• Reklamsız versiyon için ÜYE OL

Avrupa Parlamentosu Zuckerberg'i sorgulamak istiyor

Verda

Gales
Yönetici
Süper Moderatör
Katılım
9 Nis 2010
Mesajlar
10,919
Beğeniler
993
Puanları
113
#1
ABD Temsilciler Meclisi'nde, Facebook'taki veri sızıntısıyla ilgili olarak ifade veren kurucu ve CEO Mark Zuckerberg'i, bu kez Avrupa Parlamentosu dinlenmek istiyor.

Avrupa Parlamentosu (AP), Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'i, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili dinlemek istiyor.

ABD Temsilciler Meclisi'nde ifade veren Zuckerberg'in şimdi de AP milletvekillerinin sorularını yanıtlaması talep edildi.
AP'de yapılan oturumun ardından Parlamento Başkanı Antonio Tajani'ye yazılan mektupta, Zuckerberg'in parlamentonun farklı komisyonlarına davet edilerek veri skandalıyla ilgili soruları yanıtlaması talep edildi.

AP Başkanı Tajani de Twitter'dan hesabından yaptığı açıklamada, "Zuckerberg'in bizim sorularımızı da yanıtlamaya hazır olduğunu düşünüyoruz. Avrupa vatandaşlarına karşı da sorumlu olduğunu göstermesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili olarak hafta içinde ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi'nde ifade vermişti.

https://www.cnnturk.com/dunya/avrupa-parlamentosu-zuckerbergi-sorgulamak-istiyor?utm_content=buffer648fe&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
 
Üst