AVrupa Birliğine Girmeli miyiz?

Avrupa Birliğine Girmeli miyiz?

• Evet

Oy: 22 22.4%
  • Hayır

Oy: 73 74.5%
  • Yorum Yok

Oy: 3 3.1%

• Kullanılan toplam oy
    98

Hasan

Kardeşiniz
Okuyucu efendi hazretleri, bizim için önemli olan İslamın hakimiyetidir. Bunun için bizde coğrafya farketmiyor. Biz İranlıda olsaydık, İslam İnkılabı türkiyede vuku bulsaydı biz o zamanda gönlümüz türkiyeden yana olurdu. Çünkü biz İslam uğruna, tabiat, tarih, toplum ve benlik zindanlarını aşmışız elhamdulillah. Türkiyede güçlenen devlet islam ahkamını güçlü bir şekilde engellemeye yarıyor başka bir yararını görmedim. Sayıp sayıp kafanıza sokamadığım kurumlarıyla, faizli bankaları, genelevleri ve her türlü menhiyatın işlendiği pislik yuvaları ile İslam türkiyede yaşanıyorsa, bu yaşananlara islam diyorsunuz demektir ki Allah Muhafaza. İrana gelince dedikya, bizde zindanlar yok. Türklük dersen, İranın yarısı Türk ve en büyüt Türk REHBER HAMANEİ. Arap dersen İranda arapda mevcut, hemde RASULULLAHIN Torunları. Kültür ve Medeniyet dersen beşbin yıllık devlet geleneğine sahip köklü Fars Milleti. Devlet dersen Allahın Şeriatını uygulayan Anayasasını KURAN hükümlerine göre hazırlayan devlet. Neyi eksik zavallı kardeşim. Boğulup boğulmayacağınız size kalmış.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Allah sizlere, bilmediklerinizi bildirmek, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve hayra erişinizi görerek günahlarınızı bağışlamak istiyor. Allah hem herşeyi bilendir, hem de mutlak hüküm sahibidir.

Bak kardeşim seninle seviyeli bişekilde konuşmaya çalışıyorum lütfen bu seviyeyi koru da konuşmaya devam edelim .Demekki yaptığım teşbih yanlış değilmiş ki hemen eteğindeki taşları dökü verdin.O meth ettiğin iran islamı nasıl yaşıyomuş bi söyle bakalım,yarısı türk dediğin azerileri baskı altında tutarakmı,5 bin yıllık pers kültürü islamın doğuşundan 200 yıl sonra sünni devletlerle savaşa başladı bumu isalam kardeşliği yoksa takiye anlayışının sia dan çıktığından mı başlayalım yani yalancılığı mübah görmenin.Yoksa kendinden olmayan mezhepleri mürted ilan etmelerinden mi behsedelim.Büyük islam devrimi deyip duruyosun humeyni bu devrimi yapmadan önce nerde idi fransada yüz milyonluk devleti güya 10 bin devrim muhafızı ile ihtilal yaparak kazandılar.Frasnsanın desteği ile.Yoksa 80 li ve 90 lı yıllardaki iran topraklarında rahatça yaşayıp devletimize saldıran sosyalist anlayışlı PKK dan mı söz edelim büyük islam devletinin himayesinde 10 yıl yaşayıp türk müslüman ve kürt kanı döktüler ya daha yazıcam ama üslubum bozulacak foruma ayıp olur SAYGILI kardeşim.SELAMETLE.

Satuk Buğra

Profesör
Allah sizlere, bilmediklerinizi bildirmek, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve hayra erişinizi görerek günahlarınızı bağışlamak istiyor. Allah hem herşeyi bilendir, hem de mutlak hüküm sahibidir.

Bak kardeşim seninle seviyeli bişekilde konuşmaya çalışıyorum lütfen bu seviyeyi koru da konuşmaya devam edelim .Demekki yaptığım teşbih yanlış değilmiş ki hemen eteğindeki taşları dökü verdin.O meth ettiğin iran islamı nasıl yaşıyomuş bi söyle bakalım,yarısı türk dediğin azerileri baskı altında tutarakmı,5 bin yıllık pers kültürü islamın doğuşundan 200 yıl sonra sünni devletlerle savaşa başladı bumu isalam kardeşliği yoksa takiye anlayışının sia dan çıktığından mı başlayalım yani yalancılığı mübah görmenin.Yoksa kendinden olmayan mezhepleri mürted ilan etmelerinden mi behsedelim.Büyük islam devrimi deyip duruyosun humeyni bu devrimi yapmadan önce nerde idi fransada yüz milyonluk devleti güya 10 bin devrim muhafızı ile ihtilal yaparak kazandılar.Frasnsanın desteği ile.Yoksa 80 li ve 90 lı yıllardaki iran topraklarında rahatça yaşayıp devletimize saldıran sosyalist anlayışlı PKK dan mı söz edelim büyük islam devletinin himayesinde 10 yıl yaşayıp türk müslüman ve kürt kanı döktüler ya daha yazıcam ama üslubum bozulacak foruma ayıp olur SAYGILI kardeşim.SELAMETLE.

