*.Avcı Haliç’te mi karargahta mı avlandı?.* | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!
Altın Burada

*.Avcı Haliç’te mi karargahta mı avlandı?.*

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Avcı sürprizi

Polis, bu baskından sonra örgütle ilgili çalışmalarını yoğunlaştırırken, bir sürprizle karşılaştı. Örgüt üyesi olduğu iddiasıyla teknik takibe alınan Toplumsal Özgürlük Gazetesi yazarlarından Necdet Kılıç’la Hanefi Avcı’nın yakın ilişkisi tespit edildi.

Polis şaşkındı. Kılıç, Eskişehir’e Avcı’nın yanına gidiyor, Avcı İstanbul’da Kılıç’la buluşuyordu.

Bir süre sonra takipte iz kaybı oldu. Polis klasik yöntemlerin dışında denediği tüm hünerlerine rağmen örgüt üyelerini takipte zorlanıyordu. Örgütün, polisin takip yöntemlerini iyi bilen uzman birinden yardım aldığını düşünmeye başladılar.

Birinci derecede şüpheli Avcı’ydı.

Burada beklenmedik bir başka gelişme yaşanıyor. İstanbul emniyetinden bir köstebek polis,
Avcı’ya giderek Devrimci Karargah Örgütü’nün takip edildiğini ve kendisinin de dinlendiğini söylüyor.
Zaten Avcı da kitabında bu bölümü şöyle anlatıyor:

“Sadece 2 kişinin konuştuğu bir telefonun tespitiyle dinleme başlamış, IMEI numarası üzerinden mahkeme kararı alınarak dinleme yapılmış. Yasadışı örgüt elemanı gibi gösterilerek dinlendim.”

Avcı, daha sonra katıldığı bir TV programında ise sadece bir kişiyle konuştuğu telefon hattındaki karşı tarafı dinleyerek kendisinin dolaylı şekilde takibe alındığını iddia etmişti.

Neyse...

Salı günü 3 ilde 20 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda İstanbul’da 15, Bursa’da 1, Ankara’da 1 kişi olmak üzere 17 kişi gözaltına alındı. Avcı da ifadesine başvurulmak üzere savcılığa davet edildi. Bu satırlar kaleme alınırken Avcı henüz davete uymamıştı.

Anahtar kadın
Buradaki kritik sorular şunlar: Avcı, bu sol örgüte nasıl bulaştı? Necdet Kılıç’la muhabbetinin sınırları nedir? Bu kadar tecrübeli bir istihbaratçı nasıl oyuna gelir?

Gördüğüm kadarıyla her meselede olduğu gibi burada da anahtar, bir kadın...

Hanefi Bey, Edirne’de Emniyet Müdürüyken hızlı okuma kursuna merak salıyor. Doğaldır, geçmişte de birçok önemli bürokrat aynı kursa dahil olmuşlardır. Orada Kezban Hanım’la tanışıyorlar. Kezban Hanım, Necdet Kılıç’la da çok yakın...

Avcı ve Kılıç’ı bir araya getiren Kezban Hanım...
Bu ilişki düzeneğine ilişkin çok duyum aktarıldı, “özel hayata girer” diyerek kitabın o sayfalarını kapatacağım.
Duyduğum kadarıyla Hanefi Bey, o kadar rahat değil. Korkusunun iki önemli nedeni var: 1- Necdet Kılıç’la yaptığı görüşmelerin kayıtları savcının elinde mi? 2- Kezban Hanım’la görüşmeleri görüntülendi mi?
Soruşturmanın safahatı hakkında bilgimiz olmadığı için bu sorulara kesin cevaplar vermemiz çok zor. Hele, ikinci sorunun cevabıyla hiç ilgili değilim. Ama silahlı bir örgütle ilgili yürütülen soruşturmada, (bir kadın yüzünden) teröristlere teknik destek verdiği iddiası çok vahimdir.
Soruşturmanın sonucunu bekleyip göreceğiz. İfade vermeye gittiğinde kendisini nasıl savunacak bakacağız.
Avcı, Haliç’te mi Karargahta mı avlandı, anlayacağız...

Şamil TAYYAR [email protected]
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Avcı, Genelkurmay Karargahı’na çağrıldı

Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Yargı, Emniyet teşkilatı, MİT, ordu başta olmak üzere kurumlarda “cemaat yapılanması” olduğunu iddia ettiği, Haliç’te Yaşayan Simonlar- Dün Devlet Bugün Cemaat” kitabıyla ilgili olarak Genelkurmay Karargahı’na çağrıldı.

Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu tarafından davet edilen Avcı’nın birkaç gün içinde Genelkurmay’a gideceği öğrenildi.

SAVCILIĞA ÇAĞRILDI GİTMEDİ

Tümgeneral Çubuklu’nun özellikle ordudaki cemaat yapılanması konusunda Avcı’nın bilgisine başvuracağı ve elindeki belgeleri paylaşmasını isteyeceği belirtiliyor.
Çubuklu, kitapta yer alan kozmik oda araması başta olmak üzere çeşitli iddialar hakkında da yine Avcı’ya sorular yöneltmesi bekleniyor.

