Ayetler Değiştirilsin Diyen MHP'li Yine Sahnede

bi husben

Kıdemli Üye
Peki Maturidilik yerine bunlar hangi İslami akımdan yanalar?

Ben bunlara Selefi diyordum. Seyit Kutub'un etkisinde kaldıklarını ileri sürüyordum. Oysa galiba böyle diyerek Selefiliğe ve Seyit Kutub'a haksızlık etmiş oluyoruz. Öyle ya her ne kadar İslam'ı farklı yorumlasak da Selefiliğin şerefli bir akım olduğunu zira inançları uğurunda gözünü kırpmadan ölüme gidebildiklerini teslim etmeliyiz. Seyit Kutub ülkesinden kaçıp canını kurtarma önerisini reddetti ve idam sehpasına gülümseyerek çıktı. Bunlar ise bırakın böylesine mücadeleyi, iktidarlarını iki gün daha sürdürebilmek için dinimizi de, şehitlerimizi de, vatanımızı da, milli davalarımız da, kendilerini de hemen sattılar. Dolayısıyla bunlara illa İslam tarihinden bir örnek bulmak gerekirse Emevileri gösterebiliriz. Muaviye tam yenileceği sırada askerlerinin mızraklarının ucuna Kur'an sayfalarını takıp Müslümanları tereddüde düşürdü.

doğru söz tastiklenir burda doğru söylemiş

kemalali

Profesör
benim içim önemli olan dinin emrettiği şekilde bayanların başlarını kapatarak özgürce dolaşmalarıdır. seklinin nasıl oldugu önemli degil .karacarşaf dinin bir geregi değil arap kültüründe bulunan örtünme şeklidir .

Arap kültürüymüş hadi ordan. Sehitkamil annesinin yüzünü acmaya calısan fransız askerlerine karsı koymuş sehit olmuştu. Örtünmek bastan ibaret degil

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
dogru söylüyosun örtünme sadece baş degil dir . vucudun belli yerlerinin örtülü olması gerekir fakat bu senin dediğinin şekilde karaçarşaf şeklinde degildir bildigim kadarıyla kadınların örtünmesi gerektiği yerler arasında yüz yok varsa bana kuranda hangi ayetlerde olduğunu söyle ben bulamadım

kemalali

Profesör
Nusret Demiral, "Ezan Türkçe okunsun" dedi. MHP"de barınamadı. Rahmetli Başbuğ hemen onu adaylıktan aldı. Aktan hem MHP ruhuyla hem de MHP yönetimiyle ters düşmüştür. Seçim öncesi belki bir şey söylenmiyordur.

tevhidhaber.com

İnşallah bunu da atarlar

kemalali

Profesör
Sapık, kafir adamı sırf mhpli diye savunuyorlar İşte partizanlık:halay:

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Öyle ya her ne kadar İslam'ı farklı yorumlasak da Selefiliğin şerefli bir akım olduğunu zira inançları uğurunda gözünü kırpmadan ölüme gidebildiklerini teslim etmeliyiz. Seyit Kutub ülkesinden kaçıp canını kurtarma önerisini reddetti ve idam sehpasına gülümseyerek çıktı. Bunlar ise bırakın böylesine mücadeleyi, iktidarlarını iki gün daha sürdürebilmek için dinimizi de, şehitlerimizi de, vatanımızı da, milli davalarımız da, kendilerini de hemen sattılar. Dolayısıyla bunlara illa İslam tarihinden bir örnek bulmak gerekirse Emevileri gösterebiliriz. Muaviye tam yenileceği sırada askerlerinin mızraklarının ucuna Kur'an sayfalarını takıp Müslümanları tereddüde düşürdü. Aynı hileyi şimdi Emevilerin bugünkü torunları sandıkta tam yenilecekleri sırada MHP'ye karşı mızraklarının ucuna gazetelerinin baş sayfalarını takıp milletimizi tereddüde düşürmek istiyorlar. Ama bu ikinci Sıffin savaşını bu sefer biz kazanacağız.

Ehh biraz doğru yani...

Mehmet Şevket Eyginin deniz gezmişe yüklendiği yazının tartışmasındada da bahsetmiştik, kafir bile olsa küfür davasında bile olsa deniz gezmiş davasından dönememiş ugrunda ölmüştür ya bizdeki emevi artıkları ?

