Avrupa Birliği Dostmu?

Avrupa Birliği Dostmu?

• Evet dost

Oy: 1 3.6%
  • Hayır dost değil

Oy: 27 96.4%
  • Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    28

GENCAKINCI

Profesör
AVRUPA
BİRLİĞİ DOSTMU?-1

:AVRUPA BİRLİĞİ VE
TÜRKİYE:

Avrupa Birliği’nin bayrağında 12 yıldız vardır. Bu 12 yıldız,Hz. İsa’nın 12 havarisinin sembolü-
dür.Bazıları bu 12 yıldızın, 12 kurucu devleti temsil ettiğini söylemektedir.

Aslında kurucu devlet sayısı 6 dır. Avrupa’da çatışmaları önlemek için,
Avrupa ülkelerinin birliği fikri, Hristiyan din adamları tarafından gündeme getirildi.
1952’de AvrupaKömür ve Çelik Topluluğu(AKÇT)kuruldu. AKÇT’yi Avrupa Atom Enerjisi Topluluğu
izledi.

1957’de Roma Anlaşması ile AVRUPA EKONOMİK
TOPLULUĞU kuruldu.Kurucu 6 ülke:B.Almanya,Fransa,Belçika,Hollanda,İtalya ve Lüksemburg’tur.

Aynı ülkeler 1952 tarihli AKÇT’nin de kurcusuydu.

1965’te AVRUPA TOPLULUĞU ismiyle devam eden
birlik sürecinde nihai hedef;AVRUPA BİRLEŞİK DEVLETLERİ… Şu anda üye sayısı 25 tir. İngiltere’nin para
birimi hariç,ortak para birimi “Euro” dur. Ortak para,ortak parlemento,ortak
bayrak,ortak marş,ortak merkez bankası(Roma’da) ve en sonunda ortak ordu.

Türk halkının %95’i müslümandır.Bu Müslüman Türk
Milleti, bağımsızlığının sembolü olan ay yıldızlı bayrağını terk mi edecek?

(Türk bayrağındaki hilal İslam’ın sembolü).Bu bayrak için,bu vatan için şehit kanı dökülmedimi?
Şehitlerimizin kemikleri sızlamayacakmı? Vatan toprağının her karışı şehit kanları ile donanmış bir çiçek bahçesidir.
Bu çiçek bahçesi AB’ye peşkeş çekilecek.Emperyalist AB’ye masa başında
verilecek.”Biz yönetimiyoruz?Siz yönetin
Avrupa Parlementosu yönetsin” denilecek.

Avrupa Parlementosu,Avrupa Birleşik
Devletlerinin başkenti olan Brüksel’de dir.Bina HAÇ (istavroz)şeklindedir.
Havadan çekilmiş fotoğraflarına bakınız.

Avrupa Birliği’nin marşıda
bulunmaktadır.Beethoven’in 9. senfonisinin son bölümündenuyarlanan Avrupa Marşı, 1972 yılında
Avrupa Konseyi tarafından kabul edildi.

Biz Türk Milleti olarak İstiklâl Marşımızı
bırakıp,Avrupa Marşını mı? Okuyacağız.Okullarda,Askeriyede,resmi
törenlerde,resmi bayramlarda,milli maçlarda vs.Avrupa Marşını mı?
Çalıp,okuyacağız.Şehitlerimiz yattıkları yerlerde rahat uyuyabilecekler
mi?Kurtuluş savaşını biz niye yaptık? Vatanımızı,Avrupalı Emperyalistlere vermek
için mi?Kurtuluş Savaşında yüzbinlerce şehit verdik.Avrupalı
Emperyalistleri(İngilizler,Fransızlar,İtalyanlar,Yunanlılar)bu vatandan
kovduk.Şimdi ne yapıyoruz? A.B’ye girmeye çalışıyoruz.Diyorlar ki:’’Düşmanlıklar
eskide kaldı.’’ A.B’li emperyalistlerin düşmanlıkları
bittimi?Irak’ta,Bosna’da,Çeçenistan’da,Doğu Türkistan’da,Afganistan’da,Karabağ’da katliamlar yapıl-madımı?

Halende yapılmıyormu?A.B,bu katliamlara sessiz kalmadımı?Irak’ta bizzat askerleri ile katliamlara katılmadımı?

Avrupa Birliği 1995 yılında bir ajanda bastırır.Bunu okullara dağıtır.Ajandada bir harita bulunmaktadır.
Haritada Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi Ermenistan’a, Güney Doğu Anadolu Bölgesi
İsrail’e verilmiş.Doğu Karadeniz Bölgesinde Pontus Rum Devleti. İstanbul’da bir
başka Rum Devleti. Aynen Vatikan gibi.

