa mahkemeside bu yasayı iptal etmedimi?Bu tecrübesizlikten kaynaklanmıştır.

ve anayasa mahkemesinin bu kararı emsal teşkil etmektedir.ve artı ab uyum yasalarını havaii fişklerle kutladığınız,ab'nin mahkemesi aihm'de başörtüsü mücadelesini yasakçıların dediği şekilde onaylamıştır.

ne konuşuyorsun agbi.Senin tarafgirlik AKLININ önünede geçmiş.her zaman AKIL diyorsun.Hiç olmasa şu nimeti güzel kullan...

bakış

Kıdemli Üye
http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=manage_karar&ref=show&action=karar&id=2608&content=başörtüsü

buyur buda belgesi...

V- YÜRÜRLÜĞÜN DURDURULMASI İSTEMİ

9.2.2008 günlü, 5735 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması'na Dair Kanun, 5.6.2008 günlü, E. 2008/16, K. 2008/116 sayılı kararla iptal edildiğinden, bu Kanun'un, uygulanmasından doğacak sonradan giderilmesi güç veya olanaksız durum ve zararların önlenmesi ve iptal kararının sonuçsuz kalmaması için Resmi Gazete'de yayımlanacağı güne kadar YÜRÜRLÜĞÜNÜN DURDURULMASINA, 5.6.2008 gününde OYBİRLİĞİYLE karar verildi.
VI- SONUÇ
9.2.2008 günlü, 5735 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un;
A- 1. maddesiyle 7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 10 uncu maddesinin dördüncü fıkrasına "bütün işlemlerinde" ibaresinden sonra gelmek üzere eklenen "ve her türlü kamu hizmetinden yararlanılmasında" ibaresinin,
B- 2. maddesiyle 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 42 nci maddesine altıncı fıkradan sonra gelmek üzere eklenen "Kanunda açıkça yazılı olmayan herhangi bir sebeple kimse yükseköğrenim hakkını kullanmaktan mahrum edilemez. Bu hakkın kullanımının sınırları kanunla belirlenir." biçimindeki fıkranın,
Anayasa'nın 2., 4. ve 148. maddeleri gözetilerek İPTALİNE, Haşim KILIÇ ile Sacit ADALI'nın karşıoyları ve OYÇOKLUĞUYLA,
C- İptal edilen kurallar nedeniyle uygulanma olanağı kalmayan 3. maddesinin de 2949 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun'un 29. maddesinin ikinci fıkrası gereğince İPTALİNE, OYBİRLİĞİYLE,
5.6.2008 gününde karar verildi.

agbi

Yasaklı
agbi,başbakan ispanyada bu işi çözebiliriz demedimi başörtüsü için.Sonra türkiyeye geldi.akp ve mhp birlikte bu yasayı çıkarttılar.Sonra chp bu yasayı anayasa mahkemesine götürmedimi.Anayasa mahkemeside bu yasayı iptal etmedimi?Bu tecrübesizlikten kaynaklanmıştır.

ve anayasa mahkemesinin bu kararı emsal teşkil etmektedir.ve artı ab uyum yasalarını havaii fişklerle kutladığınız,ab'nin mahkemesi aihm'de başörtüsü mücadelesini yasakçıların dediği şekilde onaylamıştır.

ne konuşuyorsun agbi.Senin tarafgirlik AKLININ önünede geçmiş.her zaman AKIL diyorsun.Hiç olmasa şu nimeti güzel kullan...

http://www.anayasa.gov.tr/index.php?l=manage_karar&ref=show&action=karar&id=2608&content=başörtüsü

buyur buda belgesi...

V- YÜRÜRLÜĞÜN DURDURULMASI İSTEMİ

9.2.2008 günlü, 5735 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması'na Dair Kanun, 5.6.2008 günlü, E. 2008/16, K. 2008/116 sayılı kararla iptal edildiğinden, bu Kanun'un, uygulanmasından doğacak sonradan giderilmesi güç veya olanaksız durum ve zararların önlenmesi ve iptal kararının sonuçsuz kalmaması için Resmi Gazete'de yayımlanacağı güne kadar YÜRÜRLÜĞÜNÜN DURDURULMASINA, 5.6.2008 gününde OYBİRLİĞİYLE karar verildi.
VI- SONUÇ
9.2.2008 günlü, 5735 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un;
A- 1. maddesiyle 7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 10 uncu maddesinin dördüncü fıkrasına "bütün işlemlerinde" ibaresinden sonra gelmek üzere eklenen "ve her türlü kamu hizmetinden yararlanılmasında" ibaresinin,
B- 2. maddesiyle 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 42 nci maddesine altıncı fıkradan sonra gelmek üzere eklenen "Kanunda açıkça yazılı olmayan herhangi bir sebeple kimse yükseköğrenim hakkını kullanmaktan mahrum edilemez. Bu hakkın kullanımının sınırları kanunla belirlenir." biçimindeki fıkranın,
Anayasa'nın 2., 4. ve 148. maddeleri gözetilerek İPTALİNE, Haşim KILIÇ ile Sacit ADALI'nın karşıoyları ve OYÇOKLUĞUYLA,
C- İptal edilen kurallar nedeniyle uygulanma olanağı kalmayan 3. maddesinin de 2949 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun'un 29. maddesinin ikinci fıkrası gereğince İPTALİNE, OYBİRLİĞİYLE,
5.6.2008 gününde karar verildi.

