Ayetle değil de Erdoğan’la dalga geçseydi aklanır mıydı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kemalegemenaklama-430461.jpg

AK Parti grubundaki vekillere sesleniyorum. Egemen Bağış 'Bakara makara' dedi, Allah'ın ayetiyle dalga geçti aklandı. Merak ediyorum Recep Tayyip Erdoğan ile dalga geçse aklanır mıydı.

http://ohaber.com/-ayetle-degil-de-erdogan-la-dalga-gecseydi-aklanir-miydi--h-500433.html

can feda

Profesör

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Aklanmazdı... ERDOĞAN'la dalga geçse aklanmazdı... Doğrudur... Ayetlerle de dalga geçse asla aklanmazdı... Aleni değil o iş ona soruldu o da bunu yalanladı...

can feda

Profesör
Aklanmazdı... ERDOĞAN'la dalga geçse aklanmazdı... Doğrudur... Ayetlerle de dalga geçse asla aklanmazdı... Aleni değil o iş ona soruldu o da bunu yalanladı...

Soruyu genişletirsek...Efkan Ala efendimize gurur atfetti...Mehmet Metiner...resmen ayeti kendince çarpıttı...Efkan Ala Erdoğan kazandığı seçimler ile gururlandı vs gibisinden söz etseydi...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Afkan ALA'nın öyle diyeceğini sanmıyorum, alim değil, dolayısıyla meramını anlatamadı ifade de edemedi...

Peygamber'in mücadelesine, sabrına, azmine, başarısına hiçbir kimse galip gelemez...

AK Parti kaç senedir iktidarda, mecliste daha Kur'an ve Sünnet merkezli (Fıkıh) bir kanun çıkaramadılar...

Mücadelelerini yiyeyim...

ALA ne konuştuğunun farkında olamadı, anlayamadı, bilemedi, normaldir insanın dili bazen bu şekilde patavatsızca çözülüyor...

can feda

Profesör
Afkan ALA'nın öyle diyeceğini sanmıyorum, alim değil, dolayısıyla meramını anlatamadı ifade de edemedi...

Peygamber'in mücadelesine, sabrına, azmine, başarısına hiçbir kimse galip gelemez...

AK Parti kaç senedir iktidarda, mecliste daha Kur'an ve Sünnet merkezli (Fıkıh) bir kanun çıkaramadılar...

Mücadelelerini yiyeyim...

ALA ne konuştuğunun farkında olamadı, anlayamadı, bilemedi, normaldir insanın dili bazen bu şekilde patavatsızca çözülüyor...

Hayır katılmıyorum...ses kaydı var...ve ne diyeceğinin farkında hafifleterek söylemeye çalışıyor...söz konusu efendimiz...bu mazur görülemez...bunun hata olduğunu söylemek hiçbir akp liye bir şey kaybettirmez aksine doğru olurdu...
Kuran sünnet merkezli yasalar konusunda ise tabi...kızdığım noktalar var...haklı bulduğum noktalar var...maalesef bu milletin damarlarına zamanında yanlışlıkları enjekte etmişler...etkisi hala sürüyor...Bu konuda AKP'nin işi zor...ve işte birde bu yolsuzluk iddialarıdır...bu bakan milletvekillerinin konuşmalarıdır...dikkat etmeleri gerekti...burada çok kızıyorum...Bizim aynı islamiyeti yayarken efendimizin tebliğ ruhunu irdeleyip tatbik etmemiz lazım...ev ev sokak sokak gitmemiz gerek...biz zihinlerimizi değiştirmedikçe...bu hükümet şeriat getirse ne değişecek...??? işte bu yüzden işi bireyler boyutunda...aile boyutunda çözmemiz gerektiğine inanıyorum ben...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
AK Parti'ye bizim de kızdığımız yerler var...

Tamam da bana kızılan yerler de var...

Can Feda'ya kızılan yerler de var...

İnsanız olabiliyor...

can feda

Profesör
AK Parti'ye bizim de kızdığımız yerler var...

Tamam da bana kızılan yerler de var...

