Baba ( İran Dizisi)

uzAyli

İhvan Forum Üye

Ilk defa bi iran dizisi izledim, en son 24.te kalmıştım kalanını yeni eklemişler. Mutlaka izlemelisiniz tabi eleştirel bi çok yönü var dile katkısı var ,farsça çalışanlar için. Izleyin pisman olmazsınız :D

Hakperest

Kıdemli Üye
کیمیا (مجموعه تلویزیونی)
مجموعه تلویزیونی
  • زبان
  • دریافت پی‌دی‌اف
  • پی‌گیری
  • ویرایش

کیمیا عنوان مجموعه تلویزیونی به کارگردانی جواد افشار است. این مجموعه علاوه بر تهران، آبادان، خرمشهر و دیگر مناطق استان‌های جنوبی در کشور گرجستان به‌ویژه پایتخت آن تفلیس نیز تصویربرداری داشته و دارد.[۱] کیمیا در ۱۱۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تهیه شده‌است و از این نظر بعد از سریال نقطه چین، طولانی‌ترین سریال ایرانی است.
این مجموعه تلویزیونی از ۴ مهر ۱۳۹۴ از شبکه دو سیما به روی آنتن رفت.[۲] و تا ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ پخش آن ادامه داشت

Kimya dizisini izlemişliğim var
Hz Yusuf vb saymasak izlediğim tek İran dizisi sanırım
Devrim sırasında geçen olaylar ekseninde geçiyor
Aşk felsefe iman direniş vs çok iyi
kurgulanmış
Orijinal dilinde izledim Türkçesi var mı bilgim yok
Ama varsa izleyin bence

Bir sahnesini anlatayım
Kimyanın annesi keşmekeşte sokakta bir kızın vuruluşunu izler anne beyninden vurulmuşa döner.. koşar ve kız kucağında can verir ama kız kendisinin değildir üzülmesine rağmen kızı kimya olmadığına sevinir ama vicdanı onu içine gömer ve günlerce konuşmaz. Nihayetinde açıklar ağlayarak ve nasıl başkasının kızını kimyadan ayrı tuttum diye figan eder. Burda iyi olmanın zirvesine dem vurulmuştur.

Kendiniz için istediğinizi başkası için istemedikçe iyiliğe birre eremezsiniz.
Ve sorun kendinize başkasının acısı sizi ne kadar rahatsız eder.
Bu paragraf benim düşüncelerim di ayeti baz alarak

uzAyli

İhvan Forum Üye
Kimya da mı dram ? Dram izlemek istemiyorum yea. Şöyle ki kitap okurken de film izlerken de fazla kapılıyorum ruhum darmaduman oluyor . :D Halbuki sadece film ,hayat gibi . Hz Meryem ,Hz Yusuf vs zaten bi ön bilgi sahalarında cidden çok başarılı.

Bölüm sonuna ayetleri çok güzel bağlamışlar
2203

Yalnızlık insanin en ağır derdidir ama ondan daha ağırı namertliktir. Doğru söz ağızdan doğru şekilde çıkarsa kalpte etki bırakır. Bölümden replikler...

Hakperest

Kıdemli Üye
Kimya da mı dram ? Dram izlemek istemiyorum yea. Şöyle ki kitap okurken de film izlerken de fazla kapılıyorum ruhum darmaduman oluyor . :D Halbuki sadece film ,hayat gibi . Hz Meryem ,Hz Yusuf vs zaten bi ön bilgi sahalarında cidden çok başarılı.

Bölüm sonuna ayetleri çok güzel bağlamışlar
Ekli dosyayı görüntüle 2203

Yalnızlık insanin en ağır derdidir ama ondan daha ağırı namertliktir. Doğru söz ağızdan doğru şekilde çıkarsa kalpte etki bırakır. Bölümden replikler...
Seni korku gizem animeleri ancak kurtarır

uzAyli

İhvan Forum Üye
Bu bi yetenek bilmiyor olamazsın dimi?Zihnin muazzam gücü, hayır hayır narsist falan değilim :D O anın içinde kalıyor sonra puff hayat dewam ediyor, korku gizem hic biri farketmez yani . Ee var mı anime tavsiye?