İyice irdele

MHP Yan çizdi ve ağızlarından kaçırdılar.

AK Partinin hatası MHP gibi ( İdarecileri şuanda ) bir partiye inanmaktı.

ACEMELİK se acemilik Hata ise Hata veya Starejinin uygulanmaması .

Şimdi sana sorarım

ERBAKAN 93 Konuşmasında kendisine Partisine ve bunlardan dolayı İSLAM a hazırlanan Tuzak ı görüyor biliyor ama tuzağa düşüyor 28 Şubat oluyor BUNA NE DENİR ACEMİLİKMİ ? Yoksa başka birşeymi ?

hirahos

Kıdemli Üye

Mhp'nin Akp'ye kurduğu bir tuzaktı. Elbirliğiyle plan yaptılar. Mhp de bir parçasıdır. Akp'yi kapattırmak için yaptılar ama planları tutmadı.

Dergaz

Profesör
abd'li yerine abdli yazsam kim ne anlar.senini derdin dilbilgisi değil,tarafgirlik olsa gerek.birde kuyruk acısı...

Su kuyruk acisi olayini biraz acarmisiniz, altinda kalicaginiz hakaret etmeden once 2 kere dusunun ! Siz kimsiniz ki; sizin laflarinizdan etkileniecegim; Su kuyruk acisi lafini size yedirirdimde neyse daha oncede dedigim gibi seviyem bu kadar kuculmeye elvermiyor. Forumda ortaligi karistirmaktan baska ne yaparsiniz ki ondan bahsedin siz.
Anladik provakotorluk isiniz ama hakaret ettiginiz anda cevabinizi alirsiniz

Dergaz

Profesör
Ayrica bu ''kuyruk acisi'' hakareti kultur seviyenizi BiR KEZ daha gostermis oldu!

AynAlı

Kıdemli Üye
yönetim(ziruh) nereleri uyaracağını şaşırdı.ee tabi görmek için göz lazım.şuraları ve birçok yeri görmeniz dileğiyle..

bakış

Kıdemli Üye
Arkadaşlar bırakalım duygusallığı..kuyruk acısı deyimi bir masalda geçer.daha önce sn dergazla başka bir husustan dolayı tartışmıştık,yani yılanla çobanın durumuna düşmüştük,bu anlamda kullandım.İşiniz gücünüz yönetime karşılık provakotörlük yapmak.Bırakalım bu ucuz konuşmaları..

buyrun hikaye..

Çobanın biri koyunlarını güderken, bir yılanla karşılaşmış. İnsanlık hali bu ya, korkmuş. Hemen elindeki sopasıyla yılanı öldürmek için hamle yapmış. Öleceğini anlayan yılan dile gelmiş ve dur çoban demiş. Çobanın eli havada asılı kalmış öylece… Dur çoban, gel seninle bir anlaşma yapalım. Hayatıma karşılık sana her gün bir altın sikke vereyim, kabul eder misin? Çoban bir an düşünmüş ve teklifi kabul etmiş.
Yılan böylece her gün çobana bir altın vermeye başlamış. Gel zaman git zaman çoban bu işten sıkılmış. Daha çok istemiş yılandan. Yılan olmaz demiş. Olmaz çoban biz böyle mi anlaştık? Daha fazla altın alamayacağını anlayınca sopasını hızla yılana savurmuş çoban. ve koparmış kuyruğunu; ama kaçmayı da başarmış yılan. Öyle kızmış ki bu işe doğruca gidip çobanın çocuğunu sokmuş. Çocuk ölmüş… Çobanın aklı başına gelmiş tabi ama ne yapsa nafile? Dağa gitmiş yeniden. Yılanı bulmuş. Haklısın demiş, biz iyi dost olmuştuk seninle! Hata yaptık karşılıklı, hadi gel de barışalım, her şeye kaldığı yerden devam edelim. Yılan gülmüş ve belki haklısın haklı olmasına da, bende bu kuyruk acısı sende de evlat acısı olduktan sonra bizim tekrar dost olmamız artık mümkün değil be çoban demiş ve dönüp sırtını gitmiş…

agbi

Yasaklı
Hikayeyi boşver Bakış

Zaten tüm mesajların hikaye.

Bir gerçek var.

Kuran öğrenme yaşını yükselten zihniyete , Katsayıyı çıkartan ZİHNİYETE siyasi tarafgirlik nedeni ile TEK SÖYLEMEMENİZ hikaye değil sizin AYIBINIZDIR.