Devrimci Karargah soruşturması savcısı tarafından ifadeye çağrılan Hanefi Avcı, dün de ifade vermeye gitmedi.

Avcı hakkında zorla getirme kararı çıkması bekleniyor. • KIYMET SEZER
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Hanefi Avcı o evde mahsur mu kaldı?

24 Eylül 2010 Cuma

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ile ilgili bir iddia haber merkezlerinde şok etkisi yaptı..
Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın şu anda İstanbul'da sevgilisi olduğu iddia edelin kişinin evinde olduğunu duyan gazeteciler evi abluka altına aldı.

Bugün yayınlanan bir haberde eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın "Devrimci Karargah" örgütünden bir teröristle yakın ilişkisi olduğu ve bir kadın öğretmenle yasak aşk yaşadığı iddia edilmişti.

İnternet siteleri tarafından manşete taşınan bu haberin ardından, gazeteciler Hanefi Avcı'nın peşine düştü.

Avcı'nın sevgilisi olduğu iddia edilen kadının evinde olduğu duyumunu alan gazeteciler, Ataköy'deki evin önüne gitti. Hanefi Avcı'nın da evde olduğu ve gazeteciler yüzünden dışarı çıkamadığı öğrenildi.

Ataköy'de olduğu öğrenilen evin önce Habertürk ve Kanal D ekipleri vardı. Olayın duyulmasıyla diğer gazeteciler de bölgeye doğru harekete geçti. Hanefi Avcı "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabıyla büyük gürültü koparmıştı.

Avcı kitapta, başta Emniyet Teşkilatı olmak üzere pek çok devlet kurumu ve kamu görevlisi hakkında çeşitli iddialar ortaya atmış ve Hrant Dink soruşturması başta olmak üzere bir çok soruşturma üzerine kanaatlerini açıklamıştı.

Kaynak:Liberalses.com
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0

Avcı'nın Sevgilisinden İlk Açıklama

Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın sevgilisi olduğu iddia edilen Kezban K. ilk kez konuştu. İşte Kezban Hanım'ın açıklamaları...

Bugün bazı gazetelerde ve internet sitelerinde ; Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın "Devrimci Karargah" örgütünden bir teröristle yakın ilişkisi olduğu ve bir kadın öğretmenle yasak aşk yaşadığı iddia edildi.

Basında yer alan bilgilere göre; Hanefi Avcı'nın Kezban K. isimli bir öğretmen ile yasak aşk yaşıyordu, yasak aşkın buluşma mekanlarından biri ise Devrimci Karargah örgütü üyesi Nejdet Kılıç'ın eviydi..

Örgüt üyesi olduğu belirlenen Necdet Kılıç’ın telefonlarını teknik takibe alan polisin, Hanefi Avcı ile Kezban K. arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarttığı ifade ediliyor.

Gazetelerde çıkan bu haberler üzerine elmahaber, Hanefi Avcı’yla yasak bir aşk ilişkisi yaşadığı iddia edilen edebiyat öğretmeni Kezban K.’ye ulaştı.

İddialara göre, Edirne’de öğretmenlik yapan Kezban K. aynı şehirde emniyet müdürlüğü görevinde bulunan Hanefi Avcı ile hızlı okuma kursunda tanıştı ve ikili arasında yasak bir ilişki başladı. Hatta Kezban K.’nin bu ilişki nedeniyle kocası Murat K.’den boşandığı da iddia ediliyor.

Elmahaber, bir anda Türkiye’nin gündemine oturan olay kadın Kezban K.’ye ulaşarak haberler hakkında ne düşündüğünü sordu. Kezban K. yaptığı açıklamada Hanefi Avcı’yı tanıdığını, sevdiği birisi olduğunu ama aralarında bir aşk olmadığını söyledi. Kezban K. “Hanefi tanıdığım, sevdiğim birisi.

Eğitimci olduğum için bir eğitim faaliyetinde tanıştık. Aramızda iddia edildiği gibi bir aşk ilişkisi yok. Sadece arkadaşız. Çıkan haberler karşısında çok üzüldüm. Avcı’nın yazdığı kitaptan sonra böyle saldırılar olmasını bekliyorduk” şeklinde konuştu. Konuşmasını ağlayarak bitiren Kezban K. “ne söylesem çarpıtılacak, daha fazla bir şey söylemek istemiyorum” diyerek telefonu kapattı.

Elmahaber, Avcı ile ilişkisi nedeniyle karısını boşadığı iddia edilen Murat K.’ye de arayarak iddiaların doğruluğunu sordu. Murat K. konuyla ilgili bir açıklama yapmak istemediğini belirterek. “Ben konuşmak istemiyorum. Bu konu hakkında söyleyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

Elmahaber, olayın bir diğer mağdur kadını Hanefi Avcı’nın eşi Şenay Avcı’ya ulaşmaya çalıştı ama Avcı’nın telefonu kapalı olduğu için görüşmeyi gerçekleştiremedi.