Peygamberimiz bir Hadis-i Şerifte “Vatan sevgisi imandandır.” der. Maalesef şimdiye kadar
gelmiş ve geçmiş bütün hükümetlerde bu sevgiyi göremiyoruz.Hep kendi
çıkarları ve menfaatleri peşinde gitmişlerdir.

DEVAMI: http://avrupabirliginehayir.blogspot.com/ da....

GENCAKINCI

Profesör
http://video.mynet.com/kocayusufcan/1995-ABDULLAH-GUL-AVRUPA-BIRLIGI-HAKKINDA-KONUSMAS/640841/

Sayın Cumhurbaşkanı 1995 yılındaki konuşmasında: "Avrupa Birliği Hristiyan Birliğidir. Bunu ben söylemiyorum. Bunu Avrupalılar söylemektedir.Avrupalı politikacıların, filozofların hepsi söylemektedir.Dünkü A.B'nin başındaki De Lor söylüyor.Dünkü İngiliz Başbakanı söylüyor. Türkiye'nin Avrupa'ya giremeyeceği kesindir. Avrupa Birliğinin dökümanları var.2010 yılına projeksiyon yapmış,A.Birliğinin tam üyesi kimler olacak? O ülkeler içersinde dünkü Kominist ülkelerin hepsi,hatta Balltık ülkeleri.Estonya,Letonya,Litvanya ayrıca Macaristan,Bulgaristan,Malta var. Peki Türkiye'nin ismi geçiyormu bu dökümanda? Yok.
Halbuki 1963 yılından beri Türkiye girmeye çalışıyor"

2011 yılındayız.Türkiye Avrupa Birliğine alındımı? Türkiye'nin adı A.B dökümanlarında adı geçiyormu? Yani alınacak listelerde adımız varmı ? Yok. Dökümanlar 1995 yılında hazırlanmış Ne o yılda nede sonraki yıllarda ismimiz yok yok yok.

Sayın Cumhurbaşkanı 1995 'te ne diyor?:"Türkiye'nin alınmayacağı kesindir"

Hala Avrupa Birliğinin peşinden niye gidiyoruz? Niye o ülkeleri defalarca ziyaret edip yalvarıp yakarıyoruz? Avrupa Birliği ekonomik krize girdi.Allah'a şükürler olsun, biz onlara muhtaç değiliz? Onlar bize muhtaç.Onlar bize yalvarıp yakarsınlar.Onlar bizim peşimize düşsün. Ama biz onlara yüz vermeyip İslam Birliğini kuralım.Lider ülke, lokomotif ülke olalım. Uşak ülke, köle ülke olmıyalım.

Erbakan Hoca'nın kurduğu D-8, İslam Birliğinin çekirdeğidir. Bu D-8'i geliştirelim. D-8'i,D-15-30-50 yapalım.

Hikem

Kıdemli Üye
Fazla bilgiye ne hacet: Domuzdan post, gavurdan dost olmaz...:).

cicek demeti

Sükut
Hayir dost degil avrupanin icinde yasayan birisi olarak diyorum .ilk firsatta bir musluman hata yaptimi tum muslumanlar yapiyormus gibi tavir alirlar avrupa insani..yanliz sunuda belirteyim araplar,faslilar ,cezayirli tunuslu ve son olarakta turkler cogunluk bazi suclarin onunde onderler nedense..iste bu bati da buyumenin cok buyuk acilari ne yazikki..aileninde eksikligi egitimde bazen soyle bir bakiyorumda musluman genclere gozlerim yasariyor yaptiklari hatalarda...ama suda varki imanli genclik de cogaliyor Rabbime binlerce sukurler olsun...

Avrupa Parlementosu,Avrupa Birleşik
Devletlerinin başkenti olan Brüksel’de dir.Bina HAÇ (istavroz)şeklindedir.
Havadan çekilmiş fotoğraflarına bakınız.

evet ben gordum dogru :(

ibrahimi

Has Uşak
kesinlikle dost değil.
yakınından bile geçemez,Türk vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı uygulamaları gurbetçilerimizden duyuyoruz.

Avrupa bence dost değil,bazı konularda sadece ve sadece bize örnektir.

agbi

Yasaklı
AVRUPA BİRLİĞİ DOST mu diye düşünmek bile DÜŞÜNCEMİZE zaman israfıdır.