Seviyeli konuşma niyetini bilmiyorum ancak, konuştuklarında seviye göremiyorum. Çünkü, hepsi art niyetli yalan yanlış kafana sokulan propagandalar. Sadece İSLAM DEVRİMİNE DÜŞMAN OLAN abd. israil ve onların parelelinde adı müslümanda olsa uşakları tarafından dillendirilen hurafeler.

Baskı altında olmadıklarını bizzat İranlı Azeriler kendileri söylüyorlar, bu baskı altındadırlar sözü abd ye ait bir söz yoksa ordanmı ilham alıyorsunuz. Azeriler nasıl baskı altındaki en büyük lider Azeri.(Ayetullah Seyyid Ali Hamanei). Nasıl baskı altındalar ki, İran Ordusunun %60 ı AZERİ. Nasıl baskı altındalarki kaç sefer İran gezilerimizde azeri halk kesimi ve alimlerle görüşmemizde sizin yalanlarınızla alakalı bir şey görmedim. Kendisini baskı altında hissedenler olduğunu söyleyenler vardı. Ancak onlar sadece azeriler değildi, farslar, araplar ve kürtlerde vardı. Baskıları şu idi. İçki bulamamamak, zina edememek, şerefsizlik yapamamak. Pers kültürü islamın çıkışından sonra ne zaman islamla savaşmıştır, bu gülünç haber nerden çıktı. Halbuki Arap yarımadasından hemen sonra İlk müslüman olanlar farslar oldu, bundan haberin varmı? Farslara neden düşmansınız anlayamadım. Eğer düşmansanız hanefi mezhebini bırakmalısınız. Çünkü İmam Azam Hazretleri bir farstı. HADİSLERİ VE ALİMLERİNİ bırakmalısınızki istisnasız 6 hadis alimide İranlı ve Farstır. TEFSİR Alimlerini terketmelisiniz ki bütün büyük müfessirler İRANLI VE fARSTIR. Fahreddin Razi ve benzerleri. Yalancılığı mübah görenleri Allah kahretsin, yalancılığı mübah görenler olarak değerlendirenleride kahretsin. Genelev kanunları ile idare edilen yapılanmalara devletim diye benimsemen bile düşünce tarzını ortaya koymaktadır. pkk rejimle birlikte abd ve israilin kurdukları bir örgüttür. Öyle lanse edildiği gibi rejim karşıtı bir örgüt değil, rejim yanlısı bir örgüttür. 1984 yılında İranda kamp açmışlardı, İranla ilgili bilgileri rejime sızdırdıkları anlaşılınca rejim tarafından kurulan bir örgüt olduğu anlaşıldı ve İRANDA HER FIRSATTA KAFASI EZİLDİ. Düşünceleriniz yalan yanlış, iftira dolu ve çirkin olduktan sonra üslubununuza söylenecek bir şey kalmıyor. Varsa nasibiniz bir güzel okursunuz İslam devrimi ile ilgili yeterli kaynak var bu ülkede de.

Hasan

Kardeşiniz
Seviyeli konuşma niyetini bilmiyorum ancak, konuştuklarında seviye göremiyorum. Çünkü, hepsi art niyetli yalan yanlış kafana sokulan propagandalar. Sadece İSLAM DEVRİMİNE DÜŞMAN OLAN abd. israil ve onların parelelinde adı müslümanda olsa uşakları tarafından dillendirilen hurafeler.