Can Feda'ya kızılan yerler de var...

İnsanız olabiliyor...

ama şimdi Allah hakkı için konuşalım...Bu ülke Önder Sav denen adamın talihsiz konuşmalarını da duydu...dinledi...hepimiz gördük...ve inanın kendi vicdanımızda yargıladık...gerekli tepkiyi elimizden geldiğince vermeye çalıştık...ama aynı şeyler Efkan Ala ve Mehmet Metiner'de yapılmadı...Diyanet işleri başkanı bile...yanlış olduğu bilinen şey dedi geçiştirdi yani...burada işte tezat oluyor...iki konu da efendimize yapılmış bir hakaret...ama tepkiler farklı benim demek istediğim bu...bu parti üstü...cemaat üstü...insan üstü bir olay...bu bizim en kutsallarımızdan olan efendimize yapılmış bir şey...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Güzel de söylemedim diyor inanmayalım mı..???

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ne yapalım, ne yapacağız bu seçimlerde kendilerine "byeee" diyeceğiz...

can feda

Profesör
Ne yapalım, ne yapacağız bu seçimlerde kendilerine "byeee" diyeceğiz...

Valla ben bye denileceğini düşünmüyorum...ama geciken adalet adalet değildir sözünden mütevellit...anında tepki verilmeli...ve partiden uzaklaştırılmalı idiler...Efkan Ala ve Metiner...yeri doldurulamayacak adam mı...asla değil...hemde hiç değil...Ki zaten böyle yapmak zayıflık değil...bilakis tam tersi...dirayetin...hassasiyetlere verilen önemin göstergesi olurdu...ve toplum nazarında kendilerine mesafeli yaklaşan insanlarda yeniden tahlil edebilirlerdi Akp'ye bakış açılarını...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Şunu da söyliyeyim bunların kalmasının bir günahı da hocanındır...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Açmayalım yeterli olsun...

Eğer birileri götürdüyse, sırf bu işin üzerine gidilecekti...

Yolsuzluğu fırsat bilip Hükümet devirmeye kalkılmamalıydı...

Böyle olunca halk 100'de 50 desteğini ERDOĞAN'dan çekmedi...

can feda

Profesör
Açmayalım yeterli olsun...

Eğer birileri götürdüyse, sırf bu işin üzerine gidilecekti...

Yolsuzluğu fırsat bilip Hükümet devirmeye kalkılmamalıydı...

Böyle olunca halk 100'de 50 desteğini ERDOĞAN'dan çekmedi...

Bu darbe falan değil...Türkiye'de hangi darbe böyle oldu Allahaşkına yahu...Bakın 13 yıldır iktidarda bu hükümet...her istediği yasayı çıkarıyor...her gücü var...her seçimden zafer ile çıkmış...Erdoğan'ın yolsuzlukla ilgili şahsında bir problemi yoksa...neden bu 4 bakanın incelenmesini istemedi...AKP'nin yılar yılı seçim propagandasında yok mu idi...yolsuzlukları rüşvetleri bitirmek...eee şimdi inceletmiyor bile...bu ne yaman çelişki Allah aşkına...Eğer Erdoğan çıkıp...varsa var...yoksa yok...aklanın gelin kardeşim dese idi...buradan en kazançlı gene akp çıkardı...%50ler 60 70lere giderdi belki de...diyeceksiniz ki yargıya güven yok...eee şimdi hsyk da akp'nin desteklediği gruba geçti...yani çoğunluk onlarda...kimse kimseyi kandırmasın...derseniz ki yüce divan aym...AYM üyelerinin 10'unu Abdullah Gül seçti...gene akp'den...2 üye meclisten geldi...çoğunluk akpden olduğundan gene istedikleri gitti oraya...sadece 4 üyeyi nejdet sezer seçti...Haşim Kılıç'ı da Özal seçti...eee bu mahkeme AKP kapatma davasında hayır demedi mi...o zaman güvenli idi de bu zaman neden değil...ne değişti...bakın hala çoğunluk AKP de mahkeme kanadında...Zannımca bunlar mahkeme-i kübra'ya kalacak...bizlerde dikkat etmeliyiz konuşmalarımızda...ama eğer varsa yolsuzluk vs milletin hakkı var...ötelerde hesap zor olur...zor olurda geç olur...

