AVrupa Birliğine Girmeli miyiz?

Avrupa Birliğine Girmeli miyiz?

• Evet

Oy: 22 22.4%
  • Hayır

Oy: 73 74.5%
  • Yorum Yok

Oy: 3 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    98
S

SaLtan

Guest
ada' Alıntı:
hangi iyilik bu tarihin hangi sahnesinde görülmüş Almanyanın Türkiyenin iyiliğini düşündüğü yıllardır düşmanımız olan almanya mı bize iyilik yapacak?
orda almanya bir örnekti konuyu başka mecraya çekiyorsunuz.ayrıca elbette almanya türkiyenin en yakın müttefikidir.1.dünya savaşındada öyle oldu azılı hitler yönetimindeki 2.dünya savaşındada..açın araştırın türkiyenin en çok yaptığı yapıcı anlaşmalar almanyayla olmuştur.

gulesevdali

Asistan
almanya türkiyeye yarar sağlamasandan çok zarar sağlamıştır.1. dünya savaşında nedense hep almanların olduğu cepheler düştü neyse konumuz almaya değil.Eğer o büyük şirket seni ilk söylediğinde alıp sen onun içindeyken seni yükseltmiyor,sana bir takım vaatlerde bulunup sürekli zamanı uzatıyorsa kalsın kardeşim,benim iç işlerime kaırşacak şirket yerin dibine batsın T:C devleti iç ve dış işlerinde bağımsızdır.Türkiye şu an AB nin verdikleri ile uğraşmasaydı nerelerdeydi heeeee heeeeey..

S

SaLtan

Guest
Allahım allahım deli olacam.yani türkiye a.b ile uğraştığı için gerilediiiiiiiiii

gulesevdali

Asistan
BEN NE DİYORUMMMM SEN NE ANLIYOSUN GERİLEDİ DEMİYORUM GEREKTİĞİ KADAR İLERLEYEMEDİ...

gulesevdali

Asistan
KARDEŞİM NEYSE DAHA FAZLA UZATMAYALIM ÇIKAR YOL BULAMAYACAĞIZ HAYIRLISI NEYSE O OLSUN DİYİP GEÇELİM.OLUR MU?

S

SaLtan

Guest
bak ben avrupa birliği karşıtlarını gerici buluyorum,kimse üzerine alınmasın ama öyle geliyor bana.bu ülke insanı çok şey yaşadı,genci hala sıkıntılarla boğuşmakta.dünya siyaset ve gelişimini algılayabilecek vizyona sahip olsaydınız hiçte öyle düşünemzdiniz,neyse oda bir düşüncedir ama,inkar etmeyelim biz ülke olarak bi çok alanda ger kaldık,a,b üyeliği terhi bir fırsattır ve bu fırsatta teilirse son vuruş u yer gibi oluruz.ben kendi adma iş dünyasını dikeni olarak söylüm umutlarım ve ufkum a,b ye katılacagımız gün için olacak.

gulesevdali

Asistan
Tamam Ama Ab Ye Gİrmek İstemeyenler Gerİcİ DeĞİldİr Bunu DÜzeltelİm

_MeCBuRi_

Asistan
awrupa birliği=hristiyan birliği=papazlar birliği'dir.
girmemiz bir müslüman olarak kesinlikle ii olmaz.

K

KOCAYUSUF-1

Guest
Hangİ BİrlİĞe Gİrmelİyİz?

“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin.Zira onlar birbirinin dostudurlar.İçinizden onları dost tutanlar,onlardandır.Şüphesiz Allah,zalimler topluluğuna yol göstermez.” (MAİDE SURESİ 51.AYET)

“Ey iman edenler!Müslümanları bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin;(Bunu yaparak)Allah’a aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz? (NİSA S. 144. AYET)

“Ey iman edenler !..............benim de düşmanım,sizinde düşmanınız olanlara sevgi göstererek, gizli muhabbet besleyerek onları dost edinmeyin.Oysa onlar,size gelen gerçeği inkâr etmişlerdir” (MÜMTEHİNE S. 60.AYET)

“Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hristiyanlar da asla senden razı olmayacakardır.” (BAKARA S. 120.AYET)

kadem

Profesör
Tabiki D-8

neden hala hristiyanların olduğu bir birliğe girmeye çalışıyoruz zaten alaçaklarıda yok

Zeynep Özmen

Kevok_84
hristiyanlar birliğine girmeye çalışmak yerine islam birliğine girmeye çalıçmalıyız yoksa bir gün Allah korusun hepimiz hristiyan oluruz

lokal olarak bütünleşip çok yönlü olarak duruş sergilesek daha iyi gibi. D8 arasında amerikaya yada israile kafa tutabilecek bir ülke var mı? belki bir iki cılız ses var ama yetmiyor. çünkü şu anda neredeyse bütün müslüman ülkeler gerek mali gerek siyasi gerek ilaç noktasında gerek askeri güç noktasında ... bağımlı hale getirilmiş.

3. dünya savaşı çıkmadan islam birliği çok zor gibi...(ancak aklımız başımıza gelir çünkü)

S

SaLtan

Guest
nurfer' Alıntı:
hristiyanlar birliğine girmeye çalışmak yerine islam birliğine girmeye çalıçmalıyız yoksa bir gün Allah korusun hepimiz hristiyan oluruz
neden hristiyan olacaksın?zorla seni hristiyanmı yapacaklar,kendine güvenmiyorsan islam uğrunda şehit olmak en büyük mertebe değil.seni elinde sopa yla zorla müslüman hristiyan yapmaya calışsınlarda al o zaman imanının ve samimiyetinin lezzetini..
türkiye cumhuriyeti, avrupa birliği ile ne bahasına olursa olsun bütünleşmek için değil, turkiye,kendi vatandaşlarının refahı ve mutluluğu için,demokratik sosyal hukuk devletini gerçekleştirmek zorundadır.bunun yoluda avrupa birliğinden geciyor...

kendi halkının refahını sağlayamayan ve bir birliğe (ki hristiyan ve amaç anadolunun parçalanması) girme ihtiyacı hisseden bir ülke ülke değildir. imf ye bağlı ol ab ye bağlı bm ye bağlı ol bop a bağlı ol...

başka söze gerek yok...

EGELI EFE

Doçent
Gelin biz bunu Osmanlı Birliği yapalım..Osmanlı Devleti ve sultanlarının davaları da, kendi tabirleri ile “nizâm-ı âlem” (dünya barışı) üzerinde toplanıyor, koca devletin varlık sebebi ve savaşlarıda, insani esaslara bağlı bulunan bir cihan hakimiyeti düşüncesine dayanıyordu. Sistem, insanları sömürmek, varını yoğunu almak üzere değil, vermek üzerine,onları huzurlu hâle getirmek üzerine kurulmuştu.
Böyle bir sistemi cihana yayma düşüncesi muhteşem..Bundan daha güzel bir birlik olabilir mi acaba..Biz bu düşüncede olursak bize katılan ülkelerle birlikte diğer birliklerden kat kat güçlü oluruz..Sadece bir fikir..

Enes

İhvan Forum Üye
D-8 kesinlikle islam birliğini temsil etmez... ve bildiğim kadarı ile türkiye zaten d-8 in kurucularından...

ben Avrupa Birliğine karşı değilim ama oy kullanmıyorum