Baskı altında olmadıklarını bizzat İranlı Azeriler kendileri söylüyorlar, bu baskı altındadırlar sözü abd ye ait bir söz yoksa ordanmı ilham alıyorsunuz. Azeriler nasıl baskı altındaki en büyük lider Azeri.(Ayetullah Seyyid Ali Hamanei). Nasıl baskı altındalar ki, İran Ordusunun %60 ı AZERİ. Nasıl baskı altındalarki kaç sefer İran gezilerimizde azeri halk kesimi ve alimlerle görüşmemizde sizin yalanlarınızla alakalı bir şey görmedim. Kendisini baskı altında hissedenler olduğunu söyleyenler vardı. Ancak onlar sadece azeriler değildi, farslar, araplar ve kürtlerde vardı. Baskıları şu idi. İçki bulamamamak, zina edememek, şerefsizlik yapamamak. Pers kültürü islamın çıkışından sonra ne zaman islamla savaşmıştır, bu gülünç haber nerden çıktı. Halbuki Arap yarımadasından hemen sonra İlk müslüman olanlar farslar oldu, bundan haberin varmı? Farslara neden düşmansınız anlayamadım. Eğer düşmansanız hanefi mezhebini bırakmalısınız. Çünkü İmam Azam Hazretleri bir farstı. HADİSLERİ VE ALİMLERİNİ bırakmalısınızki istisnasız 6 hadis alimide İranlı ve Farstır. TEFSİR Alimlerini terketmelisiniz ki bütün büyük müfessirler İRANLI VE fARSTIR. Fahreddin Razi ve benzerleri. Yalancılığı mübah görenleri Allah kahretsin, yalancılığı mübah görenler olarak değerlendirenleride kahretsin. Genelev kanunları ile idare edilen yapılanmalara devletim diye benimsemen bile düşünce tarzını ortaya koymaktadır. pkk rejimle birlikte abd ve israilin kurdukları bir örgüttür. Öyle lanse edildiği gibi rejim karşıtı bir örgüt değil, rejim yanlısı bir örgüttür. 1984 yılında İranda kamp açmışlardı, İranla ilgili bilgileri rejime sızdırdıkları anlaşılınca rejim tarafından kurulan bir örgüt olduğu anlaşıldı ve İRANDA HER FIRSATTA KAFASI EZİLDİ. Düşünceleriniz yalan yanlış, iftira dolu ve çirkin olduktan sonra üslubununuza söylenecek bir şey kalmıyor. Varsa nasibiniz bir güzel okursunuz İslam devrimi ile ilgili yeterli kaynak var bu ülkede de.

Allah tevbekar olduğunuzu görerek size nazar buyurmak isterken, o şehvetleri peşinde koşanlar sizin büyük bir yamuklukla yamulmanızı, yoldan sapmanızı istiyorlar.

Evet şu anda asimile olmuş azeriler artık baskı görmüyor çünkü hebsi zorla şii yapıldı olmayanlar öldürüldü şah ismail ve babası tarafından ama azınlıktaki sünniler baskı altında.Ayrıca farslara bi özel düşmanlığım yok meshep imamaından önce sahabelerden islam ordularına yol gösterip pers imparatorluğunu un yıkılmasını sağlayan salman i farisi var tarih konusunda senin gibi sadece şia kaynak kullanmam,genel tarih daha verimli.Amerikan ve israil işbirlikçisi PKK 10 sene iran topraklarından bizi vuruyor ama büyük islam devleti anca kuzey ırakta kürtlerle ters düşünce vurmaya başlıyor nedense.Bu devlet senin tabirinle xxx ev kanunuyla yönetilen devlet ama büyük islam devletinde muta denilen nikah serbest bunun senin söylediğin xxx ev tabirinden ne farkı var.bide nedense hep bizin kaynaklar yalancı iftiracı ama senin kaynaklar doğru ve islam esaslı hemde şia kaynağı olmasına rağmen bırak kardeş bu basmakalıp propaganda lafları ben hiçbir şii ve başka ırktaki müslümana düşman değilim ve islam bana bunu emrediyor ama bu topraklarda yaşayan bi insan olarak da diğer müslüman olduğunu idda eden ve kardeş kanı dökülmesine sebep olan rejimide desteklemiyorum çünkü takiye yalandır ve o hamasi söylemlerinde bahsettiğin tüm şia alemi bu kardeşlik konusunda takiye yapıyor.Bu onların itikadında var hiçbizamanda dönmeyecekler şia akidesinde bu söylem varken ben bu kardeşlik lafına inanamam.SELAMETLE.

Satuk Buğra

Profesör
Böyle saçma sapan konuşmakla nereye varmak istiyorsun. Konuyu bilenlerin dudaklarında alaylı gülümsemelerden başka bir karın olurmu sanıyorsun. Bak efendi Şah İsmail şii bir azeri türkü idi. Kendisini Yılmaz Öztuna çok güzel anlatır. DEVLET ADAMLIĞI, SİYASETİ, CESARETİ ve TÜRK OLUŞU İLE BAYAĞIDA ÖVER. Şah İsmail zamanında farsların çoğu sünni idi. Azerilerin tamamı ise şii idi. Şah İsmail farsları zorla şii yaptı. Tarih bunu böyle yazıyor. Yani bir şii yapılma olayı varsa bu farslar için geçerlidir. Azeriler için değil. At gözlükleri ile size verilen hedefe doğru gitmeniz doğru olduğunuz anlamına gelmemektedir. Siz en iyisimi haber ve bilgi kaynaklarınızı gözden geçirin. İran olmasa Irakta günde yüzbinler ölür biliyormusunuz. Iraklı sünni ve şii alimler vahdeti isteyenler her gün grup halinde İranda vahdet konusunda çalışmalar yapmaktadırlar. abd uşağı olanlar ise şiide olsa sünnide olsa canı cehenneme.