DÜŞÜNCELERİMİZ Avrupa birliğini nasıl dost yaparız diye düşünmek DÜŞÜNCEMİZE değer katar diğer anlam da Avrupa birliğine nasıl İSLAM ı tebliğ edebilriz diye DÜŞÜNMEMİZ gerek.

EĞER AVRUPA BİRLİĞİNE İSLAM ı tebliğ etmek PEYGAMBERİMİZ sav ı kabul ettirmemiz için AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEMİZ gerek zaten bundan KORKTUKLARI İÇİN BİZİ ALMIYOR lar ONLARDA görüyor bu kısıtlı ortamda bile İSLAM a yöneliş var.

Kısacasu AB ni siyasi tarafgirlik veya siyasi bakış açısı olarak düşünmeyelim.İSLAM ı nasıl tebliğ edebiliriz bunlar için ne yaoomamız gerekir diye düşünelim.

cicek demeti

Sükut
kesinlikle dost değil.
yakınından bile geçemez,Türk vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı uygulamaları gurbetçilerimizden duyuyoruz.

Avrupa bence dost değil,bazı konularda sadece ve sadece bize örnektir.
evet haklisiniz sunu belirteyim benim calistigim is yeri var tek basortu orda serbest diye mecbur kabul ettim oteki isler basitti amal basortusu sorundu neyse iste cok agir isti hak yemeyim diye 2 kisinin isini ben yaptim bakti patron bu her ise yetiyor diye dusundu galiba bir daha isci almadi..gulmeyin ama 20 basamak vaar 4 adet merdiven ben gunluk 240 basamak cikiyordum onumu saydin demeyin sonunda saymak zorunda kaldim cunku dizlerim meniskus olmustu sayesinde bu isin...140 dusurdum ama yine olmadi cikisimi istedim patron biliyor benim halimi ama son hafta olmadik isleri vererek beni o kadar yorduki anlatamam...cok iyi birisi ama sonucta avrupali...dedim neden boyle yapiyorsun diye biliyorsun durumumu diye dediki sen guclusun bir sey olmaz..tabiki adam biliyor hak yemeyim diye saatlere uyup herseye dikkat ettigimi birde boyle diyor...iste acimasizliklari ortada..cok para veriyor avrupa calisaninan denmesin cunku calisirsan para var yok calismazsan yok...yani dusmandan dost domuzdan post olmaz..

GENCAKINCI

Profesör
AVRUPA BİRLİĞİ DOST mu diye düşünmek bile DÜŞÜNCEMİZE zaman israfıdır.

DÜŞÜNCELERİMİZ Avrupa birliğini nasıl dost yaparız diye düşünmek DÜŞÜNCEMİZE değer katar diğer anlam da Avrupa birliğine nasıl İSLAM ı tebliğ edebilriz diye DÜŞÜNMEMİZ gerek.

EĞER AVRUPA BİRLİĞİNE İSLAM ı tebliğ etmek PEYGAMBERİMİZ sav ı kabul ettirmemiz için AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEMİZ gerek zaten bundan KORKTUKLARI İÇİN BİZİ ALMIYOR lar ONLARDA görüyor bu kısıtlı ortamda bile İSLAM a yöneliş var.

Kısacasu AB ni siyasi tarafgirlik veya siyasi bakış açısı olarak düşünmeyelim.İSLAM ı nasıl tebliğ edebiliriz bunlar için ne yaoomamız gerekir diye düşünelim.

BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİNDE bir sözü var. “Ey bu vatanın gençleri!
Frenkleri(Avrupa’yı) taklide çalışmayınız. Avrupa’nın size ettiği hadsiz zulüm
ve adâvetten(düşmanlıktan)sonra,hangi akılla onların sefâhet(zevk ve safaya
aşırı düşkünlük)ve bâtıl efkârlarına(geçersiz fikirlerine)ittibâ edip(tabi
olup)emniyet ediyorsunuz(güveniyorsunuz)? Yok,yok! Sefihane(akılsızca)taklit
edenler,ittibâ değil,belki şuursuz olarak onların safına iltihak(katılma)edip
kendi kendinizi ve kardeşlerinizi idam ediyorsunuz. Âgâh(emin)olunuz ki,siz
ahlâksızcasına ittibâ ettikçe(tabi oldukça),hamiyet(milli haysiyet,onur)
dâvâsında yalancılık ediyorsunuz. Çünkü
şu sûrette ittibâınız(Avrupa’ya tabi olmanız)milliyetinize(milletinize)
karşı bir istihfaftır(hor görme,hafife alma) ve millete bir istihzâdır(alay
etme,eğlenceye alma). (LEM’ALAR,
S/123-124)

_Berceste_

bir tutam delilik...
Avrupa birligine gelince...asla dost degil.olmadi olmayacak da..