Devleti her şekliyle kabul edip namaz kıl yeter diyen iki yüzlüler... Selefilere mezhepsiz deyip işin içinden çıakbileceğini sananlar...

Biz yapmadık Allah yaptırdı diyen yezidden farksız kalanlar...
[/FONT]

Turkbeyi

Ordinaryus
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Öyle ya her ne kadar İslam'ı farklı yorumlasak da Selefiliğin şerefli bir akım olduğunu zira inançları uğurunda gözünü kırpmadan ölüme gidebildiklerini teslim etmeliyiz. Seyit Kutub ülkesinden kaçıp canını kurtarma önerisini reddetti ve idam sehpasına gülümseyerek çıktı. Bunlar ise bırakın böylesine mücadeleyi, iktidarlarını iki gün daha sürdürebilmek için dinimizi de, şehitlerimizi de, vatanımızı da, milli davalarımız da, kendilerini de hemen sattılar. Dolayısıyla bunlara illa İslam tarihinden bir örnek bulmak gerekirse Emevileri gösterebiliriz. Muaviye tam yenileceği sırada askerlerinin mızraklarının ucuna Kur'an sayfalarını takıp Müslümanları tereddüde düşürdü. Aynı hileyi şimdi Emevilerin bugünkü torunları sandıkta tam yenilecekleri sırada MHP'ye karşı mızraklarının ucuna gazetelerinin baş sayfalarını takıp milletimizi tereddüde düşürmek istiyorlar. Ama bu ikinci Sıffin savaşını bu sefer biz kazanacağız.[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Ehh biraz doğru yani...[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Mehmet Şevket Eyginin deniz gezmişe yüklendiği yazıda da bahsetmiştir, kafir bile olsa küfür davasında bile olsa deniz gezmiş davasından dönememiş ugrunda ölmüştür ya bizdeki emevi artıkları ?[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Devleti her şekliyle kabul edip namaz kıl yeter diyen iki yüzlüler... Selefilere mezhepsiz deyip işin içinden çıakbileceğini sananlar...[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Biz yapmadık Allah yaptırdı diyen yezidden farksız kalanlar...[/FONT]

elllerine saglik

kemalali

Profesör
selefilerin siilerle isbirlikciligine sahit oldum Tarikata, mezheplere karşı.

Seyyid Kutup selefimi ilk defa duyuyorum.

kemalali

Profesör
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Mehmet Şevket Eyginin deniz gezmişe yüklendiği yazının tartışmasındada da bahsetmiştik, kafir bile olsa küfür davasında bile olsa deniz gezmiş davasından dönememiş ugrunda ölmüştür ya bizdeki emevi artıkları ?[/FONT]

Türkbeyi tesekkür etmissin

d g Gebermis gitmis Güya koministlere karsıydınız nerde samimiyet

Turkbeyi

Ordinaryus
Türkbeyi tesekkür etmissin

d g Gebermis gitmis Güya koministlere karsıydınız nerde samimiyet

ederim sen mhpyi kominist yerine koyuyon sanami tesekkur edeyim. :) yav. git baskasina bulas. adam hemi orda ornek veriyor. sinek davul zurna meselesi varya sen anladigini yorumla kardes mutluluklar sana :)

kemalali

Profesör
ederim sen mhpyi kominist yerine koyuyon sanami tesekkur edeyim. :) yav. git baskasina bulas. adam hemi orda ornek veriyor. sinek davul zurna meselesi varya sen anladigini yorumla kardes mutluluklar sana :)

ben mhp yi komonist yerine koymadım. ben Kimseden tesekkür istemem

Cok sükür zaten mutluyum:)

Turkbeyi

Ordinaryus
ben mhp yi komonist yerine koymadım. ben Kimseden tesekkür istemem

Cok sükür zaten mutluyum:)

yok deme. oyle demiyor elestirilerin ama beyim. kimsede merak etme tesekkur etmek icin can atmaz kimseye. elestir kendini tatmin et diye soyledim yani burdaki cogu insan gibi seninde desarj olman gerek yani bu forumlarin gorevleri yerine gelmez degilse her acilan konudan ikisi icini bosaltmak icin acilmis bir konu karsi tarafin siyasi ve dini duygularini nasil yipratabilirim diye aciliyor takma bunuda atlatiriz biz... :) yeterki sen daha cok mutlu ol:clap2: