AV MEVSİMİ FRAGMANI - İzle

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
[video=dailymotion;xdgz91]http://www.dailymotion.com/video/xdgz91_av-mevsimi-teaser-fragman_shortfilms[/video]​

Arkadaşlar; Av Mevsimi dün vizyona girdi,giden arkadaşlar varsa buradan kısa yorumları alalım...

Ben yarın gidicem ben de buradan yorumumu yazarım İnşaALLAH...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Eveeet,yorumlarınızı bekliyorum...Ben bugün gittim ama beklediğim gibi deildi...

Belki de ben new yorkta 5 minare ile karşılaştırdım o yüzden bana biraz daha yavaş geldi...

Ama içten ve samimi bir film olmuş...Tabii Şener Şenin katkısı büyük bu konuda...Neyse seyredenler olursa buradan yorumları bekliyoruzz... :)

Nihle

Profesör
Ben gitmeyi düşünmüyorum fragmanını da begenmedim.
Biraz Ejder Kapanı versiyonu gibi olmuş.

Ne dersin Müge ?

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Açık söliyim Nihle ; ben hiç beğenmedim...Beklediğimden çok farklı çıktı hatta bişey itiraf edeyim filmin birkaç yerinde uyukladım...Hehehee :p

Benim seyredeceğim film iki türlü olacak ya aksiyon ya komedi...İlla action yani... :D

Nihle

Profesör
Tahminlerim doğru çıktı desene (;

Eyv Müge ..

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Film ikinici yarıdan sonra heyecanlı ve izlenebilir bir film haline geldi...

Cem Yılmazdan daha damar espriler beklerdim onu da görmedim,çok bayağı espriler vardı hiç de komik deildi espriler, biri dışında... :)

Nihle

Profesör
Film ikinici yarıdan sonra heyecanlı ve izlenebilir bir film haline geldi...

Cem Yılmazdan daha damar espriler beklerdim onu da görmedim,çok bayağı espriler vardı hiç de komik deildi espriler, biri dışında... :)

Yok ya Cem Yılmaz hep komedi yapsın mümkünse :)

isocan42

Asistan
action isteyenler inception, batman begins, the dark knight, the hunting party filmlerini izlesinler. komedi için malesef bi tavsiyem yok.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Müge abla bu cemyılmaz erbakan hocamı aşağılayan karikatürler çizdi bilmem haberin varmı...şimdi gelipte bu adamın filminin reklamını burda yapmanı bir milli görüşcü olarak yakıştıramadım doğrusu....

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Zeynepcim işi başka yerlere çekmenin ne anlamı var şimdi...Ben bu bölümün görevlisiyim...Bugün bu filmi buraya eklerim yarın bi başkasını...Lütfen konuyu diğer konulardaki gibi polemik kutusuna çevirmeyelim olur mu..?

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Zeynepcim işi başka yerlere çekmenin ne anlamı var şimdi...Ben bu bölümün görevlisiyim...Bugün bu filmi buraya eklerim yarın bi başkasını...Lütfen konuyu diğer konulardaki gibi polemik kutusuna çevirmeyelim olur mu..?

polemik yapmak için yazmadım...ne sorumlusu olursak olalım..ben yakıştıramadığımı söyledim... buyrun devam edin...

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Beni nereye ya da neye yakıştırıp yakıştırmadığın beni bağlamaz...Ben işimi yapıyorum...Hocamı da çok seviyorum...O ayrı bu ayrı...

Yanlış bişey yapmadım...Bundan sonraki mesajlarına cevap yazmıycam ama sana kızgın yada kırgın deilim sen benim kardeşim sayılırsın...

Özel mesaj yolu ile de yazabilirdin ama neyse bunu seçmişsin mühim deil...Kal sağlıcakla...

{MİLLİ GÖRÜŞ}
ne kırgınlığı ne kızgınlığı yahu :) millet burda hakaretler yağdırıyor hocama oda ilginç bi hoca sevgisi..neyse ya banane zaten...selametle :)

Özel mesaja gelince gerek duymadım...bende yanlış bişey yapmıyorum :good:

ibrahimi

Has Uşak
zahmet etmeyin ben buldum konuyu :D

Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın 'Avcı' olarak bildiği Ferman ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren 'Deli idris', cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan ise bu ikiliye yeni katılmış bir çömezdir. Öldürülen genç bir kız, onları uyuşturucu taciri Asit ile Türkiye'nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade, kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir."

ismail

Yeni
AV MEVSİMİ FİLMİ ÜSTÜNE

TEŞEKKÜRLER SADIK BATTAL!
( Av Mevsimi Filmi Üzerine Yatmadan Önce Yüz Fırça Darbesi)

Her ne kadar “Eşkıya” filminden beri Yavuz Turgul’a tövbe etsem de “Av Mevsimi” adlı filme gittim nihayet. Yavuz Turgul “Eşkıya”da takılıp kaldı. Onu aşamadığı gibi nihayet Şener Şen gibi bir karakter oyuncusunu da peşinden ihtiyarlattı.
Onun bütün filmleri Eşkıya’nın formatında… Mesela Eşkıya’daki Cumali’nin ölüm sahnesi Av Mevsimi'nde de tekrarlanmış Cem yılmaz rolüyle.
Eşkıya’da Keje otuz beş yıl konuşmamış ve ses tellerini tahrip etmişti, bu filmde de “Çömez” rolündeki oğlan bir ceset gördü diye Obsesif Kompüsif hastalığa tutulup sürekli ellerini yıkıyor. Bu hastalığa yakalanmanın çok kolay bir şey olmadığını keşke araştırsaydı… Eşkıya’nın Şener Şen’i insan sarrafıydı, bu filmde de cinayet masasında görevli bir polis olarak insan kurdu kesiliyor. Zaten “Kabadayı” filminde de tövbekâr bir kabadayı değil miydi?
Eşkıya filmindeki şu teknik hata dünya sineması için en iyi örnektir: Baran, otuz beş yıl hapis yatıyor ama dışarı çıkınca Dolapdere çatılarında güvercin gibi sekiyor, be mübarek kahramana Frodyen bir hastalık olan kapalı yer korkusu vereceğine kireçlenmeden dolayı ağrı, sızı, yavaşlık verseydin ya! Neyse, Baran’ı otuz beş yıl susarak beklemekten ses tellerini kaybeden Keje’yi hatırlayın. Baran, hapisten çıkıp onu buluyor ama kapısının önünde Keje’ye “Bekle beni, yarım saate kadar geleceğim” diyor. Sanki otuz beş yıl ses tellerini kaybederek bekleyen Keje, onu yarım saat beklemeyecek, yuh olsun!
Eşkıya’da burnu hortumlu zengin bir adam vardı, hastaydı. Av Mevsimi'nde de zengin’in kızı böbrek hastası, kızı için birilerini öldürüp böbreğini alıyor ve kendini aklıyor. Aynı şey Eşkıya’da şöyle geçiyordu: “Ben aşkım için arkadaşlarımı sattım, öldürdüm, çaldım, ya sen ne yaptın Baran?” Bu geri zekâlı diyalogu on beş yıldır tanıdığım ne kadar puşt varsa çok sevdi, ezberledi…
Yavuz Turgul, her filminde mutlaka marjinal kesimlere yem atıyor: Eşkıya’da hayat kadınını, Kabadayı’da ve Av Mevsimi'nde de homoseksüeli temize çıkarmadı mı? Cem Yılmaz’ı tanıyorum, zekâsına şahidim, bu filmde oynadığı için çamur atmıyor ama eğer filmin senaryosunu sevdiyse eşeğim!
Av Mevsimi'nin final sahnesi izleyiciyi aşağılayan basit bir duygusallıkla örülmüş… Hele de finalden önce doktorun kendi evinde kapısı açık bekleyip oracıkta intihar etmesi son derece embesil bir fikir doğrusu…
Fakat filmin hiç faydasını görmedim dersem yalan olur. Eryaman’da bomboş salonda eşimleydik, hatta ona çaktırmadım sinema salonunu ikimiz için kapattırdığımı söyledim, Allah razı olsun Yavuz Turgul’dan aile bağlarımızı sıkılaştırdı…
Av Mevsimi filminin bir tek saniyesini beğendim, o da Sadık Battal’ın misafir oyuncu olarak senaryoya dahil olup “Teşekkürler” diyerek gitmesiydi… “Bu bir saniyede iki gün yatıyor” dedim kendi kendime ve Sadık Battal’a telefon açtım, evet gerçekten öyleydi, Sadık Battal bu rolü için iki gün çalıştığını söyledi… Emek vermeden hiçbir şey olmuyor be kardeşim, teşekkürler Sadık Battal, bize şu fani dünyada hem de bir Yavuz Turgul filminde bir tek güzel saniye yaşattığın için

http://www.bulentakyurek.org/ana-sayfa/269-av-zamani-filmi-ustune

ummuhan

Kıdemli Üye

Konu için teşekkürler ben şu karikatürleri merak ettim :)

eylül

Veled-i kalbî
Filmi Bülent Akyürek gibi bende dün izledim...

Aksiyon bekliyordum açıkçası, ama hiç bir kefeye koyamadım.

Hoş bizim Bülent gibi, ağzıma geleni söyleyemem, ağzıma gelenlerinde çok fazla törpüleme ihtiyacı yoktur zaten; bir kaç sahnede tam bir ivme yakaladığınızı düşünürken ivmenin eksilere düştüğünü hissetmeniz saniyeler sürmüyor.

Çıkışların arkası boş, insanı zorlayan, düşündüren bir film değil.

Şener Şen'i hele hiç bu kadar havada asılı görmemiştim.

Gene de güzel bir yanı vardı; Bülent Akyürek'le yine bir ortak nokta; iki dostumu tanıştıran, buluşturan film oldu. Üç kafalar için güzel bir andı. Hoş biz zaman kısıtlığı nedeniyle önceden planlamadan bu filmi izledik ama olsun ;)

Film bizi heyecanlandırmadı, ama kaynaştırdı :)