Hasan

Kardeşiniz
Böyle saçma sapan konuşmakla nereye varmak istiyorsun. Konuyu bilenlerin dudaklarında alaylı gülümsemelerden başka bir karın olurmu sanıyorsun. Bak efendi Şah İsmail şii bir azeri türkü idi. Kendisini Yılmaz Öztuna çok güzel anlatır. DEVLET ADAMLIĞI, SİYASETİ, CESARETİ ve TÜRK OLUŞU İLE BAYAĞIDA ÖVER. Şah İsmail zamanında farsların çoğu sünni idi. Azerilerin tamamı ise şii idi. Şah İsmail farsları zorla şii yaptı. Tarih bunu böyle yazıyor. Yani bir şii yapılma olayı varsa bu farslar için geçerlidir. Azeriler için değil. At gözlükleri ile size verilen hedefe doğru gitmeniz doğru olduğunuz anlamına gelmemektedir. Siz en iyisimi haber ve bilgi kaynaklarınızı gözden geçirin. İran olmasa Irakta günde yüzbinler ölür biliyormusunuz. Iraklı sünni ve şii alimler vahdeti isteyenler her gün grup halinde İranda vahdet konusunda çalışmalar yapmaktadırlar. abd uşağı olanlar ise şiide olsa sünnide olsa canı cehenneme.

Bak kardeş sasani devleti şiileri topraklarındaki sünnileri zorla şii yaptı bunu kabul ediyosun bu iyi bi gelişme o sırada o topraklarda yaşayan ister fars ister azeri sünniler bu mezalime tabii tutuldu bu nuda kabul ediyosun,ben sana şah ismail fars dır demedim ki şia dandır dedim.Kendinle çelişme,o cesaretli vdevlet adamı dediğin şah ismail osmanlıyla yıllarca savaştı bu sırada anadolu topraklarındaki sünni ve alevi halka zulmetti ama büyük mdevlet adamı öylemi avrupalı tarihçiler sah ismaile rahmet okur o olmasaydı osmanlı avrupayı tamamen fethederdi diye sasaniler tüm devlet yaşamlarında osmanlıyla savaşıp sonunda yenildiler.Tek sebep ise osmanlının sünni olmsasıydı tarihi anlatırken sadece şia tarafından bakma genel olarak anlat.Bu arada iran ayetullahlarının ırakta şii lerden başkasına destek verdiğide yok Sünniler de abd uşağı değildir abd ile en sıcak çatışanlar sünni guruplardır.

MUSAB21

Paylaşımcı
Web sitesi
www.huzuriklimi.com

sen seviyeli konuş bence ve iftiradanda sakın ne bu yaaaaaaaaaaaa

bıkmadınızmı şiilere karışmaktan bıkmadınızmı ahkam kesmekten bıkmadınızmııı sıcak döşeklerinizde fetvalar vermekten..... yeterrrrrrrrrr

jelibon

Üye
özgün bir din yaşamamız için awrupa billigine girmeliyiz...eger din meselemiz cözüklürse girmeyelim.. biz topraklarımızı paylaşmamalıyız...esasında.. türkiye tek bilek oldugunu göstermeli..TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU OLMAS...bu bi gercek..türkiye avrupaya baglı olmamalı.. sürekli üretim yapmalıyız dewletimiz adına..ki ekonomiz kendimiz olsun..gecenlerde elime yahudi we amerikan iştee ingiz yabancı markalar listesi gecti. baktım gözlerim yaşardı walla billaa.. en basitinden bir diş macununu bile üretememeişiz.. adamlar kolget dişmacununu misvak özlü yaptı bizyapamadık.. avrupalı yapıyorsa biz de yapmalıyız.. biz onlardan daha üstün olmalıyız...çünkü biz ÖNCE ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ WE TÜRKÜZ...

Satuk Buğra

Profesör
Bak kardeş sasani devleti şiileri topraklarındaki sünnileri zorla şii yaptı bunu kabul ediyosun bu iyi bi gelişme o sırada o topraklarda yaşayan ister fars ister azeri sünniler bu mezalime tabii tutuldu bu nuda kabul ediyosun,ben sana şah ismail fars dır demedim ki şia dandır dedim.Kendinle çelişme,o cesaretli vdevlet adamı dediğin şah ismail osmanlıyla yıllarca savaştı bu sırada anadolu topraklarındaki sünni ve alevi halka zulmetti ama büyük mdevlet adamı öylemi avrupalı tarihçiler sah ismaile rahmet okur o olmasaydı osmanlı avrupayı tamamen fethederdi diye sasaniler tüm devlet yaşamlarında osmanlıyla savaşıp sonunda yenildiler.Tek sebep ise osmanlının sünni olmsasıydı tarihi anlatırken sadece şia tarafından bakma genel olarak anlat.Bu arada iran ayetullahlarının ırakta şii lerden başkasına destek verdiğide yok Sünniler de abd uşağı değildir abd ile en sıcak çatışanlar sünni guruplardır.

Sasanilerle Safevi Türklerini karıştıracak kadar bir akılve izana sahipsen Mazhar Osmana bi görünmelisin. Safevi türkleri fars sünnileri zorla şia yapmıştır doğru. Bundan bize ne. Bunda şii müslümanların suçu nedir ki. Bunu şii alimler mezheplerini yaymak için yapmamışki. Bir zalim sultan saltanatını güçlendirmek için milletini yekpare yapmıştır. Ne yapalım yani. İran İslam Cumhuriyetinin bunda ne suçu vardırki. Şah ismail İranda sünnilere zulmetti ise yauz selimde anadoluda alevilere zulmetti.Hala bu zulümde devam etmektedir. Yalanmı? Avrupalı tarihçiler şah ismailden çok yauza rahmet okurlarki onlara karşı bir tek seferi bile yoktur. Osmanlı ve Safeviler arasındaki mücadele saltanat mücadelesidir mezhep mücadelesi değildir. Şah İsmail Osmanlıya savaş açmak için Ayetullahlardan fetva istemişti ancak onlar müslümanın müslümanla çatışması olacağı için fetva vermemişler ve bunu hayatları ile ödemişlerdi. Osmanlı uleması ne yapmıştı. Kılıcın korkusunu görünce adamın istediği fetvayı bi güzel vermişlerdi. Hemde ne iftira ve karalamalarla. Üstelik kürtler Şah İsmaille yapılan Çaldıran seferinde kendisine yardım ettikleri halde yauz bir çeşme yaptırmış üstünede, gavur içsin, kürde nasip olmasın bu çeşmenin suyu diyede yazdırmıştı. Irakta abd uşağı olmayan sünniler olduğu gibi abd uşağı olan sünniler çoğunluktadır. Saddam alçağının leşine mukaddes meta imiş gibi yapışmalarındanda bu çok güzel anlaşılıyor.

Hasan

Kardeşiniz
Sasanilerle Safevi Türklerini karıştıracak kadar bir akılve izana sahipsen Mazhar Osmana bi görünmelisin. Safevi türkleri fars sünnileri zorla şia yapmıştır doğru. Bundan bize ne. Bunda şii müslümanların suçu nedir ki. Bunu şii alimler mezheplerini yaymak için yapmamışki. Bir zalim sultan saltanatını güçlendirmek için milletini yekpare yapmıştır. Ne yapalım yani. İran İslam Cumhuriyetinin bunda ne suçu vardırki. Şah ismail İranda sünnilere zulmetti ise yauz selimde anadoluda alevilere zulmetti.Hala bu zulümde devam etmektedir. Yalanmı? Avrupalı tarihçiler şah ismailden çok yauza rahmet okurlarki onlara karşı bir tek seferi bile yoktur. Osmanlı ve Safeviler arasındaki mücadele saltanat mücadelesidir mezhep mücadelesi değildir. Şah İsmail Osmanlıya savaş açmak için Ayetullahlardan fetva istemişti ancak onlar müslümanın müslümanla çatışması olacağı için fetva vermemişler ve bunu hayatları ile ödemişlerdi. Osmanlı uleması ne yapmıştı. Kılıcın korkusunu görünce adamın istediği fetvayı bi güzel vermişlerdi. Hemde ne iftira ve karalamalarla. Üstelik kürtler Şah İsmaille yapılan Çaldıran seferinde kendisine yardım ettikleri halde yauz bir çeşme yaptırmış üstünede, gavur içsin, kürde nasip olmasın bu çeşmenin suyu diyede yazdırmıştı. Irakta abd uşağı olmayan sünniler olduğu gibi abd uşağı olan sünniler çoğunluktadır. Saddam alçağının leşine mukaddes meta imiş gibi yapışmalarındanda bu çok güzel anlaşılıyor.