Hikem

Kıdemli Üye
Buradaki Türk kelimesi sıfat mı ,yoksa isim mi? Yahud ne kasdediliyor?

sondamla

Üye
-Sinirli misin ? O zaman ' Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed '

-Müminler ancak kardeştir. unutma

veri

Yasaklı
soruyu tam tersine sorsak

biz kimin dostuyuz

GENCAKINCI

Profesör
Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, AB üyeliği konusunda yine Türk kamuoyunu kızdıracak açıklamalar yaptı.

Demokrasiniz güçlüyse AB ısrarı neden?
resimyok.gif

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, G-20 dönem başkanı sıfatıyla geldiği 6 saatlik ziyaretinde yine olay yaratacak açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşmenin ardından ikili basının karşısına çıktı.

Bir gazetecinin Mısır ve Libya'daki isyanların ardından tüm dünyanın bu ülkelere model olarak Türkiye'yi gösterdiğini ancak Fransa'nın AB üyeliğine karşı çıktığını hatırlatarak bunun bir çelişki olup olmadığını sorması üzerine ilginç açıklamalar yaptı.

Sarkozy önce Cumhurbaşkanı Gül'ü 'Ne kadar güveniyor gazetecileriniz toplumun geleceğine. Keşke Fransız gazeteciler de böyle olsaydı. İnsan ülkesini severek de gazetecilik yapabiliyormuş' diyerek tebrik etti.

Türkiye-AB ilişkisi için üyelikten başka yollar da bulunabileceğini dile getiren Sarkozy, bir gazetecinin sorusunda belirttiği 'Türkiye'nin güçlü demokrasi' sözüne gönderme yaparak "Türkiye demokrasi değerlerini taşıyor dediniz, Avrupa'da durum böyle değilse neden üye olmak konusunda bu kadar ısrarcısınız diye sorabilirim. Bu söylediklerinizde bir çelişki yok mu" diye konuştu.

'KADDAFİ GİTMELİDİR'

Sarkozy sözlerine şöyle devam etti:

"Ortadoğu halkına yardımcı olmak istiyoruz. Arap ülkelerinde farklı yönetim alternatifleri ortaya çıktı. Tarihi bir kavşaktayız. Yeni jeopolitik gerçekleri dikkate almak gerekiyor.

Sayın Kaddafi gitmelidir. Uygulanan şiddet kabul edilemez. Bu konuda bir tahkikat ve cezai yaptırım olması gerekir. Gül'ün de önerdiği gibi geniş çaplı insanı yardım planının olması gerekir. Fransa çok büyük bir temkinle dikkatli şekilde silahlı müdahale konusunu düşünmektedir. Bu ülkelerin özgürleşmesi gerekir. Bu bağlanmda herhangi bir müdahale olması, içeridekiler için nasıl bir kredibilite getirecektir. Halk yabancıların komplosudur diye düşünecektir.
Karar müzakere kararıydı. Müzakereleri açma kararıydı. Üye olmak üzere.. Bunun kararı alınmadı. Fransa'nın dönem başkanlığında iki fasıl incelendi. Bir yol alınması gerekiyor. Müzakerelerin durması gerektiğini düşünmüyoruz. Üyelik kararı alınmadı henüz müzakereler yararlıdır. Bu süreçte Kıbrıs'ın da bir rolü vardır. Günün birinde çıkmaz olabilecek yola girmektense uzlaşı yolu bulmak daha doğru olur. Fransa daima bunu söylemiştir. Böylesine açık sözlü ve saygıdeğer bir görüşle dost olarak Türkiye'ye geldim. Biz açıkça konuşmayı tercih ediyoruz. Türkiye'ye gelerek iki ülke arasında anlaşmayı teşvik etmeye çalışıyoruz. Farklı kanaatler olabilir saygı gösterilir bu bir dram değildir. Büyük bir ülke olmak budur. Türkiye'ye gelerek sakince, cesaretçe görüşlerimizi anlamaya çalışalım."

ntvmsnbc

bakış

Kıdemli Üye
Kafir kafirliğini yapıyor.Ama müslüman müslümanlığını yapmıyor.1995 model abdullah gülün dediklerine katılıyorum...

BeTuLce

!!غزة الح&#158
Web sitesi
www.ihh.org.tr
Türkler tekrar tekrar yıktığı roma devletine sonradan girmeye çalışan tek millet oldu MALESEF :(