Ay da 8.000 tl maaşla çalışacak eleman aranıyor...ilginç işler

nefahtü

Kıdemli Üye
İster inanın ister inanmayın ama piliçlerin cinsiyetini belirlemek gerçek bir iş ve kazancıda oldukça iyi. Ayda 8.000 TL’nin üzerinde gelir elde etmek istiyorsanız farklı bir meslek olan seksörlüğe adım atmayı düşünebilirsiniz. Bu işte civcivlerin erkek mi dişi mi olduğunu anlamak için bütün gün civcivlerin arka tarafına bakmanız gerekiyor.
Cinsiyet belirleme işleminde civcivin erkek olduğunu gösteren küçük çıkıntıyı kontrol etmek için civciv sıkılarak dışkısı çıkartılıyor ve temizleniyor. İşlemden de anlaşılacağı üzere bu işi yapmak isteyenlerin sayısı oldukça az ve tavuk çiftliği sahipleri bu pozisyonu doldurmak için eleman bulmakta zorlanıyor.
Kolaymış gibi görünse de civciv seksörlüğü oldukça karmaşıktır ve ciddi anlamda beceri gerektirir. Bu sebeple çalışan elemanlar civcivlerin horoz mu yoksa tavuk olduğunu belirleyebilmek için civcivlerin cinsel organlarının boyutlarındaki çok küçük farklılıkları nasıl ayırt edebileceklerine ilişkin eğitiliyorlar.

Aranan elemanlar ne şartlarda çalışacak?Civciv seksörlerinden bir saat içinde %97- %98 doğrulukla 800 ila 1,200 arasında civcivin cinsiyetini belirlemesi beklenir. Bu da sadece üç saniyede bir civciv demek oluyor. “Civciv seksörlerinin civcivin cinsiyetini anlayacak hassasiyeti ve beceriyi kazanmasını için belli bir süre eğitim alması gerekiyor ve bu eğitim 1 seneden uzun sürebiliyor. Bütün gününüzü civcivlerin arka tarafına bakarak geçiriyorsunuz. O sebeple oldukça zor bir iş: büyük bir sabır ve sürekli dikkat istiyor.”
Civciv seksörlüğü henüz ülkemizde pek yaygın değil ve insanlar tarafından neredeyse hiç bilinmiyor. Ancak Güney Kore’de bu ilginç meslek 100 yıllık bir maziye sahip ve yüksek statülü işler arasında yer alıyor.
Aşağıdaki videoyu izleyerek civciv seksörlüğü hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

elbiss

Ordinaryus
bu işe teknolojik sistem kullansalar maliyet azalmaz mı?....

işlem nasıl belirleniyor yapılıyor bilemem ama mantık üretmem gerekirse...

civcivlere ufak bir turnike ve bant sistemi şeklinde ufak hücreler hazırlayıp aynı hava alanlardaki bavulların içini gösteren x ray cihazından geçirseler bu işlemin biyoloji ögretisinden yardım alsalar daha iyi olmaz mı? hem civcivlere eziyet edilmemiş olur ...

Teknoloji geliştirilebilnir diye düşünüyorum bu düşünce ile yeni teknolojide neden öncü olunmasın patenti elde edilmesin...?

Hayatta herşey para değildir bazen canlılarada hürmet ve saygı gerekir diye düşünüyorum..

Böyle.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Konu başlığı çok incitici olmuş. Ay'da 8000 tl maaşla çalışacak eleman aranıyor anladım. Astronot olmaya hazırlanıyordum. Hayallerimi civcivlere gömdüm nefahtü.. :nep:

nefahtü

Kıdemli Üye
adam gibi konuşun bu forumda bu uslup olmadığı için buradayım şiddetle sizi şikayet ediyorum..
avatarınıza yakışır oturun orada @DostunDostu

nefahtü

Kıdemli Üye
Bu mübarek Cuma sabahı deyilmiki bu abuk yazınızı gördüm ve nasıl geçecek sizin Cumanız bakalım .

nefahtü

Kıdemli Üye
mesajını düzelttiğiniz için teşekkür ederim ama kendisini kim düzeltecek onu Rabbım bilir.

Kaçak

Yeni
Gene esmişsiniz muhterem , cumanız sakin geçer inş

tavuğu 250 m den gaklamasından tanırım ...
Sektörmü değiştirsem ?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
adam gibi konuşun bu forumda bu uslup olmadığı için buradayım şiddetle sizi şikayet ediyorum..
avatarınıza yakışır oturun orada @DostunDostu
Çok mu aradın bu civciv konusunu?! Buradasın ya, bu konuyu açıyorsun ya! Şiddetle şikayet etmesen forum iflas ederdi zaten. Kendini o kadar lazım görme bence..

Kaçak

Yeni
Yooo adam yakınım değil...
Hatta adamla uzak paslaşmaya bile girmeyiz ...

nefahtü

Kıdemli Üye

Çok mu aradın bu civciv konusunu?! Buradasın ya, bu konuyu açıyorsun ya! Şiddetle şikayet etmesen forum iflas ederdi zaten. Kendini o kadar lazım görme bence..

Sizin gibiler hiç lazım değil. Ayrıca ilk defa birini şikayet ettim artık siz düşünün .

Konu seçimi ilginç diye seçilmştir öyle mi cevap yazılır .

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sizin gibiler hiç lazım değil. Ayrıca ilk defa birini şikayet ettim artık siz düşünün .

Konu seçimi ilginç diye seçilmştir öyle mi cevap yazılır .
Öyle mi Türkçe yazılır. ''Ay da'' değil ''Ayda'' olacak...:ıslık:

Neyse ya üzmek istemiyorum seni. Cuman mübarek olsun..

ummuhan

Kıdemli Üye
La havleee... deyin hadi bakalım Cumamız hayolsun :)

Kaçak

Yeni
Usta doğduktan sonra değil doğmadan önce cinsiyetini anlayacaksın...

Bu parayı bunun için veriyorlar...

Selam ve dua ile...

Oldu canım istersen daha tavuğun rahmindeyken anlayalım olmadı düşük yaptıralım ...
Civcivken anlıycen ...
Kız cşvcivler besiye , erkek civcivler telefe gider

Ebu Computer

Kıdemli Üye
erkek civcivler telefe gider

Erkekler niye telef oluyor.

Celfin olunca sofraya gelseler daha iyi değil mi.

Şaka yapıyorsun değil mi.

Seni seni...

GIF-oh-you-laugh-laughing-GIF.gif