Hakperest

Kıdemli Üye
Bu bi yetenek bilmiyor olamazsın dimi?Zihnin muazzam gücü, hayır hayır narsist falan değilim :D O anın içinde kalıyor sonra puff hayat dewam ediyor, korku gizem hic biri farketmez yani . Ee var mı anime tavsiye?
Mandolorian vardı bana göre idi
Sen sever misin bilemem

Master Yoda nın bebekliği
Star wars dünyasında geçen olaylar

uzAyli

İhvan Forum Üye
Konusu güzelmiş, sen şimdi bu böcek suratları izlemeyi sevip elektiro müzikten hoşlanmıyorsun öyle mi, bu nasıl bi aykırılık yea. Şaşırdım doğrusu. Umarım çok sezon değildir, teşekkür ediyorum

Hakperest

Kıdemli Üye
Konusu güzelmiş, sen şimdi bu böcek suratları izlemeyi sevip elektiro müzikten hoşlanmıyorsun öyle mi, bu nasıl bi aykırılık yea. Şaşırdım doğrusu. Umarım çok sezon değildir, teşekkür ediyorum
Kurgu dünyaları kendi dünyana hayaline açılıştır, buralı değildir, idealisttir, enginliktir. Orta Dünya ve stara wars dünyasını severim

uzAyli

İhvan Forum Üye
Gerçeğe daha yakın olabilirliği mümkün hayaller daha idealist gelir bana , olabilirliği mümkün olmayanlar sadece bi hayaldir yani sahte :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
Ben duygu dünyasını reddediyorum hissizim, nötr ne dersen artık ya da bastırıyorum diyelim bu da bir ihtimal benim elimde benim var ettiğim bir şey diye düşünüyorum. Bilinçaltı herşeyi depolar bizim izin verdiğimiz şekilde açığa çıkarır.

Hakperest

Kıdemli Üye
Ben duygu dünyasını reddediyorum hissizim, nötr ne dersen artık ya da bastırıyorum diyelim bu da bir ihtimal benim elimde benim var ettiğim bir şey diye düşünüyorum. Bilinçaltı herşeyi depolar bizim izin verdiğimiz şekilde açığa çıkarır.
Genelde ağır ve stresli duygu patlamalarından sonra insanlar hissizleşebilir, bu ruhun kendini toparlama, koruma aşamasıdır

Ama bir mümin sürekli hissiz olmaz diye düşünüyorum

uzAyli

İhvan Forum Üye
Mümin yapması gerekenlerden sorumludur, emre boyun eğer yapar ,isteyerek yapar, tabi ki yeri gelir zorunluluktan yapar. Elbette bu durumda olmanın etkenleri vardır olması gerekenin bu olduğuna inandıktan sonra yola bu şekilde dewam edersiniz. Insan değişken bi varlık kabuller ruhu tatmin ediyor . Duyarsız anlayışsız değilim yani :D sadece bi yerden sonra beklentisiz yaşamayı öğreniyorsunuz kendinizden vazgeçebiliyorsunuz falan filan

Hakperest

Kıdemli Üye
Mümin yapması gerekenlerden sorumludur, emre boyun eğer yapar ,isteyerek yapar, tabi ki yeri gelir zorunluluktan yapar. Elbette bu durumda olmanın etkenleri vardır olması gerekenin bu olduğuna inandıktan sonra yola bu şekilde dewam edersiniz. Insan değişken bi varlık kabuller ruhu tatmin ediyor . Duyarsız anlayışsız değilim yani :D sadece bi yerden sonra beklentisiz yaşamayı öğreniyorsunuz kendinizden vazgeçebiliyorsunuz falan filan
Doktor hanım noktayı koydu yeah

uzAyli

İhvan Forum Üye
Hehe ben yıllarca bi anne ile evlâdı arasında ciddi bi duygusal bağ olduğunu düşünürdüm oysa yeni doğan bi bebek annesini tanımaz anne de evladını tanımaz ne garip değil mi annenin kucağına hangi bebeği verseniz benimser onun için doğar doğmaz çöpe atabilecek kadar cigersizler var hayatta :D tek seferde anlatabilmenin mutluluğunu yaşıyorum şuan :D

uzAyli

İhvan Forum Üye
2208

Seninle tartışan herkes düşmanın değildir, sana yardım eden herkeste dostun değildir...
O kızın bir şeyler çevirdiğini anlamıştım yea . Vah vah ...

uzAyli

İhvan Forum Üye
2210

Bazı şeyler özür dilemekle hallolmaz özellıkle itibarla ilgili ise ...
Burdan senaristte sesleniyorum lutfen mesut geri dönsün yeter bu kadar dram yea, leylayi Tevfike verirseniz Irana gelirim :D

@Rosasepia ılk bölümler çok güzel hele o fakülte sahneleri

Hakperest

Kıdemli Üye