Ayıkla Hadsizin Taşını

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ihvanistanbul

AkhenAton
Nasıl inanacaktın tabi ki doğrusunu görüp ona inanacaktın.
1. Muhammed'in ne olup olmadığı ayet ve hadislerde bildirildiği halde kafanda oluşturduğun bir hayalden bahsediyorsun.Senin ya da başkalarının ne haddine ki Muhammed'i kendi tanımının dışında vasıflandırmaya çalışıyorsunuz.
Bir resul hakkında böyle konuşma cüretini nereden buluyorsun?
2.Uydurmaya devam etmişsin.Muhammed buyurmaz,Allah buyurur.
3.Değildir,halife Ömer'in uygulamalarına bak İmam Azam'ın uygulamalarına bak Kuran'da destekleyen ayet olmadan hadis ile amel etmez hüküm vermezler.
Mabadınızdan peygamber uydurmayın o söylediğin şeyi hiçbir peygamber istemez ancak senin uyduruk efendilerin sizleri kendilerine kul etmek için böyle şeyler yaptırırlar ki onlara iyi kullar köleler olun.
Benim kellemi alabilecek Ömer de tanımıyorum yiyorsa kim istiyorsa buyursun.

Doğrusunu gördüğümü düşündüğüm için böyle inanıyorum. Yanlış olduğunu düşünsem böyle inanmam değil mi?

1. Muhammed değil, Hz. Muhammed sav. diyeceksin. Bahsettiğin kişi herhangi bir beşer değil. Alemlere rahmet vasfını ben yüklemedim Allah yükledi. Efendimiz sav'i de ilk ben övmedim onu Allah cc övdü.

2. Muhammed Mustafa sav. heva ve hevesinden konuşmaz elbette ki o birşeyi buyurmuşsa Allah cc hazretlerinin rızası ve isteği doğrultusunda buyurmuştur.

3. Hz.ömer efendimiz, Efendimiz sav'in emri/sözü/işareti olan bir konuda aksi yönde iş tuttuğuna dair bir tane delil getirsene?
Çok bilinen Faruk lakabını nasıl aldığını anlatmama gerek yok herhalde?

Senin kelleni alacak Hz.Ömerler olmadığı için işkembeden sallıyorsun değil mi?

Şimdi soruma cevap verirsen konuşalım yoksa kendin çalıp kendin oyna:

Hz. Muhammed Sav. bedenen yaşamış mıdır? Böyle bir kişi varolmuş mudur?

Kaptan

Mecra Yazarı
Uzatmayın
Huzura varmayan huzur bulamaaaz :)

çelebiler

Kıdemli Üye
Doğrusunu gördüğümü düşündüğüm için böyle inanıyorum. Yanlış olduğunu düşünsem böyle inanmam değil mi?

1. Muhammed değil, Hz. Muhammed sav. diyeceksin. Bahsettiğin kişi herhangi bir beşer değil. Alemlere rahmet vasfını ben yüklemedim Allah yükledi. Efendimiz sav'i de ilk ben övmedim onu Allah cc övdü.

2. Muhammed Mustafa sav. heva ve hevesinden konuşmaz elbette ki o birşeyi buyurmuşsa Allah cc hazretlerinin rızası ve isteği doğrultusunda buyurmuştur.

3. Hz.ömer efendimiz, Efendimiz sav'in emri/sözü/işareti olan bir konuda aksi yönde iş tuttuğuna dair bir tane delil getirsene?
Çok bilinen Faruk lakabını nasıl aldığını anlatmama gerek yok herhalde?

Senin kelleni alacak Hz.Ömerler olmadığı için işkembeden sallıyorsun değil mi?

Şimdi soruma cevap verirsen konuşalım yoksa kendin çalıp kendin oyna:

Hz. Muhammed Sav. bedenen yaşamış mıdır? Böyle bir kişi varolmuş mudur?
Doğrusunu gördüğünü düşünüyorsan emin değilsin demektir.Ne gördüğünün ne olduğunun farkında olmalısın.Bu da deneyimlemekle olur.Tabi şeytanın peşinden gidip kendini kandırmadan.

1. Övgüye layık olan sadece Allah'tır.Övgü de dil ile değil hal ile olur.Bahsettiğim kişi ne olduğunu kendisi beyan ediyor.
2. Yine uyduruyorsun.
3. İlgi alanıma girmiyor.Kelle alan efendi,peygamberin destekçisi,yakın arkadaşı ve peygamber alemlere rahmet öyle mi?
Daha arkadaşına rahmet olamamış değil mi?Neden çünkü bu peygamber senin efendibabalarının uydurduğu bir peygamber.
Alemlere rahmet olan,Allah'ın resulü Muhammed'dir.seninkisi hazreti muhammed.

Sorduğun soruna çoktan cevap verdim.Anlamadıysan tüm yazdıklarımı tekrar oku.

ihvanistanbul

AkhenAton
Celebiler lafi dondurup dolasitirinca hikmetli soz soylemis olmuyorsun.

Ben cevabi biliyorum: "Muhammed Mustafa yasamamistir" diyeceksin. Aksiyse eger lutfen onu soyle

çelebiler

Kıdemli Üye
Celebiler lafi dondurup dolasitirinca hikmetli soz soylemis olmuyorsun.

Ben cevabi biliyorum: "Muhammed Mustafa yasamamistir" diyeceksin. Aksiyse eger lutfen onu soyle
Yanlış biliyorsun.Okusana tekrar yazdıklarımı kimden bahsediyorum ben,insandan bahsediyorum.
Şunu da söyliyim yaşamamışsa da fark etmez.

Admin

Administrator
Yönetici
Konuyu anlamak yerine goygoyculara prim verirseniz forum mutlaka kapanır.
"forum kapanırsa kapansın efendimize hakaret ettirmeyiz" diyebilirsiniz.Bu sefer de yüzyılların yanlışlarını tekrarlayarak hatalarımızı düzeltemeyen dar görüşlü kişiler olarak yaşamaya devam ederiz.Hakikatin peşinden gitmezsek bağnazlıklarımızı sürdürmeye devam edersek müslümanlar birbirini yemeye devam eder.

ben bu kaarı verecek isim değilim bunu ileteceğim ama şahsi görüşüm Efendime böylesi bir saygısızlık yapılacağına forum kapanırsa kapansın. şimdilik konuyu kapatıyorum yıllardır teknik işlerini yaptığım forumun ehli sünnet olmadığını forumun içine bakınca anladım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...