talib

Kıdemli Üye
Yıllarca şunu dedim... Bu ülkedeki müslümanlar, "açın başınızı okuyun" diyen ve ikna odaları kuran nur serter e yıllarca küfretti ama "açın başınızı okuyun" diyen ve yaldızlı sözlerle insanları ikna eden gülen'e hocaefendi dedi. ne farkları var dedim, kimseye dinletemedim. şimdi benden çok yazarlar aleyhinde.

Allah için kapattık diyen cemaat kızları gülen için açtı ise, taban ne kadar temiz ve saf siz değerlendirin.

sahi can feda, nur serter ile gülen arasında ne fark var ;)

can feda

Profesör
Yıllarca şunu dedim... Bu ülkedeki müslümanlar, "açın başınızı okuyun" diyen ve ikna odaları kuran nur serter e yıllarca küfretti ama "açın başınızı okuyun" diyen ve yaldızlı sözlerle insanları ikna eden gülen'e hocaefendi dedi. ne farkları var dedim, kimseye dinletemedim. şimdi benden çok yazarlar aleyhinde.

Allah için kapattık diyen cemaat kızları gülen için açtı ise, taban ne kadar temiz ve saf siz değerlendirin.

sahi can feda, nur serter ile gülen arasında ne fark var ;)

Ben bundan önce de dedim...şeriat zihinlere gelmeli...zihinlere gelmedikçe sorunlar çözülmez...Nur serter ne ise...başörtüsü konusunda gülen'de odur...Önder Sav ne ise...şimdi ki Efkan Ala...Mehmet Metiner odur...hepsi zarar veriyor...hepsi efendimize zarar sözler sarfediyor...peki siz şimdi Önder Sav'a dediğinizi Efkan Ala ve Metiner'e diyebiliyor musunuz??? ben görmedim de bu güne kadar forumda sizin böyle yorumunuzu...

talib

Kıdemli Üye
metiner'in konuşmasını tam dinlemedim. eğer cımbızladıkları yer, anlattıklarının tamamını yansıtıyor ise, halt etmiş. edepsizlik etmiş. kamu kurumlarında sen yakını gözetemezsin. özel sektörde kime aracılık yaparsan yap, özel sektördür o. patron dilediğini alır. ama bu kamuda olmaz.

efgan ala hangi ekoldan besleniyor bilemiyorum. islamoğlu tavrı mı bu bilemem.

ama şunu diyeyim, akp nin içinde her ekoldan insan olabilir. ateist de olabilir. hırsızı da girer içlerine karışır. parti bu neticede. daha önceden de dediğim gibi, parti bir kaç kişinin yanlış sözleri ile değerlendirilmez. cemaat olsa yine hakkınız var. ama parti bu. fetullahçılar bulmuş bir adamın sözünü, yok tayyip tanrı mı diyorlar. sanki tüm akp liler o söz üzerineler. adam konuşurken lafı doğru ifade edememiş sadece. ama iş fetullahçılık olsun işte. tipik chp mantığı.

akp li dervişler de var, nurcular da var, ehli tarik de var.. vekillerden böyle olanları da var.

biz artısı eksisi ile değerlendiririz partileri. içerisinde 300 kişi olacak siz 3 kişiden 3 gaf bulacaksınız, ben sildim bu partiyi diyeceksiniz. 1000 faziletini görmeyeceksiniz, bak 3 kusuru var, siz bu kusurların savunucusunuz işte, siz hep böylesiniz basitliğine düşeceksiniz. bunlar yemiyor işte burada.

hadi sildik akp yi diyelim.

mhp ye döndük. kaç yanlış laf çıkar oradan. kat be kat fazlası di mi?

chp ye döndük. dönmemiz tekrar dönmemiz bir olur.

hdp ye dönün isterseniz.

ee netice ne?