Aya Seyahat :)

Meryem

Komplike

Hugo'yu izlediniz mi? Hugo Cabret isimli çocuk romanından sinemaya uyarlanan ve Georges Méliès'nin hayatını anlatan bilim kurgu filminde bir de kendisinin 110 yıl önce tamamen elde tek tek karelerin boyanmasıyla renklendirilmiş Ay'a seyahat adında bir filmi de yayınlanmıştı. Ben çok büyüleyici bulmuştum ve sizinle de paylaşmak istedim. : )

Biraz uzun ama en solgun hayalleri bile diriltecek kadar zengin... : )

CENGİZHAN

Yasaklı
Getirdiğiniz bu film sinema tarihinin klasik başyapıtlarındandır....

Ancak BİRİLERİ çıkar da ,filmde şortlu kızlar var,çıplak kadınlar var....

HARAMDIR derse...Sakın ŞAŞIRMA......:D.....:D....

Meryem

Komplike
Açık seçik görünen herhangi bir sahne olmadığından ve dünyanın "rare footage" diye adlandırdığı filmlerden biri olduğundan eklemekte herhangi bir beis görmedim ama yönetici arkadaşlarım için uygun olmayan görüntüler varsa elbette kaldırabilirler... Ben de bu forumda 4 yıl kadar yöneticilik yapmış biri olarak onların yaptıkları işlemlerin haksız olmadığını iyi bilirim.

Meryem

Komplike
Dünden beri ne yapsam da kafamdaki bulutlar biraz dağılsa diye düşünürken, bu konu geldi aklıma. Ama açınca gördüm ki, telif hakları yüzünden video kaldırılmış. Ben de başka biri yüklemiş midir acaba diye bakınırken, aynen elde boyanmış ve üstelik Türkçe alt yazılı olan versiyonunu da bulunca konuyu güncellemeye karar verdim.

Biraz uzaya çıkalım, belki unuturuz dünyayı...