Avcı’nın bugün Ankara Adliyesi’ne gelerek Devrimci Karargah örgütü ile ilgili olarak gözaltına alınan Necdet Kılıç ile olan ilişkisi konusunda ifade vermesi bekleniyor. Avcı'nın savcılık çıkışı neler söyleyeceği ise merak konusu...

Kaynak: elmahaber

http://www.aktifhaber.com/avcinin-sevgilisinden-ilk-aciklama-332483h.htm
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
Hanefi Avcı Ankara'da gözaltına alındı
28 Eylül 2010 11:23

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Avcı, polis nezaretinde Ankara'dan İstanbul'a götürülüyor. Avcı'nın Eskişehir'deki evinde de arama yapıldığı öğrenildi. Avcı açıklama yaptı.

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Avcı, polis nezaretinde Ankara'dan İstanbul'a götürülüyor. Avcı'nın Eskişehir'deki evinde de arama yapıldığı öğrenildi.
Gözaltının Devrimci Karargah Örgütü ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

AVCI: NEDENİNİ BİLMİYORUM

Öte yandan gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Hanefi Avcı, "Niçin gözaltına alındığımı bilmiyorum" dedi.

ATALAY: YARGININ TALEBİ

Konuya ilişkin bir açıklama da İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan geldi. Atalay, "Yargının talebi olmuştur" dedi.
Ayrıntılar gelecek

http://www.haber7.com/haber/20100928/Hanefi-Avci-Ankarada-gozaltina-alindi.php
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
40 emniyet müdürüne Avcı sorgusu
28 Eylül 2010 09:51


Hanefi Avcı'nın "Haliç’te Yaşayan Simonlar" isimli kitabında gündeme getirdiği iddiaları 4 müfettiş araştırılıyor. Avcı’nın iddialarıyla ilgili müfettişlerinin çağırdığı 40 üst düzey emniyet müdürün 20’si ifade verdi.

Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın “Haliç’te Yaşayan Simonlar” isimli kitabında emniyetteki cemaat yapılanmasını gündeme getirdiği iddiaları araştırılıyor.
İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin çağırdığı 40 üst düzey emniyet müdürün 20’si ifade verdi.

4 MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ
Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın "Haliçte Yaşayan Simonlar" kitabında ortaya attığı iddialar için üç mülkiye ve bir polis başmüfettişi görevlendirildi.

Eskişehir eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı "Haliçte Yaşayan Simonlar" kitabında güvenlik teşkilatlarındaki cemaat yapılanmasına dönük çok önemli iddialar ortaya attı.

Avcı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve Kaçakçılık Daireleri ile özel yetkili savcılıklar, MİT ve Türk Silahlı Kuvvetleri içinde etkin bir cemaat yapılanması olduğunu savundu. Kitapta, bu yapılanma içinde olduğu öne sürülen çok sayıda isimle ilgili illegal dinleme iddialarına yer verildi.
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatıyla, iddiaları incelemek üzere üçü mülkiye biri polis başmüfettişi olmak üzere dört müfettiş görevlendirildi. Müfettişler, personel dairesinde kendilerine tahsis edilen bir odada çalışmaya başladı.

Kitapta cemaat yapılanması içinde olduğu iddia edilen isimlerin ifadelerine başvuruldu. Avcı'nın cemaatin görevden aldırdığını öne sürdüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü de ifade verdi.

Müfettişlerin Hanefi Avcı'nın da ifadesine başvuracağı öğrenildi. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından iddiaların ciddi olduğu kanaatine varılırsa idari ya da adli soruşturma açılması talep edilecek.

NTV-HÜRRİYET
 

ORHANCAN

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
2,536
Puanları
0
ESKİŞEHİR'DEKİ EVİNDE ARAMA

Bu arada, Hanefi Avcı'nın Eskişehir'de bulunan evinde de arama yapıldığı öğrenildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının geçen hafta ifadeye çağırdığı Avcı, izinde olduğu gerekçesiyle savcılığa gitmemişti. Bunun üzerine savcılığın, ''yakalama kararı'' çıkarttığı bildirildi.
Eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Avcı, polis nezaretinde Ankara'dan İstanbul'a götürülüyor. Avcı'nın Eskişehir'deki evinde de arama yapıldığı öğrenildi.
Gözaltının Devrimci Karargah Örgütü ile ilgili olduğu iddia ediliyor.

AVCI: ONURUMU ÇİĞNETMEM

Öte yandan gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Hanefi Avcı, "Hiç kimseye onurumu çiğnetmem. Benim Devrimci Karagah Davasıyla hiçbir alakam yoktur. Yasal davrandığına inanmadığım makamın sorularına cevap vermem. Niçin gözaltına alındığımı bilmiyorum" dedi.

ATALAY: YARGININ TALEBİ

Konuya ilişkin bir açıklama da İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan geldi. Atalay, "Yargının talebi olmuştur" dedi.

Ayrıntılar gelecek

Ajanslar / Haber 7
 
Üst