Ey iman edenler, mallarınızı aranızda haksız bahanelerle yemeyin. Ancak kendiliğinizden rıza ile yaptığınız bir alışveriş bunun dışındadır. Kendi kendinizi de öldürmeyin! Allah size karşı gerçekten merhametlidir. <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Safevi deyeceğime sasani demişim özür dil sürçmesi.Ancakyavuz hakkındaki suçlamaların palavra şia edebiyetı avruplılar yavuza değil sah ismaile rahmet okur çünkü safevilerle uğraşmak zorunda kalan yavyz avrupaya sefer düzenleyemez.Anadolu alevilerine gelince safevilerle savaşmaya niyetlenen yavuz anadoluda akideleri bir olan alevileri ıslah etmek zorunda kalmış ufak ayaklanmaları bastırmiştır.Yavuzun kürtler hakkında böyle biyazısına rastlamadım kaynak gösterirsen tabii yine şia olmamak kaydıyla ancak ozaman inandırıcı olur yoksa basmakalıp şia edebiyatından öteye geçmez.Bide bu mantıkla gidersek ozaman osmanlının yaptığı savaşlardan şimdiki türk devletinin ne suçu varki demi kardeş.Yani alevilere ne zulüm yapılıyosa bu gün bu memlekette onuda anlamadım.Bi konuda hemfikiriz oda ırakta hem sünni hemde şii amerikan yanlısı alçaklar var ama olmayanlarda birbirini yiyiyor yani kardeşlik güdmüyor birbirine.SADDAM yanlısı araplar baas partili biavuç zavallı arap ırkçısıdır örnek teşkil etmez.Selametle.

Satuk Buğra

Profesör
Mevcut rejimi biz zaten Osmanlıdan dolayı suçlamıyoruz ki Osmanlı hatasıylasevabıyla İslam devleti idi. Halbuki bu rejim Osmanlı İslam devletini yıkmıştır. Aralarında bir ilişki olamaz zaten. Osmanlı islam hukukunu icra ediyordu. Mevcut rejim ise laik demokratik hukuku. Zaten mevcut rejim felsefesi Osmanlıya düşmandır zaten. Biz Osmanlının hatalarını anaken iyiliklerini unutuyor değiliz. Mesela Sultan Abdülhamit Han ve benzeri Osmanlı padişahları akıllı dirayetli sisaseti bilen iyi insanlardı. yAVZUN DÖKTÜĞÜ KANLARI hafife alırsan suçunada indallahta ortak olursun. KAN DÖKMENİN ufaklığımı olur, bunuda sizden duyuyorum. Haksız yere bir canı bile alsan ebedi cehennemliksin. Saddam yanlıları bir avuç olmayıp sünnilerin çoğunluğunu oluşturan kitledir. Yüzde altmışı şii olan bir ülkede saddamı kim ayakta tutuyordu sanıyorsun. abd uşağı alçaklar sadece ırakta değil, topraklarında abd üsleri bulunanlarda aynı kategoriye girmektedirler. Alevilere yapılan zulümleri kendilerine sorun. Kendilerini müslüman olarak değerlendirmemekten daha büyük bir zulüm varmıdır Aleviler için.

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Mevcut rejimi biz zaten Osmanlıdan dolayı suçlamıyoruz ki Osmanlı hatasıylasevabıyla İslam devleti idi. Halbuki bu rejim Osmanlı İslam devletini yıkmıştır. Aralarında bir ilişki olamaz zaten. Osmanlı islam hukukunu icra ediyordu. Mevcut rejim ise laik demokratik hukuku. Zaten mevcut rejim felsefesi Osmanlıya düşmandır zaten. Biz Osmanlının hatalarını anaken iyiliklerini unutuyor değiliz. Mesela Sultan Abdülhamit Han ve benzeri Osmanlı padişahları akıllı dirayetli sisaseti bilen iyi insanlardı. yAVZUN DÖKTÜĞÜ KANLARI hafife alırsan suçunada indallahta ortak olursun. KAN DÖKMENİN ufaklığımı olur, bunuda sizden duyuyorum. Haksız yere bir canı bile alsan ebedi cehennemliksin. Saddam yanlıları bir avuç olmayıp sünnilerin çoğunluğunu oluşturan kitledir. Yüzde altmışı şii olan bir ülkede saddamı kim ayakta tutuyordu sanıyorsun. abd uşağı alçaklar sadece ırakta değil, topraklarında abd üsleri bulunanlarda aynı kategoriye girmektedirler. Alevilere yapılan zulümleri kendilerine sorun. Kendilerini müslüman olarak değerlendirmemekten daha büyük bir zulüm varmıdır Aleviler için.

