AVrupa Birliğine Girmeli miyiz?

Avrupa Birliğine Girmeli miyiz?

• Evet

Oy: 22 22.4%
  • Hayır

Oy: 73 74.5%
  • Yorum Yok

Oy: 3 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    98
S

SaLtan

Guest
adamlar gel avrupa birliğine üye ol diyolar.sorulacak sorumu..tabiki girmemiz iyi olur.

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
SaLtan' Alıntı:
adamlar gel avrupa birliğine üye ol diyolar.sorulacak sorumu..tabiki girmemiz iyi olur.
İlim çinde de olsa öğrenmeli müslüman ilimden ilerleyen avrupanın sanatından istifade etmek gerekir.Saltana katılıyorum.
Selametle...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
ekonomik yönden girmemiz iyi olur.
ama diğer yönlerden, girmememiz daha iyi olur.
...

Byrocktar

Profesör
kusura bakma sofican yine sana denk geldi :D
arkadaşlar bence böyle sorular çok saçma sanki biz hyr girmeyelim desek ülkemiz girmiycek veya evt girelim desek girecek bunlar boş işler bana göre!!!
ama elbette ii olur

med-cezir

Profesör
girsek yararlı olur tabi ama, onlar bizi almamak için ellerinden geleni yapıyorlar

gulesevdali

Asistan
AB Türkiye'yi okula yeni başlamış bir çocuk gibi oynatıyor.Ülkemiz AB ne derse zamanından önce yapıyor aynı ilk okul çocuğu gibi.AB baktılar Türkiye herşeyi yapıyor bu sefer yapamayacağımız bir şeyi dayattılar ermenı sorunu.Bu yaptıkları sadece bizi oyalamak içindir.Türkiye AB ye gireceğim diye diğer işleri askıda tutuyor anlayacağınız bize şu ana kadar hep zarar verdi bundan sonrada yarar sağlıyacağını hiiiç sanmıyorum.

S

SaLtan

Guest
bence avrupa birliğine girersek toplumumuz daha müslümanca yaşıyacak en azından sürekli başında hissedeceği oteriter kurumlar olmuyacak.özgür bir din yaşayışı olacak.ülkemiz daha önce demokratikleşmiş olsaydı müslümanların yada namaz kılanların sayısı daha çok olmazmıydı.nitekim modernleşme ve demokrasileşmeyle birlikte dindar sayısı çoğaldı.

S

SaLtan

Guest
gulesevdali' Alıntı:
AB Türkiye'yi okula yeni başlamış bir çocuk gibi oynatıyor.Ülkemiz AB ne derse zamanından önce yapıyor aynı ilk okul çocuğu gibi.AB baktılar Türkiye herşeyi yapıyor bu sefer yapamayacağımız bir şeyi dayattılar ermenı sorunu.Bu yaptıkları sadece bizi oyalamak içindir.Türkiye AB ye gireceğim diye diğer işleri askıda tutuyor anlayacağınız bize şu ana kadar hep zarar verdi bundan sonrada yarar sağlıyacağını hiiiç sanmıyorum.
tabiki istediğini yaptıracak.yaptırmak istedikleri şeyler fena değilki.türkiyenin menfeatine yasalar.türkiyeyi kendine ortak ediyorsun.

gulesevdali

Asistan
AB nin türkiyeye kattığı ne yarar var soruyorum sana,bizi oyalamaktan başka ne yaptı

A

ada

Guest
bence de girmemeli zaten şimdiden iç işlerimize karışmaya başladılar bir de girdiğimizi düşünün bakalım başımıza ne çoraplar öreceklerini

gulesevdali

Asistan
ada' Alıntı:
bence de girmemeli zaten şimdiden iç işlerimize karışmaya başladılar bir de girdiğimizi düşünün bakalım başımıza ne çoraplar öreceklerini
katılıyorum

S

SaLtan

Guest
gulesevdali' Alıntı:
AB nin türkiyeye kattığı ne yarar var soruyorum sana,bizi oyalamaktan başka ne yaptı

türkiye avrupa birliği için ne yaptı,60 yıldır bir arpa boyu yol alınmışmı.unutmayalimki avrupa birliği türkiye için nihai hedeftir,ama her zaman unutulmuş bu hedef,yabana atılmış.biliyormusun sen doğu ve güneydoğuya oluk oluk eoru akıyor o parayı senin güzel gözün,güzel kaşın için vermiyorlar.baba mın hayrı bile yok be bu ülkede.muktesabatların uygulanmasıyla birlikte almanyanın türkiyeye aktaracagı para tam 25 milyar eouru....bu iyiliği kim yapar be.

Sofican

Üye
SaLtan' Alıntı:
türkiye avrupa birliği için ne yaptı,60 yıldır bir arpa boyu yol alınmışmı.unutmayalimki avrupa birliği türkiye için nihai hedeftir,ama her zaman unutulmuş bu hedef,yabana atılmış.biliyormusun sen doğu ve güneydoğuya oluk oluk eoru akıyor o parayı senin güzel gözün,güzel kaşın için vermiyorlar.baba mın hayrı bile yok be bu ülkede.muktesabatların uygulanmasıyla birlikte almanyanın türkiyeye aktaracagı para tam 25 milyar eouru....bu iyiliği kim yapar be.

size katılıyorum

gulesevdali

Asistan
SaLtan' Alıntı:
diyosun sen türkiyeyi avrupa birliğine alacaklarına inanıyo musun elin gavuru elin rumu sana bi takım dayatmalar yapsın türkiye kıbrıstan asker çeksin türkiyeye 25milyar euro girsin öle mi. türkiye rumların istediğini yapmadan gerçekte olmayan ermeni katliamını kabul etmeden AB ye giremez eğer onları kabul edip girerse gerisini sölemek istemio... deyip geçiyorum

A

ada

Guest
SaLtan' Alıntı:
hangi iyilik bu tarihin hangi sahnesinde görülmüş Almanyanın Türkiyenin iyiliğini düşündüğü yıllardır düşmanımız olan almanya mı bize iyilik yapacak?

S

SaLtan

Guest
kardeş ben rum falan anlamam.kıbrısıda tanımam bilmem,kıbrıs bana hiç bir zaman bir adana kadar yakında olmamıştır.size somut bir örnek vereyim.yılllardır çalışan ve hep zarar eden bir şirketsiniz aklı başında,ayakları yere sağlam basan ve godaman diğer bir şirket başkanı gelip diyorki gel bize ortak ol.senin elaman çok bizim elaman az,ama bizde teknoliji ve gelişmişlik var diyor.sen yeri geliyor elamanların mutsuz ediyor onların iktifasını sağlamıyosun dior.ama bana ortak olunca benim uyguladığım prensipleri ilkelri uyguluyacaksın diyor bende sana benim seviyeme yükselmen hatta yeri geldiğnde(ki büyü ülke olması hesabıyla türkiye ab,de en yetkili ülkelerden olabilir)benim yerime geçmen ide bekliyorum,buna ragmen her türlü destek ve imkan sağlayacagım diyor.ama şartlarım var diyor.bundan ala şeymi olur yaff.siz olsanız ne yapardınız?şirket siz olsaydınız...