Osmanlı padişahların nerdeyse tamamı buna yavuz selim han da dahil olmak üzere velilerden dir. bunu çeşitli tarih kitaplarından bulabilirsin Bediüzzaman'ın eserlerinde de bunlar belirtilmiştir. yavuz sultan selim han tebasına adaletle muamele edip ne o ne diğerleri tebalarına hiç bir zulümleri olmamıştır. bu tür iftiralar olsa olsa bazı dinsizlerin iftiralarıdır. ayrıca bu devlet de isminin değişmesi birşeyi değiştirmez Osmanlı'nın devamıdır. tüm kurumlarıyla yaşamaya devam etmektedir. bu ülkeyi kuranlar osmanlı hanedanlarındır ve hala bu ülkeyi onlar yönetmektedir.

asıl bu devlete ve bu millete iftira edip soyunu inkar edenler abd uşağıdır. :uzgunum[1]:

Satuk Buğra

Profesör
Tabi tabi Osmanlı padişahlarının tamamı veli idi ve velayet nişanınıda bizzat arşivist arkadışımz sponsorluğunu üstlenerek TSE standartlarına göre üretmiş, padişahların boynuna takıvermiş. Vatana millete hayırlı olsun.

Hudalfa

Asistan
mevzu avrupa birliğinden.. irana kaymış. iran a haksızlık edildiğini düşünüyorum. demeye kalmadan zuzi arkadaşın 'tek düşünceniz buysa girmeyelim daha iyi' gibisinden bir şeyler söyledi.. yok tam anlamıyla onu dedi.. bu nasıl zihniyettirki kişisel dürtülerinin veryansonlarını tüm bir topluma mal eder ve bunu üstelik islam anlayışı adına yapar. kendi tercih ve isteklerimiz bir yana iyilik parcacıkları her zaman pozitif kaynaklara akar. bu bağlamda biz sıradan guruhlar istediğimizi, isteyelim dünyanında bir kaderi vardır..

niçin avrupa birliği:
evet en başta bir müslüman olarak laik bir ülkede yaşıyoruz ama bir hristiyan ülkesindeki gibi inanç özgürlüğü sağlayan, hukuk sınırlarını zorlamayan, yıllardır bir hırka bir ekmek le yetinilmesi istenen bir ülkede yaşıyoruz. sorarım size zuzi hanım bu devlet kaç cami yapmış.. bırakalım cami yi müteşebbiş vatandaşımızmı çok okul yapmış yoksa sizin çok beğendiğiniz laik devletmi..(malum ya kendi adınıza pozitif düşündüğünüzü sanıyorsunuz !)
ben avrupayı tanıyan birisiyim. yıllarca avrupada kaldım ve batı avrupanın bütün ülkelerini gezdim. avrupada her şey mutlak özgürlüğe dayalıdır. halk ve devlet ilişkilerini belirleyen tek unsur yasalardır. yasalarda vatandaşın dünyevi ve uhrevi ihtiyacları göz önüne alınarak çıkar..
avrupanın manevi ihtiyacını karşılayacaklardan biride islamdır Allahın izniyle o serbestiyetlik sağlandığındada güneş batıdan doğacaktır !

bilirmisiniz bilmem batıda yehovaların tek ilgilendiği aileler müslümanlardır. onları kandırmak için kaç dereden su getirdikleri tarfımdan görülmüştür. yine kapıdan kovulmuş bacadan girilmiştir. sorumluluk sahibi, kendine güvenen mümin ise avrupa birliğine giriş sayesinde bu bağlamda bir hayli fazla mesafe katedecektir.

iran halkına ve kültürüne değer verdiğim bir ülkedir. kökü tarihin derinliklerine dayanan cebri ayrışmalar ve uzaklaşmalar olsada iran halkı türkleri sever türklerde iran halkını. bozgunculuk yapanlar dini ve ideolojik takıntıları olanlardır. yuzyıllardır doğu komuşumuzdur. sabit sınırlarımız kasr-i şirin anlaşmasına dayanır. hiç hakkımız olmamasına ragmen (gerekçesini tam olarak bilmesemde) ağrı dağını iranın türkiye cumhuriyetine hibe ettiğidir. uygarlık tarihinde çok onemli ve köklü bir yerleri vardır. stratejik konumları nedeniyle(bizim gibi yol üstunde olmaları yani) gelen gecen istila etmiştir, yada yeltenmiştir(iskender, araplar, biz) irandaki sanılan fitne durumlarıda burdan kaynaklanıyo olsa gerek.. fakat buna ragmen her halukarde kendi kültürlerini korumuşlar hatta çoğu zaman başka milletlerede aşılamışlardır. 1979 yıllarına kadar bu ülke çok çeşitli devinimler yaşamıştır. emperyalist güçlerin ortaya çıkışıyla birlikte; kukla şahlar, krallar iranı yönetmiş. halkı seyin seyine sokmuşlardır. taki hümeyni devrim yapana kadar..

humeyni (r.a) şahı devirerek iran islam cumhuriyetini kurmuştur. islamcı bunlar, molla bunlar, gerici güç; yada şii bunlar, itikadleri bozuk bunlar desek de iranın bizden daha demokratik oldugunu gözardı edemeyiz zira tanzimattan beridir türkiyedeki her devrim yukarıdan aşagıya gelişirken iran devrimi tamamen kitle baskısı sonucu zalim oteritelere karşı oluşmuştur..unutmayalım iranın başında alimler vardır ve islam devletidir. Allah a şükür bu alimlerden de hiç bir yanlış bir durum görülmemiştir.

Satuk Buğra

Profesör
İranın AĞRI dağını Türkiyeye hibe ettiği ilginç geldi bana. Doğrusu bu konuda hiç bir şey bilmiyorum. Hudalfa kardeş kaynak ve ayrıntı gösterirseniz sevinirim.

Hudalfa

Asistan
İranın AĞRI dağını Türkiyeye hibe ettiği ilginç geldi bana. Doğrusu bu konuda hiç bir şey bilmiyorum. Hudalfa kardeş kaynak ve ayrıntı gösterirseniz sevinirim.
Küçük Ağrı Bölgesinin İlhakı

1930’ların başında Küçük Ağrı Dağı bölgesinin bir oldu bitti ile ilhak edilmesi, TC tarihinin pek gündeme getirilmeyen ve çoğu kimse tarafından bilinmeyen olaylarından biridir. Şeyh Sait İsyanına katılan Kürt isyancıların bir kısmının Türk birliklerinden kaçıp Ağrı Dağına sığınması ve burada örgütlenmeye devam etmeleri ile başlayan ve özellikle Üçüncü Ağrı isyanıyla boyutlanan sorun TC’nin bölgeyi fiilen işgal etmesine bahane oluşturmuştur. Kürt isyanlarını bastırmak ve gelişmeleri kontrol altına almak için bu bölgenin kendi egemenliğinde olmasını isteyen Türkiye’nin dayatmalarına tepki göstermesine rağmen İran, karşı müdahalede bulunamamıştır.

not: pardon küçük ağrı dağıymış. bu gafilliğimide bağışlayın:) (hatay'ın türkiyeye ilhakı gibi bir şey) kardak adası gibi bir toprakta sanmayalım..

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
Küçük Ağrı Bölgesinin İlhakı

1930’ların başında Küçük Ağrı Dağı bölgesinin bir oldu bitti ile ilhak edilmesi, TC tarihinin pek gündeme getirilmeyen ve çoğu kimse tarafından bilinmeyen olaylarından biridir. Şeyh Sait İsyanına katılan Kürt isyancıların bir kısmının Türk birliklerinden kaçıp Ağrı Dağına sığınması ve burada örgütlenmeye devam etmeleri ile başlayan ve özellikle Üçüncü Ağrı isyanıyla boyutlanan sorun TC’nin bölgeyi fiilen işgal etmesine bahane oluşturmuştur. Kürt isyanlarını bastırmak ve gelişmeleri kontrol altına almak için bu bölgenin kendi egemenliğinde olmasını isteyen Türkiye’nin dayatmalarına tepki göstermesine rağmen İran, karşı müdahalede bulunamamıştır.

not: pardon küçük ağrı dağıymış. bu gafilliğimide bağışlayın:) (hatay'ın türkiyeye ilhakı gibi bir şey) kardak adası gibi bir toprakta sanmayalım..

ilginç bir bilgi ama kaynağını bulamadım.

M3L3K

Asistan
Bence iyi olur eyer turkiye Avrupa birligine girerse Turkiyedeki Akrabalarda Almanya gelirler ve bizi anlamaya calisirlar biz ne cekiyoz buralarda:D

:)zeynep(:

Hakve
Ya ne Avrupası ne birliği ya...Önce yanlarında olmak istediğiniz ülkelere bakın...Onlar gibi mi olmayı istiyorsunuz?Eskiden böyle miydi...Herkez Osmanlıyı bilirdi şimdi ise onların buyruğu altına girmenin modern ismi "avrupa birliği"...Yapamadılar yıkamadılar..Şimdi ise manevi değerlerimizle oynayıp ne dolaplar çeviriyolar...Artık oyuna gelmeyelim